|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
3.8.2006 21:23:21   
SU
Halo?!?!?!?? Pri enem letu naj bi znal reči kvečjemu nekje 5 besed...eni manj, drugi kako več... Kje se je pa ta sestra učila razvoja otrok?? NE sekiraj se! LP, Saša

_____________________________



(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
4.8.2006 20:01:01   
Anonimen
Hm.
Moj 13mesečnik reče AČI in  to je to. Samo oči je pomemben user posted image mami se pretrga pa vse naredi, da je njemu fajn in da je sit, on pa tkole user posted image user posted image  AČi AČI AČI user posted image

No, sem pa želela samo povedat, da na srečo mi nimamo take bav bav pediatrinje. Sicer mu je neke rozine dajala pri 9m pa eno volno pa tko, ampak je mulc vse lepo prijel, pa je blo ok.
Mi je pa tole preverjane čist mimo user posted image

(odgovor članu SU)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: posvetovalnica - VPRAŠALNIK
4.8.2006 22:23:11   
Stajerka
user posted image  haha po mojem so posvetovalnice krinka za "big brotherja", ki hoče že v rani mladosti odkriti mlade genije user posted image  ...    Tej trditvi v prid govori tudi dejstvo, da so američani izumili denver test po katerem tudi naši pediatri testirajo kratkohlačnike.

Mi smo že zgodaj pogruntali našo pediatrinjo, ko je toliko da že ne pri treh mesecih spraševala, če že naš nadobudnež govori.... Še dobro, da je user posted image  dovolj zgodaj obvladoval rokovanje z rozinami, sicer bi nas obtožili a) da se premalo ukvarjamo z otrokom ali b) da je dete zaostalo v razvoju....

Pa smo si nabavili to čudežno razpredelnico in sedaj treniramo otroka po alinejah....user posted image user posted image  

Šalo na stran, evo javno razkrivam vprašanja, da ne boste zardevale pred pediatri, česa vsega še vaš sonček ne zna:  http://denver.moj-album.com/album/4318734/

< Sporočilo je popravil Stajerka -- 4.8.2006 22:24:45 >


_____________________________

Če hočeš videti, moraš gledati s srcem. (Mali princ)

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
5.8.2006 8:45:40   
dory
Mene so v kranju sam vprasal,ce kej govori...no namest mene je kr sam povedal,saj mu je njegova pediatrinja zlo vsec...v nasledno bo sel kar sam na kontrolouser posted image

Je pa res,da je s prvimi besedami zacel pri nekje 15m, povezovat po dve besedi pri 20m in zej pri 27m lepo tudi tvori stavke..najpogostejsi med njimi so: mami kuj dobu flasoooo...mami tiho bot pa pidna bot...mami to jabm...mami kuuuuuj hocm....poleg ostalega....

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
5.8.2006 16:10:26   
hanita
no,če prav razumem test potem je "povezuje besede" pri 18 mesecih, ne pa pri enem letu, budalo dohtarsko.

pri enem letu zna naša mama,tata,naju lepo pokliček,ko se zbudi, in pa konko, pol pa zna po dva zloga, recimo mleko je me, čaj je tai, enega prijateljčak tud zna poklicat po imenu, pa našega psa, sej ji še kar gre od rokuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
6.8.2006 7:45:15   
Bina01
Ko takole prebiram forum, sem čisto paf, da obstajajo takšni pediatri. Moja je krasna. Nikoli niti ne vem, da mojo deklico (16m) testira. Med pregledom ji da igrače in se z njo pogovarja, potem pa piše. Obisk pa vedno zaključi s stavkom:"No, vse je v redu. Nina lepo raste." Tudi takrat, ko se je user posted image  premalo zredila in zrasla glede na porodno težo. Lahko je ravno pred obdobjem rasti, lahko zaradi hoje, lahko se pokaka,... - cel kup logičnih razlogov navede. Pravi samo, da če bom imela občutek, da se še tudi v naslednjem mesecu,dveh ne zredi in zraste, naj jo ponovno pripeljem.  user posted image  je v naslednjih 14 dneh tako zrasla, da smo zamenjali celotno kolekcijo oblek.

Včasih me kaj vpraša to je pa tudi vse. Sestra pa nikoli nič ne sprašuje. Da kartoteko, kakšne vljudnoste fraze, nikoli pa kakšnih testov in vprašanj.

_____________________________



(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
6.8.2006 9:42:07   
vesna.com
No ja, če bomo vsi kar z "ja" odgovarjali na testih potem pa res nimajo pomena in cilja.Ker iz tega ravno sledi, da te vedno bolj zgodaj sprašujejo vedno bolj nemogoče stvari...Otroci so si res zelo različni.Moja ta večja je že pri enem letu povezovala besede in zelo veliko govorila, druga pa bo stara 22mesecev pa reče ene pet besed,ostalo vse kitajščina.Samo pri drugem veš da bo in se s tem se mi zdi ne obremenjuješ toliko.Kot zanimivost naj povem,da ta mala ponovi za mano več kot pol abecede, govorit pa se ji očitno "ne da".Pa leta in meseci gor al dol.Verjemite, vse jih bomo še prosile naj bodo malo tihouser posted image .

(odgovor članu Bina01)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
28.8.2006 14:05:52   
Anonimen
Meni je bilo pa ful čudn, ko dolgo nisem bila pri kolegici in nisem videla njene hčerke in sem pričakovala, da že govori, pri 22 mesecih, pa je samo nekatere besede, ampak drugače pa je ful simpatična in vse razume, vse pa razloži s kretnjami, tako da točno veš kaj hoče. Spomnim se mojega mlajšega brata, da je že pri 8 mesecih govoril besede, jaz sem bila menda še hitrejša in sem samo sebe klicala po imenu pri 6 mesecih (je kratko ime), oba sva govorila pa že pri enem letu v celih stavkih. Je pa od fanta nečakinja tudi pri enem letu govorila vse (razen črke r), ampak je tudi drugače na vseh področjih nadpovprečna, tako da menda ni nič narobe, če pač otroci še ne govorijo pri tej starosti. Pa punce smo itak bolj goflje...

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: posvetovalnica - stavki pri 1. letu
28.8.2006 15:52:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com

Tolaži se s tem da so mene pri 9ih mesecih spraševali, če pomaga pri gospodinjskih opravilih...user posted image  




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja, naš je sesal, brisl prah in preoblačil pojstle

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
To storite, ko se otrok grdo obnaša
Kaj storiti, ko se otrok grdo obnaša? Ga kaznovati? Kričati nanj? Ne, strokovnjaki pravijo, da je v takšnih primerih naj...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?