|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jasli in problemi s hrano
26.1.2010 18:07:48   
alena*
Imam otroka starega 1 leto, čez 1 mesec pojde v jasli. Problem je v tem, da ne je nič, kar ni spasirano. Vse izbruha ven, pa čeprav se tako trudimo. Tudi kruha ne mara, pogrize pa kakšen piškot - kot je na volji. Zanima me, je imela katera take probleme? Kaj naj naredim? Bojim se, da bo lačen, ker ne bo hotel jesti oz. bo bruhal.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jasli in problemi s hrano
26.1.2010 18:34:51   
trobentic_@
ne bo lačen.
Povej v vrtcu ,mu bodo pač pasiraliuser posted image

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jasli in problemi s hrano
26.1.2010 18:57:40   
ajsek
Pa prav hitro bo začel jest kruh in polno drugih stvari, ki jih doma ne mara :)

(odgovor članu trobentic_@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jasli in problemi s hrano
26.1.2010 21:40:49   
PC Baby
Poznam točno tak primer - od kolegice. In to pri treh letih! Samo pasirano, ali MOČNO pretlačeno. Bog ne daj kakšen košček, tudi piškota ne. No, 4. dan v vrtcu je pojedel dušeno govedino, pire in špinačo. Brez posledic user posted image

(odgovor članu ajsek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jasli in problemi s hrano
26.1.2010 21:43:23   
PC Baby
Drugače pa Alena, probaj mu ta mesec, kolikor vam še ostane, v spasirano hrano, npr. zelenjavico, vmešat malo rižeka, ali pretlačenih makarončkov. Lih toliko, da bo par koščkov notri. Potem pa količino počasi povečuj.
Sej bo šlo, pri enih gre bolj počasi, eni pa pri 8. mesecih že jejo skoraj vse. V jaslih mu bojo ziher pomagali pri tem pa mogoče sploh ne bo edini.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jasli in problemi s hrano
27.1.2010 8:39:25   
alena*
Punce, hvala za spodbudne besede. Se pač sekiram, trudim se vsak dan, posledično brišem tudi bruhanje vsak dan. Še vsak je začel jesti.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jasli in problemi s hrano
27.1.2010 10:12:25   
aria81
Naš mali, je tudi do 1 leta jedel vse spasirano. Bog ne daj da je dobil kak košček v hrani. Pri 13 mesecih pa je začel jest vse. Eni pač rabijo malo več časa.
Moja mama dela v vrtcu in pravi da je vedno v skupini kakšen otrok ki je samo pasirano. S časom pa začnejo lepo jest. Tako, da ne se sekirat. Bo že prišel njegov čas.

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jasli in problemi s hrano
27.1.2010 13:22:54   
koala
Od moje prijateljice sin je bil ISTI. Do vstopa v jasli ni jedel ničesar kar ni bilo popolnoma spasirano, po enem tednu obiskovanja jasli pa je jedel vso hrano drobno narezano.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu aria81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.1.2010 13:43:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jasli in problemi s hrano
28.1.2010 15:54:56   
detelja
IZVIRNO SPOROČILO: alena*

Imam otroka starega 1 leto, čez 1 mesec pojde v jasli. Problem je v tem, da ne je nič, kar ni spasirano. Vse izbruha ven, pa čeprav se tako trudimo. Tudi kruha ne mara, pogrize pa kakšen piškot - kot je na volji. Zanima me, je imela katera take probleme? Kaj naj naredim? Bojim se, da bo lačen, ker ne bo hotel jesti oz. bo bruhal.


da te potolažim...pri nas je bilo čist isto...15.1. je dopolnila 9 m...15.3. gre v vrtec..ni mi hotela nič jest edino kašice, jogurt...po vsem ostalem pa je takoj bruhala...sem pa opazila, da ko smo bili kje drugje pa ni bil problem riž, ne meso ne nič...no, in kot bi mignil mi je mala začela jest tudi doma...ni problem salama, ne sir, ne namaz, ne kruh...sicer ji zdaj še po koščkih dajem, da se mal privadi pol pa ji bom začela puščat da se sama navadi jest, ker v vrtcih pri nas želijo, da se otroci čimprej privadijo na samostojno hranjenje...tk da ne skrbi...vse se bo pošlihtal...pa tudi na uvodnem sestanku povej kak problem imate...baje, da če drugače ne jejo jim tudi spasirajo...kaj pa veš mogoče pa bo tam jedel kot odraseluser posted image user posted image user posted image saj veš sosedov kruh je vedno boljši od domačega....


_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jasli in problemi s hrano
28.1.2010 20:49:52   
inja2
Moja je šla v vrtec z 12 meseci in sem imela isto težavo kot ti. Sedaj po 2 mesecih vrtca je vse kar ji daš user posted image

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jasli in problemi s hrano
29.1.2010 12:34:17   
alena*
In kako so reševali to težavo v jaslih, so ji vse pasirali ali kako?

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jasli in problemi s hrano
29.1.2010 15:13:18   
pelin
A se vam ne zdi nenavadno, da po dveh, treh mesecih v vrtcu pa kar lahko začnejo jesti tudi nepasirano hrano!?user posted image Jaz bi se vprašala kje jaz kot mati delam napako (izvzeti seveda tisti z zdravstvenimi težavami, ki tudi po dveh mesecih vrtca še ne jedo nepasirano).Saj v vrtcu ni nič veliko drugače kot doma, samo verjetno je red malo boljši in ne moremo vsem pasirat po dolgem in počes (v skupini je velikokrat tudi 14 enoletnikov). Draga Alena verjamem , da te skrbi in te tudi lahko po malem. Ne morete si predstavljati, kako je to nerodno in hkrati nevarno , če otročka še po prvem letu ne navajate na hrano v kosih in le na pasirano. Zakaj do strele pa imajo potem zobe!? V vrtcu potem nemalokrat segajo tudi po tisti nepasirani hrani in s tistimi, ki niso navajeni nobene stvari gristi imamo velikokrat velike težave. Se mi je že zgodilo, da je bilo potrebno koga že okrog obračati on mu z roko vleči ven košček kruha, da se ni zadušoil.Halo! Ali sploh veste kakšno slabo uslugo delate vašim malčkom , ko jim vse spasirate? Seveda bruhajo, ko jim v grlo zleze košček hrane, ko pa niso navajeni gristi.Vsi osveščeni starši vedo, da se otroku takoj , ko dobi prve zobke lahko da kaj tršega in v koščkih ( žemljica, košček sadje, piškotek...), da se navadi na grizenje in ne le požiranje.Na vse to je treba misliti prej in ne šele ob prvem letu ali celo kasneje...

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: jasli in problemi s hrano
29.1.2010 15:23:23   
PC Baby
Ma ni čisto tako. Pri nekaterih je, je pa dva tri mesece, kolikor časa rabijo, da začnejo npr. v vrtcu jest vse - dolgo obdobje za dojenčka, in se medtem nauči. Naš se je recimo pred dvema mseca davil z vsakim koščkom, zdaj pa že je namazan kruh, meso in sadje v kosih itd. Če bi ga takrat dala v vrtec bi isto rekla, da so ga tam naučili jest pa je enostavno dozorel in se tačas naučil.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jasli in problemi s hrano
29.1.2010 19:54:47   
Nina00
Pa tudi zobe dobijo pri različni starosti. Naš pri 10. mesecih nima še nobenega. Je pa sam banano, koruzne krispije in riževe vaflje. Stvari pač, ki so dovolj mehke, da jih zgrize z dlesnijo ali pa se raztopijo v ustih.

Prvi je pri taki starosti že imel zobe pa se mi je ob vsakem koščku v hrani davil in skoraj bruhal. Mesec dni kasneje pa je kar začel jesti tudi koščke, jabolko pa sploh kar celo. Tako da, vsak ob svojem času.

Jaz ne bi poskušala vsak dan, če prav bruha ob tem. Bi probala na 5-7 dni. Pa poskusi mu dat v roko banano, pa večkrat kak piškot, ki praviš, da ga poje, da se navadi na grizenje.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 8:49:08   
alena*
Pelin, lahko je nekaj govoriti, če sam ne izkusiš tega. Verjemi, probavamo že od 8. meseca dalje, pa ni učinka.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 9:27:04   
mama_milchy
Naš Žiga je šel v vrtec z 15meseci in ni jedel nič drugega kot pasirano in to bolj ali manj zelenjavo, sadje; mesek se niti čutil ni smel, ker pol je vse zbruhnil ven in sem tudi v vrtcu povedala, da ne je grobe hrane; so mu fajn prtlačli, pa spasirali...
po enem tednu je pa začel od drugih otročk z krožnika jemat koščke sadja, zelenjave in mesa tako da so mu nehali pasirat;

kr nek preblisk; no, še vedno ni bil navdušen nad mesom ampak vsaj drugo je jedel v koščkih...

nič bat in skrbet, ji bojo pač pasirali

(odgovor članu alena*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 12:08:28   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

...zdaj pa že je namazan kruh,



No, to mene zanima, kako naj jaz dam naši 9-mesečnici namazan kruh? Sicer ko gledam vrtčevski jedilnik je namazan kruh velikokrat za zajtrk in s tem imajo največkrat težave oz. se to navadijo najkasneje.... Vsaj tako mi je rekla znanka vzgojiteljica.
Kako naj se tega lotim? Naj enostavno namažem kos kruha, ga natrgam na male koščke in ji dam al kako? Saj vem, da je butasto vprašanje user posted image .

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 12:10:09   
Anonimen
namažeš kruh in sredico sproti trgaš ter daješ.

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 12:22:22   
PC Baby
Ja, jst v bistvu najprej natrgam sredico, pol pa vsak košček namažem in mu pustim na krožničku. Ja, vem, ful si dela dajem... user posted image

Navadla sem ga pa tako, da sem najprej koščke sredice med prsti zvaljala v take kroglice velikosti lešnika in se je ful zabaval, ko je vadil pincetni prijem. Ko se je naučil fajn prežvečit sem mu pa kar namazane koščke dajala in sploh ni bil problem. Edino včasih si jih preveč v usta nabaše.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 12:23:18   
PC Baby
Sam ne vem pa a jim v jaslih tud natrgajo ali kako?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 12:30:36   
zvesta

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

A se vam ne zdi nenavadno, da po dveh, treh mesecih v vrtcu pa kar lahko začnejo jesti tudi nepasirano hrano!?user posted image Jaz bi se vprašala kje jaz kot mati delam napako (izvzeti seveda tisti z zdravstvenimi težavami, ki tudi po dveh mesecih vrtca še ne jedo nepasirano).Saj v vrtcu ni nič veliko drugače kot doma, samo verjetno je red malo boljši in ne moremo vsem pasirat po dolgem in počes (v skupini je velikokrat tudi 14 enoletnikov). Draga Alena verjamem , da te skrbi in te tudi lahko po malem. Ne morete si predstavljati, kako je to nerodno in hkrati nevarno , če otročka še po prvem letu ne navajate na hrano v kosih in le na pasirano. Zakaj do strele pa imajo potem zobe!? V vrtcu potem nemalokrat segajo tudi po tisti nepasirani hrani in s tistimi, ki niso navajeni nobene stvari gristi imamo velikokrat velike težave. Se mi je že zgodilo, da je bilo potrebno koga že okrog obračati on mu z roko vleči ven košček kruha, da se ni zadušoil.Halo! Ali sploh veste kakšno slabo uslugo delate vašim malčkom , ko jim vse spasirate? Seveda bruhajo, ko jim v grlo zleze košček hrane, ko pa niso navajeni gristi.Vsi osveščeni starši vedo, da se otroku takoj , ko dobi prve zobke lahko da kaj tršega in v koščkih ( žemljica, košček sadje, piškotek...), da se navadi na grizenje in ne le požiranje.Na vse to je treba misliti prej in ne šele ob prvem letu ali celo kasneje...



no, no... da si ne boš kaj naredila... moj je prvi zobek dobil šele pri 13 mesecih.....tolko o tem, da enoletniki morajo vedeti zakaj imajo zobke...

sem ga pa že prej navajala na koščke in mu ni bilo problem jesti le-teh...

sem potem imela drugačno izkušnjo, da so mu vzgojiteljice vseeno pasirale hrano, ker je bil drugače pač počasen jedec....


zato avtorici posta... kar brez skrbi, otrok ne bo lačen, vzgojiteljice bodo hrano spasirale.... sčasoma bo pa začel jesti tudi koščke, ker mu bodo drugi otroci za vzgled...

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jasli in problemi s hrano
30.1.2010 15:58:48   
uršula83
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

A se vam ne zdi nenavadno, da po dveh, treh mesecih v vrtcu pa kar lahko začnejo jesti tudi nepasirano hrano!?user posted image Jaz bi se vprašala kje jaz kot mati delam napako (izvzeti seveda tisti z zdravstvenimi težavami, ki tudi po dveh mesecih vrtca še ne jedo nepasirano).Saj v vrtcu ni nič veliko drugače kot doma, samo verjetno je red malo boljši in ne moremo vsem pasirat po dolgem in počes (v skupini je velikokrat tudi 14 enoletnikov). Draga Alena verjamem , da te skrbi in te tudi lahko po malem. Ne morete si predstavljati, kako je to nerodno in hkrati nevarno , če otročka še po prvem letu ne navajate na hrano v kosih in le na pasirano. Zakaj do strele pa imajo potem zobe!? V vrtcu potem nemalokrat segajo tudi po tisti nepasirani hrani in s tistimi, ki niso navajeni nobene stvari gristi imamo velikokrat velike težave. Se mi je že zgodilo, da je bilo potrebno koga že okrog obračati on mu z roko vleči ven košček kruha, da se ni zadušoil.Halo! Ali sploh veste kakšno slabo uslugo delate vašim malčkom , ko jim vse spasirate? Seveda bruhajo, ko jim v grlo zleze košček hrane, ko pa niso navajeni gristi.Vsi osveščeni starši vedo, da se otroku takoj , ko dobi prve zobke lahko da kaj tršega in v koščkih ( žemljica, košček sadje, piškotek...), da se navadi na grizenje in ne le požiranje.Na vse to je treba misliti prej in ne šele ob prvem letu ali celo kasneje...


Tole pa pomoje ne bo držal! Naš je dobil prvi zob pri 11 mesecih, 2. kmalu zatem. Ampak pri 1 letu sta bla čist majčkena zobka, si ni mogu lih kej velik pomagat. Pa košček sadja se pomoje tut ne da ravno otroku takoj ko zobke dobi, nekateri pri 6 mesecih in prej. No vsaj pri našem si ne morem predstavljat, da bi pri 6 mesecih sadje jedu u koščkih.
Drugač pa naš je bil enak, do 1 leta ful problemi, nč pojedu, še riža ne, gresa, NIČ! Skos mu je šlo na bruhanje. Potem pa sem začela s kruhom, majhni, majhni koščki in postopoma večji. To je kar hitro osvojil. Po tem pa se mu je kar odprlo. Sedaj pri 13 mesecih je VSE, sam poje žemljo, ali sendvič s salamo, banano, čokoladico, rižoto, makarončke mal stlačene, res vse. V enem tednu je tako napredoval, da ne moremo verjeti. Ima pa 6 zobkov (od tega 2 čist majčkena).
Mislim da je vsak otrok drugačen, sem pa že večkrat videla ja 6 mesečnike same jesti žemljo, čokoladico...
Daj otroku čas. Pa potrpežljivost.
Aja glede vrtca pa pri nas NE PASIRAJO, sem se pa zmenila, da sem dala vedno s sabo frutek, če bi bila res kriza, da ne bi bil lačen. Dali so mu ga samo 2x, potem ni bilo več potrebe.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jasli in problemi s hrano
31.1.2010 9:19:28   
pelin
no, no... da si ne boš kaj naredila... moj je prvi zobek dobil šele pri 13 mesecih.....tolko o tem, da enoletniki morajo vedeti zakaj imajo zobke...

Zvesta nč skrbet nič si ne bom naredila , brez skrbiuser posted image Očitno ne razumeš...ne govorim o tisti, ki nimajo zob, ampak o tisti  drugih, ki jih imajo že kar nekaj...Bistvo pa je v tem, da je veliko takšni staršev, ki svojemu otroku sploh ne poskusijo dati hrane v koščkih in jo posledično otroci v taki obliki ne poznajo. Govorim o primerih, ko ti starši 14,15 mesečnega otročka pravijo, da mu še vse pasirajo in ko jih vprašaš če so mu kdaj ponudili nepasirano hrano, rečejo da enkrat in da je vse izpljunil. Enkrat...halo. Po moje ravnate prav vse tiste, ki večkrat poskusite s tem.
Strinjam se s tem, da ko je otrok zrel za to, začne to jesti in pride do (kakor nekatere pravite) do nekakšnega klika.Ja, samo, če otroku vztrajno ves čas pasiraš hrano, tega klika ni, pravzaprav pride do njega v vrtcu, ko ga s tem seznanimo. Pa bi lahko marsikdo to opravil že doma. Še v vedenje...v vrtcu imamo tudi nekaj  primerov, ko triletnik pri nas  veselo je kruh z namazom ( seveda ne pasiran), mamica pa na govorilnih pove, da mu doma še večino jedi spasirauser posted image in to pri normalno izraslih zobeh. 
Alena, seveda sem videla že marsikaj , tako pri svojih, kot v vrtcu...res  pa je da je vsak otrok zase svet in po moje je vse kar lahko narediš,to da pač večkrat poskusiš, če je otrok že pripravljen na to. To pa tako ali tako že počneš in
ko bo pravi čas, bo tudi to šlo tako kot je treba.
Aja, pa še za vse, ki jih skrbi, kako ta micenim  dajemo namazan kruh.., Kot je že ena rekla, sredico natrgamo na koščke , pa je.

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Želeti samo dobro
Pokažite, da imate otroka tako zelo radi, da verjamete, da zmore prav vse kar si želi, pa še ravno se tik pred izvedbo s...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?