|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali se vam zdi to normalno?
4.4.2010 23:02:43   
Anonimen
Najprej bi rada povedala, da sem zato pisala na tej strani, ker želim ostati anonimna. Sedaj bom pa povedala moj problem in mi prosim svetujte, ker nevem kaj naj naredim.

Pred dvema tednoma sem začela delati v novi službi. Sedaj pa sem nekoliko razočarana nad njo. Drugače zelo rada delam vendar to pa se mi zdi višek. Delaš namreč v trgovini od pondeljka do nedelje in si doma samo enkrat na štirinajst dni, eno nedeljo. Pa se mi to zdi malo pretirano, da nisi čisto nič prost. Zjutraj delaš od pol sedmih do treh in popoldan od polenih do do poldevetih zvečer od ponedeljka do sobote in v nedeljo od pol sedmih do pole enih. Doma si samo enkrat na štirinajst dni.

Zdaj pa me zanima kaj mislite o tem delovniku? Oziroma o tem delu? Prosim povejte kaj naj naredim? Hvala za odgovore.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
4.4.2010 23:07:27   
FLASK_A
Če si nezadovoljna zdaj, boš nezadovoljna ostala (če te delavnik tako zelo moti). Ne glede na to da ti jaz rečem da je ta služba OK ali pa če rečem da ni.

A drugam pa ne bi šla delat, ni te možnosti?

< Sporočilo je popravil FLASK_A -- 4.4.2010 23:08:30 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
4.4.2010 23:17:36   
kajajaka
Samo ti veš koliko ti pomeni služba (in s tem povezane finance)v primerjavi z vsem ostalim (družina, prosti čas).
Mislim, da ti tu nihče ne more odgovoriti kako in kaj, ker ne poznamo ozadja.

Si samska, mlada in želiš zaslužek ali pa nujno rabiš to delo za preživetje? - potem delaj in služi.
Imaš družino in ti več pomeni biti z njo in bi lahko shajali tudi brez te tvoje plače - potem pojdi...

Enostavno kot pasulj user posted image samo postavit si moraš listo prioritet... To pa lahko storiš le sama.

Sicer pa JA, je normalno, da si le enkrat na 2 tedna frej, čeprav ni po zakonu... je pa po praksi današnjih časov v veliko službah in poklicih. Tako pač je, delodajalec se zaradi tebe najbrž ne bo spremenil niti preveč sekiral, če greš... Kruta resnica pač.

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
4.4.2010 23:19:17   
Anonimen
Flaška bi šla delat drugam takoj če bi imela možnost. Mene moti to, da si doma eno nedeljo na štirinajst dni.

(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 8:48:28   
Katy78
Ampak saj to si vedela že ko si sprejela službo. Jaz bi tak delovnik težko sprejela, sploh zdaj, ko imam otroka, ampak če bi bila zaenkrat to edina varianta, bi malo potrpela, hkrati pa bi si iskala drugo službo.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 5.4.2010 8:50:40 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 8:48:33   
glen
A delaš pri najboljšemu sosedu?
Jaz ravno zaradi urnika,no pa tudi drugih stvari odhajam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 8:54:25   
blaža
dokler nisem imela otrok, sem veliko let delala tako, pa v mes 4 leta deljen urnik. Če nimaš otrok je lažje, lahko bi delala cel dan, pa me to ne bi motlo, da bi le kaj zaslužla.

Sedaj, ko mam otroka, pa niti pod razno ne bi več tako delala, vsaj ne dolgo. Iskala bi si kaj drugega.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 9:36:44   
Gina
Ne, jaz ne bi tako delala. Ne bi mi bilo vredno. Bi iskala drugo službo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 9:49:36   
K_a_t_i
A tak delovnik dejansko obstaja user posted image To kar si naštela, je redni delavnik, brez nadur? Čez teden nisi noben dan frej? Ne morem verjet... user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 9:57:34   
lutka
to je kršenje zakona o delovnem razmerju. Po zakonu moraš imeti vsakih sedem dni 24 urni počitek, če to ni možno moraš imeti pa po 14 dnevih 48 urni počitek.
Kako pa je z nadurami ?

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 10:13:01   
Anonimen
Katy78- nisem vedela, da je tako. Ni nobeden nič rekel. Vedela sem, da delaš za praznike. Ampak, da si doma samo enkrat na 14 dni tega pa nisem vedela. Ker če bi vedela tega ne bi sprejela. Zato ne, ker imam doma družino in mi je to pač preveč. Druge delavke so tudi rekle, da delajo veliko krat dopoldan do petih ali šestih.

Kati ja na žalost tak delovnik obstaja. Upam, da se ga čim prej rešim. Ker tak ne bom mogla delat.

Glen ne ne delam pri najboljše sosedu.

Lutka ni nadur.


Moti me, da niso povedali da nisi doma enkrat na teden. V pogodbi pa piše, da imaš 40 urni delovnik in po potrebi več.

(odgovor članu lutka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 10:22:38   
blaža
Mene so zbrali za poslovodjo v eni trgovini, kjer so delavne vse nedelje in vse sobote, s tem, da si ravno tako na 14 dni fraj, nad ur so takoj na razgovoru povedali, da jih ne plačajo, kot poslovodja, se pa visi tam po cele dneve. In ker se je trgovina komaj odpirala, so takoj povedali, da je ene 3 mesece celodnevni urnik, da trgovina zalaufa, s tem, da bi imela uvajanje v Lj ( nisem iz lj) 1 teden in bi tudi tam spala.

Če te rabijo v drugi poslovalnici npr. v Mariboru, moraš it tja pomagat, seveda brez plačanih nadur in spiš par dni tam.

In ker sem ravno uvajala ta malega v jasli, sem seveda odklonila, pa so mi zatežili, da bom zgubila nadomestilo na zavodu, ker se preko otrok pa ne bomo šli.user posted image

Ma visi mi dol za njih, da ne povem kaka je bla kao plača, ki je bla bajnih 1000e, ko si si pa preračunal dejansko kolko bi ven dobil je blo pa 700e.user posted image

Zavoda mi pa niso prekinli, ker sem upravičena da ne delam nedelj do tretjega leta otrokove starosti.

< Sporočilo je popravil blaža -- 5.4.2010 10:28:11 >


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 11:32:48   
donat
ja jaz vem kako je to, pa še plačo dobiš da te kapuser posted image user posted image ,dobro si premisli kaj, in kako. Ni fajn delati ob nedeljah, ko so pa še kakšni praznikiuser posted image user posted image user posted image .

je pa to normalno!!!

a si se kdaj vprašala zakaj so slabe volje prodajalkeuser posted image user posted image user posted image

jaz zdaj razumem, in vsakega kupca ki pride na največi praznik nakupovat, bi ga jaz dala delatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 12:19:12   
Anonimen
Ja moja prijateljica dela tak delavnik in sicer v eni trgovini v Qulandiji ... s partnerjem še nimata otrok, a se ji tudi tako po 2h letih dela tam že čisto cufa in si na otroke sploh pomislit ne upa ob takem delavniku. Tako da išče službo drugje ... 

(odgovor članu blaža)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 13:34:11   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: donat

jaz zdaj razumem, in vsakega kupca ki pride na največi praznik nakupovat, bi ga jaz dala delatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tole je pa brca v temo. ČE bi delali v trgovini tako kot veleva zakon, potem bi pač trgovke bile frej kak drug dan. Mogoče pa pride nakupovat kak zdravnik, ki je pred tem opravil par noči dežurstev. ALi pa kak gradbinec, ki dela vsak dan od 7h do 20h,... Kdorkoli pač!
In stavek "smrdi" po lenobi - če že morajo reve vse dneve viset_i na delovnem mestu, a ni bolje, da vsaj delajo? Ker meni osebno bi se scufalo, če bi morala ves dan sedeti recimo za blagajno in bi vsako uro prišla ena stranka...
Ma taki komentarji mi grejo na user posted image . Kot da je potrošnik kriv, da delodajalci kršijo zakone.

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 5.4.2010 13:35:26 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu donat)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 14:08:40   
miapia
Sama sem mamica, delam izmensko, čeprav vodim oddelek. Delam en teden od sedmih do treh, štirih, drug teden od 12h do 20h, vsako drugo soboto, nekajkrat cel dan, včasih so sobote večkrat za zapovrstjo. Tako je življenje... Žal nimam bogatih staršev in ne bogatega moža, da bi lahko delala po štiri ure ali pa za manjši denar v javni ali državni upravi, kjer je delo večinoma dopoldne. Me pa delo veseli in upanje na samo dopoldansko delo še vedno ostaja...

Se pa moram strinjati s Kati, da so taki komentarji neumestni. Verjamem, da tudi delavka, ki dela v nedeljo včasih obišče kak trgovski center, ko ima nedeljo fraj. Ali so nedelje potrebne ali ne, zaradi tega je bilo potrošenega že preveč denarja. Taka je pač sodobna potrošniška družba in tu ni nihče kriv, da morajo ljudje ob nedeljah delati. Še veliko je služb, ki delajo petek in svetek, pa jih nihče niti ne opazi. Ima pa vsak jemalec zaposlitve IZBIRO.


< Sporočilo je popravil miapia -- 5.4.2010 14:14:12 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 14:40:40   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Lutka ni nadur.

Kako ni nadur? Vse kar je nad 40 ur na teden, kar definitivno moraš delati več kot toliko ur, če si prosta samo 1x na 14 dni, so nadure in morajo tudi biti plačane kot nadure, sicer je to zadeva za inšpekcijo, na katero se lahko da prijava tudi anonimno.
In odgovor na prvotno vprašanje - NE, meni se to ne zdi normalno, da ima človek en prost dan na 14 dni, zapovrh vsega pa verjetno še za mizerno plačo. Osebno bi si poskusila čimprej najti drugačno službo, ker jaz ne bi mogla živeti tako - vsaj dolgo ne. Jaz sem recimo imela en čas idejo, da bi šla učit, pa sem si premislila, ker meni že tista vezanost na minute, ko se moraš strogo držati šolskih ur, ne odgovarja. Je pa res, da je trenutno na žalost situacija taka, da mora biti človek srečen, da sploh ima službo, pa kakršna koli že je in da je vse prej kot lahko najti drugo/boljšo.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 14:50:33   
sajnimaveze
jaz zdaj razumem, in vsakega kupca ki pride na največi praznik nakupovat, bi ga jaz dala delat



Saj ni kupec kriv,če je trgovina odprta.Če bo zaprto noben nebo šel.Mislilm halooo.user posted image

Sicer pa sem delala v firmi tudi sobote,nedelje...Tak,da dandanes,če se gre za finance nimaš kaj premišljevat o tem,če boš delal in kdaj boš delal ampak kako boš preživel.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 14:51:47   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Lutka ni nadur.

Kako ni nadur? Vse kar je nad 40 ur na teden, kar definitivno moraš delati več kot toliko ur, če si prosta samo 1x na 14 dni, so nadure in morajo tudi biti plačane kot nadure, sicer je to zadeva za inšpekcijo, na katero se lahko da prijava tudi anonimno.
In odgovor na prvotno vprašanje - NE, meni se to ne zdi normalno, da ima človek en prost dan na 14 dni, zapovrh vsega pa verjetno še za mizerno plačo. Osebno bi si poskusila čimprej najti drugačno službo, ker jaz ne bi mogla živeti tako - vsaj dolgo ne. Jaz sem recimo imela en čas idejo, da bi šla učit, pa sem si premislila, ker meni že tista vezanost na minute, ko se moraš strogo držati šolskih ur, ne odgovarja. Je pa res, da je trenutno na žalost situacija taka, da mora biti človek srečen, da sploh ima službo, pa kakršna koli že je in da je vse prej kot lahko najti drugo/boljšo.


Ni nujno, lahko gre le za neenakomerno porazdeljen delovni čas.
Če viška ur ne plačajo kot nadure, mora delodajalec omogočiti, da jih delavec izkoristi v obliki prostih dni.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 14:55:44   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: donat

jaz zdaj razumem, in vsakega kupca ki pride na največi praznik nakupovat, bi ga jaz dala delatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tole je pa brca v temo. ČE bi delali v trgovini tako kot veleva zakon, potem bi pač trgovke bile frej kak drug dan. Mogoče pa pride nakupovat kak zdravnik, ki je pred tem opravil par noči dežurstev. ALi pa kak gradbinec, ki dela vsak dan od 7h do 20h,... Kdorkoli pač!
In stavek "smrdi" po lenobi - če že morajo reve vse dneve viset_i na delovnem mestu, a ni bolje, da vsaj delajo? Ker meni osebno bi se scufalo, če bi morala ves dan sedeti recimo za blagajno in bi vsako uro prišla ena stranka...
Ma taki komentarji mi grejo na user posted image . Kot da je potrošnik kriv, da delodajalci kršijo zakone.


Enako.
En kup ljudi opravlja poklice, kjer delavniki niso od ponedeljka do petka po 8 ur na dan.
Zato vsa ta patetika okrog dela prodajalk ob nedeljah je en navadni user posted image .


(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali se vam zdi to normalno?
5.4.2010 14:58:20   
Anonimen
Zdaj pa me zanima kaj mislite o tem delovniku? Oziroma o tem delu? Prosim povejte kaj naj naredim? Hvala za odgovore.


Ure niso normalne-če jih seštejem , krepko presegaš 40 ur na teden.

Kaj naj narediš?
Ostaneš v tej službi in si hkrati iščeš drugo.
Lahko to takoj pustiš, samo potem nimaš pravic na zavodu.
Lahko prijaviš na delovno inšpekcijo-še prej preberi pogodbo o zaposlitvi, kako imaš opredeljene ure. Če delaš kratek čas, se bo delodajalec izgovarjal, da je to samo začasen presežek ur.

V bistvu delodajalci izkoriščajo nedevednost zaposlenih, kar ni presenetljivo, glede na izobrazbeno strukturo in izkoriščajo njihovo delovno silo. Ne v smislu, da delaš v nedeljo-ker so ljudje, ki so to pripravljeni sprejeti-z nedeljsko plačilo in za proste dni med tednom-ampak v smilsu, da delajo absolutno preveč in za to niso plačani.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?