|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Za začetek....
27.9.2010 15:36:33   
divans1
Tudi mi smo počasi začeli z uvajanjem GH. Mali je že poskusil jabolčni sok, jabolčno kašico in korenčkovo kašico. Pa me zanima, ali naj ima kasneje sadni obrok zjutraj, zelenjavnega opoldne, kaj pa zvečer...??? Kaj ste jim ve dajale, tako čisto na kratko, star bo pa 5 mesecev.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Za začetek....
27.9.2010 15:43:22   
*miska.mcc*
zjutraj: AM + sadje

dopoldan: AM

opoldan: zelenjava + AM

popoldan: AM

zvecer: mlecni obrok + AM


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 27.9.2010 15:44:40 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Za začetek....
27.9.2010 15:44:06   
divans1
Pa koliko obrokov naj ima dnevno in ali je potrebno kašice pogrevati sadne oz. zelenjavne?

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Za začetek....
27.9.2010 15:51:20   
Eva19
jaz sem naši itak skos kuhala domačo zelenjavo, tko da je bil itak topel obrok. Kupljenih kašic pa itak ni marala,razen sadnih, zelenjavne so
pa tud men ogabne.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Za začetek....
27.9.2010 16:16:55   
mistique
Moja je pri 5. mes imela samo en gosti obrok, polj od 6. mes pa dva obroka GH. Dokler ima sam en obrok, lahko daješ en dan sadje, drug dan zelenjavo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Za začetek....
27.9.2010 16:42:20   
divans1
Pa glede raznih skutk me zanima, po sedmem mesecu pravijo, da se jih lahko da, pa rečejo, da kravje mleko do enega leta ne dajati?

(odgovor članu mistique)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Za začetek....
27.9.2010 16:55:34   
mistique
mislim da so skutke in jogurte vseeno malo lažje prebavljivo in zato idealno da se user posted image  počasi navadi.. če pa začneš z eno žličko na dan boš videla kako bo.. naša P nam je svetovala jogurta od 5. mes user posted image  se mi zdi malo prezgodaj, zato smo čakali do 7. mes.! uvajamo počasi..

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Za začetek....
27.9.2010 21:18:32   
K_a_t_i
Pri prvem smo (ko smo uvedli že vse obroke) imeli:
mlečni zajtrk (gres, mlečni riž in ostali "linoti")
sadna malica
mesno zelenjavno kosilo
mlečna malica (skuta, jogurt ipd.)
večerja - mlečna
dojenje pred spanjem.

Zdaj smo pa še čisto na začetku in smo začeli - ob 19h rižolino, kopanje, dojenje, spanje.
Med 10 in 13 testiranje novih okusov (sadje bom testirala bolj okrog 10h, zelenjavo in meso pa bolj proti 13ti). Bom pa menjala za ves obrok v odvisnosti od pripravljenosti otroka. Zaenkrat sem mu dala jabolko - ima komaj par dni več od 4m. Do polnih obrokov se še doji na povpraševanje.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu mistique)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Za začetek....
28.9.2010 10:03:30   
divans1
Mene pa zanima glede korenčka. Včeraj sem mu ga dala prvič za poskusit-kašico, pa je zvečer kakal in je bil kakec normalne barve, malo je bil pa rdeč od korenčka. Je to normalno ali ga mogoče ni dobro prebavil?

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Za začetek....
28.9.2010 11:20:31   
trije lumpi
Tudi pri našem ostane korenček v neprebavljeni obliki v kakcu. Mogoče bi ga bilo treba bolj spasirat, da se tako lažje kaj hranilnega vsrka iz njega. Se pa spomnim od starejšega bratca, da ko je jedel koruzo(oboževal je tisto iz konzerve v solati), je bila ob naslednjem kakanju plenica polna koruzeuser posted image . Pa tudi rdeča pesa je ostajala, pa paradižnik, tako da mislim, da ni panike. Je treba očitno počakat. Mi gremo počasi. Pri 5 mesecih je jedel jabolko in danes bo hruško. Korenček je jedel samo enkrat. Zvečer pa riževo kašico.
Lp

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Za začetek....
28.9.2010 11:43:37   
divans1
Spasiran je sigurnov redu, ker je od fruteka.

(odgovor članu trije lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Za začetek....
28.9.2010 16:02:57   
j.b.
No, ko sem mu jaz skuhala korenčka, sem pač zmučkala z vilci, pa sem mu dala sokec + malo gostega zraven, je bla drug dan plenička čist oranžna (v kakšni obliki je šlo v usta, v taki obliki je šlo venuser posted image ). Mende de je to normalnouser posted image

Divans, a mu daješ le kupljene kašice, al tut kej "made in doma spackano"?

Vprašanje, a rdečo peso se lahko že zdaj daje al ne, stari smo dobre 4mesece.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Za začetek....
28.9.2010 18:36:24   
divans1
Itak, da bomo doma spackal kej, smo šele začeli, drugi dan uvajanja....user posted image

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Za začetek....
28.9.2010 20:08:19   
tassika
Peso sva midve probali pri okoli 7m, ker je bila prej dojena in smo kasneje uvajali GH po starih smernicah, ja letos na začetku leta še ni veljalo uvajat pred 6muser posted image , sem ji jo pa skuhala in s kromperčkom spasirala. Vložene kisle ji nisem dajala, ker se mi zdi prekisla.

Divanas1, ko bosta jedla borovnice se ne ustrašit, kakec bo črnuser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Za začetek....
29.9.2010 9:15:17   
j.b.
IZVIRNO SPOROČILO: tassika

Divanas1, ko bosta jedla borovnice se ne ustrašit, kakec bo črnuser posted image


Hvala za info tassika!!!
Hehe, pa de ne veš da je to zarad borovnic, sej te kap ko odviješ pleničkouser posted image user posted image user posted image user posted image
Očitno se zdej lahko navadimo na paleto najrazličnješih barv v pleničkiuser posted image user posted image user posted image


Ko ste uvajali na novo, a ste veliko mešali z riževo kašico, da ublaži okus? (še posebej zelenjava ko je tako fuj in fejuser posted image )

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Za začetek....
29.9.2010 12:15:02   
divans1
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu j.b.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Za začetek....
29.9.2010 14:40:35   
tassika
j.b. jaz nisem mešala s kašico, sem pa zelo zgodaj začela ji kuhat na maslu, na maslu sem prepražila zelenjavo in jo zalila, dodala še malo česna (ne škoduje) in zmiksala, pa je jedla kot velika, maslo da super okus in rahlo osoli. Poskusi, pri nsa je bilo njami. Pa bučkino juhico je tudi že zgodaj dobila. Bučke na maslo pa krompirček, strok česna, zalijiješ z vodo in skuhaš pa zmiksaš.
Pa potem ko bodo že več jedli imaš enako za recimo korenček, kolerabo in bučke, vse skupaj prepražiš na maslu, zaliješ z vodo in na koncu malo polente vmešaš, super sladkouser posted image
Ji pa jaz v vsako hrano dodam malo česna, ker da super okus, pa še baje je zdravuser posted image

< Sporočilo je popravil tassika -- 29.9.2010 14:41:10 >


_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?