|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ah ta vrtec :(
10.9.2011 7:57:27   
majcis
pozdravček. rabila bi en nasvet. sem brala že od vrtcev ampak ni podobno moji situaciji.
imam 2 leti starega sinčka, ki je v vrtec začel hodit z 13 meseci. vse je bilo uredu rad je hodil v vrtec, tudi vzgojiteljice so bile super.
sedaj med poletjem je bi cca 5 tednov doma (na morju). prve dva dni po morju ko je šel v vrtec je bilo malo krize ampak ni bilo take sile. zj so pa zamenjali skupine ja pa NORO! sva ga peljala v novo skupino in se je samo jokal. še jest jim ni hotu pa je drgač vornk gurman user posted image  samo zapal je ker je bil itk že zmatran od dretja... poj pa spet jok in jok...
in ko ga pridem iskat me je fulll vesel bi me pa rad kr udaru - kukr češ zato k si me tuki pustilauser posted image
opazila sem tud da so vzgoljiteljice zelo živčne in to znašajo na otroke... npr. nekmu fantku je naročila naj pospravi copate (btw to je bilo 2. dan v novi skupin) in ker si še ni zapomnil svojega novega znakca ni vedel kam naj jih da... in je šla vzg koj v luft.. "ja tja jih dej k je žoga!! ja madona!?! ma dej pust sj bom jz nima smisla"??????
drug teden bi šla z malim v vrtec da bi ga zopet uvajala - a mislte da ima to smisel glede na to da ima mali ubistve odpor do vgojiteljice? rada bi šla pa tudi do svetovalne če bi se dalo zamenjat skupino ravno zaradi odpora in se preprosto ne pusti pomiriti.... nevem kaj naj naredim? a preveč kompliciram? nemorm ga pa tako vozt v vrtec ker se mi res srce trga....user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 12:09:54   
Petka09
Če je tako res, kot si napisala, se jaz ne bi ubadala z ničemer drugim več, ampak bi enostavno šla do svetovalne delavke ali na upravo vrtca, povedala situacijo in zahtevala spremembo skupine, če se to pri vas da.

Kako pa drugi otroci sprejemajo te vzgojiteljice? Si se že s kom pogovarjala - s katerim od staršev? Al so mogoče živčne pač zaradi novega šol.leta oz. so imele mogoče samo tak dan?

(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 12:39:40   
majcis
sta dve vzg ena starejša in ena mlajša. starejša je dokaj ok, "tamlada" pa živc svetovn... k grem tamalga iskat v vrtec pomagam še drugim otrokom pospravit čeveljčke ali kaj podobnega... ko sem jih klicala po imenu je biu njen komentar "jz pa sploh ne vem kuko jim je ime, kdo je kdo, so mi vsi isti?!" in skomigne z rameni... mislim, da sta ti dve vzg imeli  včasih starejše skupine zdj k je full vpisa pa sta pač dobile to skupino... ne vem..nevem tud kolk je možnosti da ga dajo v drugo skupino ker nevem kolk majo kj skupin..
mi je blo pa čudn to da niso imel nč "uvajanja" oz da bi kšn dan prj bli kšno urco z novim učiteljicam al pa kj podobnga.. na kakšen način je pa pri drugih potekal prestop v druge skupine?
z drugim mamicam se še nismo pogovarjale ker se nismo vidle tko da nevem...
mislila sem da bi ga ene 3 dni probala "uvajat", da vidim če je res tak problem (tudi z njegove strani) v učiteljicah ali pa samo v njemu. če po 3h dneh nebi bilo boljš pa do svetovalne.... nikol mu pa ne govorim čez učiteljice (ne glede na to kakšne sta), jih zmerj pohvalm user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 13:07:38   
josephine27
Po pravici ne vem kaj svetovat. Nas je pa lani doletela precej podobna situacija. V vrtec je šel z 1 letom in po začetnem uvajanju ni bilo več kakšnih težav. Ne rečem, da je od veselja ravno tekel v vrtec ampak jokal in protestiral tudi ni. Pri 2 letih ( ko se je začelo novo šolsko leto) so na novo delali skupine in takrat je tudi dobil novo vzgojiteljico  in pomočnico. Lahko rečem, da se do konca leta ni sprijaznil s tem. Po vsakem vikendu, počitnicah, bolezni je zjutraj jokal, ko je šel nazaj. Večkrat sem se poskušala pogovoriti z vzgojiteljico, da bi ugotovila kaj ne štima pa mi do konca leta ni uspelo ugotoviti. Baje z njim niso imeli nobenih težav in tam ni jokal, jedel je normalno,.... Sam o vrtcu sploh govorit ni hotel in če sem ga kaj vprašala je takoj sprmenil temo. Nisem pa nikoli opazila, da bi bila vzgojiteljica kaj živčna al pa kaj. Je bila pa zelo mlada saj je bilo to šele njeno drugo leto kar dela v vrtcu. Naj omenim, da je letos spet zamenjal skupino in zdaj prvič vidim, da se vrtca veseli. Zjutraj kar teče v skupino in z veseljem doma pove vse kar ga vprašam tako da se mi je res odvalil kamen.

Sicer pa kar se tiče menjave skupin pri nas ni mogoče, razen če najdeš kakšnega starša oz. otroka z druge skupine in se potem tako dogovorite za zamenjavo. Pri nas je tako ker so skupine maksimalno napolnjene. No tako so meni rekli, ko sem se pozanimala kako je s tem.



_____________________________



(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 13:16:07   
majcis
ja se bom mogla pozanimat kuko je s tem... pri ns je res tko hudo da mi zvečer noče zaspat in se mi po 30 min joka ker ga je strah da bo mogel v vrtecuser posted image
tko da ta teden ni šel drug tedn bomo pa mogl probat že zarad službe...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 13:59:03   
pelin
IZVIRNO SPOROČILO: majcis

ja se bom mogla pozanimat kuko je s tem... pri ns je res tko hudo da mi zvečer noče zaspat in se mi po 30 min joka ker ga je strah da bo mogel v vrtecuser posted image
tko da ta teden ni šel drug tedn bomo pa mogl probat že zarad službe...

Hudo mi je za tvojega malčka, ker ima takšne probleme...vendar mi  tole zadnje ni  čisto jasno...a po počitnicah ste spet začeli in je mali jokal...potem ste spet prenehali ( sklepam, ker praviš, da ta teden ni šel)in sedaj boste spet začeli, ker moraš ti v službo in sedaj ne ti ne on nimata izbire...user posted image Če je tako, potem se lahko nadejaš kar nekaj težav, ker takšno prekinjanje ni najbolj pametno...
Poglej, ne bi rada zagovarjala vzg., vendar ti moram žal povedati, da boš v septembru bolj težko naletela na takšno, ki ni prav nič živčna. Razlika je le v tem, da nekaterim to uspe bolje prikriti kot drugim...nekatere so čisto vredu dekleta, vendar v svoji tremi spuščajo in strelajo kozle, še posebej ker je to hudičevo mukotrpno, če te pod roke gleda sto in en starš in če moraš dan za dnem vleči skoraj skozi cel september določene otroke mamicam iz naročja. Ti jokajoči škratje znajo biti v svoji žalosti kar pošteno razkurjeni in sama sem bila deležna že marsikatere zidarske okrog ušes ali pa poštene brce v rebra.
Drugače pa tudi pri nas ni praksa, da ob prehodu iz ene skupine v drugo starši otroka ponovno uvajajo. Po pravici povedano se mi še ni zgodilo, da bi otrok, ki so ga iz ene skupine prestavili k meni kaj posebej težko prihajal. Če pa bi opazila, da ima kdo res večje težave, bi sama prosila starše, če so lahko kakšen čas z njim...
Pa še to...ob zgornjem poboldanem stavku mi je prišel pred oči čuden sistem uvajanja nekaterih staršev....Nekaterih staršev ne moreš in ne moreš usmeriti na pravo pot pri uvajanju, pa če se ustreliš...Najbolj mi gredo , po domače povedano , na jetra tisti , ki so takooo "skrbni"starši, ki jih ne moreš spraviti iz igralnice ali pa vsaj iz praga tudi po večih dneh prej kot v eni uri...Zavlačujejo s sto in eno foro, kličejo otroka nazaj, ko se že čisto vredu igra z ostalimi vrstniki, sprašujejo stvari, ki smo jih že stokrat predelali in se delajo gluhe in neumne, ko jim lepo na prijazen način svetuješ, da naj otroka pustijo malo samega, ker se bo sicer navadil na njihovo prisotnost v vrtcu...Ponavadi to počnejo toliko časa, dokler imajo dopust...otroka v tem času sprašujejo ali lahko grejo domov, kdaj naj pridejo ponje, ali naj pride mami, ati, dedo...No, ko je teden dopusta mimo, je konec nebes in zaključena demokracija. Otroka čisto živčni na dan službe velikokrat pripeljejo na vse zgodaj, ga jokajočega butnejo v vzg. naročje in odbrzijo. Nič več ni malček deležen spraševanja kdo naj ga pride iskat in kdaj, temveč je lahko srečen, če ga kdo pride prej kot  po desetih urah...
Toliko o uvajanju pri nekaterih...


(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 14:59:55   
majcis
pelin iz rečenega sklepam da delaš v vrtcuuser posted image  verjamem da so vzg živčne zato tud nebi šla rada takoj do soc.delavke in delala zdraho... ni  ga pa bili v vrtec 5 tednov in je mal vn padu iz ritma. tisti teden mislim  da je bilo od 29..8 do 2.9. je šel v vrtec vmes pa se je zamenjala skupina in pa vzg in mislim da je bil to zanjga kar velik šok. ta teden ni šel v vrtec ker sem tako delala + imel je rojstni dan. bilo bi mi super če bi sam tišov v vrtec ampak bom zadovolnja s tem da ga sprejme.  ko je lani začel hodt v vrtec sva se uvajala 3 dni in je hodil potem brez problema. zato bi tudi sedaj poskusila tako. se pa zavedam da je velik problem v njem in njegovem sprejemanjem vrtca. imaš mogoče še kakšen nasvet?? iz vrtca ga nebom več ven in not dajala (user posted image ) je svoje bonuse pokoristil user posted image . mu pa vrtec in vzg res lepo predstavljam in govorim mu tako kot da je vrtec oh in splohuser posted image .  vsakega nasveta bom zelo vesela, ker si res želim da nam uspe user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 15:28:37   
digi
Veš, zdaj o vzgojiteljicah ne vem kako so, ker jih ne poznam in je težko govorit, vendar manjši otrok se prej navadi kot večji in zanj je sedaj tako kot da bi šel "prvič" v vrtec.... Prehodi med skupinami - ni več uvajanja načeloma, vsaj pri nas ne. Uvajanje je za novince, ki pa je po izkušnjah bolj za starše, kot za otroke ;) Povprašaj še druge mamice, potem se pogovori z vzgojiteljico, potem pa dalje, če bo potrebno.... Ampak če pa ni pri drugih pripomb, potem verjetno ti vidiš še marsikaj, kar "ni prisotno", ker si seveda prizadeta, ker tvoj otročiček joka.... Sicer pa, če je bil v bistvu v novi skupini cela 2 dni, potem ne moremo govoriti še o ničem konkretnem.... Počakaj še malo in če ne bo ok, potem pa dalje ;) To povem kot mamica in vzgojiteljica ;)

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ah ta vrtec :(
10.9.2011 16:50:48   
ronja
na kakšen način je pa pri drugih potekal prestop v druge skupine?

Mi imamo res srečo z vrtcem. Poleg tega, da je čisto blizu doma, da je hrana ok,... so tudi vzg. res super! Se mi zdi, da se res trudijo!

Ronja je letos zamenjala skupino in vzg. in sem predno je šla od tastarih , prosila, da smo se dobile z novo vzg. (to je bilo še junija, ker sta bili potem 2 meseca doma) in takrat je Ronji vidno padel kamen iz srca. Prej je imela kar krizo, odkar je izvedela, da bo morala zamenjat skupino. Ni hotela v vrtec, jokala je, tudi spala slabše, jokala, da bo pogrešala svoje miške tudi zvečer pred spanjem... Tega nisem mogla gledat in sem se zmenila za sestanek z novo in potem ko je videla, kam gre, je bilo ap vse ok. Potem so se tudi nekajkrat igrali s skupinama, kamor so dali svoje 4 miške in je to pomagalo.
Tudi zdaj, ko smo prišli z morja in je šla v drugo skupino, je bilo vse ok. Z miškami se še vedno stisne, prav tako s starima vzg., kadar se vidijo (na hodniku, igrišču), vendar je zadovoljna v novi skupini, ker so jo lepo sprejeli in se je čisto vklopila - vsaj zaenkrat tako kažeuser posted image . Lepo je, ne joka, nič ne reče, da ne bi šla v vrtec, skratka res super! Sem se pripravila na krizo in sem zelo poz. presenečena:).
Sem jo pa pripravljala na to tudi med počitnicami (smo recimo iz morja pisali kartico in njenim miškam in njenim novim ježkom (in seveda tudi Lejlini skupinici), pa govorili smo o tem, kako bo šla zdaj k ježkom in kako sta vzg. fajn, itd... In za prvi dan sem ji naredila oblekico z ježkom in je bila strašno ponosna in taglavna z njouser posted image . Lahko rečete, da kompliciram, ampak če je 1% pomagalo, se je splačalouser posted image . Škodit pa ni moglo. Tudi prva dva dni je bila samo do kosila tam, šele potem še čez spanje.

Lejla je pa dobila samo novo vzg. (pom. vzg. ostaja ista, majo ful lepo narejeno to tu) in zamenjali so sobo in me je prvi dan, ko je prišla iz morja, vzg. rekla, da če hočem, sem lahko malo tam z njo, da se spet uvede, glede na to, je zdaj ona nova. Ampak tamala je zakorakala not in se niti ozla ni za mano, tako da nisem videla smisla in sem šla. Se mi je zdelo pa zelo lepo, da nam je to sama ponudila (ene mame so malo ostale z malimi, pač odvisno od otroka). Smo pa šle pozdravit prejšnjo L. vzg. in nas je bila zelo vesela - je res fajn vzg.user posted image . Tako da se mi zdi, da smo se vsi trudili za en tak čim bolj izi prehod in da se to kar pozna. Vem, da sem softy mami, ampak ne vem, zakaj ne bi poizkusila otroku čim bolj olajšat takih reči, ki jim veliko pomenijo, nam pa niso noben problem.

Nočem hvalit dneva pred nočjo, ampak zaenkrat izgleda super - če bo tako ostalo, bom zelo vesela mamicauser posted image .

Poglej, ne bi rada zagovarjala vzg., vendar ti moram žal povedati, da boš v septembru bolj težko naletela na takšno, ki ni prav nič živčna. Razlika je le v tem, da nekaterim to uspe bolje prikriti kot drugim...

Ma, ja, meni so pa najbolj simpatične tiste, ki so iskrene - da po pravici povejo, da komaj čakajo, da bo konec uvajanja/septembra/da grejo v penzijouser posted image . Vsaj imam najboljše izkušnje s takimi, ki so najmanj "taktne", se mi zdi, da je za otroke fajn iskrenost in da itak pogruntajo, kako se vzg. počuti in nič ne pomaga, če blefira, da je super duper. Jaz jih čisto razumem, da so izžete ko cunje in da pač tak nisi vedno najboljše volje. Včasih jih v boljšo voljo spravi že to, da to vidiš (da se trudijo) in razumeš (da ne morejo vsega).

jaz se z malima pogovarjam, kot da sta veliki, ker itak že skoraj vse razumeta (ok, kaj si potem po svoje sestavitauser posted image ), ampak se mi zdi, da pomaga, če se z otrokom pogovarjaš, da bo moral zamenjat skupino, mu po pravici poveš, zakaj in obljubiš, da bo svoje prijateljčke še vedno videl, pa dobil še nove, predstaviš vzg. že prej, da ve, h komu gre, itd...  Če vprašaš nekatere tu, bojo rekle, da ful kompliciram, dejstvo pa je, da zaradi tega kompliciranja, je potem veliko manj komplikacij potem, ko se nekaj res zgodi. Ker so otroci pripravljeni. Jaz bi se v tem času, dokler ne gre spet v vrtec (dokončno) pogovorila z njim, kako in kaj, da zdaj ne bo mogel bit več doma in kako bo v novi skupini itd... Pa na tvojem mestu bi prosila vzg. za en individualen sestanek, da se zmenita, ti ji poveš, kaki so problemi, pa kaj ima zelo rad, da ga s tem zamotijo in ona ti da kak nasvet, kako ga najboljše pripravit - in če ne drugega, jo boš malo spoznala in ji bolj zaupala. Pri nas imamo tudi navado, da je en del sestanka ob uvajanju sam starš z vzg., drugi del pa je še otrok zraven, da še on spozna vzg. in ona njega.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ah ta vrtec :(
11.9.2011 10:24:46   
majcis
hvala vsem za izkušnje in za nasvete. sva se učerj žespet mau "pogovorila" (tamau še ne govori mi pa odgovarja z ja ali ne user posted image ) in je bil žespet koj jok in stok ampak je na koncu pristal na to da gre mami z njemu v vrtec v ponedeljek. tko da bi bla ene 20-30min not z njemu oz toliko da se zaigra pol pa na hit vn da me ne vid user posted image  (under cover mission)...
učiteljice bom zaenkrat pustila pri miru ampak če bo še kakšna opazka pa ne več... vrejemte ni to sam zaradi njega in njegovega jokanja (da sm občutljiva) ampak res ni uredu odnos... upam da se bodo hmal pomirile in da bo tamau tud rad hodu v vrtecuser posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ah ta vrtec :(
11.9.2011 10:42:01   
ronja
pol pa na hit vn da me ne vid

Vem, da veliko mamic tako dela, vendar bi ti sama to odsvetovala. Če kar izgineš, bo mali vsakič, ko ga boš pripeljala v napetosti, kdaj boš naenkrat izginila - in se ne bo sprostil in lepo zaigral, ker ga bo pač skrbelo, da čim bo nepozoren, mu boš ušla. Čeprav je mami težje it, ko se otrok joka, je po moje to zanj boljše - ker on točno ve - zdaj mama gre. in ve, da dokler se ne poslovi, je pa tam in se lahko sprosti in spozna novo okolje in otroke in vse.

Kar se tiče teh opazk od vzg./pom. vzg. - lahko vse skup obrneš malo na šalo in ne jemlješ vsega tako črno: normalno, da si nova pom. vzg. prve dva dni še ne zapomni vseh po imenu - eni smo strašno butasti za imena (sama sem rabila 2 leti, da sem si zapomnila vse sovrtčane od tamalih, zdaj so jima zamenjali skupine, pa sem spet na nuli... jovo na novo - no, do šole se bom lih naučilauser posted image ). Lahko ji recimo rečeš: "Ja, saj jih je res veliko, si je težko vse takoj zapomnit..." Če ljudje dobijo občutek, da jih razumeš, so tudi oni bolj odprti - in profitira lahko največ tvoj otrokuser posted image .

Lejlina vzg. mi je čisto iskreno rekla, da komaj čaka, da gre v penzijo - in je bilo tudi to prve dni, ko se je uvajala. Pa ji tega nisem štela za slabo - všeč mi je bilo, da je iskrena. In ti rečem, da je bila ta vzg. najboljša od vseh! (pa so vse zelo dobre, ampak ta je bila super! Lejlina 2. beseda je bila njeno ime!) Sta se imeli ful radi! Tako da včasih se besede čudno slišijo, vendar za njimi stojijo ljudje - s svojimi težavami in mogoče kdaj slabe volje - in če to da ven iskreno tebi (da pač pove, kako čuti, da se ji je težko zapomnit vsa imena, verjamem, da so ji na začetku vsi isti, saj jih še ne pozna...), je veliko boljše, kot če bi dala ven v obliki tečnobe na otroke. Tako da - navadno so ti ljudje bolj fajnuser posted image , vsaj po mojih izkušnjah. Tisit, ki se na ven delajo, da je vse ok, imajo strašno radi svoj poklic, ki nima nobene slabe lastnosti (razen plače, nad tem se vsi pritožujejo) in je vse superduper, pa so dostikrat ravnotako frustrirani, samo dajo to na drug način ven - ko tebe ni zraven. mam rajši, da meni reče, da se ji ne da več nič, mi mal pojamra, jo razumem, ker je res težko zdajle navajat celo skupino na novo vzg, nov red, novo sobo...  kot pa da je vse finofajn do staršev, potem pa se jezi na otroke. Če pa imajo občutek, da jih nekdo razume, ceni njihov trud,... potem imajo veliko več motivacije, da se trudijo. To ti tudi čisto direkt povejo - smo pisale Lejlini vzg. eno kartico iz morja in je je bila ful vesela - je rekla, da ji je še potem mož rekel: "No, vidiš, da se splača ti tok trudit! Da vseeno dobiš kdaj nazaj:)" Pa ni bilo nič takega, ena iskrena kartica, nič več. Lahko pa naredi precej - po mojih izkušnjah v večini primerov s pozitivizmom dosežeš veliko več kot s kreganjem. Ne rečem, da je vedno tako, se pa vedno splača najprej probat razumet človeka, če pa to ne gre, še vedno lahko popeniš;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ah ta vrtec :(
11.9.2011 11:13:27   
majcis
sem drgač tud sama taka oseba k se mi preprost ne da kregat ker je težakov že čist dost na svetuuser posted image  motil me je njen ton oz. nevem kuko nj rečem sj vrjamem da si jih ni zapomnla bi bla harvardska čudežna deklica če bi si jih user posted image
jz sm mogla mojga že 1. tko uvajat da sm vn skliznla so mi rekle vzg nj tko nardim poj k se je navadu mi je pa zmeri dal lupča pa objemčka pa reku papa ni blo nč panikeuser posted image  
hmmmm nevem kuko nj poj zj uvajam k so različni nasveti/načini katerga upoštevet oz. s kermu probat? sj se mi bo počas pomoje  user posted image ..
bom raj novo temo odprla kako si ublažiti stres user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ah ta vrtec :(
12.9.2011 12:03:46   
ronja
Ma, če ti je že prvič ta način delal in mali ni imel proti, potem lahko seveda spet to probaš - otroci so različni. Sama sem svojidve vedno opozorila, da zdaj pa grem tudi če sta se vmes zaigrali, pa sta mi samo pomahali in to je bilo to. Se mi je zdelo najboljše. Ampak ni samo en način pravi - glavno da najdeš takega, da bo vama delal.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu majcis)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ah ta vrtec :(
12.9.2011 22:20:10   
majcis
hehehe javljam kako je bilo v vrtcuuser posted image danes je bila čist ena nova tršica. starejša zelo umirjena in prijazna... 1. žće ko sva šla od doma je nabiral pa sm mu rekla da ne vela jokat ker sva se zmenila da gre mami z nemu v vrtec.. in ok mal neha in spet "ama papa". in mu razložim da greva skupaj papa da bo mami z njemu tm.. ok.. k sva gor pršla pa kriza svetovna jok in stok.. nakr sm se sezula in mu rekla da sm se sezula ker grem z njim v igralnico in stopim not in ga čakam.. prletu not čist vesel in nasmejan koj za mizo jestuser posted image me je pa imel pod budnim očesomuser posted image ... poj se je zaigral in sm skliznla vn user posted image je rekla tršica da je blo mau krize ampak počas bo user posted image user posted image user posted image jutri pa praznujejo njegov rojstni dan. dons ga je lih en imel pa hočjo da ma usak svojo "zabavico"user posted image
zaenkrat je to to bomo pa vidl jutr kako bouser posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?