|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dopust
6.12.2005 11:16:22   
sp
Pozdravljene !
Rabim nasvet glede koriščenja dopusta po končani porodniški.Porodniška se mi zaključi 24 decembra imam 24 dni dopusta letošnjega, ker pa ga v tem letu koristim samo 5 dni mi ga država vzame 7 dni user posted image  ( morala bi ga skoristiti 12 dni ) ostalih dvanajst dni pa koristim v januarju!

Tak odgovor sem dobila iz firme pa me zanima če je to res???

Prosi naj mi katera pove če je to res ali so naši spet našli nekaj novega !!!

L.P. Anita
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dopust
6.12.2005 11:22:23   
Lumpi
Po zakonu je tako, da ga moraš v tekočem letu izkoristiti minimalno 10 dni, ostalo pa do 30/06 naslednjega leta.

(odgovor članu sp)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dopust
6.12.2005 11:23:03   
Lumpi
Poglej v vašo kolektivno pogodbo, če imate slučajno kaj drugače.


LP

(odgovor članu Lumpi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dopust
6.12.2005 11:34:58   
sazi
Bo kar držalo, da ti del propade. Zakaj pa ti propade 12 in ne 10 dni, pa ne vem. V bistvu v zakonu piše, da moraš v tekočem letu koristiti najmanj za 2 tedna dopusta, v nasprotme primeru ti ta del propade. Torej če imate 6 dnevni delovni teden, potem ti jih propade 12 - 5 koriščenih, torej 7, če pa imate 5 delovnih dni v tednu, bi ti jih moralo propasti samo 5.

(odgovor članu sp)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dopust
6.12.2005 11:47:21   
Anonimen
Evo, sem bila popolnoma enak primer. Porodniška bi mi naj potekla 25.12., dopusta bi koristila lahko 3 dni (en dan nam podarijo), vzeli bi mi 10 dni dopusta. Ker ga 10 dni moraš koristiti, ti ga vzamejo v vsakem primeru. Meni so sedaj porodniško podaljšali, pa so mi vseeno vzeli 10 dni dopusta, preostanek pa moram izkoristiti do konca junija 2006. Tako, da so tebi vzeli še manj. Je pa tako po zakonu in bi naj veljalo v vseh firmah enako.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dopust
6.12.2005 11:48:39   
Anonimen
Aja, sem narobe razumela, sem mislila, da ti vsega skupaj vzamejo samo 7. Meni so vzeli 10, ne vem, zakaj tebi 12.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dopust
6.12.2005 13:56:05   
lelaval
Torej bo po temtakem tudi meni dopust propadel? user posted image user posted image  Jaz sem letos februarja odšla na bolniško in pred odhodom porabila še dopust iz leta 2004. junija sem rodila, tako, da letošnjega dopusta nisem imela niti možnosti porabit.user posted image user posted image

(odgovor članu sp)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dopust
6.12.2005 14:01:01   
Anonimen
Poglej, tako so meni odgovorili iz službe:

Držati se moramo zakonskih določil, ki za porodnice pravi, da lahko cel dopust prenesejo v naslednje leto v primeru, da so v koledarskem letu, v katerem jim je bil odmerjen dopust, delale vsaj šest mesecev. Če pa je delavec v koledarskem letu, v katerem mu je bil odmerjen dopust, delal manj kot šest mesecev, ima pravico izrabiti letni dopust v skladu z določilom, ki pravi, da je dolžan do konca tekočega koledarskega leta izrabiti najmanj dva tedna, preostanek letnega dopusta pa v dogovoru z delodajalcem do 30. junija naslednjega leta.

Upam, da ti kaj pomaga. Ne vem, kam šteje bolniška?user posted image

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dopust
6.12.2005 15:41:13   
sarči
Sp,meni je potekla porodniška 2.12.,pa mi je glavna sestra rekla da mi 10 dni dopusta država avtomatsko uzame,tako da ne vem...user posted image ,bo že držalo da ti ga 10 dni res uzamejouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dopust
6.12.2005 16:26:54   
BibaJ
Sarči, tebi sigurno nič ne smejo vzet! Vpraša v kadrovsko!

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dopust
6.12.2005 16:27:37   
BibaJ
Vpraša=vprašaj.user posted image

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dopust
6.12.2005 16:44:15   
sarči
A res BibaJ? Zakaj pa ne???

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dopust
6.12.2005 19:39:07   
sp
Hvala za odgovore!user posted image

Pa te našiuser posted image zakoni še takrat ko bi lahko bila z otrokom moraš v službo.user posted image
Delam pa v trgovini tako da mi verjetno zato vzamejo 7 dni ali pa zato ker je to potem polovica mojega dopusta, ki naj bi ga koristila to leto.

Važno je samo to, da so naši sončki zdravi user posted image user posted image user posted image

l.p. Anita

(odgovor članu sarči)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dopust
7.12.2005 7:31:17   
BibaJ
Sarči, zato, ker boš 10 dni letošnjega dopusta koristila leto (toliko ga moraš, če ne želiš, da ti propade), ostali dopust za leto 2005 pa lahko izkoristiš do 30. 6. 2006.
Upam, da boš lahko to uredila. Poglej v vašo kolektivno pogodbo kako piše.

(odgovor članu sp)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dopust
7.12.2005 7:32:09   
BibaJ
leto=letos
Preveč hitim!

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dopust
7.12.2005 8:45:05   
sarči
Hvala BibaJ,se bom definitivno pozanimala!

(odgovor članu BibaJ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?