|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 20:58:15   
Maxica
Drage mamice enoletnikov (in več)-koliko in kaj jedo vaši sončki v enem dnevu?
Midva imava spet borbe , saj se mi pri skoraj vsakem obroku punta in gre spet vse bolj na silo. Ker pa vem, da ta način ni pravi, me zanima, kako je pri vas.
Midva imava tako, da se enkrat ponoči zbudi in pride v ta veliko posteljo k nama, takrat se malo podoji in zaspi do cca.7h-9h (odvisno, kdaj sem jaz v službi), takrat se še malo dojiva, potem okrog 10h poje cca.150ml jogurta ali Fruchtzwerga, okrog 13h dobi cca.150ml sadja, potem okrog 16h je kosilo (cca.200ml), nato okrog 19h spet kakšen frutek (190ml), za večerjo pa dobi okrog 150ml rižolina ali česa podobnega. Vmes se pa tu pa tam še kaj podojiva, ma bolj za crkljanje kot kaj več. Ali dobi dovolj, preveč, premalo, če tak otrok čez dan poje 800-900ml goste hrane???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 21:09:59   
Jančika_
Tole se mi zdi količinsko kar veliko, naš poje manj. Danes je njegov jedilnik zgledal takole:

6.30 - 200 ml mleka
9.00 - tri rezine sira, en grižljaj kruha(!) in ena oliva(?)
10.00 - med sprehodom tretjina rogljička
11.30 - 200ml mleka
14.00 - tople kumare, dva mali zajemalki (izredno veliko, to je namreč njegova najljubša jed)

Potem pa ne vem več, ker je šel spat k babici, a mislim, da je popoldan pojedel še kako malenkost (včeraj recimo tretjino hruške).

Ob 18.30 sledi vedno mlečna kašica iz treh žlic suhe kaše, tik pred spanjem pa še 200-250 ml mleka.

Pravzaprav spije res še veliko mleka, a se ne sekiram, očitno mu paše. Ko ga ne bo hotel več, bo že zabrisal flašo v kot.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 21:18:30   
urška
poje že dovolj, vem pa kako je če so pri vsakem obroku borbe. sej ne vem kaj ti naj predlagam. jaz vztrajam pri tem da poje kar mu dam (posebej kosilo) ker točno vem koliko poje. se pa poslužujem kakšnih ukan pa igric - u glavnem dobre volj. če mi pa zavre kri pol je pa drugače. ampak ponavadi pomaga če omenim da bo moral spat. star je 20 mesecev.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 21:19:54   
Jančika_
Aj, pozabila sem ti napisati tole: zadnjič sem gledala eno oddajo o vzgoji od BBC-ja, podobno kot Supermame na RTL. Šlo je za neješčo triletnico.

Vzgojiteljica/psihologinja je svetovala, naj otrok jé za mizo z družino. Naš na ta način poje res več in bolj sproščeno. Ponavadi sem mu dajala jesti posebej, ker sem mislila, da jaz ne bom imela nič od kosila, pa ni res, se že nekako zorganiziramo. Pa kakšna mala igračka v rokah nam tudi pomaga, recimo kak odrezan kabel.

Poleg tega so pokazali, kakšna količina hrane je primerna za triletnika - toliko bi jaz rada, da poje moj mali. Torej mu dajem preveč.

Saj se že prej nisem sekirala, mali namreč sploh ni suh, ko pa sem videla to oddajo, sem postala se bolj skulirana glede tega.

Za moje predstave pa vendarle poje premalo sadja. To popravljam s tem, da vsako jutro skupaj z mano spije sveže stisnjen sok pomaranče in grenivke (to sem tudi pozabila zgoraj omeniti) - super se mu zdi, da pije iz mojega kozarca in po mojih ocenah spije kakih 50ml.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 22:25:20   
lijalija
Jaz mu ne dam jest dokler ne začne vleči trip-trapa po stanovanju. Boste rekle da sem kruta vendar mi je prekipelo. Prej sem mu kar naprej ponujala pa ni blo vse skupaj nič (no očitno za njega dovolj).Sedaj je pa tako :
od 7 do 8 - 150ml čokolino in jogurt

med 12 in 13 - Banano, dva piškota (lajbnic) in sezonsko sadje miksano (če je ta obrok ob 15 se kosilo premakne na 18 ali 19.)

okrog 16 kosilo (minešta-vsak dan (kuha mama) pa še kaj od nas zraven-kakšen grižljaj

pred spanjem (če poje kosilo ob 16) gres

Vmes pa se naceva z vsem kar teče.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 22:38:31   
Anonimen
Uh, jaz imam srečo. V bistvu sploh ne vem koliko poje.
od 3. zjutraj do 6. zjutraj se doji 2-3x.
Ko se vstaneva, dobi flaško mleka, ne želi gostega mleka čokolino ipd.
čez slabo uro, dva jogurta.
Vmes ena cela banana.
Dojenje in spanje.
okoli 11.30 je kosilo, obvezno mora biti juha 2 zajemalki goste juhe(obvezna zelenjava), mesek 5-6 kosov, krompir(2 jedilni žlici9 in pol zagrebške ali torte ali biskvita.
Čez slabo uro, dojenje in spanje.
okoli 17.ure se zbudi, dojenje, kruh z pašteto ali ramo ali sirnim namazom, pa ne dosti, sadje.
19:30 je že pošteno lačen, dobi flaško rižolina, frutolina ali keksolina okoli 150g, nato dojenje in spanje, če imam srečo.
Okoli 23. ure dojenje, okoli 02. ure dojenje(sedaj sploh ko štirice spodaj prihajajo).
Pije ogromno, tri velike flaške čaja, soka, karkoli.
Kam da to? Pojma nimam. je pa suhec in veliko kaka. 4-5x dnevno.
To je najin urnik. če kdaj ni kosila takrat ko bi po njegovem moralo biti, je cel dan pokvarjem. Ni zadovoljen.

Tako nekako, seveda so odstopanja. zelo rad je. Vmes so še bobi palčke, smokiji..ipd.
Nekje na dve uri mora polno jesti. Seveda če vidi da jaz jem, e mora on. Sam to je kos ali dva.
Če pa mu ne dam dovolj hitro hrane v usta z vilčko, me ugrizne v roko..hehehhe. Kaka facika moja je.

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Prehrana enoletnikov
2.9.2005 23:57:08   
Jančika_
Lijalija ! Saj imaš prav, moj Joe tudi vedno pravi, naj počakam, da mali prosi za hrano. Pri nas to zgleda tako, da pripuza do mene po riti (še ne hodi) in začne tiščati glavo v moje noge.

Gekko, Nejc je pa res hud jedec! Madona, se boš ja spufala...dva jogurta za malico, uf!

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Prehrana enoletnikov
3.9.2005 6:51:25   
Anonimen
pri nas jedilnik zgleda nekako takole:
ko se zbudi okoli 4h - 6h 3 deci mleka
zajtrk okoli 8h - kar zajtrkujeta moja starša kjer se merka - kaj na kruhu na mazan ali pa jajce umešano + kruh pa mogoče kak jogurt zravn, al pa kako sadje + skuta
malica okoli 12h - kak frutek ali frukcverge...
kosilo okoli 2h - kar jemo odrasli, ne kuhamo nikoli posebaj
malica okoli 5h - kake skutke ali sadje
večerja ob 7h - mlečna kaša

včasih se malica in večerja združita v eno ob 6 in pol pred spanjem ob pol 8h dobi še malo mleka.

poje pa ful različn. včasih kr dost včasih pa 2 grižljaja, nikol pa več ne merim v ml

lp, lara

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Prehrana enoletnikov
3.9.2005 7:43:38   
Anonimen
Jančika...imeti moram full zaloge z temi jogurti in skutami v hladilniku.
Sama že dolgo sumim na to, da je požrešen. Glede na to, koliko poje in kako je to bi morale videti...pol banane si zbaše v usta in še hoče...prav šopa se. Keksi isto, nonstop se šopa. Če pa ga kdo zmoti, je pa tak jok. Pri hrani mora imeti mir.
Sedaj ima novo finto, da noče jesti(razen kosila) v stolčku ampak da se sprehaja in ves čas hodi po grižljaje.
Pravi gurmanček je!

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Prehrana enoletnikov
3.9.2005 7:55:03   
CUKRČEK
uf, naša pa tako rada papa
In sicer zjutraj je čokolešnik, potem pri tašči kako jogurt in ogromne količine sadja, ki ga nima nikoli dovolj, pri kosil je vse kar midva jeva(makarone , riš, meso, krompir, zelenjavo, razne čorbe...), popoldne še kako sadje ali puding, mogoče še jogurt in zvečer pred spanjem flašo mleka.
Vmes so pa zelo dobrodošli kaki smokiji ali pa kak piškotek Ob vsem tem pa se naliva s čajem.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Prehrana enoletnikov
3.9.2005 8:08:54   
CUKRČEK
Aja, stara je pa 14 m, doji se ne več od 6. meseca in spi celo noč...od nekje 21-ih do 9 zjutraj.
Ja, pa pri kosili vednos edi poleg naju in ji sproti dajem jesti. Posemej ne bi hotela.....kadar midva in kar midva

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Prehrana enoletnikov
3.9.2005 12:38:02   
Pupica
No Maxica zdej pa tole preber
Tia ne pije mleka.Nikakršnega.Že dobra 2 meseca.Tako da zjutri dobi 200ml mleka z čokolinotom(to poje ko se zbudi, okoli 8.30)
potem ob 11.40 malica navadni jogurt, če je z sadjem 1 jogurt, če je brez sadja 2 jogurta(čisto navadni jogurt 3.5 % mm)
kosilo(juha, glavna jed, solata (narezan paradajz, kumara, paprika, zelena brez kisa)
malica(sadje:grozje, banana, marelice, breskve, slive, pač sezonsko)
večerja(ali 200ml mleka z čokolinotom ali 1 CELA hrenovka, ali gres, ali kaj na kruh namazan(čeprav tega potem najmanj poje)

Ne je sladkega, npr.piškotov, sadnih jogurtov, marmelade, evrokrema, nič sladkega.
Najboljša je hrenovka(tu je mamica zelo )ali POLI salamo (tu je mami še bolj )sir, skuto...

ampak to je pomoje pri vsakem otroku različno.

Je pa res, da dokler sem jo silila s sladkimi stvarmi ni nič jedla. Vse je spljuvala ven. Sedja vem, da če bo vse spljuvala, da ji bom dala jogurt ali pa hrenovko in bo zagotovo pojedla.

Imam srečo, da pa pri kosilu že sama je
in poje vse. Ravno včeraj sem ji dala polpet narezan na kocke in paradižnik in je vse pojedla. Pa tudi špageti. Madona jih poje več kot jaz.

Pa dober tek ...samo ugotoviti moraš kaj je njegov okus.Daj mu vse za probat, tudi kaj takega kar ti ne maraš.


LP

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Prehrana enoletnikov
3.9.2005 23:40:40   
andrejaz
Pri nas pa je naslednji jedilnik:
- ko se zbudi, tam okoli 8 je najprej dojenje
- okoli 9 h zajtrk - pol kosa kruha s sirom, maslom, zelenjavnim namazom,...+ sadni jogurt
- okoli 12.30 malica - sadje- če noče sadja dobi puding
- nato sledi kratko dojenje - vmes zaspi
- okoli 16 kosilo - včasih skoraj nič, včasih pa tudi 200 ml - če poje zelo malo dobi še frucverge
- popoldansko malico velikokrat kar preskočimo, ker kosilo zelo dolgo je - če jo ima je to sadje
- okoli 19.30 večerja - mlečna kašica okoli 200 ml - če pa je noče pa dobi frucverge
- pred spanjem sledi še dojenje
- kake 2 meseca pa se spet zbuja ponoči okoli 3 h in se še takrat malo podoji.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?