|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   limfna drenaža
1.11.2009 11:15:38   
TomTaylor
Sem 2 meseca po porodu, noge pa še kar niso okej. Zanima me, če je katera bila na limfni drenaži? Na kateri - ročni ali strojni? Katera je boljša? Koliko stane ena terapija? A je bilo kaj učinka?...vsaka info. dobrodošlauser posted image

p.s.: med dojenjem pa vendarle ni pametno it na LD ali pač???

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: limfna drenaža
1.11.2009 12:11:27   
miapia
Jaz sem 1 mesec po porodu zatekla cela kot slon. Sem hodila najprej na kombinacijo ročne (cca 33 eur) in strojne (cca 21eur). Potem pa se je zame zavzela kolegica in sem hodila k njej na terapije in v 1 tednu (beri: 5 obiskov) limfne drenaže izgubila 27 cm telesnega obsega, od tega samo čez trebuh 5 cm. Bila sem pa zelooo zatečena. Če te interesira, mi pošilji ZS, da ne bom delala reklame. Je pa LD dobra za več zadev, deluje antistresno, sprošča, zelo dobro odvaja vodo iz telesa, itn. in kar je najbolj pomembno, spodbuja limfo, da opravlja svoje delo kar najbolj optimalno.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: limfna drenaža
1.11.2009 12:38:33   
somic
sem maserka in tudi sama delam limfno celega telesa, tako, da ti lahko iz prve roke povem, da lahko delaš to tudi sedaj. je pa vsekakor ročna najboljša, ker je prirejena tako kot želiš ti. skratka individualna. kaj več o strojni ne morem komentirat ker ne vem, vem pa da ko so nas na tečaju učili, da je bilo rečeno, da ni primerjeve, kar pa je nekako logično.

edini predlog, ki bi ti ga dala, je ta, da če se boš odločila za drenažo, da si jo res delaš po celem telesu in če boš imela možnost tudi po obrazu, ker boš le tako lahko dosegla najboljši željeni rezultat. in seveda pri takemu ki to obvlada.

srečno!


_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
1.11.2009 16:46:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu somic)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: limfna drenaža
1.11.2009 17:31:07   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška


dej telesu čas...sej se nisi zredila in pridobila maščobe v samo dveh mesecih...



Tu se tudi čisto strinjam s tabo, vendar imamo nekatere večje težave kot samo kup maščobe. Jaz sem v 4 tednih po porodu izgubila 5kg, potem sem pa začela zatekati kot da bi bila noseča. Pridobila sem v trenutku 7 kg - ki je bila sama voda. Trebuh se mi je v enem tednu napihnil, kot da bi bila v 6 mes nosečnosti. Teža mi je znala v pol ure zanihati za 2kg. In to ni bila stvar odvečnih kg, ampak zastajanje vode v telesu. Zakaj? Danes, po 10 mesecih vem zakaj. Zaradi nosečnosti in poroda se mi je porušil ves hormonski, žlezni, imunski sistem, posledično nepravilno funkcioniranje limfe, jeter, ledvic in mehurja, posledično akutni dermatitis in posledično sem sedaj fasala še kandido.
No, v glavnem....po porodu je pravilno, da splahniš, da odteče iz tebe vsa odvečna voda, ne pa da začneš zatekati. če je stanje tako, potem je nekaj narobe. Lahko je samo limfa zamašena ali upočasnjena, mogoče je vzrok tudi drugje. Odvečni kilogrami itak gredo sami od sebe, samo še enkrat - zastajanje vode v telesu je drug problem. In prav je, da se ga čimprej reši ali začne odpravljati s takimi ali drugačnimi metodami. To ni tako nedolža stvar, kot se marsikomu zdi. Pa da ne omenjam, da telo telo boli, težko hodiš, če te kdo prime, tuliš od bolečin,...

< Sporočilo je popravil miapia -- 1.11.2009 17:33:11 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: limfna drenaža
1.11.2009 19:02:40   
somic
miapia ima prav.

točno iz tega razloga so nas učili, da je to dovoljeno.
še posebno se lahko ugotovi, da je prišlo do zastoja limfe, če se napihne trebuh- tam nekje je namreč "zakladnica" limfe.

limfa pa ne vem da bi se izločala preko mleka, vem pa da se izloča preko seča.

< Sporočilo je popravil somic -- 1.11.2009 19:04:24 >


_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?