|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako jih razdelite v pare?
19.12.2006 14:37:44   
Anonimen
Punce-učiteljice, kako svoje učence razdelite v pare?
Imate kakšen poseben način, kakšen trik, preko igre, al se sami razdelijouser posted image  

Imam petošolce, ki so se začeli izmikat (pri plesu) in se nočejo razdelit po mešanih parih (fant-punca)
Saj tega niti ne zahtevam-pa me vseeno zanima, če poznate kak trik, da bojo postavljeni v pare mešano, pa tega še vedeli ne bojo user posted image

Če jim dam proste roke-si izberejo za par najboljšega prijatelja - delo je potem zelo redko uspešno user posted image , ker se samo afnajo...

Če jim pare jaz določim, se zmrdujejo in zopet nisem naredila nič, ker spet niso uspešni.

Včaih grem na sistem dež-sonce-dež-sonce..... Vsi sončki v vrsto na eno stran, ves dež na drugo stran-gledajo en proti drugemu in pari so določeni....

tudi te finte vedno ne uspejo

Torej...kakšne trike uporabite user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako jih razdelite v pare?
19.12.2006 14:47:19   
arielca
Par idej:

- postavijo se po abecedi glede na prvo črko imena svoje mame (paziti moraš, da nimaš v razredu učenca, ki je brez mamice), potem pa vsak drugi stopi naprej, se obrne in je v paru s tistim, ki stoji za njim;

- učenci žrebajo lističe s sličicami ali predmeti (po dva enaka lističa) vezanimi na obravnavano tematiko in tista dva, ki imata enako besedo, sličico, delata skupaj;

- učenci si izberejo poljubno žival in jo oponašajo (brez besed), v vrsto pa se postavijo glede na velikost izbane živali (od manjše proti večji ali obratno), potem pa izbereš kluč delitve v dvojice (jaz običajno dam skupaj prvega in zadnjega, drugega in predzadnjega,...);

- naključno izžrebaš učence; v dve vrečki daš imena učencev in skupaj delata izžrebana iz prve in iz druge vrečke;

Če se še kaj spomnim, pa napišem...

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako jih razdelite v pare?
19.12.2006 14:48:00   
Gina
Kaj pa če bi razdelila znakce, pa mora poiskat par. Npr. eni punci daš sonček in enemu fantu tudi. Mogoče je en sonček rdeč, drug pa rumen, pa fantje izbirajo samo med rdečimi znakci, punce pa med rumenimi. Potem ne more biti drugače, kot da so pari fant punca.

Lahko jih postaviš v dva kroga. V zunanjem krogu so samo punce, v notranjem samo fantje (ali obratno) in oba kroga se vrtita v nasprotnih smereh. Poveš eno izštevanko (jaz ponavadi tisto: znotraj krogec, zunaj krog, palčki v krogu naokrog, sreča čara čiračar in pričara palčku par - ta je iz ene pesmice) in ko je izštevanke konec se ustavijo. Tisti v notranjem krogu se obrnejo in stojijo pred svojim parom.

Lahko jih pa enostavno postaviš v dve koloni, v eno fantje, v drugo punce, jih postaviš nasproti in kdor stoji nasproti drugega, je par.

Lahko imaš seznam deklic (na listkih) in fantje žrebajo (vlečejo listke), s katero bodo plesali in obratno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako jih razdelite v pare?
19.12.2006 16:47:29   
bumerang
Jaz uporabljam kar kinder figure, ki jih v parih zmečem v vrečko, potem pa vsak potegne eno figuro in poišče svoj par. Če pa želiš, da bosta skupaj fant pa punca, potem pa daj eno figuro iz para v eno vrečko za fante, drugo figuro pa v drugo vrečko za punce, pol pa naj žrebajo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako jih razdelite v pare?
4.1.2007 20:56:03   
Anonimen
Jaz jim na uho zašepetam besede, potem pa jih šepetaje povedo drug drugemu in tako poiščejo svoj par ali skupino. Ta igra jim je zelo všeč in v njej uživajo.

Vsako leto pa prakticiram, da učence vsak mesec presedem. To pa zato, da se navadijo delat tudi z drugimi in ne samo z enimi in istimi. Na zmrdovanje pa ne dajem nekega poudarka, ker bi se v tem razredu potem vedno vsi zmrdovali. Sem jim že rekla, da so "zmrdana generacija". user posted image

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?