|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ploske noge-platfus?
26.6.2008 12:46:20   
zita
Čez zimo je bilo nekako zakrito, zdaj sem pa naenkrat ugotovila da moj  skoraj 3 letinik  ima čisto ploske noge.Sem bila prav šokirana.

Ali naj ga tako peljem k pediatru in vprašam za nasvet? Zdaj ogromno hodi bos, včasih so reklei, da to pomaga

Čevlji in copati= vedno ciciban.

Kaj pravite drgi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 12:48:39   
Volga
Pa veliko bos po prstih hodit.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 13:41:21   
benika
Čevlji in copati= vedno ciciban.


Ja in? A če nosi Cicibanke, potem nej ne bi imel platfusa, al kakouser posted image Nam je P Cicibanove čevlje celo odsvetovala. Lok naj bi se na nogici oblikoval tja do 5. leta starosti.


Naj te malce potolažim, tudi naš skoraj 3-letnik ima platfus. In tudi hodi sedaj bos naokoli, pa po travi, pesku, zemlji..Če se mu bo popravilo se mu bo, drugače pa itak nima smisla delat ne vem kakšne drame zaradi tega.user posted image Je še kaj hujšega.

lp

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 13:47:11   
mojsoncek
Na sistematskem pregledu pri treh letih ti bodo ze povedali kako in kaj naprej. Naceloma pa drzi, cimvec bos (pa to ne doma po stanovanju/hisi, ampak po kamenckih in travi), "zgeckanje" po podplatih in ob straneh... skratka, stopalne misice naj cimvec delajo.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 14:41:56   
nuala
Obutev mu pa kupuj tako, ki ima čim mehkejši podplat oz. podlpat naj se upogiba. Pa tudi pozimi lahko doma hodi v debelih nogavicah.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 14:49:40   
Mišni
A  ima plosko stopalo samo takrat, ko stopi nanj, ali tudi sicer, če mu nogo dvigneš in pogledaš?
Ker pri mojem otroku tudi izgleda, kot bi imel plosko nogo, pa nima, ima "samo" notri zvrnjen gleženj. Dvigni mu nogo, daj prste malo bolj nazaj in poglej, če ima izoblikovan lok.
Pri nas je pediatrinja tako naredila, ko je mož trdil, da ima otrok platfus.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 15:41:53   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Čevlji in copati= vedno ciciban.


Ja in? A če nosi Cicibanke, potem nej ne bi imel platfusa, al kakouser posted image Nam je P Cicibanove čevlje celo odsvetovala. Lok naj bi se na nogici oblikoval tja do 5. leta starosti.




nam je isto povedala v razvojni ambulanti. Čevlje kupujemo samo še tiste, ki so brez vložka.  

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 15:59:14   
Seven*
Ciciban so odsvetovani. Podplat mora biti raven, nogica v čevlju pa čimbolj podobna bosi nogi.

Kupi v Deichmanu kakšne za 15 eurov, bodo sigurno boljše od cicibank.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 16:40:11   
benika
Kupi v Deichmanu kakšne za 15 eurov, bodo sigurno boljše od cicibank.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 18:05:55   
dory
Ma a je še vedno manija na tale ciciban? jst kupim kake čevlje izključno zarad tega če jih rabi in če so ok...

Moj ima platfus...zaradi slabe medenice...je bila razlaga nevrofizioterapevtke...kljub temu,da je veliko bos, pomoje kej dost nazaj ne bo šlo..

Jst mam tud platfus, pa sem velik hodila bosa,ko sem bila še majhna...pri teh letih dvomim,da bo šlo nazaj...pa kljub temu normalno živim user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ploske noge-platfus?
26.6.2008 23:09:09   
lex
moj je od 1 leta poleti skoz bos in tudi cicibanke sem mu skoz kupovala, pa je na sistematiki rekla, da ima ploske noge ampak, da ima še čas, da se popravi.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ploske noge-platfus?
3.7.2008 21:16:11   
Anonimen
strokovnjaki ortopedi to razlagajo nekako tako, da otroško stopalo nima razvitega stopalnega loka in ima maščobne blazinice, zato izgleda, da ima otrok platfus. stopalni lok serazvija nekje od petega leta pa do pubertete, tako da nekje po desetem letu se šele lahko reče a je platfus al ne. najslabše kar lahko nardiš je pa to, da nogico tlačiš v ortopedske čevlje.

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?