|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prošnja za botra
26.4.2007 12:49:54   
ema79
Imamo problem. Za našo žabo si za krstnega botra želiva imeti dva 15 letna fanta. Eden je moj nečak, drugi pa je od user posted image sin. Problem nastane, ker je pogoj za botra 16let in opravljeni zakramenti (te imata opravljene). Naš župnik je klical kanclerja in le ta mu je rekel, da obstaja možnost, da se napiše prošnja škofu in da potem on to odobri. Ali je že katera to pisala? Ali pa če mi kdo lahko pove kaj naj noter napišem?

_____________________________

Življenje je lepo....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prošnja za botra
26.4.2007 13:06:54   
Maleal
Zakaj pa si povedala župniku kolko sta stara?

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu ema79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prošnja za botra
26.4.2007 13:19:55   
madela
Povedat itak moraš,saj je treba dat podatke od botra. Moja sestra je bila stara 15 let,ko je bila botra moji hčerki,pa je župnik tud kompliciral,ampak sem se samo z njim lepo zmenila in je popustil,pa je imela 15 r.d. en teden pred krstom. Prosi župnika,da spregleda tistih pa mesecev.
Poskusiti ni greh.

(odgovor članu Maleal)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prošnja za botra
26.4.2007 16:08:41   
marsovcek
Običajno take stvari napiše župnik, drugače pa ga vprašaj za nasvet.

_____________________________

Ti si moj b..

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prošnja za botra
2.5.2007 22:28:01   
crci06
lahko pa krst prestavite in žabico krstite kasneje, saj ni nikjer napisano, kdaj mora h krstu, ali pač?

(odgovor članu marsovcek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prošnja za botra
2.5.2007 22:33:10   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: ema79

Ali pa če mi kdo lahko pove kaj naj noter napišem?


money talks.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu ema79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prošnja za botra
4.5.2007 10:56:08   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ema79
Ali pa če mi kdo lahko pove kaj naj noter napišem?

Napiši to kar želiš. Opiši situacijo. Po moje ne gre za neko strogo formalnost / prošnja z obrazcem, ampak pač za prošnjo kot izjemo. Po moje je dobro da napišeš zakaj želiš izjemo.

Botrstvo. Potrebno se je vprašati, kaj je naloga botra. Če si prepričana, da bosta izbrana botra izvajala svojo nalogo botrstva kot se zavežeta potem v redu, čeprav dvomim da bosta za krščenca molila in mu bila s svojim krščanskim življenjem pri svojih 15-tih letih za vzgled. Zato je primerna izbira botra, ki botrstvo jemlje resno in ne samo kot družinsko folkloro.

Če pa jemljete krst kot družinski običaj in nič drugega, potem krsta sploh ne potrebujete.

(odgovor članu ema79)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prošnja za botra
5.5.2007 18:43:09   
Teni_
Zgleda, da je odvisno od župnika. Tejina botra je bila tudi stara 15 let, ko je bila Teja krščena - do 16. r.d. ji je manjkalo še nekje pol leta, pa ni nič kompliciral.

Drugače pa tudi jaz mislim, da je najboljše, da ti župnik pomaga.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prošnja za botra
5.5.2007 19:53:07   
pupika27
od vsakega posameznika je odvisno koga in zakaj glih tistega želi za botra!!!!!!vzor vere pa je tako ali tako že izgubil svoj namen!jaz sem dvema botrca in pri prvi krščenki nisem imela problemov pri drugem krščencu pa ogromno ker pač nisem poročena in imam izven zakonskega otroka!pozanimaj se pri večih farah ki so v bližini tebe in mogoče boš kje imela več sreče in sploh ne boš rabla pisat prošenj tak sem jaz naredla

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prošnja za botra
6.5.2007 8:40:27   
ema79
vsem najlepša hvala za odgovore. Prošnjo sem že oddala, not pa napisala, da si pač vsi trije zelo veliko pomenijo. Oba imata Julijo neizmerno rada in sta ful ponosna nanjo, imata oba narejene zakramente,...

Krst mora biti, ker smo pač verna družina in si tega želimo.

Glede izbire pravih botrov - moj nečak, še sedaj hodi k mladinskem verouku, od mojga sin ne, ampak sta oba pozitivno usmerjena v Boga. Tako, da se mi zdi, da je najina izbira botrov pravilna.

Je pa res od župnika do župnika drugače. Ta je nov pri nas in že tako mi gre na roko, ker nas sploh ne pozna še in em zelo zadovoljna z njim.


_____________________________

Življenje je lepo....

(odgovor članu pupika27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?