|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spet ta hrana.
16.11.2006 9:17:22   
mtina
Hej!

Prosim za pomoč.
Veliko mnenj sem že slišala: naš fant je star mesec dni + dva dni ter popije na obrok 170 ml mleka (150 ml vode+dodatek Milumil 1). Ima  6 obrokov.

Pediatrinja pravi, da je to preveč, tudi patronažna; medtem ko ostale mamice, da je normalno. Kaj pa ve? Strah me je, da se mu ne bi razširil želodček ... Ko mu flaško prej vzamem, se ne joče, ampak kriči. Kaj naj naredim?

Hvala, Tina 

_____________________________

Sonce!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 9:19:45   
Ro-La
meni se zdi to ful veliko....

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 9:38:05   
Mojca P.
Meni je to tudi veliko...kaksen imas pa cuc na flaski?? Ima mogoce kakega z vecjo luknjo ali vec luknjicam?
Ker ce mu hitro tece, verjamem da za salo flaso sprazni. Naj se malo trudi. Ce ima cuc z eno luknjico bi 150 ml pojedel v 15 minutah, pa nic prej (in ker ln atak nacin epo pocasi je, se ze vmes vse lepo poleze in ze vmes dobi obcutek sitosti; za razliko ce vse kar pade dol in v eni minuti sprazni flaso in je konec pojedine se preden zadiha)..pa vmes kupcka podret, pa na koncu spet podret...in bi 110 ml moglo  bit pri tej starosti prek glave.
Nasa dva sta recimo 150 pojedla komaj pri kakih 4 mesecih. Ne pozabi pa da raste in bo zelel vedno vec, torej bos pri 4 mesecih morala dve flasi pripravljat, da bo situser posted image .

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 9:39:38   
lenika
Naš poje toliko pri 6 mesecih.

(odgovor članu Mojca P.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 9:44:55   
mtina
Ma sranje ...

Ima najmanjši cucelj za novorojenčke, stekleničke Mam. Je pa res, da tudi je 15 min sigurno. Pa poliva zelo malo.

Hvala. Zdej pa sploh ne vem, kaj naj. Ali ga naj stradam in poslušam krik? Tudi čaja noče.

Lp

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 9:51:36   
Mojca P.
Mogoce pa samo sesanje pomirja, pa niti ni lacen. Poskusi ga pomirit z dudico in ga malo nosi...toliko, da vidis, ce se umiri, kljub temu, da poje 100 ml ali pa ga s cim drugim zamoti, toliko da se umiri.
Sicer ja pa mozno, da ce ze nekaj casa toliko dobiva res zdaj toliko rabi, da je sit. Potem pac pusti, da toliko poje, pa obroka res nekaj casa ne povecuj.

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 10:05:54   
mtina
Tudi z dudo sva že probala, pa mali točno ve, da iz nje ne prikaplja mleko. Sem brala, da ne zadovolji sesalnega refleksa in sem to že probala.
Pa saj na škatli od Milumila piše (sicer povdarjajo, da naj prilagodimo individualnim potrebam otrok), da 170 ml in 5 obrokov v drugem mesecu; ampak glede na druge "strokovnjake", ki pravijo da je preveč me skrbi. Naš ima le en obrok več.  user posted image

Lp

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu Mojca P.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 12:04:39   
cuma
Moje mnenje je, da mu kar pusti toliko kolikor rabi. V končni fazi so te količine res zelo različne od otroka do otroka...Pomisli, če bi dojila in ne bi vedela koliko ml tvoj otrok poje, mu tudi ne bi vzela joške iz ust in ga pustila jokati. Poslušaj njega. On ve, koliko je lačen. Če bi se pa to vleklo v nedogled in bi postajal res pretežak (glede na priporočila) potem bi se jaz obrnila na pediatra, prej pa ne.
Srečno!
cuma 

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Spet ta hrana.
16.11.2006 13:04:01   
Taja Nagaja
Hojla!

Se strinjam s Cumo. Če bo pa prehitro pridobival na teži mu pa lahko zmanjšaš število meric mleka, količino vode pa pustiš enako. Bosta že našla ustrezno rešitev.  Uživajta skupne trenutke.

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Spet ta hrana.
17.11.2006 19:08:56   
rose22
to je men tolk smesno.Moja user posted image bo stara dva meseca pa poje od 100-120ml pa pravijo v posvetovalnici da poje premalo in da bi mogla tako imet 10 obrokov v 24 urah.In da jo morem obvezno zbujat na 3 ure in ji dat jest.In sploh ni hotla slisat da ponoci ko jo zbudim in ji dam jesti noce.Mislim tem tud ni nikol nic prav.

_____________________________

25.09.2006 je na svet prisla najvecja sreca mojega zivljenja


Umetnost ljudi je vedno znati razumeti, znati oprostiti, se kdaj pohvaliti in pokazati s kretnjo, ki jo nasprotnik razume...Umetnost je potočiti solzo in se znati ob enem nasmejati!

(odgovor članu Taja Nagaja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Spet ta hrana.
19.11.2006 9:04:24   
mtina
Ma sam sem zdej vidla, da je vse odvisno od vrste mleka: pri teh tednih je pri Novalaku priporočeno 120 ml (je bolj kalorično mleko), medtem ko pri Milumilu 170 ml. Tak, da je čist odvisno od vrste mleka in kalorij oz. gostote.

Pa klinc jih gleda, jaz ga kar ne bom stradala!!!!

_____________________________

Sonce!!!

(odgovor članu rose22)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Spet ta hrana.
19.11.2006 15:45:33   
SRECNA pika



Poglej, stvar je cisto preprosta. Se vedno daj enako kolicino vode, le manj mleka daj noter - da bo bolj rekdo.



 

(odgovor članu mtina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Spet ta hrana.
19.11.2006 22:12:19   
natalia
moja toliko zmaže pri 9,5 mesecih + čokolino. pa tudi ni v lahki kategoriji user posted image

res ne bi bilo slabo čisto malo razredčit...

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu SRECNA pika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?