|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zlatenica in dojenje
4.6.2007 8:49:01   
Daschi
Pozdravljene,

imam vprašanje za tiste mamice, ki so dojile, njihov user posted image  pa je imel zlatenico in posledično seveda je manj jedeluser posted image
Moji otroci imajo vsi zlatenico, zato vem, da jo bo imel tudi tale, ki prihaja. Bi pa res rada tokrat dojila brez dodajanja. ampak, moji souser posted image  tako zaspani zaradi zlatenice, da nočejo vlečt, posledično se manjša količina mleka...
Kaj ste storile ve? kako je pri vas steklo kljub zlatenici dojenje?
Hvala za nasvete.
Evo, že sedaj se nerviram, če mi ne bo uspelo...user posted image

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zlatenica in dojenje
4.6.2007 9:43:44   
živa
Hoj, Daschi,

ne vem, če ti bom kaj pomagala, povem pa ti svojo izkušnjo. Moj mali v porodnišnici ni imel zlatenice, jo je pa dobil skoraj mesec dni po rojstvu, tako da sva hodila na Pediatrično kliniko na preglede. Takrat so ugotovili, da gre najbrž za zlatenico zaradi mojega mleka, a da naj kljub temu vztrajam pri dojenju. Predlagali so mi, naj ga celo zbujam, ker mi je pri 6 tednih začel spati po 6 ur v kosu (ponoči, seveda) in je bil na meji ustreznega napredovanja po teži, pa tega nisem počela. Dojila sem, ko je hotel (na 2-3 ure, ponoči torej na daljše razmake) in kmalu se je vse uredilo. Sicer sem skoraj doktorirala iz dojenja, ker se mi je zdelo, da je lačen, da ne dobi dovolj ipd., potem pa sem se vzela v roke in se malo sprostila, pa je šlo vedno bolje. Res pa je, da ni bilo tako kritično, da je mali lepo jedel in ni bil pretirano zaspan.

Morda bo tvoj otrok drugačen od prejšnjih, pa bo šlo. Brez veze, da se že vnaprej pripravljaš na najslabše. Sicer pa sem si jaz v začetku mleko tudi črpala, da sem ga imela več, in mu ga nekajkrat dodala po flaški. Pa pila sem čaj za dojenje, brezalkoholno pivo, jedla "pravo" hrano po taščinih nasvetih - ni da niuser posted image .

Lp,

živa   

< Sporočilo je popravil živa -- 4.6.2007 9:48:04 >

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zlatenica in dojenje
4.6.2007 10:07:31   
nizy
Pozdravljena.

Imela sem podobno težavo, naša punca je imela blago hipotonijo in tudi na začetku ni hotela jesti.V bolnici je še šlo, ko sva domov prišle kot da bi odrezal, ni šlo .1t po porodu sem ji že mogla dodajat aptamil, ker mojega mleka ni bilo niti za dno stekleničke,ker je slab vlekla. Jaz sem vztrajala in  je šlo počasi , sicer sem še zmeraj dodajala ampak večina je bila dojenje. Po 6.mesecu pa sva se samo še dojili in vsa ostala prehrana primerna starosti.Sedaj je stara 22 mesecev pa se še vedno crkljava , mam skoraj več mleka zdaj kot pa takrat. Zdaj mi je ne rata odstavit.

Mal sem na dolgo in široko napisala.Upam ,da sem ti vsaj malo pomagala!
Do takrat pa uživaj v user posted image .

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
4.6.2007 15:39:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nizy)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zlatenica in dojenje
4.6.2007 15:46:51   
eva1
Moja dva sta bila tudi zlatenična-Luka je dobil zlatenico 5 dni po rojstvu, zato nisva bila pod lučko, sva pa hodila na pediatrijo na kontrole..mali se je tudi malo manj redil(prvi mesec 540g, 2m. 670g, 3m okoli 1300g(ko je zlatenica izvenela)), dojil se je na 3-4 ure, če sem mu dala prej je vse pobruhal, ali pa enostavno 2x potegnil in zaspal...
Alja je bila 48 ur pod lučko-in tut ona se ni hotela dojiti na 3 ure, že na pediatriji smo probali, da bi pogosteje, ampak enostavno ni hotla, no tamala se je redila dovolj že od 1 meseca dalje, kjub temu da je bila velika zaspanka! oba sem polno dojila, je pa res kot je že ena napisala, bred podojom previt, ga ornk zbudit, pol pa podoj! Jaz nisem imela nobenih težav, in upam,da tudi ti v tretje ne boš! Pa srečno!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zlatenica in dojenje
4.6.2007 16:21:37   
Anonimen
Mi smo bili zlatenčni skoraj do 1,5 meseca...smo se pa normalno dojili, res pa da večkrat...npr. na vsaki 2 uri...pa včasih ga je bilo treba malce potrepljati, da je spet začel vlečt...ne obremenjuj se že sedaj s tem, potem bo še slabše in tako lahko imaš manj mleka...

Pa veliko sreče...

LP

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
4.6.2007 16:43:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zlatenica in dojenje
7.6.2007 11:18:32   
crci06
ne vem... pri nas je zalaufalo samo od sebe.
Že takoj po porodu je full vlekel, tudi v P je tolk jedel, da smo ga hodili vagat in niso mogle verjet... 3 dan je dobil zlatenico, vseeno smo šli domov, kjer je še malo narasla, potem pa po pr tednih začela popuščat. Na pediatrijo hodiva na kontrole, ker je še pri 2m bil rumen, pri 3m so videli še ?? rumene učke? (jaz pa ne)...
Tudi meni so rekli, da če se doji, lahko prolongirana zlatenica traja malo dalj časa, da pa ga naj kar ful dojim, kadar si zaželi. No, naš je imel svoj ritem na 3 ure. Spal je kot dojenček precej - a le do cca 5 tedna, potem se je začela žurka.
V času, ko je precej spal, je bilo mleka ravnoprav, potem pa je bila mogoče 1 dan rahla krizica, nato se je ponudba prilagodila nespečemu brcajočemu otroku in je spet bilo OK.

Mislim, da je pomembna tekočina, ne nujno dojenje, tako da če boš imela poletnega dojenčka verjetno lahko tudi čaj za odžejat in dojenje kot hrano... 

Pozabila sem povedat, da se je naš fajn redil.
Rojen 3850. 2m 6600. 3m 7500. 5m 9000g.
V zgornjih percentilih.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zlatenica in dojenje
7.6.2007 15:42:06   
Maxica
Naš prvi korenjak jo je imel, zato sem ga pač morala en čas zbujati na ene tri ure, sicer bi on kar vse prespal. Ponoči sem ga pač pustila spati, če se ni zbudil. Drugi fantek je pa ni imel, tako da ni nič rečeno, da jo bo tudi vaš naslednji. Mene so v porodnišnici tudi ful strašili, da ga bodo ful opazovali, ker imajo drugi otroci, če jo ima prvi, samo še hujšo lahko, ampak naš je ni imel, no. Ne obremenjuj se vnaprej.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zlatenica in dojenje
7.6.2007 22:18:31   
force
Tud moja punčka je bla rumena skoraj 2,5 meseca. Prve tedne je skoz spala in to tako trdno da se niti med previjanjem ni prebudila. Po mnenju babce bi jo mogla budit tud ponoči, pa je nisem ( sem probala pa je blo brez uspeha ). Je pač jedla ko se je zbudila cca na 3 - 4 ure, pa še to je mal povlekla in spet zaspala, pa sem jo po ličku žgečala, ušesno mečico in podplatke masirala (baje da to vspodbudi tek). Sicer je en podoj trajal skoraj eno uro ker je punči spala vmes ampak nama je uspelo, brez kakršnegakoli dodajanja. Ko se je pokazal sonček sva bli pa skoz na sončku in je bilirubin padu v parih dneh. Ravno prav, ker mi je pediatrinja že začela težit naj za dan ali dva preneham z dojenjem user posted image , kar pa definitivno ni blo v mojem planu.

Upam da vama uspe! Srečno!user posted image  

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?