|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako poteka HSC
19.11.2010 20:59:14   
TinaC
Zdravo.

Mi bi lahko prosim opisale vaše izkušnje z HSC (histeroskopijo)?

Zaradi sek.neplodnosti sem bila na vaginalnem ultrazvoku, ki ni bil ok (g. je rekla, da vidi samo del materernice). Zato sem napotena v dnevno kliniko na HSC V LJ. G. je rekla, da to ne poteka pod narkozo, da pač pogleda maternico. Sedaj pa berem na forumih, da te dejansko vzamejo v bolnico za en dan, da lahko  boli itd.

Torej zanima ma, kako poteka, ali si naslednji dan ok, ste šle na bolniško itd.

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako poteka HSC
21.11.2010 17:18:24   
Anonimen
Jaz imam ista vprašanja. Upam, da se najde kdo in odgovori na njih. Mene to čaka že jutri.

(odgovor članu TinaC)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako poteka HSC
22.11.2010 8:35:34   
loremi
Tkole nekako gre ... prvi dan sem prišla na GKLJ v prvo nadstropje. Odvzeli so mi kri (priti moraš tešča, vzami pa s sabo kak kovanec, da si greš po preiskavah iskat kak sendvič v avtomat), ne vem, za kakšne preiskave točno so jo rabili, pa še enkrat piknili v prst, da je dr. preverila krvno skupino, naredili so mi še en UZ, preoblekla sem se v spalno srajco in dan preživela v bolniški sobi (ne srkbi, če ne želiš na poseg naslednji dan čakat v bolnici, greš lahko domov in se vrneš naslednji dan, obvezno tešča. Zjutraj se umiješ, pomerijo ti temperaturo in čakaš na poseg. Ko si na sporedu, te pokličejo v operacijsko. Anesteziolog te povpraša, če si alergična na kakšno zdravilo (npr. penicilin) in hrano in če si že imela kdaj opravljen poseg pod anestezijo in te pripravijo na poseg. Le-ta se opravi pod popolno anestezijo, ne skrbi, zaspiš kot polhec. Po posegu dobiš protibolečinska sredstva in po histeroskopski operaciji bolečine niso hude. Tisti dan po posegu zvečer dobiš juhico in prepečenec, noč prespiš v bolnici in naslednji dan po viziti greš domov. Vložke dobiš v bolnici, krvaviš pa max. en teden, ampak to niso tko močne krvavitve, kot ob M.
Kar pogumno in srečno!

_____________________________

Po dolgih letih truda ... dvakrat noseča, dvakrat z dvojčki in dvakrat ostala brez njih. :*(

Mogoče mora pa ena izmed velikih želja ostali le želja :(.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako poteka HSC
22.11.2010 15:37:47   
Anonimen
Jaz sem naročena na histeroskopijo na dnevni kliniki v Ljubljani(stara porodnišnica). Naročiš se prvi dan menstruacije, dela se do 11. dneva ciklusa, diagnostična histeroskopija se dela brez narkoze- bila naj bi neprijetna/neboleča, zjutraj si sprejeta-po posegu greš domov, bolniške naj ne bi imela. Kdo ti bo delal?

(odgovor članu loremi)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako poteka HSC
27.11.2010 19:41:04   
Anonimen
Bila sem na diagnostični histeroskopiji, na dnevni kliniki(stara porodnišnica) v Ljubljani, pri dr. Ribič. Na dan, ko si naročen, prideš tešča(dobila sem informacijo, da lahko za diagnostično histeroskopijo poješ lahek zajtrk- preveri, preden greš) zjutraj na sprejem ob 8h(priporočam ti, da greš prej- hitro se naredi vrsta in boš čakala). Urediš administrativne zadeve. Nato se preoblečeš v spalno srajco(njihovo), obleko in čevlje pustiš v garderobi.  Sledi pogovor z zdravnikom, merjenje krvnega pritiska, pregledi so odvisni od vzroka za histeroskopijo(jaz sem imela še ginekološki pregled, UZ, kri iz prsta za krvno skupino). Krvi in urina ti ne vzamejo. Potem greš v sobo, dobiš posteljo. Tam počakaš do preiskave. Medicinska sestra te pride iskat, greš prej še na wc(imeti moraš prazen mehur), potem pa v operacijsko dvorano. Tam zlezeš po stopničkah na mizo in daš noge narazen kot za ginekološki pregled. Sterilno te pokrijejo, počakaš zdravnika. Nato te zdravnik sterilno umije. Z vodo ti širijo maternični vrat, da lahko pridejo v maternico z kamero. Ves postopek gledaš na televiziji, ki je obrnjena proti tebi. Budna si, ne spiš(ne dobiš nobene narkoze). Zdravnik sproti razlaga, kaj vidiš. Čutiš pritisk, vodo, da se nekaj premika. Ni boleče(imam nizek prag bolečine, tako da si lahko mirna), le neprijetno je. Preiskava se hitro zaključi(nekaj minut). Potem greš(kar peš, v spremstvu sestre) v sobo počivat. Okrog 12h dobiš kosilo(čaj je v sobi- si ga sama naliješ, kolikor želiš). Po preiskavi imaš občutek napihnjenosti, večji trebuh, občasno občutek, da ti odteče voda iz nožnice, na trenutke čutiš špikanje, kot ob menstruaciji. Približno do 16h-17h čakaš na odpustnico(obiski so od 12h do 19h, če bo prišel kdo k tebi) in če je vse v redu, lahko greš domov. Priporočajo, da se teden dni ne kopaš(tuširaš se lahko) in da nekaj dni nimaš spolnih odnosov- maternični vrat je še odprt. Dobiš 3 dni bolniškega staleža.   Dr. Ribič in vso osebje, s katerim sem prišla v stik v stari porodnišnici, je zelo prijazno in dobro delajo. Stavba je res stara, dotrajana, vendar so ljudje v njej tako topli, da tega sploh ne opaziš. Pohvalno!   Pozorna bodi na parkiranje- če prideš z avtom. Ob uri za sprejem je pred porodnišnico že precejšnja gneča za parkiranje- in če najdeš prostor, bodi pozorna, kje pustiš avto, ker radi pišejo kazni in odvažajo z pajkom. Parkiranje v garažni hiši(ParkiRaj) te bo stalo okrog 2 evra/h, cenejše je nasproti nove pediatrije, pri železniški postaji(ki je 20 minut hoje od porodnišnice) pride okrog 1 eur/h. Vedi pa, da ti bo, ko boš šla domov, še kako prišel prav avto, ki bo blizu, da boš hitro na toplem, da boš lahko sedela.     S seboj vzemi: kartico zdravstvenega zavarovanja,zdravstveno dokumentacijo (ne pozabi- vedeti moraš prvi dan zadnje menstruacije),plašč in copate (radi vidijo, da imaš svoje- pri njih jih hitro zmanjka),tople nogavice,rezervne spodnje hlačke (po histeroskopiji še nekaj vode od preiskave steče ven),vložke (iz istega razloga, kot je napisano zgoraj),nekaj za razvedrilo, ko čakaš (mp3, revije, telefon(polnilec),…)kovance za kavo/sladkarije na avtomatu v pritličjukaj malega za popit in za pojest, da ne boš lačna do večerje…      

(odgovor članu TinaC)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?