|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spet sem tu...
18.10.2006 12:57:19   
taja1
Pozdravljene,

Pri nas se vedno ni nic. Storklja se ni prisla z dopusta.

Sem pa zatezila svoji G, da me je znova narocila na pregled. Sicer sem vse sama placala, a zdaj vsaj vem kaj mi je.
Hormonske motnje zaradi dolgoletnega jemanja KT. Bo pa verjetno se trajalo, da se mi vse skupaj uredi.

Dobro. Sem se sprijaznila.
Samo vseeno bi me lahko nekdo pred zacetkom jemanja KT vsaj opozoril na posledice.
S prijateljicami smo jih jemale kot bombone, saj je bilo receno, da celo koristijo.
Za enkrat se nobena ni prenehala z jemanjem, tako da ne vem kaksen vpliv bo imelo nanje. Upam, da ne takega kot ga imajo name.

Na user posted image  bova pa se kar pocakala, ceprav je tezko.

Zelim vam veliko user posted image  in zdrave user posted image !

LP
Taja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 13:01:14   
Kuba
Čaww!
Kolko časa si pa jih jemala???

(odgovor članu taja1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 13:19:57   
taja1
Ne vem prav tocno. 6-7 let.

V glavenem prevec. Pa kaj, ko clovek zacne misliti, ko je ze prepozno.


(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 13:24:19   
Kuba
Jaz sem tudi priblizno tolko jemala te tablete. In mi je G rekla, da je dobro za hormone, itd. Morda je to zdaj razlog, da ne morem Z... nehala sem jih jemat januarja, maja sva zacela delat na bebi. Zdaj sem ko strasilo zaradi mozoljev, ki so se mi pojavili cca. 2 meseca po prenehanju jemanja. Grozno. Kako so nesamne, lahko bi vsaj omenile, da imajo tudi stranske učinke ne pa da samo delajo reklamo za te tablete! user posted image

(odgovor članu taja1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 13:32:46   
taja1
Tud jaz imam nekaj mozoljev, pa bolj mastne lase. Glede na to, da niti v puberteti nisem imela nobenega mozolja, je tole sedaj prav tecno.

Pri meni je problem v tem, da imam kak teden pred M rjavo rdece izcedke. Potem pa se M traja 3-4 dni, tako da je moj ciklus malo zmeden.
Zaradi tega se tezje zanosi, ni pa to neki hudega. Razen seveda, ce ni se kaj drugega narobe.

Sedaj sem pomirjena, ker vsaj vem kaj ti izcedki pomenijo. Na user posted image  pa lahko tudi pocakam, saj se mi nikamor ne mudi.

Drzim pesti tudi zate Kuba. Kdaj pa je ne cakas?


(odgovor članu Kuba)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 13:38:17   
Kuba
Ja, imam malo zmede glede tega... ti lahko tudi povem zgodbo. Januarja sem nehala jemat KT. Nato sem imela redno M do julija. Zadnjo M sem imela 28.07.06, naslednjo sem čakala 26.08.06. Ni je bilo od nikoder. Sem naredila 1000 testov in nič. Nato sem konec septembra (ko sem bla že na koncu z živci...) šla do G, ki mi je predpisala tablete Orgametril. Po 5-dnevnem jemanju sem dobila krvavitev, ki je trajala 5 dni. Nato je šla. Prišla ponovno čez 3 dni. Krvavela sem skoraj 10 dni zaporedoma in je spet šla. Tako da zdaj nimam pojma kaj je. user posted image G pravi, da se uravnava, ne vem...

(odgovor članu taja1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 13:51:45   
tintin
Taja1, we are on the same boat. Tudi jaz sem jih jemala 3 leta in moja težava od prenehanja so izcedki kot jih opisuješ ti. Zdaj bo tega že 14 mesecev, včasih so bili tudi do 8-10 pred M, no zdaj pa že enkrat le 3 dni in nazadnje 2 dni. Vmes sem že zanosila, a žal IMN....zdaj pa sva mogla imet 6 mesecev pavze. Izcedki so znak, da primanjkuje progesterona v drugem delu cikla (ja valda, ker so tabletke naredile umeten cikel in je naravni zaspal....). Jaz sem nekje brala da pomagajo večje količine vitamina B6, jaz to zdaj že drugi mesec preizkušam. Prejsni sem jemala po 75 mg na dan, zdaj pa 100 mg (tabletke so Pilvit b6), škodit nima kaj!
Jaz se tolažim, da bo enkrat tudi to minilo, menda drugih motenj nimam.
Imam pa odkar sem nehala jemat KT še vedno zelo lepo kožo, lepe lase, redno M (skozi na 31 dni, le zadnji mesec je pohitela) in upam, da storklja obišče tudi nas....
Sicer pa izcedki baje niso nevarni, so pa meni tako moteči, da je joj.
Želim ti srečo!

(odgovor članu taja1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 14:02:26   
Taula
OK..sedaj ste me pa prestrašile. Ker jaz sem jemala tablete 7 letuser posted image  Zamenjala sem jih pa par znamk, ker mi niso odgovarjale več. 
Kakše preiskave si dala skozi da so ugotovili da imaš hormonske motnje oz. kakše probleme si imel po prenehanju KT? Izcedke, ki trajajo koliko časa?
Jaz imam za enkat mozolje..kot bi bila najstnica, ker ji prej nisem imela. zmešano user posted image  in občasne izcedke....vendar bolj v obliki toka, ne krvi.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 14:53:24   
Anonimen
Zdaj pa ste še mene prestrašile, še dobro da sem se odločla da neham jesti te tablete sem jih jedla skoraj 4 leta malce manj, ampak zanima me pa to jaz sem mela že prej jemanjem full probleme glede bolečin sem včasih po cel dan preležala v postelji, sedaj ko sme jemala KT je bilo malce boljše ampak še vedno sem bla prvi dan full boga, kakšne so pa vaše izkušnje.

Nekaj pa vem zagotovo, da teh tablet več ne bom jedla, sem jih htela že prej nehat pa me je sestra od g prepričala da jih lahko jem 7 let, ker ni nobenih večjih težav, zadnjič pa mi je fant povedal da včasih traja tudi do 2 leti da se telo popolnoma očisti teh umetnih hormonov.

Upam da moje posledice ne bodo preveč hude vam javim drug mesec, ko bom dobla 1. "normalno" M, vam pa veliko sreče pri delanju user posted image

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 15:10:40   
taja1
Ni razloga za paniko. Same hormonske motnje niso tak hud problem.

KT baje zavirajo delovanje jajcnikov in ti po prenehanju jemanja rabijo cas, da zacnejo normalno delovat.
To lahko traja tudi 3 leta.

Nekje pa sem prebrala, da med jemanjem KT sploh nimas O in da je takrat M samo krvavitev, ki jo povzrocajo hormoni in ne prava M.

G pa mi je povedala, da se zna zgodit, da pride do izostanka O (kar se na sreco pri meni ni zgodilo). To pa potem je problem.

Nisem pa imela nobenih posebnih preiskav. Opisala sem ji situacijo, pa na ultrazvok me je dala.

Zdej pa kar bo pa bo. Upam, da ne bo treba v nedogled cakat na user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 15:14:06   
Kuba
Girls, don't worry... ni nič nerešljivega, nč bat. user posted image

(odgovor članu taja1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spet sem tu...
18.10.2006 15:17:53   
Afnica
Uh...ko sem se pred 7imi leti napotila k ginekologinji, mi je svetovala tabletke ravno zaradi zelo bolečih menstruacij. Tabletke mi niso odgovarjale. Jemala sem jih 1 mesec. Skoz mi je bilo slabo. So rekli, da se je treba navadit. Jaz se nisem. In po tem kar berem zgoraj, sem vesela, da se nisem.
 
Veliko sreče vsem!

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu taja1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?