|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ultivo v lj
21.12.2007 19:15:25   
buči
A se da v Lj rodit z ultivo? A se je potrebno predhodno najavit / dogovorit?

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ultivo v lj
22.12.2007 11:37:43   
Staša1
Zdravo! Ravno v četrtek smo imeli predavanje o epiduralni,... v sklopu starševske šole. Jasno je bilo povedano, da ultive v Lj. ni, ker je potreben kompleten monitoring porodnice, to pa v Lj., ni možno! Še za epiduralno je povedala, da  je bila uporabljena 66X na cca. 6000 porodov!

Lp

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ultivo v lj
22.12.2007 12:41:43   
buči
Kje poleg MS in Ptuja jo pa potem delajo? Sem kar malo razočarana! Najprej mi očitajo, da sem fina, ker sem šla prvič rodit v PO, zdaj bi pa rada ostala doma v LJ, pa se imajo za neke strokovnjake, pa pol stvari nimajo! user posted image user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Staša1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ultivo v lj
22.12.2007 16:37:29   
larisa
Ultivo po dogovoru, delajo v porodnišnici kranj...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ultivo v lj
28.12.2007 9:23:38   
Zofy
Ma sej ne morem verjeti!!! V LJ ni možno roditi z ultivo?? Joj, pa kaj ni to najboljša porodnišnica (kao), v bistvu pa je najbolj nazadnjaška. Zdaj pa moram resnično razmisliti kje bom rodila user posted image . Sem si želela v Lj, ker je najbližje in si želim obiskov, zdaj, ko pa vidim, da praktično ni v LJ omogočeno nobeno lajšanje bolečin (razen če po čudežu naletiš na izmeno anasteziologa, ki je usposobljen za dajanje EA) sem resnično, resnično globoko razočarana. Če ni to sramota!!!! Najboljše, da začnemo vse hodit v tujino rojevat, pa se bojo naši nemara kaj zamislili. Fej in fuj!

(odgovor članu larisa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ultivo v lj
28.12.2007 14:08:12   
buči
Jaz sem se že kar malo sprijaznila, da bom v drugo morala trpet. Upam, da bo minilo hitreje. Ne grem več na EA, ker nimam dobre izkušnje, ne grem v PO, čeprav so bili super, ampak mi je zaradi zime predaleč, ne grem v KR, ker se ne sliši dobrih stvari, ... Ostaja mi upanje, da se ga bom napila in šla vsa trda rodit, pa me ne bo strah! user posted image  user posted image user posted image user posted image  user posted image  Saj se hecam!

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ultivo v lj
28.12.2007 21:19:17   
anajmad
Mah,jst sem pa bila z LJ ful zadovoljna. Res,da sem imela 2x ekstremno prezgodnji porod,toda babice so res na nivoju,da ti pomagaja,s tem pa tudi bolečino pozabiš.
Ne pa kot v Izoli,ko se babica dere kot jesihar nate,da si še bolj prestrašen. Tam ti tudi ne EA niti ultiva ne pomaga,pa oh in sploh aparature.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ultivo v lj
29.12.2007 0:53:45   
TheAngel
IZVIRNO SPOROČILO: buči

Jaz sem se že kar malo sprijaznila, da bom v drugo morala trpet. Upam, da bo minilo hitreje. Ne grem več na EA, ker nimam dobre izkušnje, ne grem v PO, čeprav so bili super, ampak mi je zaradi zime predaleč, ne grem v KR, ker se ne sliši dobrih stvari, ... Ostaja mi upanje, da se ga bom napila in šla vsa trda rodit, pa me ne bo strah! user posted image  user posted image user posted image user posted image  user posted image  Saj se hecam!
Jaz sem septembra v Kranju rodila z ultivo. Meni je bilo super - grem jutri šeenkrat če je treba. Nimam ene slabe reči za pripomnit.


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ultivo v lj
29.12.2007 7:58:38   
buči
user posted image , a veš, da sploh ne vem, kje je porodnišnica v KR ... Mož je že tako bogi, ker ga skoz neki matram, da bi najbrž res rad, da sem kje blizu doma. Ko sem bila pri prvem v PO, me je peljal dol, bil tam z mano, šel domov, ker ni bilo nič, se okrog polnoči končno spravil spat (pustimo, da težko zaspi, ko je znerviran), pa sem ga ob pol enih klicala, da naj pride nazaj, pa jebil z mano do 8 zjutraj v porodni, potem spet domov, pa popoldne nazaj. Potem so Aljaža odpeljali v LJ na pediatrično, pa je letal k njemu in k meni in tako 8 dni, dokler naju niso odpustili domov. Revež je shujšal za 4 kg, pa že tako ga nič ni, jaz sem bila pa vsa nestrpna, kdaj bo prišel, ker predčasno ni mogel iz službe, je pa na cesti porabil 45 minut, da je prišel k nama. Res si želi, da bi bila v LJ. Pa tudi sama po eni strani, da me ne bo skrbelo, kje sta, kako se vozita, kakšna je cesta ...
Vem, da so v LJ ok. Še nisem slišala res kritike, amapk me pa moti, da ni teh zadev! So strokovnjaki, ampak na enih področjih pa ... user posted image

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ultivo v lj
13.1.2008 20:58:05   
* Mateja *
Kaj ultiva sploh pomeni. Pred 3 leti tega nisem zaznala, zdej pa mal berem, pa me zanima kaj to je!
Hvala!

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ultivo v lj
13.1.2008 21:14:37   
Zofy
O ultivi in porodnih izkušnjah si lahko prebereš na sosednjem forumu: http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1744787

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ultivo v lj
14.1.2008 9:09:59   
TamaraJ
Baje je ULTIVA v Postojni

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ultivo v lj
14.1.2008 21:17:34   
Zofy
Menda je tudi v Kranju in Jesenicah.

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ultivo v lj
15.1.2008 12:57:11   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: buči
... zdaj bi pa rada ostala doma v LJ, pa se imajo za neke strokovnjake, pa pol stvari nimajo! user posted image user posted image


buči, ne moreš pomanjkanje modernih metod analgezije pri porodu enačit s pomanjkanjem strokovnosti... Itak, da si razočarana, ker bi rada rodila čim bližje domu, hkrati pa se ne bi rada odpovedala komoditeti manj bolečega poroda, sam to nima neke močne veze s strokovnostjo.
Zaradi materine bolečine pri porodu se otroku ne godi nič slabše... Nasprotno, kakšen porod brez EA poteče hitreje, brez vakuuma in/ali epiziotomije. In nekaj doze remifentanila od opevane Ultive dobi tudi otrok in je zato - magari rahlo - zadet in lahko slabše zadiha.
Anesteziologi (in ne porodničarji) v LJ porodnišnici se pač niso sposobni ali pripravljeni organizirati, da bi ojačal svojo ponudbo porodne analgezije... Zgleda, da ni entuziastov oz. da se jim ne izplača.
Npr. v NM je EA brezplačna, 24h dnevno pa jo nudita samo 2 (!) anesteziloga, ki na klic priletita od doma. 

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ultivo v lj
16.1.2008 12:17:02   
*BellaLuna*
Problem je pomanjkanje anesteziologov, ki jih manjka v vseh bolnišnicah in na vseh oddelkih. Žal se tu ne da nič naredit kot samo upat, da bi se čimveč zdravnikov odločilo za specializacijo iz anesteziologije. Problem je pa tudi v tem, da vsi anesteziologi niso usposobljeni za EA - za uvajanje katetrov. Je potem že boljše, da tega ne uporabljajo, kot pa da ti kaj zašuštrajo. 

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ultivo v lj
16.1.2008 13:21:35   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: *BellaLuna*

Problem je pomanjkanje anesteziologov, ki jih manjka v vseh bolnišnicah in na vseh oddelkih. Žal se tu ne da nič naredit kot samo upat, da bi se čimveč zdravnikov odločilo za specializacijo iz anesteziologije. Problem je pa tudi v tem, da vsi anesteziologi niso usposobljeni za EA - za uvajanje katetrov. Je potem že boljše, da tega ne uporabljajo, kot pa da ti kaj zašuštrajo. 


To glede pomanjkanja anesteziologov (in zdravnikov nasploh) je sigurno res...
Kar se pa usposobljenosti za EA tiče, je pa to mogoče problem starejših anesteziologov, ki nikoli niso dajali spinalne anestezije, sicer pa je to nekaj, česar se mora naučit vsak specializant... Ker je EA pač opcijska stvar, se mogoče nekateri niti ne potrudijo, da bi se usposobili. Ker... roko na srce... v medicini je veliko znanja stvar lastne iniciative (za katero potem niso nagrajeni, ampak imajo tisti, ki znajo vec, le vec dela).

Je pa res, da če bi v LJ porodnišnici začeli rutinsko dajat EA, se ob tem številu anesteziologov ne bi ven vidl iz tega dela...

(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je operativno čiščenje maternice po splavu...
V Sloveniji ženska, ki pri ginekologu izve, da njene nosečnosti ni več, prejme napotnico za tabletke ali operativno čišč...
Zatekanje nog v nosečnosti
Pogosta nosečniška težava, še posebej v drugi polovici nosečnosti so otekli gležnji in noge. Ali lahko otekanje prepreči...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?