|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:15:06   
Bambi D
Zanima me, če kdorkoli od vas ve, kakšna je trenutno situacija glede stavke srednjih medicinskih sester v Ljubljanski porodnišnici? Prejšnji teden je bilo v medijih govora, da bodo stavko zaradi novega plačnega sistema prestavili na ta teden.
Ker se moj PDP bliskovito približuje in ker imam namen roditi tam, pa me celotna stvar skrbi, saj že tako gre za moj prvi porod in sem že tako pred neko neznano izkušnjo, tako da mi ta napovedana stavka ne daje občutka varnosti. Med drugim se govori tudi o gneči in o tem, da so po štiri mamice skupaj v sobah za tri, stavka bi v primeru gneče zadevo še toliko bolj poslabšala.

Za vse informacije tistih, ki bi karkoli več vedeli o tem, bom zelo hvaležna.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:16:48   
Šaki
tudi če je stavka te valda nihče ne bo kar pustil tam.drugače pa ne vem
mogoče kera druga ve.če te pa skrbi preveč pa podi v kakšno manjšo porodnišnico. user posted image


< Sporočilo je popravil bad girl -- 15.9.2008 13:17:12 >

(odgovor članu Bambi D)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:29:00   
Bambi D
Problem je v tem, da zaradi stavke prične primanjkovati osebja, posledično pa prejme vsak slabšo oskrbo. Jaz sicer razumem njihovo jezo in pričakovanja, da so pravično plačani za svoje delo in to tudi pozdravljam, ampak mislilm, da pacienti nismo krivi za nastalo situacijo - od moje plače je šla enaka številka za prispevke za zdravstveno zavarovanje kot vedno in se mi ne zdi fer, da dobim slabšo oskrbo, ker država oziroma vodstvo zavoda nima odnosa do njih.

Da bi šla rodit drugam? Z veseljem bi šla v kako privat kliniko in plačala, ampak v je pri nas ni. Tako plačam pravtako, dobim pa stavko...

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:35:53   
cursa
Takšna ali drugačna stavka v zdravstvu ne sme biti razlog za nepomoč. Zdravniško osebje je zavezano k temu, da pomaga. Če prav vem, osebje na onkološkem inštitutu, na urgentnih blokih, v nujnih primerih (med katere po moje spada tudi porod- saj ga porodnica ne more kar prestavit v obdobje po stavki), ne sme stavkati, ker s tem ogrožajo življenja. Oziroma na drug način pokažejo podporo pri stavki. Nikakor v zdravstvu ne morejo tako stavkati, da pa kar ne bi delali, dokler se ne ugodi zahtevam, kot si to lahko privoščijo v drugih podjetjih.
Kar pa se tiče gneče, je pa letos menda kar v vseh porodnišnicah.
Bambi D, mislim, da se ti zaradi tega ni potrebno vznemirjati in rajši misli kako bo, ko otroček v tvojem naročju. Bo boljše za vaju oba.

(odgovor članu Bambi D)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:38:58   
cursa
Aha, pa še to sem se spomnila!
Tudi pediatrija ne sme stavkati. Porodnišnica je pa ja del pediatrije.

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:47:30   
Bambi D
Hvala cursa za vzpodbudne besede user posted image . Upam, da res ni razloga za skrb. Se pa malega sončka neznansko veselim, mi že kar zdaj pritečejo solzice, če samo pomislim, da bo kmalu v mojem naročju...

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 13:58:18   
cursa
Saj zdele sem že znala napisat vspodbudne besede, čez pol ure bom pa že sama paničarla zarad kake totalno banalne zadeve. Popolnoma te razumem. Sama imam rok čez 9 tednov, pa že zdej kar neki strahove vlačim na dan, namest, da bi uživala nosečnost. Take smo.

(odgovor članu Bambi D)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 18:55:20   
moyca
IZVIRNO SPOROČILO: cursa

Sama imam rok čez 9 tednov, pa že zdej kar neki strahove vlačim na dan, namest, da bi uživala nosečnost. Take smo.


jaz tudi. jaz tudi....user posted image

(odgovor članu cursa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 19:04:03   
Felicita
stavke menda ne bo. so se sestre in virant zmenil.

http://www.zurnal24.si/Visja-placa-za-medicinske-sestre/novice/slovenija/67733

popravek: ravnokar je na tv-ju sestra s CIT-a rekla, da niso zadovoljne in da se s četrtkom začenja stavka, delale bodo pa tisto, za kar so plačane. torej, oskrba bo, ampak okrnjena.


< Sporočilo je popravil Felicita -- 15.9.2008 19:11:44 >


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu moyca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 19:54:32   
babyg
Mislim,da se nekateri premalo zavedajo,koliko pomenijo izkušene babice pri porodu,jaz bi jo sigurno želela imet. Ne pa eno diplomirano,ki obvlada teorijo.Vem,da se le-te lahko veliko naučijo od njih.Pa ta butasta izjava,da bi srednje sestre masirale pri porodu in močile usta??!!

100% pa sem,da nobena,ki bo šla rodit ne bo ostala brez oskrbe.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde,cvetlice in otroci.
Dante Alighieri

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Stavka medicinskih sester
15.9.2008 20:18:14   
budulove
babyg user posted image user posted image user posted image

Se popolnoma strinjam, jaz bi tudi raje izkušeno babico, z nekaj kilometrine, kot pa diplomirano babico, ki je ravno prišla s fax-a.

(odgovor članu babyg)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Stavka medicinskih sester
16.9.2008 10:25:01   
Bambi D
Hvala bogu, da so se dogovorili. user posted image
Vsak si želi izkušeno babico ali babičarja, ne glede na izobrazbo. Ne zdi se mi pa pravično, da bi za isto delo dobil manj plače zgolj zaradi formalne izobrazbe. Če ga opravljaš dobro, potem si zaslužiš pošteno plačilo. Če pa je problem v izobrazbi, potem pa že v osnovi ne bi smeli zaposlit nekoga, ki ni dovolj izobražen. Za to nismo krivi ne mi in ne medicinske sestre, ampak tisti, ki jih zaposluje.  Sploh pa bi lahko glede na baby boom zaposlili malo več osebja in povečali kapacitete, namesto da izzivajo stavke in nezadovoljstvo v trenutkih pomanjkanja.

Pa kako privat kliniko bi tudi lahko odprli, da bi imel človek vsaj izbiro.

(odgovor članu budulove)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




imena
klara2007

katero izmed naštetih imen vam je najbolj všeč?

tiana (19%)

lana (31%)

neža (50%)


Število vseh glasov: 112

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!