|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Siroko povijanje
5.11.2007 10:32:06   
barni
Zdravo!

Ko sem pred priblizno dvema letoma hodila v MS v LJ, je bilo receno, da se otroka nekaj casa povija na siroko. Zato tudi potrebujemo toliko tetra plenic.

Zdaj pa sem slisala, da tudi v LJ siroko povijanje ni vec aktualno. Ali je to res? Ali sedaj ucijo v MS drugace, kot so se nekaj casa nazaj?

Hvala za info, da ne bom po nepotrebne nosila s seboj toliko tetra plenic.

Pozdrav vsem!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Siroko povijanje
5.11.2007 10:35:09   
Udb
Rodila 2005 v Nm - niti sekunde ni bil široko povit. user posted image  Je pa res, da takoj drugi dan po rojstvu naredijo UZ kolkov.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Siroko povijanje
5.11.2007 10:35:58   
ULLA K
Nasveti so zelo različni od porodnišnice do porodnišnice, celo med osebjem znotraj iste porodnišnice... pediater in patronažana pa ti bosta tudi svetovala po svoje... odločila pa se boš sama.
Poglej še na formu dojenček - ja pravkar debata na to temo:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2026067

lp u.

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Siroko povijanje
5.11.2007 11:52:14   
lana38
Če kolki niso razviti, ali da je kaj narobe, moraš na široko povijazi. Če naredijo UZ 2 dan po porodu in je vse OK, potem ni razloga za široko povijanje. Če pa ni v redu, potem pač treba široko povijati.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu ULLA K)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Siroko povijanje
5.11.2007 23:01:04   
Naja30
V Lj ni potrebno široko povijanje, če so kolki ok. Na primorskem recimo pa kljub temu, da je s kolki vse ok, svetujejo široko povijanje 3 mesece. Niso enotni, kar je žalostno. Pa ne samo pri širokem povijanju, pri vseh stvareh.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Siroko povijanje
6.11.2007 12:13:41   
Anonimen
Tudi v MB porodnišnici svetujejo široko povijanje do 3. mesecev, tudi če so kolki 1A.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Siroko povijanje
6.11.2007 16:07:36   
mišk
V brežiški porodnišnici so vsi dojenčki na široko poviti, ko greš domov pa kak hočeš. Jst sem se odločila, da bom našo user posted image  kljub 1a kolkom kak mesec na široko povijala. Sploh zato, ker se mi zdi ful praktično. KOlikokrat pride kaj ( če ne drugega pa vonj ) mimo pleničk, pa enostavno zamenjaš tetra plenico, namesto da bi jo non stop preoblačila. Pa še lažje primeš te micene user posted image , če so mal bol okrogli čez ritko.user posted image  Pa še men je ful lepo videt tisto pajacasto okroglo ritko,...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Siroko povijanje
6.11.2007 19:57:02   
Ilije
IZVIRNO SPOROČILO: mišk

V brežiški porodnišnici so vsi dojenčki na široko poviti, ko greš domov pa kak hočeš. Jst sem se odločila, da bom našo user posted image  kljub 1a kolkom kak mesec na široko povijala. Sploh zato, ker se mi zdi ful praktično. KOlikokrat pride kaj ( če ne drugega pa vonj ) mimo pleničk, pa enostavno zamenjaš tetra plenico, namesto da bi jo non stop preoblačila. Pa še lažje primeš te micene user posted image , če so mal bol okrogli čez ritko.user posted image  Pa še men je ful lepo videt tisto pajacasto okroglo ritko,...user posted image


Podobno je v Trbovljah. drugače se pa čist strinjam z mišk, seveda je pa široko previjanje nekoliko bolj praktično za jesenske in zimske novorojenčke, ker jim je tako tudi bolj toplo.

(odgovor članu mišk)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?