|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prve kašice
27.1.2010 11:08:18   
mayuri
pozdravljene, tukaj je še ena zbegana mamica, ki ne ve, kako začeti uvajati gosto hrano...dobila sva nekaj navodil s strani patronažne sestre, kdaj in kaj uvajati na začetku, tako sva zaenkrat poskusila korenje in krompir...vas pa bi prosila, da mi napišete, kako ste čisto na začetku pripravljale zelenjavne kašice in potem sadne, katere sestavine ste pri tem uporabljale...

hvala

< Sporočilo je popravil mayuri -- 27.1.2010 11:09:37 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prve kašice
27.1.2010 11:29:42   
Mici7
Za začetek smo pri nas začeli z jabolkom....par žličk....in sem po dobrem tednu ugotovila, da po jabolku poliva. Pa smo ga ukinili in sem začela z zelenjavo. Kuhan krompir....par žličk, vsak dan žličko ali dve več...po treh do štirih dneh sem dala zraven še korenje, potem cvetačo itd.

Jabolko nam še vedno dela težave, pa čeprav smo stari že 9,5 mesecev, vendar testi niso pokazali alergije.
Skratka, uvajaj po par žličk, vsak dan dodaj kakšno žličko, pa tri do štiri dni uvajaj samo eno živilo.
To je to.

Tudi jaz sem bila na začetku zbegana, kako, kaj in koliko. Pa ti otrok kmalu sam pokaže, kaj želi.
Jaz sem začela uvajanje s kosilom.

Po enem mesecu uvajanja, sem s kosilom popolnoma nadomestila dojenje, pred tem pa je po parih žličkah krompiraj seveda hotel še dojenje. Pri kosilu obvezno dodajam maščobe (olje-olivno, repično, bučno, sončnično...) in pa dva do trikrat tedensko meso. Rib še nisem uvajala in jih pred prvim letom niti ne mislim.

Potem se počasi začela uvajanje sadja kot dopoldansko malico in spet v enem mesecu z malico nadomestila dojenje.
Zdaj imava zjutraj dojenje+ mlečno kašico, če želi, dopoldansko malico, kosilo, popoldansko dojenje, večerja je spet mlečna kašica in preden gre spat še dojenje. V tem oz. naslednjem mesecu bom najbrž ukinila še popoldansko dojenje in ga nadomestila s kakšnim sadjem ali jogurtom, čeprav so nam ga odsvetovali.

Tako, kar pogumno, boš videla, da boš hitro prebrodila začetne težave. Tudi jaz sem jih. In vse ostale najbrž tudi.

(odgovor članu mayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prve kašice
27.1.2010 11:37:12   
otročnica
Jaz sem mu najprej dala grisek za dojenčke, ki ga dobiš v Mullerju, potem kakšen sadni ali zelenjavni sokec, ki ga narediš sama z jabolka, korenčka...(če nimaš sokovnika, precediš sok skozi gazo). Moj je bil navdušen nad gosto hrano. Rad je imel npr. kuhan korenček, dobro spasiran, dodaš malo masla, kasneje trdo kuhano jajce (rumenjak). Ponavadi je imel za malico zelenjavno kašico (na začetku sem kar s paličnim zmiksala kakšno jabolko, da je bilo čimbolj tekoče), potem lahko naribaš pa dodaš malo banane... Za kosilo je imel zelenjavne kašice, ko osvoji 1 okous, dodaš novega, pa kasneje malo mesa zraven, riž, testenine...Moj je imel na začetku rad riževe rezance, ki ne vsebujejo glutena.

(odgovor članu mayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prve kašice
27.1.2010 13:39:37   
Urska09
Začela sem s korenčkom, tako kot ti. Skuhala v malo vode do mehkega in ga skupaj z vodo pretlačila (zmiksala), dodala še malo mojega mleka in to je to. Po 3-4 dneh sem dala krompir (na enak način kot korenček), nato bučko, kolerabico (zeleno), blitvo, brokoli, cvetačo. Vsako zelenjavo posebej in min. 3-4 dni zapored. Zaradi morebitnih alergij in da se je navadila na nov okus. Pa na začetku sem vedno zraven primešala še malo mojega mleka. Da je bilo bolj redko in podobno okusu, ki ga je bila navajena.

Ko je zelenjavo osvojila, se pravi da je imela že 1 obrok, sem začela uvajati sadje. Najprej jabolko (surovo, zmiksano), nato hruško, slive, breskvo, maline. Je bila ravno sezona tega sadja.

Aja, pa zelenjavo (npr. brokoli, cvetača, špinača, ...) sem velikorat skuhala na sopari.

(odgovor članu mayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prve kašice
27.1.2010 14:05:23   
mini86
Js sm začela prvo z zelenjavo da mi je nebi zavrnil zaradi sladkega sadja..
začela sem pa tako..prvi in drugi dan kuhan korenček+mleko-da mu je bolj domač okus,tretji dan kolerabo+mleko..to pomeni da sm mleko in zelenjavo skup zmešala in seveda  čez dojenje..sm pa dajala kokr je pač pojedu..itak ti takoj ne poje veliko..pediatrinja tanč na mon-u je rekla da začnemo s parimi žličkami če pa otrok pokaže interes pa daš veš..tko da sm js dala dokler je odpiral-seveda to ne pomeni da je zdj vse pojedu..je pa mogoče names 3 žlic pojedu 8..in pol vsak dan drugo zelenjavo, kmalu sem tudi mešala med sabo..kmalu sem uvedla tudi krompir, sladki krompir, riž, polento, proseno kašo tako da mu pač skuham zelenjavo in dodam še eno stvar zravn..dvakrat sva tud jedla že meso..pa mu je lepo šlo..včasih skuham na vodi včasih pa prej popražim na olivnem olju..mu pa vse pretlačim z vilico in nič z paličnim in nimamo problemov..med kosilom mu ponujam tudi čaj pa ga popije pol lončka..
loh si pa tud tuki mal več preberš

LINK

LINK1

LINK2

LINK3


< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 27.1.2010 22:31:15 >


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu otročnica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prve kašice
27.1.2010 21:07:12   
apollo
Drage mlade mamice!:-) Tudi jaz potrebujem nasvet glede uvajanja gh. Sej vem, da ni treba še zganjat panike ampak vseeno...Pred 11 dnevi smo začeli z uvajanjem seveda najprej zelenjavo-brokoli, korenček, cvetača, danes krompir, ampak naš frajer sploh ne odpira ust, ne vem če mi je v teh dneh 5x samoiniciativno odprl usta. Skoraj vse finte smo že uporabili, da bi vsaj kaj poskusil. Največkrat ga probam nasmejat, da odpre usta in mu tako vsaj eno žličko not dam. Vendar je prebrisanec mali to pogruntal in se po novem smeji z zaprtimi usti!? Še mojega mleka noče po žlički?? prosim za nasvet. A naj za par dni prekinem, da mal pozabi in začneva znova? Naj zamenjam žličko? Ker vsakič, ko jo vidi začne jamrat, ker ve kaj ga čaka. Skratka pojma nimam kako pa kaj? A naj poskusim s sadjem? On bi se samo dojil in se cartal pri mamici, je pa zelo velik fantek, pri 6m ima 74cm in 10300g:-)Hmmm. Aja, je pa res, da mu zgornji zobki ven lezejo in ga seveda boli, je mogoče to razlog? Hvala. LP

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prve kašice
28.1.2010 8:49:38   
mini86
seveda so lahko to zobki..lahko zamenjaš žličko vendar mislim da ne bo bolje..pri nas ne odpre ust če ni lačen..poje par žličk pol pa ne več..na koliko časa mu pa daš za jest..a od začetka ti je jedel al ne..zakaj mu daješ mleko po žlički..probaj mogoče da zelenjavo zmešaš iz svojim mlekom da ima bolj domač okus..pa počakaj z brokolijem ker ima kar močan okus

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu apollo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prve kašice
28.1.2010 12:24:32   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: apollo

Drage mlade mamice!:-) Tudi jaz potrebujem nasvet glede uvajanja gh. Sej vem, da ni treba še zganjat panike ampak vseeno...Pred 11 dnevi smo začeli z uvajanjem seveda najprej zelenjavo-brokoli, korenček, cvetača, danes krompir, ampak naš frajer sploh ne odpira ust, ne vem če mi je v teh dneh 5x samoiniciativno odprl usta. Skoraj vse finte smo že uporabili, da bi vsaj kaj poskusil. Največkrat ga probam nasmejat, da odpre usta in mu tako vsaj eno žličko not dam. Vendar je prebrisanec mali to pogruntal in se po novem smeji z zaprtimi usti!? Še mojega mleka noče po žlički?? prosim za nasvet. A naj za par dni prekinem, da mal pozabi in začneva znova? Naj zamenjam žličko? Ker vsakič, ko jo vidi začne jamrat, ker ve kaj ga čaka. Skratka pojma nimam kako pa kaj? A naj poskusim s sadjem? On bi se samo dojil in se cartal pri mamici, je pa zelo velik fantek, pri 6m ima 74cm in 10300g:-)Hmmm. Aja, je pa res, da mu zgornji zobki ven lezejo in ga seveda boli, je mogoče to razlog? Hvala. LP


Naš je delal točno tako kot tvoj, ko je mel za dobit spodnja dva prva zobka. Mi je TANČ na Monu svetovala da naj za 3 -4 dni prekinem z GH in potem spet počasi začnem dajat tiste stvari, ki jih že pozna. Sem tko nardila, v dveh dneh sta zobka pokukala ven in je začel spet jest. Poskusi, sej če si ravno začela z uvajanjem GH ti ne bo mogu še hujšat če prekinš za par dni...

(odgovor članu apollo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prve kašice
28.1.2010 21:10:11   
apollo
Punce hvala za nasvete.Danes je bilo malo boljše, en zobek je končno predrl, tako da je pojedel vsaj par žličk pireja. Verjetno so res zobki. Te dni mi ni pustil niti prsta dat v usta, da bi preverila dlesni.V bistvu skoraj istočasno, kot sva začela z uvajanjem so ga začeli matrati zg. zobki, upam da bo sedaj bolje.
mini86: mleko sem probala po žlički zato, da vidim al mu ne paše okus hrane al ne mara žličke. Moje mleko ima itak najraje pa ga noče niti po žlički še polizat je noče. Sklepam, da ni problem v hrani. K vsaki zelenjavi seveda dodam mal mleka. Mah, niti od začetka ni ne vem kako jedel, ne vem če je kdaj 15ml!?
marjetica8: bom počakala na jutri, da vidim kako bo, če spet ne bo hotel bom prekinila in počakala, da še drug zobek predre in pol nadaljevala.

Hja, očitno bo naše uvajanje in privajanje na gh mal bolj zahtevno.

LP

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?