|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
9.9.2009 22:51:10   
akin
Videla sem, da obstaja podobna tema - cene varušk, vendar bi rada to zastavila malo drugače, tako da bo upam bolj pregledno in v pomoč ne samo meni, ampak še komu ki prvič išče varstvo v Ljubljani ali njeni bližini. Še posebej me zanima za prvo starostno obdobje.
Lepo prosim, če se ta tema ne sprevrže v komentiranje cen, ki jih plačujejo drugi in debato o tem kaj je predrago, kaj je dobro in kaj ne...

Najraje bi torej videla, in vas prosim, če bi samo direkt odgovorili na vprašanja:

- kje poteka varstvo: Lj/okolica
- na vašem/varuškinem domu
- število otrok, ki jih čuva
- opremljenost prostora: igrače, posteljice, voziček, varnost...
- usposobljenost varuške: od "navadne" upokojenke ali študentke, do usposobljene varuške
- koliko plačujete za varstvo
- kaj cena še vključuje: hrano, plenice, račun, morda pomočnico ali kuharico...
- kako star je vaš otrok?
- morda kratko še kakšna relevantna informacija, ki po vašem mnenju vpliva na ceno

Najlepše se zahvaljujem vsakemu, ki bo pripravljen kratko odgovorit na ta vprašanja!user posted image

< Sporočilo je popravil akin -- 9.9.2009 22:52:47 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
10.9.2009 9:42:00   
xerox
Jaz sem mojega imela pri varuški do sedaj, ko je šel v vrtec, in sicer od 1 leta naprej, vse skupaj 4 mesece.
Varuška je v Ljubljani, na njenem domu v hiši, kjer ima eno sobo preurejeno dobesedno v vrtec z vso opremo in igrali in igračkami in vse kar sem sedaj videla tudi v vrtcu, v sosednji sobi ima 6 posteljic,kjer otroci spijo.
Se pravi v varstvu ima 6 otrok od 1-3 let, ima mislim da 10 let izkušenj.
Plačevala pa sem 300 eur(če nas ni bilo, je odštela 6 eur/dan), sama sem nosila plenice, robčke, kremice, ostalo pa je ona priskrbela hrano in pijačo.

V glavnem jaz sem bila prezadovoljna z njo, res je super in sem že rezervirala mesto za naslednjega člana, ki se nam bo pridružil čez dva mesecauser posted image . Tako, da sem se odločila, da bo najprej en čas pri varuški, potem pa ga bom dala v vrtec, ker sem imela nažalost par slabih izkušenj z vrtci in me je zdaj kar strah dat v vrtec 11 mesečnega user posted image . Mogoče si bom pa do takrat, ko bo mali star 11 mesecev premislila in ga vseeno dala v vrtec, mogoče bom pri drugem manj občutljiva in bom manj komplicirala ali pa še boljuser posted image .

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
10.9.2009 12:38:02   
sazi
Sin ni več v varstvu, je pa bil do lanskega decembra.

kje poteka varstvo: Lj/okolica - LJ_BEŽIGRAD
- na vašem/varuškinem domu
- število otrok, ki jih čuva 3 (je bilo obdobje, ko sta bila samo 2 in nekaj časa 4)
- opremljenost prostora: igrače, posteljice, voziček, varnost...igrače od prejšnjih otrok, nič posebnega - ograjen vrt s trato in pokrit balkon, kjer so previželi čas tudi v deževnih dneh - so bili veliko zunaj. otroci so spali v sobi na postelji ali pa kar v kuhinji na kavču.Gospa je imela en voziček, tako da je, če so šli na sprehod najmlajšega otroka peljala
- usposobljenost varuške: od "navadne" upokojenke ali študentke, do usposobljene varuške
- koliko plačujete za varstvo 270 EUR
- kaj cena še vključuje: hrano, plenice, račun, morda pomočnico ali kuharico... hrano je dobil tam, plenice smo nosili sami
- kako star je vaš otrok? tam je bil od 14. do 34. meseca. Gospa pa ponavadi čuva otroke največ do 3. leta
- morda kratko še kakšna relevantna informacija, ki po vašem mnenju vpliva na ceno

Naj samo dodam, da sem bila z varstvom zadovoljna in mali tudi. Le ob koncu mu je bilo verjetno že malo dolgčas.

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
10.9.2009 19:53:39   
mala zirafa
A bi rada odprla varstvo?Mene tudi zanimajo cene.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
10.9.2009 20:49:30   
akin
Ne, ne bi rada odprla varstva, ampak ga iščem. In rabim malo informacij, da se bom sploh lahko pogovarjala o ceni oziroma da vem kaj je drago in kaj ni, ali naj iščem naprej ali se zadovoljim s tem kar sem do sedaj našla...
Zdej že vidim, da sem recimo imela čisto naroben vtis, da pa v lj pod 400 evri ne dobiš varuške. Ampak le na podlagi dveh odgovorov še ne morem kaj preveč sklepati, tako da z veseljem pričakujem še kakšne!

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
11.9.2009 15:58:04   
buhtlčk


- kje poteka varstvo: Lj/okolica, 9h (lahko tudi malo več)
- na vašem/varuškinem domu - dvosobno stanovanje z veliko (delno pokrito) teraso. Stanovanje je namenjeno le otrokom oz. je v bistvu spremenjeno v ''vrtec''
- število otrok, ki jih čuva trenutno 3, sprejeli bosta max 10
- opremljenost prostora: igrače, posteljice, voziček, varnost... ležalnički s posteljnino, otroške mizice in stolčki, otroški pribor, ogromno didaktičnih in drugih igrač, vsak svoj del omare, previjalna miza, igrala na terasi, vse zaščiteno oziroma za varnost poskrbljeno, kahlice....vse novo
- usposobljenost varuške: od "navadne" upokojenke ali študentke, do usposobljene varuške dve varuški - 1. absolventka (zdravstvo, izkušnje v porodnišnici) in 2. mamica dveh malih otrok
- koliko plačujete za varstvo 450
- kaj cena še vključuje: hrano, plenice, račun, morda pomočnico ali kuharico... vse razen plenic (tudi hrano za alergika)
- kako star je vaš otrok? 12,5m
- morda kratko še kakšna relevantna informacija, ki po vašem mnenju vpliva na ceno iskala sva vse zgoraj našteto (podobno kot v vrtcu, skupina, prostor namenjen le otrokom ipd), ceneje nisva našla


< Sporočilo je popravil buhtlčk -- 11.9.2009 15:59:01 >

(odgovor članu akin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko plačate/kaj dobite?(LJ in okolica)
13.9.2009 21:34:49   
čebulca
Živjo,
svojo malčico bom dala z decembrom v takšno varstvo:
- okolica Lj
- prijavljena dejavnost!
- prizidek k hiši, prostor urejen za otroke (pohištvo, igrače, sanitarije, ležalniki-vse novo)
- skupina bo štela max 10 otrok, varovali bosta 2 mamici, ki pa nista po izobrazbi vzgojiteljici, vendar imata dovolj izkušenj z delom otrok (pomoč v vrtcu, kolonija z otroki, sami imata otroke)
- cena je 300 eur in vključuje vse-tudi plenice,(po želji izstavijo tudi račun), 4 obroki na dan (kuhala bo mama ene od varušk, saj je upokojenka in stanuje v tej hiši)
- kadar otrok manjka, se to odšteje (mislim da 8 eur na dan)
So pa še pomanjkljivosti, ki so v fazi urejanja (imajo 2 psa, ki se bosta preselila za hišo, potrebno je dati novo oz. bolj konkretno ograjo okoli vrta in pa še potrebno je dati ograjo pri stopnišču,saj poteka varstvo v nadstropju).

Kako bomo zadovoljni z varstvom, pa bom lahko povedala šele decembra. Mislim, da je cena zelo ugodna pa še ni na črno!

Lp


(odgovor članu buhtlčk)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?