|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   epiduralna analgezija v porodnišnici Ljubljana
25.1.2012 18:14:40   
gagaga
Ali se moram za epiduralno v Ljubljano prej najaviti - dogovoriti s anastezistom?
Če ja, kam moram poklicati?

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
25.1.2012 18:22:30   
_Ajla_
Kolikor sem jaz seznanjena v Ljubljani EA ni ves cas na razpolago. Odvisno je od dezurnega anesteziologa, ker je ne izvajajo vsi. To pomeni, da jo lahko dobis, ce je prisoten dezurni anesteziolog. Mislim, da zato narocanje ne pride v postev.

Naj me prosim katera popravi, ce se motim.

Lp, a

< Sporočilo je popravil _Ajla_ -- 25.1.2012 18:23:59 >

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
25.1.2012 23:27:34   
marjetka1975
V Lj, je EA na voljo al pa tud ne, odvisno od tega ali je anestezist frej ali ne. Imajo premalo anestezistov.

Tako, da če želiš imeti EA, je bolje da greš v Postojno ali kranj, kjer je na voljo 24/7.

Lp

(odgovor članu _Ajla_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
26.1.2012 18:27:09   
gagaga
To vem, da niso skoz na razpolago.
Tudi vem, da jo dobiš samo v dop. času od 6 -16 h od pon. - pet.
Zanima me ali se moraš prej najaviti in dogovoriti z anasetzistom
ali samo prideš takrat in če zahtevaš epiduralno, da jo vedno dobiš?

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
26.1.2012 18:55:39   
Klaudia
Meni so jo leta 2007 ponujali v porodni.
Brez kakršnih koli tečajev.
Pride, vpraša če bi mela EA in gre v drugo sobo.

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
26.1.2012 19:30:06   
_Ajla_
Najbolj tocen in zanesljiv odgovor bos dobila ce poklices in vprasas user posted image

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
26.1.2012 20:12:34   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: gagaga

To vem, da niso skoz na razpolago.
Tudi vem, da jo dobiš samo v dop. času od 6 -16 h od pon. - pet.
Zanima me ali se moraš prej najaviti in dogovoriti z anasetzistom
ali samo prideš takrat in če zahtevaš epiduralno, da jo vedno dobiš?



Eno vprašanje se mi postavlja tu: Kako pa veš kdaj ti bo odtekla voda ali boš dobila popadke? user posted image  lahko je tudi ponoči ali za vikend...

Drugo je seveda, če imaš napovedano sprožitev poroda. Ampak tu gre ponavadi za kakšne druge rizične vzroke in EA ne priporočajo ravno. (primer - sprožen porod zaradi visokega pritiska - veš datum, kdaj se boi porod začel nimaš pojma in ne vpliva... EA ti pa ne priporočajo... pa si na istem)user posted image

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
30.1.2012 11:30:39   
gagaga
Evo, sem poklicala v porodnišnico Lj. in se moraš vpisati na seznam za epiduralno.


(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
7.2.2012 22:15:42   
klarcy
kdaj se pa to vpišeš, oziroma koliko prej? a je potrebno hoditi prej na predavanje, mogoče veš?

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
9.2.2012 14:54:52   
gagaga
Jaz sem že hodila v Kranj na predavanje. Vendar če greš rodit v Lj. to ni dovolj.
23.2.12 imajo v porodnišnici Lj. v predavalnici predavanje ob 14:30 h in takrat se bom tudi vpisala za epiduralno.

(odgovor članu klarcy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
11.2.2012 16:16:07   
marjetka1975
Če si bila na predavanju o epiduralni v katerikoli šoli za starše je to dovolj. razlog je ta, da so se slovenski anastezisti poenotili. To pomeni, da je potrebno iti na predavanje o EA ( kjerkoli v SLO) tam dobiš potrdilo, ki ga anastezist na koncu podpiše in žigosa in to potrdilo zadostuje.

lp

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
12.2.2012 20:15:27   
gagaga
Jaz sem klicala v porodnišnico v Jesenice in Ljubljano in so mi rekli, da to potrdilo ni dovolj.
V Jesenicah moraš pridt na predavanje, ki je vsak torek ob 13.00 h in v Ljubljani je naslednji 23.2, ki se tud vpišeš v seznam za epiduralno. Drugače so mi rekle, da ne dobiš. Klicala sem pa v obeh primerih v porodno babce.
Ne vem kako je pa v praksi ali se tega držijo ali ne user posted image

(odgovor članu marjetka1975)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: epiduralna analgezija v porodnišnici Ljub...
27.9.2012 12:01:46   
JerR
Moja ginekologinja pravi, da v LJ pravzaprav skoraj ni realnih možnosti, da bi dobila EA, vendar tega ne bodo na glas priznali. Pravijo, da ni vedno na voljo, v resnici pa baje skoraj nikoli ni - zaradi pomanjkanja opreme in osebja. Ravno danes sva imeli debato o tem, kako je padel standard, kako se poznajo varčevalni ukrepi in kam je naše zdravstvo prišlo. Tiste, ki želite EA in malce bolj oseben pristop - pojdite raje drugam.

(odgovor članu gagaga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?