|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   krajši delovni čas
23.7.2008 21:46:23   
pravljična
Zanima me, če je katera koristila (ali vaš partner) pravico do krajšega delovnega časa do dopolnjega 3. oz. 6. leta otroka? Kakšni so bili odzivi delodajalcev? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: krajši delovni čas
23.7.2008 22:18:43   
Eillish
Jaz koristim polovičko, ampak sem se takoj po porodniški na tak način že zaposlila, tako da moj delodajalec v bistvu potrebuje le 4urno delo. Torej ti verjetno ne morem pomagati, ne ?user posted image

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: krajši delovni čas
23.7.2008 22:24:28   
Katrin
Moj mož je koristil polovični delovni čas do hčerinega 3-ega leta user posted image  Odtiv delodajalca je bil normalen (niso ugovarjali; to pravico so mu omogičili user posted image )

lp

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Eillish)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: krajši delovni čas
23.7.2008 22:33:48   
Anonimen
Pri prvi sem koristila in tudi sedaj bom iskoristila to možnostuser posted image Naše podjetje to omogoča,žal pa ni povsod tako.

< Sporočilo je popravil mašolinka -- 23.7.2008 22:34:08 >

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: krajši delovni čas
23.7.2008 23:02:37   
krfjolca
Eno vprašanje - ali se s polovičnim delovnim časom prepolovi kompletna plača, ali samo osnovna plača, pa dodatki ostanejo enaki?

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: krajši delovni čas
23.7.2008 23:56:07   
skačica
tudi jaz koristim možnost polovičnega delovnega časa. In ga bom do hčerinega 3. leta.
Osnovna plača se prepolovi, potni stroški in malica ti pripadata cela.Za stimulacijo je odvisno kako imate urejeno, jaz sem jo dobila, četudi delam samo 4 ure, ker sem si jo zaslužilauser posted image , regres ti pripada cel in božičnica samo del. Jaz bom verjetno dobila samo polovičko.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 5:42:47   
Udb
Tudi jaz tole koristim - žal je samo do 3 leta - kar bo pa že oktobra. user posted image

(odgovor članu skačica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 8:40:01   
alička
Tudi jaz koristim skrajšani delovni čas. Seveda berz ugovorov delodajalca (nas je v firmi več takih). To je tvoja zakonska pravica.
Jaz sicer delam 6 ne 4 ure in se pozna (paaaaaše), se bom težko navadila na polni del.čas, saj se mi skrajšani žal izteče naslednje leto aprila.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 11:16:39   
mihi33
Pozdravček, tudi jaz delam krajši delovni čas 6 ur user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Povem ti da je krasota. Sicer sem zaposlena v državni upravi, a ni nihče nasprotoval, saj je to moja zakonska pravica. Pa še zmenila sem se da delam od 8-14 - res lahko priporočam vsem.
Sedaj imam odobredo do februarja 2010, a ker je to moj drugi otrok, si bom sigurno podaljšala do 6. leta.

PRIPOROČAM VSEM - IZKORISTITE, OTROCI PREHITRO ODRASTEJO!!!!!!!!!!!!!!

POzdravčke iz Prekmurja, M.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 11:49:58   
Nika v službi
No, ja, tole z zakonsko pravico je seveda res, v praksi pa je marsikje problem. Jaz bi takoj koristila 4 oz. še raje 6 urni delovnik, ampak lahko na to kar pozabim. Pa ne mi govorit o zakonih, ker sem v širšem managementu in vem, kaj pravi zakon, a hkrati presneto dobro vem, da nekoga, ki so ga zaposlili za nedoločen polni delovni čas, tudi potrebujejo za polni delovni čas. Zame je luksus že to, da sem se disciplinirala in dala vedet, da zdaj ne bom in ne želim delat po 9 ali 10 ur dnevno kot prej, ko sem bila še brez otrok.

Dandanes je pač tako, da družbe v privatni lasti (pa pustimo ob strani JU ter t.i. družini prijazna podjetja ter ostale primerke, ki omogočajo polovični dč) težko pogrešijo vsako moč, saj smo vsi bolj ali manj našponani preko svojih zmožnosti.

Sem pa vesela za vsakega, ki to želi izkoristiti in mu je tudi omogočeno.

(odgovor članu mihi33)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 12:09:08   
n€na
jaz tudi koristim polovični delovni čas. S strani delodajalca je bilo vse vredu in nisem imela nobenih težav, je pa težava s strani sodelavcevuser posted image user posted image .

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 15:10:12   
Biba74
Sem koristila do junija letos, ko je bil ta večji star tri leta. Oktobra pričakujemo drugega in ko se vrnem v službo bom sigurno spet na polovički.

Delam v šolstvu, neposredno predpostavljena mi je celo sama predlagala to rešitev, delodajalec se je strinjal. Z lahkoto smo dobili človeka, ki dela preostale 4 ure. Mislim, da je tukaj stvar samo v organizaciji dela. Plača se sicer prepolovi, dodatki so itak procentualno odvisni od plače (torej polovičke plače), je pa res, da padeš potem v drug davčni razred (če se tako reče)=odtegnejo ti manj denarja, posledično pa dobiš več kot polovico polne plače, jaz sem dobivala skoraj dve tretjini, pa tudi potem pri davčni napovedi sem dobila vrnjen denar in nisem rabla zaradi tega kaj doplačevat. Regres ti pripada cel, potni stroški tudi, stimulacijo sem občasno dobivala tudi jaz.

Jaz sem se za to odločila zaradi družini neprijaznega delovnega časa, posledično nisem rabla dati otroka v vrtec, bil je po potrebi pri varuški, tako, da finančno nismo bili čisto nič na slabšem. Polni delovni čas+ v tem primeru nujen vrtec bi mi odnesel veeelikooo več denarja, pa še svojga sončka bi trikrat na teden in pozimi kaka 2-3meseca, ko delam samo popoldan videla le zjutraj na poti v vrtec. Tako, da dileme sploh ni bilo in sem zelo hvaležna našim politikom za tole možnost. Oba s sinom sva uživala v mnogo časa, ki sva ga preživela skupaj, predvsem pa v tem, da ni bilo nenehnega hitenja kar opažam pri drugih mamicah...

Lp, B.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 20:33:46   
2ursae
jaz se bom tud odločila za to varianto, sicer ne za 4-urni delovnik, ker si tega finančno ne morem privoščit, bom pa vzela 6-urnega. Kot poznam svojo šefico, ne bo problemov user posted image . Ja, otroc bodo en-dva-tri veliki, meni bo pa že to ogromno pomenilo, da se bom izognila jutranji in popoldanski prometni konici. Od 8h - 14h se tudi men zdi sanjsko, 8 ur je odločno preveč.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Biba74)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: krajši delovni čas
24.7.2008 21:05:55   
pravljična
Tudi sama razmišljam o tem, da bi delala po 6 ur in se tako izognila največji gneči in vsaj popoldan kakšno uro preživela s hčerko. Če bi mi finančno zneslo, pa bi se zagotovo odločila za 4 ure....morda kdaj v prihodnosti. Kljub temu, da delam v JU ne vem, če bo šlo vse gladko. Jutri grem v službo in bomo videli odzive....upam na najboljeuser posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: krajši delovni čas
25.7.2008 8:30:21   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: Biba74

...Z lahkoto smo dobili človeka, ki dela preostale 4 ure. Mislim, da je tukaj stvar samo v organizaciji dela.



S tem se pa žal ne morem strinjat. Ni vse samo v organizaciji dela, zelo pomembno je, kakšno mesto oz. naloge zasedaš in za kakšno branžo gre. Pri nas ni stvar v organizaciji dela, jasno je, da si tudi ne delam utvar, da sem nenadomestljiva, ampak kadar gre za izredno ozko specializirano branžo ter za kader, v katerega vlagaš 10 let in več in ki podpira praktično vse 4 vogale bajte, pač težko "spustiš" že na porodniško, kaj šele potem nekaj let na polovički ali pa 6-urnem delavniku.

(odgovor članu Biba74)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: krajši delovni čas
25.7.2008 11:51:18   
Biba74
IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

IZVIRNO SPOROČILO: Biba74

...Z lahkoto smo dobili človeka, ki dela preostale 4 ure. Mislim, da je tukaj stvar samo v organizaciji dela.



S tem se pa žal ne morem strinjat. Ni vse samo v organizaciji dela, zelo pomembno je, kakšno mesto oz. naloge zasedaš in za kakšno branžo gre. Pri nas ni stvar v organizaciji dela, jasno je, da si tudi ne delam utvar, da sem nenadomestljiva, ampak kadar gre za izredno ozko specializirano branžo ter za kader, v katerega vlagaš 10 let in več in ki podpira praktično vse 4 vogale bajte, pač težko "spustiš" že na porodniško, kaj šele potem nekaj let na polovički ali pa 6-urnem delavniku.


No, sej to sem mislila za svojo branžo, kjer nam ob vsaki priliki servirajo, da lahko kar gremo, če nam kaj ni prav, ker ljudje čakajo v vrsti na naše delo..... Delam sicer v javni upravi, kjer pa je problem samo to, da del. mesto ne sme bit nezasedeno (za ostalo polovičko), ker ti ga potem ukinejo. Delam pa na del. mestu učiteljice, vendar ne v klasični šoli.

Pri ozko specializiranih poklicih verjamem, da je težje, vendar po izkušnjah iz svoje prejšnje službe (raziskovalna dejavnost), recimo v tujini zelo radi zaposlujejo "part time" mamice z malimi otroci, ker naj bi bile veliko bolj motivirane in posledično učinkovite (se jim mudi k otrokom :-)) in naredijo v pol časa to kar "navadni" zaposleni v polnem del. času.
Pri nas bo za takšne premike v miselnosti delodajalcev še nekaj vode preteklo.

Na srečo je pa stvar prostovoljna in tudi jaz se na  kakšnem  drugem del. mestu najbrž ne bi odločila za to možnost, predvsem če bi bil tudi atijeva služba omogočala malo več prisotnosti doma.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: krajši delovni čas
25.7.2008 12:01:06   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: Biba74
recimo v tujini zelo radi zaposlujejo "part time" mamice z malimi otroci, ker naj bi bile veliko bolj motivirane in posledično učinkovite (se jim mudi k otrokom :-)) in naredijo v pol časa to kar "navadni" zaposleni v polnem del. času.
Pri nas bo za takšne premike v miselnosti delodajalcev še nekaj vode preteklo.



To se pa strinjam. In obemem vsaka čas mojemu podjetju, ki ima posluh za to, nas je kar nekaj mladih mamic in vsako leto kar nekaj porodniških, ker smo precej mlad kolektiv, kjer prevladujemo ženske.

(odgovor članu Biba74)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: krajši delovni čas
12.8.2008 14:11:12   
skokica01
Ima prijateljico na Dunaju, ki dela polovični delovni čas. Dela dvakrat na teden: enkrat 12 ur, enkrat 8 ur ostale dni je doma (z možem se odlično dopolnjujeta, saj lahko dela tudi preko vikenda, ponoči - je kontrolorka letenja). Ali je to možno tudi pri nas?

(odgovor članu pravljična)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: krajši delovni čas
12.8.2008 14:16:20   
alička
Poznam eno, ki se je v službi zmenila, da dela 12 ur v kosu. Drugače pa je zaposlena za 4 ure. Ampak to je bil interni dogovor me njo in delodajalcem.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: krajši delovni čas
12.8.2008 14:28:16   
asso
Copyright 2001-2008 Ringaraja.net, Danu d.o.o. | ISSN 1854-5335

Ringaraja po Evropi:
Italija: [Concepimento, gravidanza e bambini - MioBambino.it] BIH: [Zatrudnjivanje, trudnoća i djeca - Ringeraja.ba]
Hrvaška: [Zatrudnjivanje, trudnoća i djeca - Ringeraja.com.hr] Srbija: [Zatrudnjivanje, trudnoća i deca - Ringeraja.rs]
IZVIRNO SPOROČILO: skokica01

Ima prijateljico na Dunaju, ki dela polovični delovni čas. Dela dvakrat na teden: enkrat 12 ur, enkrat 8 ur ostale dni je doma (z možem se odlično dopolnjujeta, saj lahko dela tudi preko vikenda, ponoči - je kontrolorka letenja). Ali je to možno tudi pri nas?


Je, možno tudi pri nas, sicer če ti to delodajalec odobri. Ti imaš npr. 20 ur tedenske obveznosti in lahko si jo razporediš kot ti paše, pod pogojem, da to paše tudi delodajalcuuser posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: krajši delovni čas
12.8.2008 14:30:40   
skokica01
Zanimivo. Razmišljam o opciji pri drugem otroku.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: krajši delovni čas
25.8.2008 22:54:54   
Duškica
Meni je porodniška potekla 16.8. in sem se odločila za polovičko. V službi nisem imela nobenih težav, lepo smo se dogovorili, katera dela bom opravljala.

_____________________________

Obogatimo svoje življenje.
Ne s stvarmi, ki imajo vrednost,
ampak s stvarmi, ki so vrednote.

(odgovor članu skokica01)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: krajši delovni čas
13.2.2009 21:01:26   
24julij
Mene pa zanima ce je katera od vas zaposlena u zdravstvu in kako je tam z krajsim delovnm casom ce si u turnusu?po zakonu si opravicen nocnega dela do trejega leta kaj to pomeni da moras pa delat dopoldansko in popoldansko izmeno? ali je slucajno tudi kaj dooceno da si pravicen da delas samo dopoldan.ker ce grem krajsi delavni cas,sem pol samo dopoldan ali me lahko da tudi v popoldansko izmeno,iscempo internetu in nikjer ne najdem

(odgovor članu Duškica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?