|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 8:26:36   
Anonimen
Zdaj me pa to zanima, veliko vas je na temi o vikanju tašč in tastov reklo, da jih vikate, ker imate tako neko distanco. Pa mislite, da je s tem povezano tudi spoštovanje?
Jaz starejše in ljudi ki jih prvič spoznam tudi vikam, vendar ne nujno spoštujem bolj, kot nekoga, ki ga tikam.
Ali se vam zdi, da lahko spoštujete nekoga in imate do njega neko distanco, samo če ga vikate?
Meni se zdi, da mam večjo distanco do nekoga, ki ga samo pozdravim in rečeva kakšno o vremenu in mu ne povem nič osebnega. oziroma obratno, nekoga vikam, vendar mu povem veliko stvari o sebi, pa se mi zdi, da to ni distanca.
Pa tudi starost človeka in spoštovanje ne gresta nujno z roko v roki. Lahko veliko bolj spoštujem 10letnega otroka, ki je naredil nekaj lepega, kot 70letnega človeka.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 8:32:49   
Dejča
Se popolnoma strinjam s teboj, Hothien, tudi zame spoštovanje ni nujno povezano z vikanjem. Večino ljudi, ki jih v svojem življenju nabolj spoštujem, namreč tikam. Glede distance pri vikanju pa bi rekla le tole: profesor filozorfije na gimanziji nas je prvo uro vprašal, če nas vika ali tika. Potem pa je še dodal, da od tistih, ki jih on tika (npr. družine, prijateljev), pričakuje še več. Ves razred se je družno strinjal, da naj nas kar lepo vika user posted image . Pa čeprav je bil na šoli edini profesor, ki nas ni tikal.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 8:33:10   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: hothien


Jaz starejše in ljudi ki jih prvič spoznam tudi vikam, vendar ne nujno spoštujem bolj, kot nekoga, ki ga tikam.


To je tudi moj ogovor. Imam občutek, da gre pri vikanju bolj za nek "bonton", Ni pa nujno povezano s spoštovanjem. Jaz spoštujem ljudi, ki so v življenju nekaj dosegli, ki so pošteni oz. ki me iz kakršnega koli razloga imponirajo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 8:49:42   
Kalamaki
Jaz sem že pri spodnji temi napisala, da vikanja ne pogojujem s spoštovanjem. Moja tašča in tast sta stara 77 let, lahko bi mi bila babica in dedek. Na njuno željo ju tikam, imamo zelo sproščen odnos in sta človeka, ki ju absolutno spoštujem.
Vikam pa precej ljudi, do katerih ne čutim niti kančka spoštovanja.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 9:16:33   
tanikaa
Sem svoje gledanje na to že pojasnila na prejšnji temi. In absolutno se strinjam s hijenco in marogico.

Mamo tikam, pa jo vseeno spoštujem...več ali manj user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Kalamaki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 9:50:29   
Angellina
Tudi jaz uporabljam vikanje kot del olike oz bontona. Tudi kot stranka vikam prav vse zaposlene, ne glede na starost in njihov odnos do mene. Lahko je trgovka nesramna in mlajša od mene, lahko me tika, toda jaz jo bom vikala. Vikam vse ljudi, razen ožjih sorodnikov in kolegic. Nima, pa to nobene veze z spoštovanjem.
So ljudje, ki jih vikam, vsporedno, pa do njih ne gojim nobenega spoštovana.
Tudi zrezek jem z vilco in nožem, pa ne zato ker ga spoštujem, temveč ker je to del bontona.
No pa zato, da si rok ne umažem in ker je tako lažje user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 9:54:35   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Angellina


Tudi zrezek jem z vilco in nožem, pa ne zato ker ga spoštujem, temveč ker je to del bontona.




user posted image user posted image user posted image user posted image

Samo jaz spoštujem zrezek. Ker mi tak fino napolni želodec.....user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 9:57:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Zdaj me pa to zanima, veliko vas je na temi o vikanju tašč in tastov reklo, da jih vikate, ker imate tako neko distanco. Pa mislite, da je s tem povezano tudi spoštovanje?


NE..

Jst tasco vikam.. ravno zato.. ker nimam ravno kul stika z njo.. ker sva si nekak dalec.. Ce bi mel pa kul tasco.. bi jo verjeten se vedno vikal.. sam bi se pa lazje navadil na tikanje.. ce bi ona hotla tko..
Bolj soroden kot ti je clovek.. lazje ga tikas.. in bolj ga spostujes.. Vsaj jaz..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 9:59:34   
Angellina
Tjazy kam tko hitiš? Vidit je, da se nekam prou hudo trudiš pridit? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 10:00:14   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 10:06:40   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy



NE..

Jst tasco vikam.. ravno zato.. ker nimam ravno kul stika z njo.. ker sva si nekak dalec.. Ce bi mel pa kul tasco.. bi jo verjeten se vedno vikal.. sam bi se pa lazje navadil na tikanje.. ce bi ona hotla tko..
Bolj soroden kot ti je clovek.. lazje ga tikas.. in bolj ga spostujes.. Vsaj jaz..



Pooomagaaaajteeeeeee!!!!!!!! Ne morem verjet. Strinjam se z njim user posted image



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 10:17:33   
Špacka
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy
NE..

Jst tasco vikam.. ravno zato.. ker nimam ravno kul stika z njo.. ker sva si nekak dalec.. Ce bi mel pa kul tasco.. bi jo verjeten se vedno vikal.. sam bi se pa lazje navadil na tikanje.. ce bi ona hotla tko..
Bolj soroden kot ti je clovek.. lazje ga tikas.. in bolj ga spostujes.. Vsaj jaz..



Popolnoma se strinjam.user posted image




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 10:33:58   
srki
Ne. Tudi tiste, ki tikam, spoštujem..

Tasta in taščo vikam pač zato, ker ju še tako "dolgo" ne poznam, pa tudi zato, ker sta veliko starejša od mene in ju enostavno ne morem tikati. Moj moja dva tika, ker je že samo po sebi nekako tako naneslo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 10:36:57   
Anonimen
Čisto res je tako. Že na prejšnji temi sem pisala, da jaz tasta in taščo že od prvega dneva tikam, pa sem se zelo težko privadila, ker sem pač od doma navajena, da se VSE starejše vika, ker se tako spodobi in kaže neko spoštovanje. Najbrž zaradi vzgoje tako jaz še vedno gledam na vikanje kot znak spoštovanja.
Bi mi pa bilo res blesavo, da bi tasta in taščo vikala, ker smo kar nekaj let živeli v skupnem gospodinjstvu, potem pa sta si onedva uredila mansardo in se ločila od najuuser posted image . In ko mi je zmanjkalo npr. vložkov, da bi stopila do tašče in ji rekla:" a imate mogoče kak vložek za posodit?"user posted image

Druga zgodba pa je pri mojih starših, ki jih mož mora vikat. Ampak dobro, saj se samo nekajkrat na leto vidijo. Pa je moj foter čisto nor na to vikanje, njega mora še mali otrok vikat, ker je pač on gospod. Jaz pa se valjam od smeha zraven, ker edinega človeka ki ga moj mož ne prenaša iz moje družine je ravno moj foter. Ni čudno, če ima take blesave fore. In če moraš toliko povdarjat da si gospod, potem najbrž ravno to nisiuser posted image
Ko greva k mojim vedno prespiva, ker je zlo daleč in nama starša odstopita svojo spalnico, ker moje sobe ni več. In potem moj mož pride zjutraj iz tastove spalnice in mu reče."dobro jutro gospod, kako ste spali na kavču?"user posted image

(odgovor članu Špacka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 10:58:33   
baguSka
Ali se vam zdi, da lahko spoštujete nekoga in imate do njega neko distanco, samo če ga vikate?


Distanca in vikanje pri meni nista nujno pogojena...

Obicajno vikam vse starejse ljudi, ki jih ne poznam oz niso z mano povezani prijateljsko ali druzinsko... Med te uvrscam tudi starse svojega partnerja. V tem primeru gre za spostovanje...

Ce sem u bistvu cist iskrena, tikam le tiste ljudi (seveda poleg prijateljev in druzinskih clanov), do katerih ne cutim nekega velika spostovanja... Prijatelje mojih starsev recimo vedno vikam... Le nekaj par njih - moskih, tikam ze od samega zacetka, ker so taki arogantnezi, da se mi jih ne zdi vredno vikat...

Spostujem pa svojega partnerja in svoje starse, kljub temu da jih tikam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 11:56:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Pooomagaaaajteeeeeee!!!!!!!! Ne morem verjet. Strinjam se z njim user posted image



Na urgenco.. NUJNO! user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 11:59:22   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Pooomagaaaajteeeeeee!!!!!!!! Ne morem verjet. Strinjam se z njim user posted image



Na urgenco.. NUJNO! user posted image user posted image



Ja saj bom šla, samo čakam, da bo Goran Višnjić dežuren. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 12:00:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Angellina

Tjazy kam tko hitiš? Vidit je, da se nekam prou hudo trudiš pridit? user posted image


Prpravlam se za maraton.. 24h/dan tecem.. user posted image user posted image

(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 21:19:45   
Anonimen
Niti slučajno.Jaz jo vikam, spoštujem jo pa ne.Je nimam za kaj.Ker je pokvarjena ženska.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 21:39:54   
ronja
PO moje s spoštovanjem ni povezano, spoštovanje si mora človek zaslužit. Je pa povezano s tem, da težko zelo nespoštljivo govoriš z nekom, ki ga vikaš, recimo, zelo čudno se sliši, če rečeš nekomu: "Poslušajte, krava, vi ste pa res butasti!"user posted image

Jaz njegovadva vikam, fant mojadva tika, pa mislim, da on mojega očeta bolj spoštuje kot jaz njegovega, recimo... Saj ne, da jaz njegovega ne, ampak on mojega bolj. NIma to veze s tikanje, to si človek prisluži z dejanji...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 21:44:05   
ronja
Se strinjam s tabo tudi glede otrok in starejših, nikoli nisem zagovarjala teorije, da je treba starejše apriori spoštovat, samo zato, ker so pač meli srečo, da so preživeli do zdaj... Za moje spoštovanje so morali medtem še kaj dobrega in čim manj slabega naredit, sicer jim njihovi križi čisto nič ne pomagajo. Otroci pa so lahko zelo modri...

Tudi distanca je zelo relativna, recimo fantovo mami vikam, vendar mi pove stvari, ki jih nikomur drugemu ne, pa tudi jaz njej zelo zaupam. Vikam na začetku starejše ljudi, če si želijo, da jih tikam, jih začnem tikat. Distanca in spoštovanje pa rasteta ali se manjšata precej neodvisno od tega. Edino, kot sem že v tisti temi rekla: težko je nekatere stvari izrečt v vikanju - globoka čustva (rad vas imam) in pa globoko zaničevanje (vi ste idiot)...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 21:45:03   
plenicka
Ni nujno, da je spoštovanje pogojeno z vikanjem. Kot je napisala že Ronja se spoštovanje prisluži z dejanji...

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno. (Mali princ)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
13.4.2007 22:32:02   
Anonimen
Pri meni vikanje nima veze s spoštovanjem ali tikanje z nespoštovanjem. 

(odgovor članu plenicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Je spoštovanje pogojeno z vikanjem?
14.4.2007 5:22:41   
Anonimen
Jaz spoštovanja ne povezujem z vikanjem (ali tikanjem). Vikam predvsem ljudi, ki jih ne poznam, ampak še sama nisem čisto prepričana, zakaj. Vse ostale pa tikam. Taščo, direktorja in najboljšo prijateljico. In to zato, ker imam vse za enakovredne sebi. Vsaj vse tiste, ki jih poznam. Če se pa že hočem na "lep" način izogniti vikanju, pa rečem npr. prodajalcu v trgovini:"Ej, stric, a bi mi vi pomagal tole najdt?" user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?