|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sprememba priimka??
22.5.2008 10:39:30   
travica1
Pozdravljeni,

sem razvezana in po ločitvi sem obdržala priimek bivšega moža, s katerim imava sina. Zdaj sem v novi zvezi, želiva se poročiti, pričakujemo dojenčka, jaz pa ne vem kaj naj naredim s svojim priimkom?

Pomisleke imam, ker bo potem v naši družini moj prvi sin edini z drugačnim priimkom, poleg tega pa, ker sem se poročila takoj po diplomi je vsa moja službena kariera narejena s tem priimkom, ki ga imam sedaj. Sem razmišljala tudi o dekliškem priimku, ampak potem bomo pa imeli tri različne priimke v družini.

Kaj bi strorili vi?  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 10:44:39   
suzanamai
Sestra je imela enako dilemo, na koncu je obdržala svoj priimek, mlajšadva pa nosita priimek sedanjega moža.
Verjetno bi se jaz na njenem mestu odločila enako, saj bi se prvorojenec verjetno počutil odrinjenega, da bi pa še on prevzel novi priimek, bi ga bilo pa baje potrebno posvojiti, na kar pa prvi mož ne bi pristal pod nobenim pogojemuser posted image .

_____________________________

Ljubezen mame ob ljubečem očetu
je nekaj najmogočnejšega na svetu!

(odgovor članu travica1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 10:46:23   
kristinaj
hmmmmm.... .... če se bom kdaj poročila bom obdržala svoj priimek, ker me kot tako tudi vsi poznajo.....

ali po poroki ti in sin obdržita priimek bivšega in dodajte novega...... ali pa vsi prevzamite novi priimek kar je še najmanj komplicirano....

zakaj se boš pa poročila, če se že v prvo ni dobro izšlo???

(odgovor članu travica1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 10:53:31   
kofetek2010
k priimku, ki ga imaš dodaj novega in tako odbržiš vez (po priimku seveda) z otrokom bivšega moža user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 10:56:46   
monica99
moja sestrična ima tudi sina od prej, le da ni bila poročena in ima prvi otrok njen dekliški priimek. Potem se je poročila z drugim partnerjem in dodala svojemu (dekliškemu) priimku še možev priimek.
Drugi otrok, rojen v tem zakonu pa ima samo očetov priimek. Tako se jim v družini nekako pogliha: otroka imata vsak svoj priimek, eden po mami in drugi po očetu, mama pa jih skupaj povezuje z obema priimkoma.

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 11:00:18   
mojamura
tudi jaz sem bila poročena, po ločitvi sem vzela nazaj dekliški priimek, sin iz tega zakona se piše po bivšem možu. zdaj imam novega partnerja s katerim imava tudi sina. tako da imamo zdaj 3 priimke v familiji...user posted image user posted image


jaz se sploh ne bi obremenjevala s tem. naredi pač kar misliš da je prav za tebe in tvojega otroka

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu travica1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 14:00:11   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj



zakaj se boš pa poročila, če se že v prvo ni dobro izšlo???



user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 14:03:15   
Lunc_a
A je priimek tako pomemben user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 14:06:49   
Anonimen
Mi smo tudi družina zmešanih priimkov. user posted image  Jaz se v originalu pišem A in sem po ločitvi vzela nazaj ta original priimek. Sin, ki ga imam iz zakona, se piše B, po svojem očetu. Moj Dragi in pa sin, ki ga imam z njim, se pa pišeta C. To so torej 3 priimki. In ko na nabiralnik ali zvonec dodamo še priimek lastnikov stanovanja (smo najemniki), imamo vedno po 4 priimke. user posted image

(odgovor članu travica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 14:14:50   
mojamura
glavno, da nam je lepo.....hehehehe

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sprememba priimka??
22.5.2008 16:44:02   
VITA74
Jaz bi naredila tako kot je napisala Jana73, sedanjemu priimku bi dodala novega in tako imela dva, otroka pa vsak po svojem očetu.
srečno

_____________________________

srečna

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?