|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krči po dojenju
9.12.2010 20:01:27   
lipikica
halo. pri mali so se začeli po vsakem dojenju krči in se zvija in tuli itd. to traja nekaj časa potem je  vredu. se pa tudi med spanjem kdaj zbudi v joku. ma jaz nič kaj takega ne jem, jebela ja. kako ste se spopadle s takimi krčmi?
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krči po dojenju
9.12.2010 20:41:30   
izgubljena_ovcka
Materino mleko ima naravni odvajalni učinek in med vsakim obrokom "potisne" vsebino prebavil naprej (veliko dojenčkov kaka med ali takoj po hranjenju). Nekatere dojenčke to blazno moti oziroma peristaltiko občutijo kot bolečino in posledično jokajo. Mine, ko pač stvar prerastejo, eni prej, eni kasneje...

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
9.12.2010 21:15:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krči po dojenju
9.12.2010 22:05:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

nas prvi je imel prve 3m krce 24/7; hranil se je na 2h, po vsakem hranjenju ga je zvijalo, tko da je nekak zadremal nam na prsih - potem pa novo hranjenje in novi krci.
po 3 mesecih so pocasi izginili.


Enako.

Tudi jaz sem brala in prebrala vse zaradi teh krčev, pa so že takrat mamice dajale odgovore, kot so: po treh mesecih minejo in pa: počakati je treba, pač tako je, saj bo minilo itd., itd, itd. Pa je na žalost res tako. Ti pa nič ne zavidam lipikicauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krči po dojenju
9.12.2010 22:58:47   
ledenaa
Biogaja

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 6:17:15   
Ajda A
Jaz sem opustila mleko in mlečne izdelke in je ful pomagalo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 9:18:21   
anajan
Krči minejo okrog tretjega meseca. Nekateri imajo smolo in lahko (sicer redko) trajajo do 6 meseca. Svojemu dojenčku lahko pomagaš z različnimi kapljicami. ki krče malo omilijo. Dojenčku lahko pomagaš tudi s svojo prehrano, in sicer: nič kislega (solata, pomaranče in pomarančni sok, limona), nobenih stročnic (fižol), brez zeljnic (zelje, ohrovt, cvetača), čim manj sladkega (čokolada), brez srovega sadja (jabolka).

Včasih pomaga tudi, če piješ čaj komarčka in kumine.

To je nekaj nasvetov. Najpogosteje pa pomaga, če med krči dojenčka prenašaš tako, da v leži na trebuščku in ga trepljaš po ritki, kržno božanje po trebuščku ali pa potiskanje nogic proti trebuščku, ko leži na hrbtu.

Veliko prespanih noči ti želim.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu Ajda A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 9:20:07   
anajan
Sem pozabila: kravje mleko in mlečni izdelki niso primerni v prvih tednih dojenja. Jaz sem začela piti riževo-sojine napitke iz Hoferja. Kadar sem jih pila, je bilo krčev manj.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
10.12.2010 9:28:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu anajan)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 9:36:48   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

anajan - vse to, kar si napisala, lahko pomaga, ne pa nujno. prav tako naj bi veljalo, da se krci zacnejo nekje pri 2 tednih: nas jih je imel od rojstva, ze v P.
kar se diet tice: lahko pomagajo, ne pa nujno. pri nas konkretno ni pomagalo NIC: ne diete, ne kapljice, ne masaza, N-I-C.

sama sm bla blazno zafrustrirana, ker sm jedla vsega skupaj nekaj zivil, delala vse mogoce, da bi pomagala tamalemu, ki se je drl, kot bi mu ne vem kaj delali - padalo pa je mnogo komentarjev v stilu "nekaj ne delas prav". vcasih enostavno nic ne pomaga - sele pri drugem sem videla, kako hude krce je v resnici prvi imel. dokler ne sprobas, ne mores dojeti.


Mja, še enkrat citiram kar tvoj odgovor, ker sva bili očitno skupaj v "istem šmornu"user posted image Tudi name so padale besede, da nekaj pa zdaj RES ni ok, da se tako dere. Kupila BioGaio, mu dajala vsak dan, nič pomagalo, masirala, ga nosila, nekaj časa nič jedla, skoraj vedno jokala skupaj z njim... Groza, samo spomnim se, pa mi je hudouser posted image

Ampak mine, to je mene držalo pokonci. Enkrat se bo moralo nehat.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 9:56:11   
vesna_b
IZVIRNO SPOROČILO: Ajda A

Jaz sem opustila mleko in mlečne izdelke in je ful pomagalo.


jaz tudi in baje da je to zelooo pogosto

(odgovor članu Ajda A)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 10:00:45   
ledenaa
Apriličica saj ne moreš pričakovati čudežev da boš otroku nekaj dajala in da bo odpravilo. Biogaja ipd ublaži kolike in ne jih odpravi. Nam so še pomagale kapljice iz Ljubljanskih lekarn-sami jih delajo,na bazi zelišč so

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 10:13:03   
koala
Glede diete moja kolegica je jedla kruh pečen brez kvasa, testenine in pila vodo in komarčkov čaj, pa je malega vseeno zvijalo, pri drugem je jedla vse normalno pa ni imel krčev, tako da....
Poakusi kapljice, nekaterim pomagajo pa ta moja kolegica pravi da je njenemu ponagala blazinica z češnjevimi koščicami.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krči po dojenju
10.12.2010 23:33:46   
Anonimen
Nam je pomagala metoda '5's' od Dr.Karpa, sem delala po knjigi in posnetkih na youtubeu. Nismo še mimo, bo treba dat čez še kak mesec, je pa veliko bolje. Pravijo, da se stopnjuje do 6.t, potem pa se umirja in tako je tudi pri nas.

Občasno dajem še alojo, koroške kapljice in ColiPrev (omogoča lažjo prebavo materinega mleka na encimskem nivoju). Vseakakor pa stalno pred dojenjem med previjanjem fajn premasiram trebušček (res pregnetem, ne božam), potiskava nogice na trebušček. Patronažna pa je svetovala, da naj tudi nadzorovano leži na trebuščku, ker tako dela z dihanjem samomasažo.

Res frustrira, ko otroček joka pa ne veš več kaj bi. Občutek nesposobnosti je takrat ogromen ampak HB se da olajšati dokler traja, potem pa upaš, da čim hitreje mine.

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krči po dojenju
13.12.2010 20:14:57   
lipikica
začeli sva s kaplicami sab simplex, danes sem kupila še biogaio. kaj vem ali kaj pomaga. o kaka praw bogi obrazek nardi in da ne rečem kako se sliši ko ima vetrove....
tiste ki imate izkušnje z alergijo na mleko- kako se je kazalo pri vašem otroku?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krči po dojenju
14.12.2010 9:05:20   
vesna_b
ja za kakanje in vetrove se matra, ker se mora še navadit, da prav pritisne. naša je bila čisto vijolična v obraz.

pri nas je bilo tako, da jo je okoli šestih, sedmih zvečer začelo šraufat, pa je blo kake 2 ure precej hudo, občasno se je to pojavilo tudi čez dan. imela pa je tudi precej vetrov čez dan. ko sem nehala jest mlečne izdelke in mleko, se je to nehalo in poleg občasnih vetrov ni bilo sile.

so se pa pojavili tudi krčki po D3 kapljicah, zato smo začetek jemanja malo prestavile za kak mesec...

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krči po dojenju
14.12.2010 9:32:52   
ledenaa
Moj nasvet je tale da nehaj uporabljati sab simplex,noter je sama kemija in nilč drugega. Na naravni bazi v ljubljanskih lekarn kupiš kapljice,ki pomagajo .

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krči po dojenju
14.12.2010 11:59:27   
lipikica
jkakšne kapljice od ljub. lekarn?

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krči po dojenju
14.12.2010 12:01:13   
lipikica
ali prav vse mlečne izdelke si črtala iz jedilnika? ma kaj si potem pa sploh jedla? mene je kr slabo ko pomislim da ne jem jogurtov sira.... Se pravi niti peciva ne če je noter mleko? ma sej tud v kruhu je mleko, kaj ppotem

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krči po dojenju
14.12.2010 12:06:46   
vesna_b
jah, no, nisem jedla skutinih namazov, pa nisem jedla jogurtov, niti ne pila mleka.

sem pa jedla kruh, kako pecivo, pa pila kavo s smetano - eno malo skodelico na dan.
sam sem pa rodila maja, in poleti so mi za kake malice najbolj dišali ravno jogurti.

sicer pa ajd, sem se npr 2* na teden pregrešila s kakim skutnim namazom za zajtrk, seveda na tanko namazano...

(odgovor članu lipikica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?