|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: starši se učijo namesto otroka
9.7.2009 16:45:05   
picola1
Ja, tole tut mene jezi...V bistvu taki starši ne delajo škode samo tem otrokom, ampak celotni družbi. Ker čedalje več kot bo takšnih otrok, čedalje bolj lena in razvajena bo družba.
Me pa jezi tudi to, da učitelji sploh ocenijo takšno nalogo!!! Pa sej je menda jasno, česa je sposoben 10 letnik in česa ne...Ali pač?Dobro...vem, da nekaterih stvari se ne da pogruntat...sam nekatere pa sigurno, no...
Zato me zanima tudi mnenje učiteljic, ki takšne naloge sploh oceni kot učenčevo. Zakaj to počnete? Oziroma zakaj tega ne počnete in kaj naredite v takšnem primeru?

(odgovor članu uursa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: starši se učijo namesto otroka
9.7.2009 17:40:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

V bistvu taki starši ne delajo škode samo tem otrokom, ampak celotni družbi.


Saj zato se gre, ne?

Ali spremeniti starše ali pa sistem še bolj pa bi bilo spremeniti oboje,...user posted image

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: starši se učijo namesto otroka
10.7.2009 16:04:15   
_andreja_
moja sestra je tudi takšna da se uči namesto starejšega sina, ki je mimogrede njen ljubljenček... s tamalim pa redko redko kdaj, pa ima tamali boljši uspeh kot starejši, ampka ona vedno najde eno opravičilo zakaj je starejši slabši v šoli kot mlajši... madonca bi ji napela pa povedala svoje s takšno strasto, da je kr kej, sam k vem, da bi bila pol do konc življenja skregana z mano...pa sem raje tiho njeni otroci, njeno življenje, njena pamet!!

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: starši se učijo namesto otroka
21.7.2009 22:01:29   
K_a_t_i
Ah ja... Kje so tisti časi, ko sva z mami skupaj sedeli za mizo, ko mi je ona narekovala stavke v angleščini in sva potem skupaj preverjali, če sem jih zapisala prav. Pa narek v srbščini, da sem se naučila cirilice (zelo pomembno, da znam user posted image ). Kje so časi, ko me je ob sveči, ker je bila redukcija, 1 dan preden sem bila vprašana, spraševala slovensko literaturo... Pa ko mi je pomagala pobarvati risbico z mozaikom za katerega smo imeli pičlo popoldne časa, da ga končamo (skupaj sva barvali do poznega večera). Pa časi, ko mi je pomagala iskati razglednice in slikce, da sva jih potem rezali in lepili v zvezke...
Ne vem no, jaz vsekakor ne bi rekla, da je s tem zavirala moj razvoj in še manj, da mi je s tem škodila. Meni se bolj zdi, da je bila prava mama, ki me je vzpodbujala pri premagovanju ovir, ko se mi je kje zataknilo in kar mi je bilo že kot otroku zelo pomembno - je vedela pri čem sem se trudila in se je lahko z mano veselila uspehov.

Sicer pa logika, da so učenci lahko boljši, če starši namesto njih delajo naloge ne pije vode. Definitivno pa podpiram to, da starše zanima kaj se otroci učijo in da jim pomagajo, če je potrebno (vprašanje je, koliko staršev je otrokom sploh sposobnih dejansko pomagati - verjetno je pa lažje kot priznati, da nečesa ne razumeš in da ne moreš pomagati reči, da so zato učitelji in da je tovrstno ukvarjanje z otroci nepotrebno ali da lahko celo škodi).

K.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: starši se učijo namesto otroka
21.7.2009 22:07:45   
Anonimen
Jaz bom pa rekla na tole temo samo tole. Mi - torej starši - smo svoje osnovne in srednje šole že oddelali. In prosim, naredite svojim otrokom uslugo in naj naloge delajo sami - še kako se vam bo to poznalo - če ne prej, ko bo otrok odrasel - ali bo samostojen ali pa celo življenje priklenjen za vaše krilo. Odločitev je na vaši strani.

< Sporočilo je popravil nya -- 21.7.2009 22:08:28 >

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: starši se učijo namesto otroka
22.7.2009 22:23:28   
picola1
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Ah ja... Kje so tisti časi, ko sva z mami skupaj sedeli za mizo, ko mi je ona narekovala stavke v angleščini in sva potem skupaj preverjali, če sem jih zapisala prav. Pa narek v srbščini, da sem se naučila cirilice (zelo pomembno, da znam user posted image ). Kje so časi, ko me je ob sveči, ker je bila redukcija, 1 dan preden sem bila vprašana, spraševala slovensko literaturo... Pa ko mi je pomagala pobarvati risbico z mozaikom za katerega smo imeli pičlo popoldne časa, da ga končamo (skupaj sva barvali do poznega večera). Pa časi, ko mi je pomagala iskati razglednice in slikce, da sva jih potem rezali in lepili v zvezke...
Ne vem no, jaz vsekakor ne bi rekla, da je s tem zavirala moj razvoj in še manj, da mi je s tem škodila. Meni se bolj zdi, da je bila prava mama, ki me je vzpodbujala pri premagovanju ovir, ko se mi je kje zataknilo in kar mi je bilo že kot otroku zelo pomembno - je vedela pri čem sem se trudila in se je lahko z mano veselila uspehov.

Sicer pa logika, da so učenci lahko boljši, če starši namesto njih delajo naloge ne pije vode. Definitivno pa podpiram to, da starše zanima kaj se otroci učijo in da jim pomagajo, če je potrebno (vprašanje je, koliko staršev je otrokom sploh sposobnih dejansko pomagati - verjetno je pa lažje kot priznati, da nečesa ne razumeš in da ne moreš pomagati reči, da so zato učitelji in da je tovrstno ukvarjanje z otroci nepotrebno ali da lahko celo škodi).

K.



Skupaj je še vedno drugače kot namesto...Čeprav mislim, da tudi to, da so starši skos zraven otroka, ko se uči, ni glih najbolj pametno, ker se otrok potem ne zna učit in delat stvari samostojno...(btw, jst imam kolegico, ki je za moje pojme u iber overprotektivna, ona pa zase pravi, da takšne mame morajo bit in da je lepo, če bi mame za svoje otroke naredile VSE, vključno s tistim, kar zmorejo sami)
Fajn mi je recimo, da se z otrokom zmeniš tako, da če mu neka stvar ne gre ali pa če rabi pomoč, da me pač prosi za pomoč...Ne pa da je to kar stalna praksa...Tako je recimo delala moja mami pri meni in mi je blo tako super.
U, sem se spomnila, da smo morali v mali šoli nekaj narisat in midve z mami (no, bolj ona) sva to iz nekje prerisali...Itak, da je učiteljica vedela in mi napisala za domov v zvezek, da moram risat sama-to je blo zadnjič, da je mama nekaj naredila namesto mene...
Drugače pa ja, je tut dobra stran skupnega sedenja za knjigami: veš kaj otrok res zna in kaj ne, veš pri čem se je trudil in pri čem je zabušaval, veš kaj ga zanima in kaj ga sploh ne veseli...S tem mu daješ občutek, da ti je mar, da ti ni vseeno zanj, za njegov uspeh, za šolo...
Kar se pa tega tiče, da starši rečejo, da je to škodljivo zaradi tega, ker ne znajo...Najbrž se tudi takšni najdejo...sam jst mislim, da je večina staršev tolk zrelih, da zmorejo rečt, da so to al pozabl al da za ta predmet niso glih najbolj nadarjeni al da so se to oni učili drugače ali pa enostavno, da tega pač ne znajo...Ali pač?


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: starši se učijo namesto otroka
23.7.2009 16:19:35   
**NiNa**
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Ah ja... Kje so tisti časi, ko sva z mami skupaj sedeli za mizo, ko mi je ona narekovala stavke v angleščini in sva potem skupaj preverjali, če sem jih zapisala prav. Pa narek v srbščini, da sem se naučila cirilice (zelo pomembno, da znam user posted image ). Kje so časi, ko me je ob sveči, ker je bila redukcija, 1 dan preden sem bila vprašana, spraševala slovensko literaturo... Pa ko mi je pomagala pobarvati risbico z mozaikom za katerega smo imeli pičlo popoldne časa, da ga končamo (skupaj sva barvali do poznega večera). Pa časi, ko mi je pomagala iskati razglednice in slikce, da sva jih potem rezali in lepili v zvezke...
Ne vem no, jaz vsekakor ne bi rekla, da je s tem zavirala moj razvoj in še manj, da mi je s tem škodila. Meni se bolj zdi, da je bila prava mama, ki me je vzpodbujala pri premagovanju ovir, ko se mi je kje zataknilo in kar mi je bilo že kot otroku zelo pomembno - je vedela pri čem sem se trudila in se je lahko z mano veselila uspehov.

Sicer pa logika, da so učenci lahko boljši, če starši namesto njih delajo naloge ne pije vode. Definitivno pa podpiram to, da starše zanima kaj se otroci učijo in da jim pomagajo, če je potrebno (vprašanje je, koliko staršev je otrokom sploh sposobnih dejansko pomagati - verjetno je pa lažje kot priznati, da nečesa ne razumeš in da ne moreš pomagati reči, da so zato učitelji in da je tovrstno ukvarjanje z otroci nepotrebno ali da lahko celo škodi).

K.





pod tole se pa lahko tudi jaz podpišem.
Ja tudi jaz nisem bila v osnovni šoli med najboljšimi ampak tam nekje v sredini. In ja, mami se je v osnovni šoli učila tudi z menoj, mi pomagala pri nalogah (ni jih pisala namesto mene). To osnovno šolo sem "spacala" skupaj in jo imam še danes v slabem spominu. Srednja šola pa nekaj čisto drugega, super mi je šlo, mami se ni bilo "potrebno" več z menoj učit, kar nekako mi je vse skupaj "zalaufal". Končala sem srednjo in tako tudi faks.

Jaz pa mislim, da je problem tudi v tem, nekateri otroci niso dovolj zreli za osnovno šolo in to, da jih sedaj dajo v šolo že s 6. leti mi ni všeč.


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 32
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.
BLOG: Spet kričim, ker me nič ne ubogate
Kako biti v stiku z lastnimi avtentičnimi občutki in hkrati osebno odgovoren? In kje se pravzaprav začne tista točka odg...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?