|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fajn in bedne igrače
2.12.2012 14:13:43   
škorpijončica
Približuje se čas, ko bomo vsi kupili najmlajšim kakšno igračo. Vsakemu pa se je že zgodilo, da je, ko je otroka opazoval pri igri, pomislil "ta igrača je bila pa res vredna nakupa" ali pa nasprotno; da smo prekleli tistega, ki je igračo podaril otroku, ker je bila res bedna :) In zato predlagam, da napišete, katere igrače so fajn in katere bedne, pa se bomo vsi, ki beremo tole temo lažje odločili, kaj naj prinese miklavž. Napišite iz vsake rubrike po tri. Tule je moje mnenje:

Fajn igrače:
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=200618
http://www.lovecnacene.si/glasbene-igrace-modo-glasbena-igralna-miza-chicco/m/2778132/details/
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=220839

Bedne igrače:
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=134962
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=171250
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=197496
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fajn in bedne igrače
2.12.2012 19:42:31   
Tam75
zdravo,

v vsakem primeru dobro razmislite, kje boste kupili igrače saj danes tako in tako že povsod ponujajo eno te iste vendar cena pa je tista, ki se razlikuje od ponudnika do ponudnika. In do danes smo ugotovili, da imajo eno največjih izbir po najcenejših cenah v E.Leclerc tako v MB kot v LJ.

Srecno!


(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fajn in bedne igrače
2.12.2012 19:51:35   
cilla
Ma je tako odvisno od otroka, njegove starosti... Meni je recimo tretja s tvojega bednega seznama kul. Moja dva sta se z eno tako ropotuljco igrala od kakega 5. meseca dalje in še zdaj, pri 11 mesecih, se scufata zanjo. user posted image Pa npr. ena moja kolegica sovraži igrače, ki proizvajajo kakršne koli zvoke, ker jo to nervira (in kupuje samo lesene igrače). Mi imamo pa ravno takih in onakih igrač, ki krulijo, pojejo, žvižgajo, piskajo,... malo morje. Fisher Priceova pojoča knjigica ju pomiri tudi v največjem joku, otroški "Iphone" je tut cela radost, pa un pametni kuža od Fisher Price, ki poje pesmice in govori stvari, jima je tudi noro všeč.

Dodajam pa tudi glas za tiste Clemmy kocke iz tvojega izbora. Pri nas so totalna uspešnica zadnja dva meseca. Pa jaz jih imam tudi rada, ker čeprav padeta nanje na glavo, ni buške, ne rane, ker so mehke user posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fajn in bedne igrače
2.12.2012 20:18:26   
josephine27
Dodajam pa tudi glas za tiste Clemmy kocke iz tvojega izbora. Pri nas so totalna uspešnica zadnja dva meseca. Pa jaz jih imam tudi rada, ker čeprav padeta nanje na glavo, ni buške, ne rane, ker so mehke user posted image


mojemu se te kocke totalno nezanimiveuser posted image mogoče se bo čez čas kaj pokazalo drugače ampak zaenkrat kaže kot zgrešen nakup. ja otroci so res različni. ne da se kar posplošit. sem tudi opazil, da je včasih tako, da je igraša sprva otroku nezanimiva pa mu potem postane čez čas fajn.

Najljubše igrače:
- lesene kocke iz Hoferja
- lego duplo kmetija
- lesene sestavljenke
- traktor s prikolico na pedala
- igrače za v peskovnik

Pri nas ne palijo:
- razne pojoče knjige, telefoni... ker se jih že po 5 minutah naveličata

_____________________________



(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fajn in bedne igrače
2.12.2012 21:03:13   
švrki
Težko boš iz tega potegnila recept za dober in slab nakup. 
Okusi so različni, tako pri starših kot pri otrocih.
Ti imaš npr. kot prvo na seznamu bednih igrač kužka, ki je pri nas takoj vžgal in je med glavnimi favoriti že peto leto in se ga ne naveliča, pa je že šolarka. Pa tudi na dvorišču se otroci z igrišča kar "grebejo", kdo ga bo sprehajal in jim je res zanimiv.
 

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 8:09:29   
škrpijonka
Čisto odvisno, najbolj so zanimive knjige, od igrač pa dojenček, ki ga nosi še v vrtec.

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu švrki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 9:02:01   
Najaa
Tu res ne moreš delat nekih pravil, ker ima vsak svoj okus... Od tvojega seznama se recimo strinjam, da je lok za na voziček super zadeva, tista ropotuljica na zadnji sliki je pa čisto mimo. Prevelika, preokorna, praktično brezvezna. Vsaj pri nas je bilo tako, komu drugemu je pa mogoče všeč...
Naša tavečja se recimo nikoli ni z dojenčki igrala, ampak ima raje lego, Barbike ipd, tamala pa obožuje dojenčke... Tako da če je bil pri taprvi dojenček zgrešen nakup, je pri drugi to terna.

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 10:22:47   
ronja
Ma je tako odvisno od otroka, njegove starosti... Meni je recimo tretja s tvojega bednega seznama kul.
Pa npr. ena moja kolegica sovraži igrače, ki proizvajajo kakršne koli zvoke, ker jo to nervira (in kupuje samo lesene igrače).

Podpis.

Naše najigrače, s katerimi se vsaj en od njih igra vsak dan:
- lesene kocke (Woody, BC)
- leseno sadje in zelenjava za razrezat (Melissa & Dough, Trgovina pri Žirafi)
- lego duplo - velik zaboj + zoo nekaj (BC ali Muler)
- kvalitetne barvice in flumastri, plastelin, štampiljke... (barvice in flukiji Giotto, dobiš povsod, plastelin in štampiljke svakojake)
- knjige - svakojake, od kartonk do slikanic, ustvarjalnih knjig, zbirk pravljic,... (MK, TZS, Didakta, ...)
- lesena, kovinska in porcelanasta posoda, taka kot taprava, dejansko uporabna:) (Ikea) in kuhle,...
- leseni oder za lutke (Hofer)
- radi sta imeli tudi plastičnega polža, ki je igral in se vozil, zdaj je crknil in ne vozi več, pa malemu ni zanimiv
- torbice, svakojake
- stiskalnica za plastelin

Blesave igrače, s katerimi se nista nikoli kaj dosti igrali (niti tamali):
- velika roza reč z nekimi konjički, še sama ne vem, kako bi se s tem igralauser posted image
- oblekice od barbik - to je pretežko za oblačit sploh za manjše otroke - pa daj naj neha bit ta barbi tako zelo fensi in ni treba da nosi takooooo zelo oprijete cote- saj nihče ne nosi tako oprijetih cot kot ona!
- ogromni pliškoti, razen ene opice, ki je pa še moja (sem jo dobila od enega fanta za 18. rojstni danuser posted image ) in precej realistična, ta je pa zakon!

Igrače, ki so bile enemu zakon, drugemu pa čisto nič:
- pingvinček z vodo za v zmrzovalnik za zobke
- lesena žirafa z žico in perlicami gor
- ksilofon
- piskajoče igrače za dojenčke
- knjiga iz blaga

Domače igrače - te so v glavnem vse priljubljene, večinoma so celo na top listi:), celo če ne vesta, da sem jih jaz naredila (recimo kadar prinese zajček, dedek mraz...)
- amigurumi (skvačkani) pliškoti
- punčke iz cunj (vem, nekateri se s tem ne marajo igrat, ampak mojidve sta pa nori na to)
- dekice, pleničke za te punčke
- kostumi - vsi
- lutke: navadne in prstne
- raznorazne nalogice (narisano in napisano na listih, včasih laminirane): števčki, zaporedja, labirinti, domače pobarvanke, itd...
- skrivnostne škatle

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 10:58:30   
Čebel@
jaz sem privženec lesenih igrač http://www.malcki-palcki.si/index.php/igracke/lesene-igra.html
- za rezat
-lesene sestavljanke
- http://www.malcki-palcki.si/index.php/igracke/kocke/kocke-morpfan-junior.html tele kocke so pri nas top-se spajajo skupaj z duploti,perejo se,sestavljajo v 3D,..
- ali pa družabne in miselne igre že za malo večje http://www.malcki-palcki.si/index.php/igracke/dru.html

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 11:11:31   
thaiss
Res je odvisno od otroka, starosti itd

nam se je v petih letih nabralo kar nekaj igrač, med njimi veliko neuporabnihuser posted image

najbolj aktualne so :

  • bigbobby  (še se vozi z njim)
  • Lego kocke ( najprej Duplo, sedaj ta majhne)
  • plastelin in razne stiskalnice, modelčki, nožki .... tako
  • tempere, vodenke...
  • lesena železnica http://www.ikea.com/it/it/catalog/products/30064359/
  • lesena delavnica, plastična tudi
  • vsa del. orodja in stroji npr : ta,
  • zadnje leto vsa vozila na daljin. upravljanje
  • druž. igre



_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 11:39:31   
brina_3
Za vse tiste, ki so se jim nabrale neuporabne igrače in neveste kam z njimi :

http://www.facebook.com/events/425259280862293/

Če pa slučajno kateri ni težko podariti kakšno otroško dobroto, ki si jo socialno ogrožene družine težje privoščijo pa :

http://www.facebook.com/events/106841129482900/

Za kontakt se lahko obrnete name.

Lep pozdrav user posted image

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fajn in bedne igrače
3.12.2012 14:48:56   
škorpijončica
Živjio,
ja, saj vem, okusi so različni...ampak tist cvileč cucek mi gre res na živce, z gosenico ropotuljico se je pa še kot dfojenček vedno po glavi tolkla, ker je prevelika in pretežka za male rokice, skokec je pa brezvezn.... tist glasbeni lok je res zakon, sem mogla zdaj še enega kupit, ker je bil prejšnji roza pa mi ni za sina glih všeč barva..(će katera kupi, ji ga prodam.) mehke kocke so pa super-ko je bila še manjša, se je ful krohotala, će sem celo vedro kock stresla nanjo (mehkih kock!). chicco mizico je dobila za prvi roj, dan in je bila do naslednjega roj. dneva obsedena z njo, še zdaj se je kdaj loti. meni so tudi všeč razne lesene sestavljanke. od woodyja skoraj vse...
pozdravljam tudi pobudo za darovanje igrač za tiste, ki si jih ne morejo privoščiti. če bi bilo kakšno zbirno mesto v ljubljani, z veseljem prinesem.

(odgovor članu brina_3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fajn in bedne igrače
4.12.2012 8:39:08   
Tutan
Tja do 3.leta so se mi vtisnile naslednje zadeve. ki so res bile vredne nakupa:
Like-a-bike (prevozili vse in povsod, od sprehodov, do celega Kamenjaka, po Puli, Pagu, Zadru, doma, večx zoo v LJ, celo Ljubljano, cel Maribor, Klagenfurt, pa še marsikaj drugega user posted image - tale zadeva je ZAKON!)
Big bobby car - redeč potiskač (al kako se temu reče) za cca 20€ v Toysu. Potem smo dokupili še prikolico. Najbolj fajn je pa itak bilo, da so si ga potisnili na vrh hriba (otroc seveda user posted image ) in se dol v ovinek spuščali user posted image
Lego Duplo - ja, Lego, večen pa brezčasen. Smo imeli (še imamo kar nekaj kompletov od Dupla, od Dinozavrov, pa tistih škatel za sestavljat, gliserje, pa avtomobilčke. Trotlziher fajn pa trajajo).
Lesena železnica iz Ikee - priporočam nakup 2, da lahko res uporabiš domišljijo. Super je, veliko boljša od raznih Carrer itn (smo kupili tudi to od Cars, pa sem jo po hitrem postopku pospravila).
Vrtalni stroj, obodna žaga, izvijači, vijaki, metri in čelade od baby Bosch - s tem je imel res 3, 4 leta dela user posted image Najboljše je pa itak bilo, ko mu je dedi dal desko z luknjami pa vijake pa tapravo mašino, da je vijake not privijal user posted image
Lesena delavica (kupili v Direndaju, tudi mislim, da je bila cca 30€ z lesenimi vijaki pa maticami) - vrgli stran letos poleti, ker je bila res dotrajana, ampak je bila res super igrača za malo para.. user posted image

Zgrešeni nakupi:
Shwinn trikolesnik v obliki Harleya - top šiht za 100€. Težek, nevodljiv, obup user posted image
Hot wheels steza za na steno - če ne želite renovirat, kitat in barvat na novo - potem tega ne kupujte

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fajn in bedne igrače
4.12.2012 14:03:32   
škorpijončica
tutan, tale trikolesnik sem pa tudi jaz hotela kupiti pa sem se na srečo premislila, ko ga je sprobala v trgovini. namesto tega sem kupila tole http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=211139 in še zdaj goni okrog 100na uro, pa lahek je (po mojem mnenju bolje kot lesen ali aluminjast), super zadeva, priporočam! Aja, ampak bom mogla set novga kupit, ker je roza pa ne bo za sinčka...kakšne probleme imam :) Če bi kdo menjal modrega za mojga rozastga sem takoj za...tako da ko smo že pri igračah ki se jih splača kupit- če nameravate imeti ša kakšnega otroka, ne kupujte roza! :) (ker punčka ima lahko tudi modro, za fanta se pa roza nekako ne spodobi)

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fajn in bedne igrače
4.12.2012 14:51:23   
kokosh
Tutan - kje ste kupili Like-a-bike poganjalec? Kdaj ste malega posadili nanj?

Fajn igrače doslej (11m):
- lesen stolp, ročna lutka sova, plastična žlica za obuvanje čevljev (vse ikea)
- votla žoga (ogrodje iz 5- in 6- kotnikov)
- lego duplo primo kocke (žal se novih ne dobi več)
- stiskač opica Lilliputiens
- nepojoča stran glasbenega kovčka (http://tolotoys.com/products/musical-shape-sorter/)
- posod(ic)e, kuhalnice, pokrovke, košare, vijaki, telovadna žoga
- motorične igrače (http://www.simbatoys.de/en/brands__products/eichhorn/bead_chasers/detail.shtml?sArtNr=100003705)

Totalno mimo:
- pojoče/ svetleče igrače (briga njega)
- playgro/ tiny love obešanke (npr. http://www.playgro.com/shop/item/activity-doofy-dog)

V zalogi že imamo Lego duplo in ikea železnico user posted image

(odgovor članu škorpijončica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fajn in bedne igrače
6.12.2012 14:09:53   
Amethiste
Pri naši enoletnici se obnesejo:
- stenska nalepka, kjer lahko čečka s kredami:http://www.mamirabi.si/index.php?route=product/product&path=17&product_id=57
- ikea voziček (potiskač) - notri nalaga stvari in jih vozi: iščem link, pa ga ne najdem
- govoreči/pojoči kuža

(odgovor članu kokosh)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fajn in bedne igrače
6.12.2012 21:12:08   
Ursi2
Hm, tole je pa kr dobro vprašanje.
Pri nas imamo tri fante (4,5 let, 2,5 let in 10 mesecev)

ZAKON IGRAČE:
-Like a bike poganjalec (mi smo kupili lesenega v pikapolonici, ki ima spredaj gor medvedka ali pikapolonico,...) Je fajni, ker je v štartu malo nižji in je sta ta večja že pred drugim letom sedela gor in počasi osvajala poanto tega. Potem pa je bil in je še itak zakon. Povsod smo ga imeli s sabo (živalski vrt, na vlak za potem po mestu, na morje, .......)
-traktor na pedale
-avto poganjalec (ta mali se sedaj gor in dol baše pa vsake tolk časa mu uspe ga mal pognat, drgač ga pa potiska spredaj, da lahko hodi. Ta večja pa se itak podita po celi hiši in tudi zunaj na ulici. POtem ga pač operem in obrišem, da ga lahko spet v hiši uporabljata. Se igrata policaje, gasilce,.....)
-traktorji (Bruder) in vse mogoči priključki in gasilski avti
-LEGO (duplo in tamale)
-smetarski tovornjak
-žoge
-glasbila
-sestavljanke
-knjige
-barvice, vodene barvice,....
-plastelin
-leseni vlak (Ikea)
-kuhinja in vse kar paše zraven
-ena hišica z žogicami in raznimi oblikami (je za eno leto, ampak se še vsi trije radi igrajo)
-družabne igre

BREZVEZNE IGRAČE:
-Take kocke, ko je slika gor narisana in potem sestavljaš sliko
-dojenčki in podobno pri nas ne lavfa sploh
-ropotuljice in to tudi ne zanima naše posebej

(odgovor članu Amethiste)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fajn in bedne igrače
8.12.2012 10:11:52   
Kasija
Dobra tema.

Imam 5, 3 in pol in 1 leto stare.

Dobre igrace:
Lego duplo in navadne, najbolj uporabljan je vlak, razen navadnih kock za sestavljat kar tako
Poganjalec je zakon, imamo manjsega, vecjega in zdaj dobi se tamala takega s stirimi kolesi
Vsi ustvarjalni materiali - krede, mehurcki, tempere, plastelin... so pa na dolgi rok bolj uporabni navadni seti recimosamo barve ali samo copici. Tisti seti za nekaj izdelat se niso izkazali v vecini.
Sestavljanke in druzabne igre -sladnje najbolj klasika: clovek ne jezi se, enka, navadne karte, domine
Bigbobby je prakticno neunicljiv in vsi 3 se igrajo z njim
Avtocki hotwheels (druge firme niso prestale silne ljubezni dveh malih fantov in so se razpadli)
Garaza
Tepih z narisanimi cestami
Lutkovno gledalisce z lutkami


Zgreseni nakupi

Vsi pliskoti, razen mogoce kakih dveh za spat z njimi
Vse piskajoce plasticne igrace so bile aktualne pet minut

Najboljse igrace so ne-igrace. Obozujejo skatle recimo, ki jih narezemo v hise, ceste, ipd.


(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fajn in bedne igrače
8.12.2012 22:08:54   
pomlad08
Imam fanta - 4,5 in 2.

Poleg že omenjenih lego duplo, ikea železnice, tepiha s cestami, poganjalca ..., so pri nas že skoraj 1 leto blazen hit plastične živalce - imamo par tistih pocen kompletov iz Mullerja (obstajajo tudi take ta drage, ko je ena žival 5-10 eurov, ne hvala) in se ogromno igrata z njimi (borbe - kroki zagrabi zebro, postavljanje puščavske/gozdne/snežne pokrajine, ipd). Priporočam, če ste, kot mi, mahnjeni na naravo&živali.

Med bedne igrače pa pri 2 fantih spadajo VSI pliškoti :)


Aja, pa še ena ideja za zimske dni, ko igrišče ni tok aktualno: mi smo letos nabavili ripstol in trampolin (140 cm), oboje na bolhi za majhen denar. Se blazno splača, je vsak dan na programu, predvsem ripstol.




< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 8.12.2012 22:11:17 >

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fajn in bedne igrače
10.12.2012 10:04:47   
ronja
Najboljse igrace so ne-igrace.
user posted image In škatle so zakon, ja! Pri nas sicer večinoma niso avtučki (še), bolj hiše za punčke, itd... ampak škatle so zakon! Večja ko je, boljša je! Najboljše so tiste, v katere lahko cel zlezešuser posted image

Cedila, pravi valjer (100x bolj zanimiv kot otroški:D), odrezki blaga, škatle, knjige (tudi moje),... Pa seveda ogledalo: Dokler ga nismo dobili - enega velikega na njihovi višini, zdaj ni več pol toliko zanimivo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Kasija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Fajn in bedne igrače
10.12.2012 10:13:29   
Paštetka
najboljša igrača-igra, definitivno v tem vrstnem redu: Plasma car, skiro, žoga, rolerji, legokocke, gumitvist, puzzle, Monopoli, zmaj Diego, Črni Peter, Pony (konjički), kuhinja z vsemi pripomočki, Človek ne jezi se

Najslabše: razni pliškoti, plastik-fantastik

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 10.12.2012 10:14:18 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nedonošenčki so se zopet zbrali v Mostecu
photo
V soboto je bilo zopet veselo v Mostecu, kjer so se zbrali najmanjši borci za življenje.
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?