|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   maltežan
23.5.2008 8:00:18   
a.jda
Imeli bi enega majhnega kužka - npr. maltežana. Imamo pa 4 leta staro punčko in me zanima kako bi se obneslo. A so to prijazni psi ali ne.

A obstaja še kaka druga pasma takih majhnih kocastih kužkov - npr čivava ,mi ni všeč.

Poznate koga, ki prodaja majhne maltežančke za ne preveč denarja?

Hvala lepa za kakršnokoli informacijo v zvezi s tem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: maltežan
23.5.2008 8:18:11   
nuala
Od malih pasem psov so za otroke po mojem še najprimernejši gomilar ( cairnski terier ) ter Kavalir Cavalier King Charles Spaniel.
Prvi je nekoliko živahnejši, med terierji pa velja za enega najmanj trmastih. Pameten.
Drugi je bolj nežen pes, prilagodljivejši in potrebuje veliko ljubezni.

Če bi kupila psa predvsem zaradi otroka, počakaj še eno leto. Se mi zdi, da nekako po 5. letu že lahko dojamejo da je za žival potrebno skrbeti ( no, otroci se razlikujejo ).
Če bi psa rada imela ti, bo primeren tudi maltežan, vedeti pa moraš, da prav mali psi niso največji ljubitelji otrok; če pa je otrok nežen in psa ne izziva in ne cuka, bo vse v redu.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu a.jda)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: maltežan
23.5.2008 9:17:27   
ursalara
Maltežan je družinski pes!
Je pa zaradi njegove dolge dlake potebna vsakodneva nega krtačenje je nujno potrebno,drugače je pa ta pasma psa neustrašna za svojo velikost,ljubezniva,vdana in zvesta,spada med nežnejše kužke čeprav ke živahen kuža.Ni dober čuvaj se pa že ob vsakem malem zvoku oz šumu kaj hitro oglasi,se zelo hitro učijo tako da z njim ne bi imela težav če bi ga dala v šolo so tudi zelo primerni psi za agility,ni pa vsak takle kuža primeren za manjše otroke,se pa zelo dobro razume z odraslimi ko čuti da se mora umakniti se umakne!Moraš biti zelo previdna pri srečanju drugih psov ker ga lahko večji in močnejši poškodujejo!Najbolj primerni lastniki za takega kužka so družine,samski ljudje,starejši ki imajo čas za njega!Njegova slaba stran psov se včasih pokaže v preveliki plahkosti in majhni agresivi samo tega je zelo malo!Jaz osebno bi ti svetovala da takega kužka kupiš z rodovnikom ker je pasma zelo priljubljena in veliko ljudi jih kupuje brez in zato so pri teh pasmah psi podvrženi marsikateri bolezni!

Žal pa ne poznam nobenega vzrejitelja teh psov poznam pa vzrejiteljico višavcev


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: maltežan
28.5.2008 8:11:17   
malania
Tukaj boš dobila kar precej informacij od maltežanov.
Meni so tudi zelooo luštkani, ampak moj user posted image  ni za pse...user posted image

Spletna stran od Valentine - vzrediteljice: TUKAJ
Spletna stran od foruma, kjer boš lahko dobila željene informacije: TUKAJ

(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: maltežan
28.5.2008 8:42:03   
ursa_p
A.jda ... kot prvo moras vedeti, da se psa ne kupuje zaradi videza, ampak predvsem zaradi karakterja. Skoraj nemogoce je povedati katera pasma ti bo odgovarjala, ce pa govoris samo o zunanjem videzu. Povej kaj si zelis od psa, kaj pricakujes od njega, kje bo bival, itd., itd., ...

Maltezan ni primeren za majhne otroke. Vecina manjsih psov ni primerna za manjse otroke.

Glede nakupa pa. Kot ti je ze ena svetovala, kupi psa z rodovnikom pri vzreditelju. Tako bos vec vedela o njegovem karakterju, tudi kar se agresije tice. Najhitreje in poceni psa dobis pri preprodajalcu ... te jih pripeljejo ali iz Madzarske ali iz kod drugod pod sedezi itd., itd. ... mame nikoli ne vidis, pripeljejo ti psa po narocilu (kakrsnega si zazelis), z rodovnikom (ponarejenim, da ne bo pomote) ali brez, itd., ... in ce imas na koncu sreco, da pes prezivi, imas potem lahko res OGROMNO sreco, ce bo pes zdrav.
Trije najbolj znani preprodajalci ... Matoša (Ara) iz Celja, KD Mislinja, pa tudi pri Hocevarju v Ljubljani je vprasanje kaj dobis. Pri njih dobis eno, drugo ali peto pasmo ... res ti odsvetujem ... stran od njih!!!

Ce ne zelis ze sedaj dati veliko za psa ... kako bo takrat, ko bo zbolel? Veterinarji so zelo dragi, draga so cepljenja vsako leto, hrana za tako majhnega je se najmanjsi strosek. Pes ni majhen strosek, ne glede na majhnost psa ... cena cepljenja psa je enaka za 5 kg psa ali pa za 80 kg psa - primer.

Ko se boste odlocili za pasmo, si pojdite pogledat vec legel, vec vzreditlejev. Psa ne kupujte cez noc, to ni nakup TV-ja ... pes vas bo spremljal naslednjih 15 let, zato si izberite psa, ki bo res primeren za vas.

Poglej si:
http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=91

In se najpomembnejse ... NAKUP PSA:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,29.0.html

Lp, Ursa

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: maltežan
28.5.2008 9:23:51   
Anonimen
Tema o maltezanu ze obstaja, zato tole zaklepam.

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2456110

http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2435755&mpage=2

Podatke o vzrediteljih izmenjujte prek ZS.

(odgovor članu ursa_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?