|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 10:38:02   
*alja*
Pa še jaz rabim en nasvet glede moje pupe.

Stara bo 4 leta. Ko pridemo kam na obisk (vseeno kam), ona prosi hrano. Gremo v nedeljo od kosila, pridemo na obisk ona čez pol ure dajte mi nekaj za jest ker sem lačna. Seveda ji vsepovsod takoj dajo da nebo boga "sirota" lačna.
Mene pa poleg sram, da bi se nekam pogreznila.

Ji lepo razložim, da tega ne sme delat, da to ni lepo, da mora jest doma,... vse možno ampak ne pomaga.
Pridemo naslednjič kam in ista pesem.

Kako to razložit da se ne dela, na kak način ji naj dopovem.
Sem že mislila da se bom z nekom zmenila, da ko pridemo na obisk in bo prosila jesti, da ji rečejo da nimajo, da ona mora doma jest. Mogoče bo pomagalo če ji drugi rečeuser posted image

Mislim pa da smo to sami krivi da je tako, ker smo dosti krat šli k babici direkt na kosilo. Ob 12 smo prišli tja in jedli. Ona pa zdaj misli da gre na obisk zato da tam dobi jestiuser posted image

Res je včasih zeeloo nerodno ko kaj takega reče vsepovsod.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 10:39:37   
zvesta
ah, kaj te bo sram zaradi otroka...

pusti, to fazo bo prerasla.... in mislim, da so vsi veseli, ko prosi za hrano....

tudi naš fante prosi za kruheca povsod....

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 10:42:53   
*alja*
Ja sam ona prosi za konkretno hrano (meso, krompir, kruh z pašteto je zakon na obiskuuser posted image ),

Kaj jo naj kar pustim in ji razlagam da to ni vredu in bo prerasla?


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 10:44:26   
zvesta
Jaz bi pustila in sploh nič ji prepovedovala.... Mogoče samo na licu mesta kak komentar, če ne more počakat do doma, ampak samo to...

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 10:49:24   
mika
a še ne veš, da je pri sosedovih vedno boljše jestiuser posted image .
Naša je prosilaz a hrano od 2. leta in to kakšnih 6mes. tudi meni je bilo nerodno, tistim pri katerih so bili na obisku pa zelo smešno simpatično.

Ko smo prvič prišli k sosedom (ko smo se preselili) voščit novoletne praznike, je vprašala sosedo, kaj bomo jedli? Soseda se je zelo smejala in ji tudi povedala kaj bomo jedli...v glavnem men je bilo nerodno in sem se opravičevala, ona pa je rekla, da je njen vnukec tudi bil tak. Hčerka pa je celo vabila na kosilo in jo enkrat fajn osramotila, ko ni imela dovolj še za gosta.

Kot je prehodnica napisala, je to še ena faza, ki bo minila. Normalni ljudje bodo razumeli, tebi pa nima kaj bit nerodno. Še naprej ji govori, da se ne prosi drugod za jesti, enkrat se je bo že prijelouser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 20.8.2009 10:51:54 >

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 10:51:15   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: *alja*

Ja sam ona prosi za konkretno hrano (meso, krompir, kruh z pašteto je zakon na obiskuuser posted image ),

Kaj jo naj kar pustim in ji razlagam da to ni vredu in bo prerasla? ja



user posted image user posted image user posted image user posted image ...

naši pa je bilo vseeno, sam da dobi za jest, pa čeprav se je najedla preden smo šli od doma

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 11:01:43   
*alja*
Ja saj to je najhuje da spraviš ljudi v zadrego.
Te jim je nerodno dat sam njej jesti, pa še kao nam postrežejo naj si malo vzamemo. In je res včasih zelo neprijetna situacija.
Čeprav se opravičiš in rečeš da to zdaj ima neko fazo pa da vsepovsod to reče, je prav tako neprijetno.

Pa saj ker ma otroke še razume to, ker pa nima se pa čudi kako nevzgojenega otroka mam. Pa ena starejša gospa tukaj z vasi, njej se je pa smilila ker je kao boga da ji ne damo zadosti za jest (na drugi dan je pol vasi vedlo da je naša jesti prosila). Ji je dala golaž pa polento (je cel krožnik zmazala), pa doma golaža sploh noče jestuser posted image


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 11:46:10   
liliana
Dokler prosi in ne gre kar v hladilnik je vse vredu.....user posted image user posted image user posted image

Meni je pa vedno bilo prav simpatično, ko so prišli kaki otroci k nam na obisk in prosili za jesti....če pogledam nazaj je to velika večina otrok delala.....

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 12:07:32   
ThinkPink
Meni se zdi to ful simpatično. Se spomnim, da sem tudi sama kot mala hotela vedno na obiskih jesti, enkrat sem zmazala celo skledo breskev. Naša pri 2 letih, pa komorkoli pridemo hoče torto. Zadnjič je pri babici pol ure sitnarila, da bi "tojto papala, tojto amala.." Bo minilo, saj ljudje razumejo, da so to otročki. 

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 12:12:25   
Zala01
Meni je tud ful luštno, ko pride kolegica s tamalo k nam, pa je mala skoz lačna in vse, kar ji pripravim, z veseljem pojeuser posted image . Moj falotek pa je pravo nasprotje, najraje ne bi jedel nič ne doma ne nikjer, ko smo na obisku.

_____________________________

Rastemo in radi se imamo...:)

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 12:20:38   
bori2
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Jaz bi pustila in sploh nič ji prepovedovala.... Mogoče samo na licu mesta kak komentar, če ne more počakat do doma, ampak samo to...


Se podpišem. 

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 12:29:37   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: bori2

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Jaz bi pustila in sploh nič ji prepovedovala.... Mogoče samo na licu mesta kak komentar, če ne more počakat do doma, ampak samo to...


Se podpišem. 


enako.

(odgovor članu bori2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 13:34:28   
ajataja
tudi jaz mislim,da so kar vsi otroci isti in tisti ki so kdajkoli imeli otroke to vedo,je pa res da ravno prijetno ni.Ampak itak ne hodimo na obiske k kakšnim tujcem tako da ni panike.Naša pupa je vedno na glas vprašala-a bomo jedli tudi tule-user posted image zdaj je stara 6 let in če še vpraša me vedno tko na tiho da noben ne sliši,tak da je to minljivo.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 13:42:29   
zinkazi
Tudi meni bi bilo neprijetno. Ampak njej se očitno zdi dobro, zato ne boš nič spremenila. Jaz bi vedno imela s seboj nekaj za pojest, ko bi rekla, da je lačna, bi tisto potegnila ven in ji ponudila. Gostiteljem pa razložila, da je tako vedno. Mogoče bi sčasoma postalo nezanimivo. Ali to naredi tudi takrat, ko sta na obisku kje tako, da se igra z drugimi otroci. Mogoče ji je dolg čas in to naredi zato, da pritegne pozornost.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 13:56:12   
bskrle
Naša pa vedno prosi, da naj ji dajo kaj za na pot, ko se od obiskov poslavljamo, četudi se peljemo le 3 km.

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 13:56:37   
mamamajča
To sploh ni nič nenavadnega, ogromno otrok to dela.
Pa ne pripoveduj in ne kregaj, raje imej kaj s sabo, pašteto recimo, če veš, da ji je pri srcu in počakaj, da mine. Ker bo minilo...

< Sporočilo je popravil mamamajča -- 20.8.2009 13:57:17 >

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
20.8.2009 16:21:25   
Splišni
Ojoj, kako sme se zdajle nasmejala. Res, že dolgo ne tako. Pa kaj si vse ne spomnijo teli mali škrati, res.

Drugače pa bi jaz, če bi bilo tako (čeprav si ne znam tega predstavljat, ker naš pa kontra - nikjer,niti doma ni hotel nikoli jesti), bi imela s seboj vedno kakšno jabolko in bi ji ga uturila. Pa obiskom bi rekla, da je kosilo že jedla, pa na splošno veliko je in je že veliko jedla, da pa vitaminov premalo je in da naj je jabolko, drugega pa ne.

(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
21.8.2009 15:30:40   
Zofy
Ne se sekirat. Jaz sem tudi že navajena, da če pridejo otroci na obisk, je treba poskrbet, da bojo imeli kaj za pojest za malico. Otroci so pač hitro lačni. In nikoli nisem gledala čudno, če so mi zmazali cel šop bananuser posted image user posted image

Mislim, da bo tudi moja to počela, ko bo malo večja. Samo itak hodimo na obiske h prijateljem in pred njimi mi res nima kaj bit nerodno.


_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
21.8.2009 19:57:07   
Jožica Č.
Kako to razložit da se ne dela, na kak način ji naj dopovem.
Sem že mislila da se bom z nekom zmenila, da ko pridemo na obisk in bo prosila jesti, da ji rečejo da nimajo, da ona mora doma jest. Mogoče bo pomagalo če ji drugi rečeuser posted image

nikoli ne bi mogla reč otroku nimam- verjemi tukaj neboš uspela ,nevem ,če je kdo  sposoben to rečt?
saj se bo odvadila ,ji je pač všeč tudi drugje-ni edina

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
21.8.2009 22:34:16   
Anonimen
Ej, ne vem, ce ti je v tolazbo, moja bejba tudi vedno na obisku je kot bi doma ne poznali stedilnika user posted image .

Za pol stvari itak pove, da jih mama skoraj nikoli ne skuha (in hb da gre vsaj na obisk user posted image ), ampak ima pa toliko "olike", da pove, da je full dobro, ceprav tega nikoli ne je oziroma zelo redko. Tetke so itak srecne, ker kaj lepsega kot otrok, ki sladko je, jaz tudi, dokler niso to samo sladkarije in dokler doma tudi normalno je.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
25.8.2009 15:51:49   
pokica_
user posted image user posted image user posted image  kot bi mene opisovala. Jst sem kot otrok od 3-6 leta ziher vsak dan šla k teti na obisk, pa čeprav smo doma lihkar pojedli kosilo. Sem vedla, kdaj pride stric domov z šihta in zmeraj bla tam že za mizo. Še zdaj se smejemo temu: no mamo je malo sram, še vseeno. user posted image
Teta me je vedno vprašala: boš jedla? Če daš, pol bom! user posted image  In zmeraj sem jedla...ziher sem stricu pojedla pol kosil, se vsaj zredil ni. user posted image

Sem kak mesec nazaj teti rekla, da sem jim ziher pojedla na leto 1/4 pujsa. Pa se je samo smejalauser posted image .

Otroci, taki ali drugačni...je pa simpatično kljub vsemu.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
30.9.2009 11:43:06   
mate0ja
ko sm bila še šolarka (to je bilo še v časih, ko smo od male šole naprej sami hodili domov), sem vsak dan zavila k sošolki, ki je bila doma zraven šole. Tam sva vsak dan zmazali pol kile kruha in pol kozarca domače marmelade, zalili pa s kozarcem korenčkovega soka. Njami kok je blo dobr. Moja mama je skor okrog padla zaradi sramu, ko je čes čas zvedela kakšno malico si privoščiva preden narediva nalogo. Ful se je sekirala kake stroške jim delamo, vendar me ni na noben način mogla prepričat, da bi prišla direktno domov na malico. Pol je hotla mal zglihat in ko je sošolka prišla k nam je ponujala svašta in svega, pa ni ne njej ne meni teknilo.

Škoda ker smo zrastli in ni več možnosti za teke malice. Mi pa sošolkina mama vsako leto da kozarec domače marmelade in par litrov korenčkovega soka user posted image . Ampak doma ni tako dobro kot tam. Zato vedno, ko pridem na obisk pripravi par kosov kruha z marmelado in zraven korenčkov sok. Njami. user posted image



(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
16.10.2009 16:01:42   
Pupica
No dobro, če ti je res nerodno user posted image user posted image user posted image  potem nesi vedno malico s sabo. Ko bo zaprosila, daj gostiteljici samo vrečko v roke in jo prosi, če ji  servira! Stvar rešenauser posted image Nič ti ni treba razlagat, da je doma ravnokar jedla! Naredi se kot da si pričakovala, da bo lačnauser posted image

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: en vzgojni nasvet glede hrane prosim
16.10.2009 20:48:44   
kaya2007
jaz sem tudi vedno jedla pri sosedih, pa so bili vsi navdušeni, da so mi lahko kaj dali user posted image  moja tamala pa nikjer nič noče in spet ni prav..ne sekiraj se, glavno da se otrok naje user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?