|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 9:00:51   
Julija08
Hojla,

z mojim sva se končno odločila, da neham jemati kontracepcijske tablete. Sedaj me pa nekaj zanima. Koliko časa naj bi sedaj čakala preden poskušava zanositi (pravijo, da je dobro, da se cikel uravna) in kdaj začnem jesti tablete folne kisline in katere.
Se opravičujem če so neumna vprašanja, ampak sem še bolj nova v tem in prej nisem prav veliko razmišljala o tem. Ali se priporoča prej tudi ginekološki pregled (nisem bila že 2 leti)?

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 9:18:24   
Anonimen
zanosisš lahko takoj,saj KT izginejo iz telesa že v prvih dneh.najboljše pa je da se počaka vsaj en ciklus,torej da vsaj enkrat dobiš M.Itak pa se zelo redko zgodi da se zanosi takoj.folno kislino dobiš že v prehrani,tako da ni potrebe po dodatnih nekih tabletah,če se lepo prehranjuješ.pregled ni potreben

(odgovor članu Julija08)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 9:35:06   
Naja31
 

Priporočljivo je tri mesece počakati, ampak če vmes zanosiš ni to nič narobe za plod. Jaz sem čakala 6 mesecev. Ravno tako lahko nekaj časa traja, da sploh dobiš M, tako da se ne ustraš, če je ne bo. Pušenjak pravi, da je normalno tudi do 3 mesece , če je ne dobiš. Nekaj časa traja da se menstrualni ciklus ponovno vzpostavi.

Če boš jedla folno kislino je tvoja odločitev, jaz bi jo na tvojem mestu. Pa začni kar zdaj, saj je folna kislina bistvena takoj v prvih tednih po oploditvi. Škoditi ne more, kvečjem lahko pomaga. Ni pa nujno, da jo dobiš že zdaj dovolj v prehrani, odvisno kako se prehranjuješ. Večina jih priporoča tifol, ne vem pa če se še katere na trgu. Imaš pa tudi različne multivitaminske preparate, ki vsebujejo folno kislino, samo pazi, d avsebujejo zadostni dnevni odmerek, ki naj bi bil 400 mg, če se prav spomnim.

Po moje pregled tudi ni potreben.



čestitam za to odločitev!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 9:47:08   
Julija08
Super,
bova itak počakala par mesecev (rada bi imela dojenčka spomladi ali poleti (saj vem da verjetno takoj ne rata)). Predvsem si želim spomladančka zato, ker imam jaz rd konec novembra in sem si vedno želela, da bi imela rd v toplejših mesecih, da imam lahko piknik. user posted image user posted image user posted image

Bom šla pa za vsak slučaj še k ginekologu (itak mi je zadnjič rekla, da se lahko prijavim za pregled (če bi se hotela prej bi bil samoplačniški)), ker sem imela kar nekajkrat bris 2 in imam tudi pogosto kakšna vnetja.

Torej odločila sem se da začneva delati na otročku enkrat avgusta, septembra. Upam, da bo čim prej uspelo. Bom javila.user posted image

Hvala

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 10:14:37   
Julija08
Aha pa še nekaj me zanima. Tifol začnem jemati cca. 3 mesece pred načrtovano zanositvijo in potem še 3 mesece po zanostivi, ne? Kaj pa če takoj ne zanosim, ali lahko Tifol jemljem kar v nedogled?user posted image

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 10:15:37   
Mina1
Kaj pa če takoj ne zanosim, ali lahko Tifol jemljem kar v nedogled?


Jaz sem jih jedla celo nosečnost obe nosečnosti. TO je dobro tudi zate, ne samo za plod.

Pa čestitke seveda za krasno odločitev.

_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 10:40:21   
t*e*j*k*a
Poleg Tifola se v lekarni dobijo tudi drugi preparati oz tabletke, ki poleg folne kisline vsebujejo še vrsto drugih vitaminov, ki jih tudi potrebuješ. Poleg tega sem zasledila, da je nekaterim po jemanju Tifola slabouser posted image . Tako da ne vem zaradi tega sem se jaz odločila da jem Folicplus -vsebuje še vitamin D in kalcij.
Folno kislino lahko ješ v nedogleduser posted image ker nima stranskih učinkov in je zdrava tudi za tvoje zdravje ne samo za dojenčka.

Pa veliko uspeha!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mina1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 10:40:39   
ur+sa
meni je G rekla, da ni treba nič čakati, lahko zanosis takoj, ker zanosis lahkot udi če 1 tabletko izpustiš...
no pa vseeno, je rekla, da če se ne mudi vsaj 1 mesec, tko da...

ene čakajo dlje, tudi po 6 mesecev, to je stvar posameznika.user posted image

_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 11:18:50   
Julija08
Super, potem pa kar zdaj letim v lekarno po folno kislino (bom pa še videla kaj mi bo svetovala, da vzamem).
 
Komaj čakam julij, avgust (pa ne vem če bom zdržala tako dolgo) user posted image user posted image user posted image
 
Uživajte

(odgovor članu ur+sa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne jem več tablet!!!
19.4.2007 11:57:19   
ur+sa
kr veseelo na delo user posted image user posted image pa obilo uspehauser posted image

_____________________________

Jutri je nov dan...
sem največja bebka na svetu... :¨(

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Najbolj ujemajoči astrološki pari so ...
V članku preveri, kateri so najboljši kozmični ljubezenski pari.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?