|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 18:24:28   
mika
naša pupa je okoli vratu imela 2X ovito popkovino. na začetku vratu ima dve črti in dve na koncu. a je  možno, da je zaradi popkovine al so te črte kar tako. moževa sodelavka je rekla da ima črte na vratu ravno zaradi ovite popkovine.
kako je pri vaših sončkih? kaj pa tisti, ki niso imeli, a imajo tudi črte? midva z možem jih nimava.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 18:38:47   
Anonimen
kašne črte?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 18:48:09   
Marogica
Moj ta mlajši je imel 3x  ovito popokovino okoli vratu, pa nima nobenih črt.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 19:19:17   
Mojca20
Kakšne črte? A na vratu?
Naš je imel 2x ovito popkovino in nima nobenih črt.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 19:30:22   
mika
Kakšne črte? A na vratu?


ja, na vratu. takšne, kot so na dlani iz katerih prerokujejouser posted image

(odgovor članu Mojca20)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 20:24:28   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Kakšne črte? A na vratu?


ja, na vratu. takšne, kot so na dlani iz katerih prerokujejouser posted image


Take imam jaz na trebuhu pa ne od ovite popkovine ampak od špeha user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 20:30:13   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Moj ta mlajši je imel 3x  ovito popokovino okoli vratu, pa nima nobenih črt.



Isto je bilo pri nas..........pa o črtah ne duha ne sluhauser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 20:34:21   
živa
Mene pa zanima, kakšen je bil vaš porod in ali je bilo to kaj nevarno za tamale. Ker moj mali je imel tudi dvakrat ovito popkovino okoli vratu, ampak ker sem rodila s CR, to najbrž ni bilo posebno pomembno. Sem pa blagoslavljala, da so mi svetovali CR, tudi zaradi tega.

Lp,

živa

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 21:06:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: živa

Mene pa zanima, kakšen je bil vaš porod in ali je bilo to kaj nevarno za tamale.


Ko sedaj razmišljam, me kar strese, kaj vse bi se lahko zgodilo. In če ima otrok večkrat ovito popkovini, večja je verjetnost, da se tudi kaj zgodi-torej da se zadavi. To je na žalost dejstvo. Od naših znancev ženi se je to zgodilo. V 7. mesecu, se je punčka zadavila, popkovina je bila dobesedno "zarezana" v vrat. Grozaaaaa....

Tako, da je bolje, da tega nisem vedela, ker bi se mi zmešalo od panike. Tudi porod je bil pri meni normalen, trajal je 12 ur. Mogoče samo to, rodila sem 4 tedne prezgodaj, začelo se je z močnimi krvavitvami in ko sem prišla v porodnišnico, sem takoj vprašala zakaj. Ena od babic je rekla, da očitno otroku nekaj ne paše . Najbrž je bil ta "nekaj" popkovina-vsaj tako je bilo rečeno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
22.1.2007 21:12:38   
kofetek2010
moja tamala je imela 2x in so mi naredili urgentni CR - na CTGju ji je ob mojem popadku padel pulz in so predvidevali, da bi naj bila ovita popkovnica user posted image  

da bi imela kakšne črte na vratu zaradi tega... se ne spomnim user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
23.1.2007 8:44:15   
abi
Tudi Lana je imela 2 x ovito popkovino okoli vratu, pa še preklampsijo so mi na koncu nosečnosti odkrili ,ampak hvalabogu se je vse končalo brez posledic.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
23.1.2007 9:27:38   
poliloni
 Naš je imel tudi popkovino okoli vratu, pa sploh nisem vedela, dokler nisem prebrala v materinski knjižico po porodu....
Saj po eni strani je bolje, da nisem vedela, saj bi me bilo full strah! Je pa možno, da se mu je šele pri porodu ovila okoli, saj bi se najbrž že na ultrazvoku kaj videlo.

Nima pa nobenih črt.... 

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
23.1.2007 9:40:44   
trixi
Naš je tudi imel 2x ovito popkovino, to sem prebrala šele na odpustnici iz porodnišnice oziroma pediatrije.Še dobro, da tega nisem prej vedela, pa da sem imela urgentni CR - no to zaradi nepravilne lege ne zaradi popkovnice, ker drugače ne vem, kako bi se končalo.Črtic na vratu pa nima.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
23.1.2007 22:00:44   
Allia
Moja sestra je imela ovito popkovino okrog vratu, pa o črtah ne duha ne sluha.

(odgovor članu trixi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
24.1.2007 12:54:43   
piščanc
joj, tale popkovina user posted image

naš je imel zelo ovito okrog vratu, kolikokrat ne vem. se je pa strgala pri porodu (popkovina držala nazaj, popadki pa naprej) in na srečo je potem hitro prišel ven - dobro da ga ni zadavilo user posted image  ali zadušilo. zaradi tega ni se počutil dobro v trebuhu in se je pokakal, mene je pa rahlo ščipalo. predvidevam da je zaradi te stiske tudi bolj občutljiv in izpostavljen alergijam. na vratu pa nima nobenih vidnih znamenj, črt ali karkoli da bi lahko s tem povezovala.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Allia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
24.1.2007 21:27:55   
Anonimen
Ej, velika večina otrok ima okoli vratu ovito popkovino in v 99% se srečno konča, zato ne zganjat kakšne panike okrog tega.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
25.1.2007 11:22:53   
piščanc
ups meta. ne bit tko prepričana da se vse dobro konča.

sedaj poznam par, ki sta zaradi tega izgubila otročka - si predstavljaš da je skoz vse OK, pri porodu pa...konec

tudi pri nas je bilo zelo zelo rizično, odločale so sekunde - pa prav zaradi popkovine. najprej mekonijska plodovnica (ker ga je stiskalo se ni počutil dobro), potem so popadki trajali neverjetno dolgo in že babica je govorila, da ga nekaj zadržuje nazaj. po pritisku močnejšega popadka se je popkovina strgala in mali ni mogel več dihati (kisik dobiva preko popkovine). bil pa je že v porodnem kanalu. srček je začel utripati čisto počasi. sreča je bila, da sem malo paničar in sem šla v porodnišnico pred konkretnimi popadki, da je bila skoz z mano v sobi babica, da je bilo jutro in so že prišli vsi zdravniki v službo, da so malega po hitrem postopku spravili ven.

če bo slučajno še kakšna user posted image grem na cr - razen če mi 100% zagotovijo da ni popkovine okrog vratu. to je še najbolj smešno - ker lahko z uz-jem pogledajo kje je popkovina in koliko jo je še. Mogoče je v celotni populacijito le delček, kjer se zelo tragično konča, ampak zame je bilo že to dovolj.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
25.1.2007 17:07:45   
elizabeta p
Leon je imel 2x ovito popkovino in če bi se rodil nekaj minut kasneje bi bilo že usodno. Tako so mojemu rekli pri porodu. Prej pa nismo vedeli da ima ovito. Črt nima od tega nobenih.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
25.1.2007 19:15:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu elizabeta p)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
27.1.2007 1:08:44   
tadruga
ma naš ima dve, tri črte, rdeče na belem. vidi se, kadar nagne glavo nazaj in se vrat iztegne. samo to je od špehca na vratu in od vlage, ne pa od popkovine. saj je sploh ni imel ovite, kaj šele, da bi šla trikrat okol.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
27.1.2007 8:28:42   
MiNa*
...moj otroček je umrl zaradi ovite popkovine.

(odgovor članu tadruga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
2.2.2007 14:41:13   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: MiNa*

...moj otroček je umrl zaradi ovite popkovine.



moje sožalje user posted image

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
12.2.2007 13:24:56   
mayflower
Moj tamali je mel 2x ovito popkovino. Zaradi tega se ni spustu v porodni kanal in sem rodila s CR. Sem pa že pred porodom vedela, da ma ovito popkovino, ker so mi to povedali na ultrazvoku par dni pred porodom.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
12.2.2007 13:52:09   
Anonimen
Naš je imel 2x ovito. Sama sem bila 12 ur na umetnih popadkih in ko mu je pulz rapidno padel, so se odločili za urgentni CR v 5 minutah. Še sreča, ker je bil temno moder, ko se je rodil. Se mu je pa zadrgnjena popkovina še ene 3 dni poznala na vratu. Danes pa je kot nov.user posted image

(odgovor članu mayflower)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: otroci ki so imeli ovito popkovino
12.2.2007 22:17:13   
natalia
tudi je imela ovito popkovino, ki jo je imela 1x ovito okrog vratu, in ker je bila popkovnica tako močna, je kasneje dobila še ogromen gronolom popka.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?