|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj za zajtrk?
18.11.2008 19:59:15   
madasa
Kaj jedo vaši user posted image  za zajtrk.
Jaz mojo skoraj 9m okoli 7 podojim (pa ponoči enih 5x) potem pa hoče ob 8-9 tudi zajtrkovat, takrat ko mi.
Jaz ji že nekaj dni dajem samo škorjico temnega kruha in po žličkah navadni jogurt, ker nimam idej (razen polente). Ker ji potem okoli 11h dam skuto in sadje okoli 15h pa zelenjavno- žitno- mesno. Ali naj še za zajtrk je jogurt s sadjem?
Sem ji dala že tudi malo navadnega sira livade.
Prosim za ideje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:05:51   
katra55
Polenta na mleku, mlečni riž, mlečni zdrob, kosmiči,...
Na kruh lahko daš kakšen namaz, recimo skutin ali sirov.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:06:42   
inesc
Pri nas se podoji enkrat ponoči, potem pa za zajtrk dobi
- ali jogurt z riževimi ali ovsenimi kosmiči,
- ali samo jogurt,
- ali jogurt s sadjem,
- ali skuto (samo ali s sadjem),
- ali od Milupe gris oz. mlečno kašico

Star je pa 7,5m. Drugače pa tudi meni zmanjka idej, ker potem okoli 11.00 dobi prav tako sadno kašico.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:07:33   
Tisana
Ne vem, kako vam lahko pri otroku, ki lahko jé vse, zmanjka idej user posted image .

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:11:39   
inesc
Meni zlahkoto zmanjka idej, ker še ne je ravno tako ogromno stvari. Je treba prej vedno malo pomislit kaj dat. Pa potem premislit tudi kaj novega uvest, da lahko to živilo čimvečkrat koristno uporabiš. Na žalost je pač tako. user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:19:22   
Zofy
Jaz sem ji šele slab teden nazaj začela dajat zajtrk, ker spimo do 8h, včasih 9h in sem ji potem dajala med 11 in 12 kosilo oz. malico.
No, zdaj se pač tisti obrok premakne na 13h, ker drugače ne gre.

Je pa za zajtrk:
  • mlečno ajdovo kašo s suhimi marelicami (prejšnji dan jih namočiš in zmiksaš. To potem stoji v hladilniku 3 dni, tako, da lahko za več dni narediš) in naribanim jabolkom. Ali pa z jabolčnim komporom s cimetom.
  • gres na enak način kot kaša + žlička zdrobljenega lanenega semena (in je potem čez dan ful lepo kakalauser posted image )
  • lahko se na podoben način naredi tudi kus kus in vmeša noter kakšno sadje/suho sadje
  • jogurt/skuta s sadjem
  • pomarančni sok z raznimi kosmiči + pol pretlačene banane, posebej košček sira
  • mlečna polenta na razne sadne načine
  • jogurt, kruh, sadje
Ok, tega še vsega nisem utegnila pripravit, bom pa na tak način zajtrke pripravljala. Si bom v kakšni bolje založeni trgovini gledala kakšni kosmiči bi še lahko prišli v poštev.


(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:33:23   
*Naja
Naša 9mesečnica se tudi ponoči še večkrat doji, vstaneva nekje med šesto in sedmo uro zjutraj, potem pa ima okrog 08.00 ure zajtrk in sicer:
- kakšni kosmiči od Alnature, ki se mešajo z mlekom (pirini, 7 žit, riževi)
- Grisolino ali Rižolino
- ovseni kosmiči, proseni kosmiči, kus-kus, gres, polenta....zmešano z mlekom

Ker pa ima zelo rada kruh, ji bom v kratkem ponudila za zajtrk kruh s kakšnim namazom.


Za malico dobi okrog 11-tih le kakšen sadež, če ne mi potem ne je kosila, ki ji ga dam nekje med12.00 in 13.00 uro. Včasih se okrog 10.00 še dojiva, če sva doma in jo dam spat. Ali lahko to štejem kot malicouser posted image


_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:55:09   
DaniNeli
Ko je imela moja pikica 9 mesecev je oboževala kruh,tako,da sem ji s sredičke dajala koščke in ji mazala sirni namaz.Pa razne mlečne kaše je rada jedla.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 20:59:05   
DaniNeli
Ko je imela Neli 9 mesecev,je oboževala kruh,tako,da sem ji sredico dala na majhne koščke in nanje namazala sirni namaz,spomnem pa se,da sem ji v Italiji kupovala razne mlečne kaše od firme Mio.

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 21:00:57   
melanija
Ma kaj kruha jim ne daste nič?

Moj ima 9 mes in ga obožuje. Za zajtrk pa jeva kruh s sirnim  namazom, marmelado, pašteto, jajce. Včasih kupim maslene štručke in dobi tisto za zajtrk ali pa malico, pa sadne jogurte, sir, sirčke.

(odgovor članu madasa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 21:10:51   
madasa
Mojo zobki mučijo in ful rada gloda krajček kruha.
A ni malo prehitro za paštete in marmelado? No saj ka pa še lahko na kruh namažeš?

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj za zajtrk?
18.11.2008 22:01:13   
MAŠKA
Ne vem, kako vam lahko pri otroku, ki lahko jé vse, zmanjka idej


Po dopolnjenem enem letu laho je vse, če se prav spomnim. In ja, hitro zmanjka idej skoraj vsaki mamici.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj za zajtrk?
19.11.2008 6:07:27   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: MAŠKA

Ne vem, kako vam lahko pri otroku, ki lahko jé vse, zmanjka idej


Po dopolnjenem enem letu laho je vse, če se prav spomnim. In ja, hitro zmanjka idej skoraj vsaki mamici.
 Sem mislila, da je to pri nas posledica omejenosti zaradi alergije, pa očitno ni user posted image .  Očitno bom tudi potem, ko bo to alergijo prerasla, še vedno veliko časa razmišljala o hrani. No, bolje to, kot pa da bi jo kar naprej jedla user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj za zajtrk?
19.11.2008 10:37:48   
t*e*j*k*a
NAš je tud pri 9m rad jedel kruh, zato mu ga še zdaj mažem za zajtrk, z sirnimi namazi, zdenka sirom,...
Paštete še nismo probali, KM pa tud še ne.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj za zajtrk?
19.11.2008 20:47:16   
inesc
Kdaj pa ste začele dajat kruh? In katerega? Naš je star 7,5m in ga še nisva uvedla. Pa zobkov še tudi nima, da bi ga lahko glodaluser posted image user posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu t*e*j*k*a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj za zajtrk?
20.11.2008 6:25:29   
Tisana
Mi smo začeli naši dajati kruh pri nekje 7 mesecih. Nam je gastroenterologinja rekla, da lahko (ima pa potrjeno alergijo na KM). Kar se pa tiče zob - naša je jedla grisine, kruh, krhlje jabolka... vse brez zob, pa še ful dobr ji je šlo user posted image user posted image user posted image .

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj za zajtrk?
20.11.2008 20:21:51   
inesc
Pri našmu pa smo poskusili s krhljem jabolka, pa nekako ni šlo. Si je nekako uspel odgrizniti en večji kos in se je skor zadavil. Pa še komaj sem ga pripravila, da mi je usta odprl, da sem mu ga ven vzela. Je bil prav hecen.

Kateri kruh pa dajete?

Še nekaj me zanima. Kako pa pripravite gris in ostale zadeve, ki zahtevajo mleko tiste mamice, ki še ne uporabljate kravjega mleka in ki ne uporabljate adaptiranega? A si stiskate svoje mleko? Jaz namreč to ne bi počela. Zato mu raje dajem kašice, ki se pripravijo z vodo.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj za zajtrk?
21.11.2008 5:59:08   
Tisana
Mi ji dajemo kruhe, ki ne vsebujejo mlečnih beljakovin zaradi alergije na KM (Krjavljov, koruzni hlebček,...)

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj za zajtrk?
23.11.2008 20:31:39   
madasa
Inesc, pozdravljena, jaz ji dajem že vse vrste kruha. Probala je od belega, koruznega, polbelega in črnega. samo polnozrnatega ji nisem upala dati zaradi semen, pa tudi graham ne vem kako in kaj. ampak kmalu bo tudi to.
Sicer se še ne obremenjujem s tem ali je kruh zdrav ali ne, ker sedaj bolj kot ne samo gloda krajce in škorjo in to v malih količinah. Zdaj ko pa bo mrzlo pa ga bom kar doma spekla in bo najboljši.

Tudi jaz ji zvečer dajem te kašice, ki se mešajo z vodo, ker jo še dojim in ne uporabljam AM. Imam malo slabo vest, vendar se tolažim da ostale štiri obroke doma pripravljam.
Če pa ima kdo kakšno rešitev pa bom vesela ideje.
Lp

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj za zajtrk?
24.11.2008 14:58:30   
mateja80
Problem je pri takih, kot je moj, ki bi lahko jedli vse (10 mes.) ampak nočejo. Čim začuti nekaj "trdega" takoj izpljune. Polenta, gres,nudelci..ni šans. Zaenkrat. Ko mu npr. kupim kašico iz kozarčka jo včasih še enkrat premiksam, če so koščki notri. Zanimivo, da sam pa je jabolko v kosu, olupljeno. Pač, eni jedo vse po vrsti, eni pa skoz probavamo in mečemo stran, ker ne jedo. Sj bo. lp

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj za zajtrk?
24.11.2008 18:12:35   
Zofy
IZVIRNO SPOROČILO: inesc

Kdaj pa ste začele dajat kruh? In katerega? Naš je star 7,5m in ga še nisva uvedla. Pa zobkov še tudi nima, da bi ga lahko glodaluser posted image user posted image


Pri 6m in to tistega, ki je bil doma. Zobkov še nismo meli. Je cuzala skorjico, sredico pa zmlela z dlesnimi (sem ji jo ponujala v majhnih koščkih).

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj za zajtrk?
26.11.2008 19:12:57   
inesc
Kruh je sedaj že poizkusil. sem mu dala samo skorjico in čisto po malo, ker drugače si "pregrizne" tako velik kos, da se skoraj zaduši. Še ne zna tako fajn jest take stvari. Se je danes skoraj zadušil s koščkom jabolke. Dobro, da ga pri takih rečeh nikoli ne pustiva samega. Bomo mi raje počakali na zobke, da bo to lahko jedeluser posted image

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?