|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
11.4.2007 21:16:27   
tosja
Zaradi preobremenjenosti s ksenoestrogeni (estrogenske kemične snovi iz okolja) s sintetičnimi estrogeni iz kontracepcijskih tabletk in terapij nadomestnega zdravljenja s hormoni ter prehranskih virov (predvsem mesa in mlečnih izdelkov) oboleva vse več žensk za tako imenovano estrogensko dominanco-prevladovanje estrogena v razmerju do orogesterona. To nakazujejo številna znamenja:
- PMS
- rak na dojki
- pridobivanje telesne teže
- ciste na jajčniku
- težave v menopavzi
- endometrioza
- zatrdline na dojki
osteoporoza
- fibroidi
- neplodnost

Če imate katerokoli od naštetih znamenj, bo najbolje, da temeljito omejite izpostavljenost estrogenom in začnete s takim načinom življenja in prehrane, ki bo telesu pomagal vzpostaviti HORMONSKO RAVNOVESJE.

1) Omejite stres, sladkor in poživila
 
2) Omejite uživanje mesa in mlečnih izdelkov
 
3) Uživajte več esencialnih maščob
 
4) Uživajte dodatke esencialnih maščob
 
5) Več vitamina B6, magnezija in cinka
 
6) Izmerite si raven hormona
 
7) Razmislite o nadomeščanju naravnega progesterona
 
8) Naravni progesteron: pozabljen hormon
 
9) Pravica do plodnosti

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
12.4.2007 15:50:52   
Nila
Tosja, to pa verjetno pomeni če si v postopku umetne oploditve ,pač moraš jemati po transferju npr. prometrium, pa še kakšne tablete ti predpišejo... Kolikokrat pa lahko ponoviš icsi npr. da še ni tako groznih posledic?

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
12.4.2007 20:51:07   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: Nila

Tosja, to pa verjetno pomeni če si v postopku umetne oploditve ,pač moraš jemati po transferju npr. prometrium, pa še kakšne tablete ti predpišejo... Kolikokrat pa lahko ponoviš icsi npr. da še ni tako groznih posledic?

user posted image  user posted image  user posted image  Nilčica moja draga user posted image  Ko sem to pisala sem pričakovala več očitkov češ - saj v postopku umetne oploditve, pa ne gre brez tega....user posted image  user posted image
Res!
Tako je pač, da nas je veliko, ki moramo skozi to, da dobimo svoje zakladke user posted image  user posted image  user posted image
Veliko stvari lahko sam narediš (pa žal zdravniki na to ne opozoriji), npr., da se odpoveš hrani, ki  povzroča hormonsko zmedo.
Naša pupika - tista že ve user posted image  ne je mlečnih izdelkov,... Zdravi pa se v tujini! user posted image  Sumim, da ji bom v kratkem ploskala!!! user posted image  user posted image  
Kaj bi bilo zdravnikov kaj manj, če bi povedali pacientki, da bi bilo dobro, da bi omejila vnos..... v svoji prehrani! Nič!
 
Najbolj me je pretresel rek Kate Neil:
"Vsesplošno predpisovanje umetnih hormonov ženskam je bilo največje medicinsko šušmarstvo tega stoletja." user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Nila)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
12.4.2007 20:59:48   
tintin
Še en medklic: pogosto ugotavljajo, da se zaradi onesnaženosti vode (tudi pri nas) dogaja, da različne snovi (pesticidi...) delujejo kot hormonski motilci. Zato priporočajo uporabo filtrov vode (npr. čistilni vrč Britta -kupiš v Merkurju ali DM za 25 evrov. No, ko sva midva nabavila ta vrč sem po dveh mesecih res zanosila...user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
12.4.2007 21:02:08   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

Še en medklic: pogosto ugotavljajo, da se zaradi onesnaženosti vode (tudi pri nas) dogaja, da različne snovi (pesticidi...) delujejo kot hormonski motilci. Zato priporočajo uporabo filtrov vode (npr. čistilni vrč Britta -kupiš v Merkurju ali DM za 25 evrov. No, ko sva midva nabavila ta vrč sem po dveh mesecih res zanosila...user posted image


user posted image  user posted image  user posted image  Čestitke tintin! Takšni medklici so dobrodošli! user posted image
Je pa še veliko takšnih "cvetk"...

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
12.4.2007 21:32:53   
Nila
Tosjauser posted image ,sumila sem že takoj po začetku jemanja klom. in  ostalega da mlečne stvari nekako ne grejo zraven. Hvala Bogu jih ravno ne obožujem, vendar pa kljub temu opažam trenutno napet trebuh in povečane ,boleče prsi ,jemljem pa prometrium vag .in  Estrofen-po transf. Če tokrat ne rata bom počakala malo da telo  malo počije.Čutim neg. učinke tega ne morem spregledat in ne bi si rada pokvarila ravnovesja , ker je bilo res dobro prej. Sem tudi že od malih nog vegetarjanka . Upam da mi ne bo preveč škodilo vse skupaj. 

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
12.4.2007 21:43:15   
tosja
Nila user posted image  user posted image  user posted image  to, da si sama začutila da ti mlečne stvari ne odgovarjajo veliko pomeni.

Kolikor je možno se izogibaj hormonskim razdiralcem!

- jejte organsko hrano
- filtrirajte vso pitno vodo
- omejite uživanje maščob
- nikoli ne pogrevajte hrane v plastični embalaži
- omejite kupovanje mastnih živil v plastični embalaži
- omejite uživanje sokov in drugih tekočih živil v plastenkah
- omejite stik hrane s plastiko
- uporabljajte  naravna sredstva za pranje in pomivanje posode
- na domačem vrtu ne uporabljajte pesticidov
 

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Nila)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
15.4.2007 9:38:38   
lana38
Tole o plastiki je pa zelo zanimivo. Okrog leta 1995, 1996 smo imeli pri nas nitrate v vodi. Zato smo doma vso vodo filtrirali in leta 1996 sem jaz zanosila, sicer po HSG, ampak ratalo pa je.user posted image
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
15.4.2007 13:21:08   
jadrnica
uf, jaz sem pa totalna oboževalka mlečnih izdelkov.
Ja , ker sem ravno ugotovila, da sem PCO-jevkauser posted image , moram sedaj še posebej pazit, da se ogibam mlečnih izdekov, pa mesa...., ampak pol pa ne ostane kaj dosti hrane s katero bi dobila beljakovine....

kako ve to rešujete, da imate potem zdravo kri?  jaz jem sedaj malo več rdeče pese in upam, da pomaga user posted image za zdravo kri

sem pa drgač kr normala po teži, tako da vsaj shujšat ne rabim, imam pa sedaj problem, da mi nobena hrana ne paše......res mlečne izdelke pogrešam, ker sem jih prej full pojedla....
aja, testenin in navadnega kruha glih ne maram (imam najraje tistega z lanenim semenom iz dm)

cau

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
15.4.2007 13:30:57   
jadrnica
pa še to sem pozabla napisat:

na forumu od med over net je pušenjak napisal, kakšno hrano naj jemo PCO-jevke oz. kateri naj se izogibamo, ko pa sem mojga dr. Reša vprašala , ali naj kaj spremenim prehrano glede na PCO, pa je rel, da itak nič ne pomaga user posted image user posted image user posted image user posted image
tako sem mal zmedena ,no pa saj ni prvič, ko ti 2 dohtarja različno rečeta.

cau

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
15.4.2007 18:38:32   
tosja
SPOROČILO: jadrnica

ampak pol pa ne ostane kaj dosti hrane s katero bi dobila beljakovine....

user posted image  soja, tofu in sojino mleko!!! Bogat vir B so tudi leča in fižol!

(imam najraje tistega z lanenim semenom iz dm) 

user posted image  Najbogatejši vir esencialnih maščob so semena in ribe!
V sezamovih in sončničnih semenih je veliko esencialnih maščob tipa omega-6;
lanena semena, mesojede ribe (losos, tuna, skuša, slanik), pa so bogati z esencialnimi maščobnimi kislinami omega-3.
 
Na dan potrebujemo ekvivalent zvrhane jedilne žlice mešanice teh semen ali jedilno žlico njihovega olja! user posted image
 
Sem napisala cel roman, pa me je zbrisalo user posted image
 
user posted image ... še nekaj o mleku in mesu...user posted image
V mleku ter mesu živali krmljenih s krmili z dodatki rastnih hormonov, so lahko velike količine hormonov. Čezmerno uživanje mlečnih izdelkov in mesa je povezano predvsem z rakom na debelem črevesu. user posted image

< Sporočilo je popravil tosja -- 15.4.2007 18:41:00 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu jadrnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
16.4.2007 7:50:44   
Bety upa
Joj joj joj.....

Vse je res in nič ne drži, verjemite.....

Če bi vse to držalo, kot pribito, bi 50% nas zanosile na tem forumu. Pravilno razmišljanje je, da je narava zastrupljena, vendar tudi izogibanje določeni hrani ne prinese čudežev.

Jaz sem oktobra meseca imela 3.ICSI postopek, v katerem sem, kot v predhodnih dveh imela isti rezultat (7 jajčec, 5 blastocist, 2x transfer, 2x potrjena nosečnost in propadanje).
Potem se razjezim in se odločim držati stroge diete, kot da bi imela vse najhujše bolezni (rak, diabetes...). Jedla sem samo biološko predelano sadje in zelenjavo (samo surovo v solatah ali sokovih) v neomejenih količinah, semenčice vseh vrst v neomejenih količinah, zdravo sol Salesalute, planinsko čisto vodo (uživala sem samo to vodo in mi ni bilo težko potovati po njo 30 km), bioenergetik Dumančič....

In sem se odpravila v 4.ICSI postopek. In kaj je bil rezultat?!?! Sem pridelala v dolgem postopku komaj 4 celice, od tega 2 degenerirani, 2 so oni oplodili in mi jih dali že v fazi morule, potrjena nosečnost in zopet propadanje......

user posted image user posted image user posted image user posted image

NEEEEEEEEEEEEEEE!!!!

Grki so bili boljši od Rimljanov in so imeli zlati pregovor "Mera v vsemu"!!!

Nobeno pretiravanje ni priporočljivo. In nobena dieta ne pripelje do user posted image , če ti karkoli drugega manjka. In vse je loterija, sreča....REŠ JE IMEL PRAV!!!

Srečno!!!

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naravno uravnavanje hormonskega ravnovesja
2.5.2007 16:06:21   
tosja
Verjamem, da če samo poskusiš laneno seme, ali dva dni ne piješ mleka sprememb NI!
Sama že dober mesec ne pijem mleka, jem zelo malo mesa....
Moje počutje je user posted image  To mi veliko pomeni.
 
Jem veliko sojinih izdelkov in različnih semen - laneno, sončnično, bučno in sezamovo in namesto mesa RIBE!
 
Vsem, ki želita in čakate na user posted image  polagam na user posted image  - v prehrani omejite OGLJIKOVE HIDRATE, MLEČNE IZDELKE IN MESO!

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Bety upa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?