|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:00:24   
mirjam
A mi lahko kdo pomaga s kakim uspešnim nasvetom? Moj dečko je star 2 leti in 4 mesece. Že 10 dni je suh podnevi, kakat pa noče it. Enostavno kot da ga ne tišči. Nazadnje je šel kakat v soboto, ko je imel zjutraj še plenico, do včeraj pa potem nobenkrat več. Sedaj je pa tako zaprt, da v bistvu niti ne more iti.

Zanima me sledeče.... Kako ste se spopadli z zadrževanjem blata pri odvajanju od plenic? Kaj naj storim?

Hvala za pomoč!

_____________________________

Mirjam
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:13:29   
Anonimen
Hitro v  lekarno po sirup za mehčanje blata, prorektal ali kaj je že, pa kivije jest pa ne vem kaj še vse, kar požene. Ker iz tega se lahko razvije ogromen problem, ki je značilen prav za fantke. Ne vem, zakaj je tako, ampak je. Menda nekateri pristanejo celo na pediatriji zaradi takih težav. Jaz bi mu dala TAKOJ nazaj plenice, pa z vsemi sredstvi za mehčanje blata in takimi, ki poženejo prebavo, nad njega. Pa nič mu pokazat, da je kaj narobe, to je najbrž tudi pomembno, ker itak sedajle pri njem vse to dela psiha.
Pokliči pediatra, mu povej, in vprašaj za nasvet. Predvsem naj ti pove, katera hrana požene. Vsaj jaz bi tako naredila. To je zelo resna stvar.

(odgovor članu mirjam)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:22:03   
mirjam
On ima intoleranco na laktozo. Torej ce mu dam mleko..... Bojim se le, da bo spet driskal 3 dni skupaj. Morda bi bilo bolje, če bi mu dala kako blago odvajalo, kajne?

_____________________________

Mirjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:22:21   
Anonimen
Najprej k odvajanju od plenic.Pred tremi tedni sem se odločila,da je dost plenic,star bo tri leta avgusta.Zjutraj ko se je zbudil mu enostavno nisem več dala plenice na rito.Dve dolgi uri joka,prepričevanja naj si gatke obleče,ker je že velik fant:Tole vroče obdobje je sedaj idealno.Nič se ne sekiraj,če mu uide v hlačke.Brez besed pobriši lužico,preobleči,pa magari petkrat na dan.Nekaj dni se bo ponavljalo,medtem,pa ga kar naprej hvali,kako je priden in velik fant,ko ima gatke tako kot očka inga sprašuj,če gresta na stranišče lulat.Ne se naveličat,ne popustit.
Prišel bo dan,ko bo začel,opozarjat da ga tišči lulat do konca poletja imata še lep čas.
Kar se tiče kakanja sem v isti zagati kot ti.Naš že hudo dolgo zadržuje blato.Tudi po teden dni ne gre kakat.Materjal v črevesju se zasuši in otrdi in nastanejo težave z odvajanjem.Pove da ga kakat,tečemo na stranišče,pol je pa jok in stok,ker ne gre in ker boli in nič ne opravi.Nam je peditarinja predpisala Portalak sirup.VSak dan po tri velike žlice,tudi štiri,da omehča blato.
Tako,naša sosedaj je tudi imela s hčerjo problem.Prejšni teden so revčki morali dati klistir(pikica bo stara štiri leta)nato pa tudi devet žlic Portalaka:je svetoval specijalist za črevesje,naj da tolko sirupa,da pride do rahle driske,tako,da se po celotni dolžini črevo očisti.Doživeli so krasne rezultate,deklica že nekaj dni lepo vska dan kaka,brez bolečin in nima več trdega zasušenega blata.
Pravijo,da je problem rešen.Me bomo te dni vsak dan postopoma poviševale količino Portalaka.
Je hudo videti otroka,ko ga tišči kakat,pa stiska rito in noge skupaj,samo,da ne bo šlo ven.
Te dni je že malo napredka pri našem,je že dva dni po vrsti kakal na starnišče ampak vem,da se ni še čisto iztrebil.

(odgovor članu mirjam)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:25:09   
Anonimen
Mirjam, o tem, če mu daš malo mleka, raje vprašaj zdravnika. Da mu ne bi še kaj škodovalo. Ali pa vam bo v tem primeru to z mlekom še prav prilo. Daj raje vprašaj zdravnika.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:25:58   
Anonimen
Splišni PORTALAK je ta sirup za take težave pri otrocih:Nikoli ne bi vedela,da ima tako veliko število otrok,te probleme,če jih ne bi imel tudi naš.Ko sem poizvedovala,sem prišla do podatkov,da so imeli težave celo do petih let starosti.Pa ne samo fantki tudi punčke.Na žalost je to na psihični bazi.
Enostavno sprejemajo odvajanje blata,kot bolečino in odklanjajo ta naravni fiziološki pojav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 9:39:04   
mirjam
Neva, moj sin je že suh 10 dni. Ne lula v hlačke, ampak na stranišče in pove. Edino s kakanjem imamo težava.

Sicer pa obema hvala, bom res poklicala pediatra.

_____________________________

Mirjam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 10:04:45   
viv_
Mi smo imeli iste težave pri letu in pol, ko je bila še krepko v plenicah. Nikakor kakar, stiskat rit in noge, da je zgledala, kot da je vsa pohabljena... Pa vse preiskave na pediatriji, pa portalak... Plenice pa non stop malo pokakane, da smo jih porabili po milijon na dan... Za znoret!

Potem sem pa govorila z eno kolegico, ki je zdravnica in mi je rekla, da je njena tamala počela isto, da potem ji je pa enkrat prekipelo, in sta sedeli 2 uri na wc-ju, dokler se ni pokakala. No, meni je tudi počasi prekipelo in enkrat, v navalu tega zvijanja in stiskanja sem jo pograbila in jo posadila na wc. Sicer se je najprej drla ko zverina, ampak stiskat pa ni mogla, tako da se je pokakala. In takrat smo to težavo rešili, ker je končno dojela, da je lažje če pritisne in gre blato ven. Sicer je sledil cel teater, aplavz, klicat vso žlahto po telefonu da je kaka v stranišču, potem mahat kaki, pa šibat na okno in gledat kako se kaka po Savi pelje mimo hiše... Ampak, pomagalo pa je...

Pri odvajanju od plenic je šlo hkrati kakanje in lulanje, tako da je čez dan že kakšna 2 meseca brez, ponoči pa en mesec user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mirjam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 10:16:33   
mirjam
Viv, no tole sem jaz včeraj naredila ko mi je že prekipelo od stalnih "Mami sem se pokakou!" pa se seveda ni, ga je pa očitno precej bolelo, je pritiskal in mislil, da je ratalo. Potem sem ga pa posadila na wc in sva čakala in čakala, mali se je drl kot za stavo, ampak nazadnje sem odnehala, ker je bilo jasno, da ne bo nič.user posted image

_____________________________

Mirjam

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 11:03:25   
mirjam
Evo mene. Sem klicala pediatra in je rekel, da naj kupim glicerinske svečke in mu dam 2-3 na dan, da se bo čep odluščil. Potem pa če ne bo hotel kakati, po 8-9 dnevih od zadnjega kakanja, naj pa prideva tja in ga bodo sklistirali.
O natikanju plenice nazaj je pa rekel, da naj ne naredim tega, ker bo sicer še dolgo imel plenice in ne bo dobil občutka. Poleg tega pa je res sedaj suh že nekaj časa in bi verjetno res uničila vse kar se je navadil oz.naučil.

Bomo videli.

_____________________________

Mirjam

(odgovor članu mirjam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 11:37:52   
david
IZVIRNO SPOROČILO: mirjam
O natikanju plenice nazaj je pa rekel, da naj ne naredim tega, ker bo sicer še dolgo imel plenice in ne bo dobil občutka. Poleg tega pa je res sedaj suh že nekaj časa in bi verjetno res uničila vse kar se je navadil oz.naučil.

Evo, svetovno priznan pediater pa pravi, da naj bo samostojno opravljanje potrebe v celoti otrokova odločitev. Brez priganjanja, prisiljevanja, .... In da so težave, ki jih tukaj opisujete samo posledica priganjanja. Če otrok ni pripravljen ni pripravljen. In nam je ratalo brez prehitevanja, sicer ne pri enem letu ampak - DOL MI VISI!!! Kakat v plenico je nehal nekje pri dobrih dveh, malo kasneje še lulat, čez noč pa je bil suh pri štirih.

Glede izjave pediatra pa tole: jaz sem dal otroku ponoči plenico nazaj po tem, ko se je cel teden vsako jutro zbudil moker. In pred tem sem se lepo pogovoril z njim in se je sam odločil, da bo spal brez plenice. V resnici pa to ni bila njegova odločitev, ampak zopet moje pritiskanje nanj na podoben način, kot to svetuje neva6: "boš velik fant" in podobne neumnosti. Ko sem končno zaprl svojo tumasto gofljo in otroku vrnil plenico se je čez dva ali tri tedne zadeva uredila. Pa močno dvomim, da je moj otrok kakšna izjema.

Dajte otroku čas in ne podlegajte pritiskom okolice! Za vašega otroka gre in za njegovo samozavest in samopodobo. In ob branju nasvetov neve6 se vprašajte: kaj če otrok RES ne zmore ? Kaj si bo mislil o sebi ?

d.

(odgovor članu mirjam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 12:14:26   
Tasika
Pazite glede siljenja otrok da so brez plenice. Naši dobri prijatelji so punčko pri malo več kot 2 letih začeli odvajati od plenic. Lulanje je še šlo, kakanje pa ne. Nikakor ne na stranišče. Pa so ji rekli da je velika, pa da ne sme biti 'umazana' in podobno. Rezultat: deklica pri skoraj 6 ima hude težave s prebavo, ne hodi na wc, večkrat na leto preživijo tudi do 2 tedna v bolnici. Vse zaradi psihične zavore, ki so jo povzročili sami.



_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu david)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 20:17:15   
Anonimen
David, naš je suh že 14 dni podnevi in ponoči,brez plenic.Nobenih psihičnih posledic.,pohvala mu ni škodovala,ponosem je,da je velik fant,ki nima več plenic.Tudi kakanje se izboljšuje na ta račun.Pa še to,vsak starš svojga otroka pozna in ve kaj lahko in kaj ne,torej še noben otrok ni pristal na psihijatriji,če so ga straši odvajali od plenic.Pa še nekaj,ko ste bile še ve v plenicah sem jaz že moje otroke odvajala od plenic.Torej ne strašit nekaj o nekih psihičnih problemih,ker gotovo je še kaj drugega umes,da je do težav pišlo,ne pa oduzem plenic.

(odgovor članu Tasika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
5.7.2006 21:26:05   
david
IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Pa še to,vsak starš svojga otroka pozna in ve kaj lahko in kaj ne,torej še noben otrok ni pristal na psihijatriji,če so ga straši odvajali od plenic.

Od kod pa potem toliko problematičnih otrok in otrok s težavami, če smo starši tako oh in sploh pametni ? A so problemi prirojeni, uspehi pa privzgojeni ? Glede težav otrok zaradi prehitrega odvajanja od plenic pa tako: Tasika ti je povedala za primer, pa ne verjameš. Ljudje, ki se poklicno ukvarjajo z otroki opozarjajo in opisujejo možne težave in posledice (tudi iz prakse), pa najbrž tudi ne boš verjela. Jaz pa pač bolj verjamem Tasiki in strokovnjakom kot Nevi6 pa čeprav je Neva6 svoje otroke odvajala od plenic ko sem bil sam še v njih. user posted image

d.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
6.7.2006 8:15:08   
Anonimen
Osebno se poklicno ukvarjam z otroci že 28 let,kajti materinstvo je poklic,ki se ga ne naučiš v šolah in iz knjig ampak praktično iz dneva v dan,z občutkom.
Na teorije dam zelo malo,veliko pomembnejša je praktična stran.Življenja se ne naučiš iz pisanih virov,življenje te uči iz dneva v dan.
Marsikdo je:slišala,kazala,vska starš si težave svojega otroka razlaga po svoje,krivi to in ono,medicina pa pove svoje,vendar tega starš ali ne sprejme ali pa zamolči,ker mu je lastna diagnoza bolj po godu.Že možno,da je nastala pri deklici psihična težava,vendar pri tem je potrebna strokovna razlaga(češ odvajanje je krivo)Lahko je lahko ni,lahko so še posredi drugi faktorji,nikakor pa ne izrecno odvajanje od plenic.
Jaz ostanem pri praksi,ti pa kokor hočeš,odločitev je tvoja,drži se knjižnih razlag in s tem je debata zaključena.

(odgovor članu david)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
6.7.2006 12:34:16   
david
IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Lahko je lahko ni,lahko so še posredi drugi faktorji,nikakor pa ne izrecno odvajanje od plenic.

Eh, brezveze. Sem napisal nekaj drugega ker sem spregledal, da ne dopuščaš možnosti, da je vzrok težav odvajanje od plenic. Otroka sploh ne poznaš, pa si upaš trditi kaj takega. Vidiš, tu je razlika med nama: jaz pravim, da je možno oboje.

IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Jaz ostanem pri praksi,ti pa kokor hočeš,odločitev je tvoja,drži se knjižnih razlag in s tem je debata zaključena.

Tudi jaz imam dva otroka. To je že nekaj prakse, a ne ? In na samostojno opravljanje potrebe jih ne navajaš 28 let. Glede na tvojo zaverovanost v lastni prav pa je debato res boljše zaključiti, ker itak ne vodi nikamor.

d.

< Sporočilo je popravil david -- 6.7.2006 12:38:36 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
11.7.2006 8:36:09   
c7
Tudi mi smo v fazi odvajanja, pa zaenkrat še nimamo takih težav. Mogoče tudi zato, ker ji čez dan ko gre spat, še dam plenico, in ko vstane, pa ji ne dam takoj dol, se velikokrat zgodi, da se pokaka v plenico. Ali pa zjutraj, ko vstane, pa še jo ima gor. Če pa nima te prilike, pa gre na stranišče ali na kahlico.

Upam, da bo tako ostalo, in ne bo takih problemov. Aha, pa tudi pri starejšem jih ni bilo, tako, da kaj pametnega nimam za povedati.

(odgovor članu mirjam)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
11.7.2006 22:30:35   
andrea
No pa še eno mnenje. Enak problem se je pojavil pri našem, takrat dveletniku, zdaj že šolarju. Za lulanje v stranišče ali kahlico ni bilo najmanjšega problema. Se je pa krepko zataknilo pri kakanju. Po tednu dni zadrževanja blata  , pomagale niso niti svečke, ampak šele večje količine sirupa Portalak. Otroka je vse bolelo od samega zadrževanja blata. Pa smo poizkusili še s plenico, ki jo je dobil na rito samo za pokakat. Pred odvajanjem je imel redno prebavo, zato smo začeli ob določeni uri(vedno je kakal proti večeru), nazaj na rito zavijat pampersko. In zadeva je uspela. Smo mu razložili, da ni nič narobe, če  spet v plenico kaka, ker je to boljše kot, da ga tako boli kot do sedaj. Se je pokakal v eni minuti, smo mu sneli plenico in zadevo rešili. To s plenico je pri nas trajalo kakšen mesec dni, potem smo pa tudi na WC brez problema hodili. Posusite, morda bo uspešno tudi pri vas. Zakaj otroka mučiti za vsako ceno, če se da s plenico rešit zadevo. Te stvari morajo tudi otroci delat zavestno, dokler jim niso kos ne pomaga nobeno prigovarjanje. 
P.S: Naša starejša pa je šla že v jasli brez plenic, Jih ni potrebovala ne za lulanje ne za kakanje, kar pa je spet extremno hitro,

(odgovor članu c7)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
13.7.2006 15:46:23   
LEJLA
Dejte se men svetovat kaj naj naredimouser posted image

Po slabih 10dni treniga lepo lula v skolko ampak kakat pa noce NIKAMOR.
Smo ze probal plenico in skolko pa to je tolk joka.
Sej nam potem nakako uspe vsak 2. dan ampak to ni to. Se bojim, da ga bomo "zafrustriral".
Recimo rece, da ga kakat, tece k skolki, ga gamo gor in potem joka in se zvija in ko rece, da je "konec" (po prvem prdcu) , ga damo dol in pol hodi okoli skolke po prstih s stisnjeno rito in joka in clovek sploh ne ve kaj naj z njim.
Recimo danes smo potem v eni uri le uspeli kakat v skolko v 16. poizkusu ....samo a je to to....?  Vmes smo mu dali pleniocko gor sam, ko ga zacne"zvijat" jo itak hoce dat dol in se noce not pokakatuser posted image
Aja prej ni nikoli imel tezv s kakanjem zdej pa tko?

Kako naj mu pomagamo?

lp

(odgovor članu mirjam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odvajanje od plenic in zadrževanje blata
18.7.2006 18:23:57   
LEJLA
No bom samo dodala, da smo se se isti dan ene strrikrat pokakali. Zgleda je bil malo zaprt in je slo bolj na tezko ampak vsakic naslednjic je bilo lazje.
Torej mi uspesno lulamo v kahlo in kakamo v wcuser posted image

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?