|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ultiva v ljubljani
8.12.2008 14:08:57   
birdy
Hoj,
ker me februarja čaka drugi porod seveda iščem načine z blaženjem bolečine pa da ni epiduralna. In tako sem slišala, bolje, mi je mami povedala da je moja bivša soseda rodila z ultivo in to v ljubljani. A kera ve, kaj je res zdej ultiva tud v ljubljani? Pa kako je s tem, a jo v vsakem primeru dobiš al more bit spet pravi človek tam, pa ob tapravi uri,...?
Res bi bla hvaležna če kerakol ve karkol več o tem!

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 14:35:56   
Mlada mamica
Jaz nimam odgovora na tvoje vprašanjeuser posted image ,najbolje da kar pokličeš direkt v porodnišnico in vprašaš...Zanima me zakaj pa epiduralna ne?Sama sem v fazi odločanja(januarja mam rok)!user posted image

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 15:40:53   
Bee
Ojla!
Novembra so nam v šoli za starše povedal, da sta tako ultiva kot epiduralna na voljo v Lj. porodnišnici! Problem je le, da lahko zaprosiš zanju le v dopoldanskem času, zaradi pomanjkanja anasteziologov. Ja, tko pač je. Jst sm se že pripravila na to, da bom mogla po vsej verjetnosti rodit naravno. Če bo pa porod v dopoldanskem času, pa pride potem v poštev ultiva.

Lp.

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 15:41:53   
birdy
Po pravici povedano si ne upam. Vem da je zelo mala možnost da gre karkoli narobe ampak vsen ne upam. Predvsem me skrbi tista možnost invalidnosti... Vem da je zelo minimalna ampak ne upam.user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 15:43:23   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Bee

Ojla!
Novembra so nam v šoli za starše povedal, da sta tako ultiva kot epiduralna na voljo v Lj. porodnišnici! Problem je le, da lahko zaprosiš zanju le v dopoldanskem času, zaradi pomanjkanja anasteziologov. Ja, tko pač je. Jst sm se že pripravila na to, da bom mogla po vsej verjetnosti rodit naravno. Če bo pa porod v dopoldanskem času, pa pride potem v poštev ultiva.

Lp.


Aja? A so kej rekli, a ultiva se daje v žilo al v hrbtenico?

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Bee)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 15:51:41   
Mlada mamica
Po pravici povedano si ne upam. Vem da je zelo mala možnost da gre karkoli narobe ampak vsen ne upam. Predvsem me skrbi tista možnost invalidnosti... Vem da je zelo minimalna ampak ne upam.user posted image

Kaj to si zaj napisala,da lahko pride do tega,če se odločiš za epiduralno?

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 16:09:09   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Mlada mamica

Po pravici povedano si ne upam. Vem da je zelo mala možnost da gre karkoli narobe ampak vsen ne upam. Predvsem me skrbi tista možnost invalidnosti... Vem da je zelo minimalna ampak ne upam.user posted image

Kaj to si zaj napisala,da lahko pride do tega,če se odločiš za epiduralno?


Če ti anastezist slučajno precej zajebe, ne od same epiduralne. Če te na napačen mest špikne se lahko zgodi tud to. Sicer vem da je res minimalna možnost, ampak zarad mene je lahko razmerje 1: 1000000, pa si ne upam. Ostalga me sploh ni strah edin tega.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 16:17:27   
Bee
Ultiva se daje v žilo in si jo sama doziraš pred popadkom. Je pa smotan to, da si tako kt pri epiduralni omejena na ležanje v postelji, ker se s tistimi cevkami baje ne moreš sprehajat med popadki.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 16:23:29   
birdy
IZVIRNO SPOROČILO: Bee

Ultiva se daje v žilo in si jo sama doziraš pred popadkom. Je pa smotan to, da si tako kt pri epiduralni omejena na ležanje v postelji, ker se s tistimi cevkami baje ne moreš sprehajat med popadki.


Ja, to je pa spet user posted image . Ma bomo vidl kako bo, v prvo se nisem smela sprehajat pa sem se tolkk hotla. Če se v drugo tud ne bom smela bom ziher vzela ultivo.
Pa zdej sem vidla da je nek tud tema o ultivi in da tud piše za Lj, tko da ne bom več tle težila.
Bee, tebi pa hvala za podatke

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Bee)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 19:03:04   
Mlada mamica
Če ti anastezist slučajno precej zajebe, ne od same epiduralne. Če te na napačen mest špikne se lahko zgodi tud to. Sicer vem da je res minimalna možnost, ampak zarad mene je lahko razmerje 1: 1000000, pa si ne upam. Ostalga me sploh ni strah edin tega.

Hvala Birdy,res nisem vedla tega...!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ultiva v ljubljani
8.12.2008 23:48:17   
Najaa
Ok, tole ne bo odgovor na vprašanje, moram pa rečt da mi je čudno, da  ultiva in epiduralna ne bi bila na voljo drugače kot v dopoldanskem času, saj mora biti vsaj en anesteziolog na voljo ves čas. In v Lj P je. Tako da mi to res ni jasno, zakaj ne bi bilo mogoče tega dobiti kadarkoli. user posted image

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ultiva v ljubljani
20.12.2008 0:41:41   
lenček
Ojla,
postregla bom z najnovejšimi podatki. Pred 2 dnevoma sem bila na predavanju anesteziologinje, ker imam čez 14 dni rok, tudi mene namreč to še kako zanima. Skratka. S 1.12. naj bi imeli 24 ur anesteziologa zgolj za porodni blok, s čimer so se menda vsi strinjali, ker pa je čisto fizično premalo ljudi, se to žal ne izvaja. Ponovno bodo o tem baje razmišljali po novem letu, ampak že zdaj kaže slabo. Ultivo lahko dobiš, če rojevaš dopoldne od 7 ali 8 ure pa do 16, pa še to zgolj, če ni kake druge nujne reči. Ni potrebno iti na krvne preiskave pred tem ( to je obvezno pri EA), ker se po podatkih razgradi v 10 minutah, kar pomeni, da v takem obdobju minejo tudi vse morebitne kontraindikacije (padec tlaka, bruhanje, slabosti,...), ki pa seveda sploh niso nujne. V Ljubljani je ea kot tudi Ultiva brezplačna, ker ti je ne morejo zagotoviti, aja, pa še to. Deset minut pred tem, ko ocenijo, da boš rodila, prenehajo z dajanjem Ultive, češ, da bi mamica bolj aktivno sodelovala in, da bi bilo dete čim bolj pri sebi, anesteziologi namreč pravijo, da znajo bit otročki precej mlahavi, če so tik pred tem dobili Ultivo. Aja, če bi se zgodilo, da ti na začetku poroda katerega od sredstev za lajšanje bolečin da babica sama, ti načeloma ne morejo dati več Ultive, no, razen če bi noro dolgo rojevala, ker se ostala sredstva razgrajujejo veliko bolj počasi, pa te ne smejo zadrogirat preveč.

Veliko, veliko sreče.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ultiva v ljubljani
21.1.2009 22:14:08   
tominikapiki
Jaz nisem šla pred EA na nobene krvne preiskave... ultiva pa tudi ni tako nedolžna, lahko ti npr. odpove srce...

(odgovor članu lenček)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ultiva v ljubljani
2.4.2009 23:10:19   
lenček
Ojla,
Ker je naš korenjak na svet privekal ponoči, sama pa sem blizu porodnišnice, sem tja uletela dve urici pred dejanskim srečanjem. O Ultivi sem povprašala, pa sem bila, ko so me pripeljali v porodno sobo, odprta že osem cm, tako da je bilo prepozno, kljub temu, da je bil anesteziolog na voljo. Zdravnica mi je pojasnila postopek in predlagala naj se za Ultivo ne odločam, ker mi morajo vzeti kri in jo dati na preiskave, vstaviti kanilo, določiti odmerek,..., pa sem se strinjala. PO protokolu bi torej tudi za Ultivo vzeli kri. Moja izkušnja, razen epiziotomije, ni bila ravno piknik, ni pa bil konec sveta in komot bi šla še enkrat rodit po naravni poti, čeprav se mi lajšanje bolečin ne zdi napačno, če je mogoče. Dejansko veliko reči pozabiš in potrpiš, no, epiziotomija je že druga zgodba, ah pa kaj čmo ;)

(odgovor članu tominikapiki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?