|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A ste vedeli?
22.6.2007 23:56:15   
Bubacka
Mamice! Vceraj sem zvedla nekaj novega>>> Mam puncko 6,5 mes, Stella... zdaj lepo napredujeva pri uvajanju GH.... Pa mi vceraj ena kolegica pove, da do 9 mes. ne smejo jesti jecmen, rz, oves in use kaj iz psenice... njej pa je to povedala patronazna in pediatrinja, pa se neka mamica z iskusnjami.... da ba je pol lahko zbolijo z Celiakijo... a mi lahko katera pove ce je to res???user posted image  Tak tega usega velik in povejo, in preberem, da ze ne vem, v kaj naj verjamem???

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 0:11:01   
Bubacka
ZAKAJ???? MENI NOBENA NE ODGOVORI???

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 0:17:10   
eva1
To so živila ki vsebujejo gluten-nekateri pravijo če ni v družini celijakije, potem, lahko pričneš z glutenom pri 6 mesecih, drugače je bolje čimdje počakati, drugi pravijo spet drugače...ne vem kaj naj ti odgovorim, ker se mnenja pediatrov ful različna!

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 7:17:50   
2.2.
zdravo!ja to sem ja tudi pred kratkim izvedla, rekla mi je  moja teta ki dela na neonkološki in ji je rekla ena????user posted image dr. da otrok ne sme jesti žitaric do 1leta, zaradi celiakije- danes je vse več otrok z tako boleznijo- ni pa nujno da je dedeno, danes je pač nori svet

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 8:57:59   
BLAŽIKA
To so živila ki vsebujejo gluten-


Naj bi se jih čimbolj dolgo izogibali. Je pa vsa otroška hrana že skoraj narejena brez glutena.user posted image


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 9:06:13   
Strawberrie Cherrie
Čimdlje brez, tembolje...
Mi sicer v družini nimamo celijakije, uvajat mu jih bom začela okoli 8, 9 meseca...

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 19:58:55   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: Bubacka

ZAKAJ???? MENI NOBENA NE ODGOVORI???


Verjetno zato, ker je ob polnoči bolj malo ljudi na forumuuser posted image

Mi smo tudi te žitarice dali po 8. mesecu, prej pa je jedel koruzne in riževe kosmiče.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 22:01:37   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

To so živila ki vsebujejo gluten-nekateri pravijo če ni v družini celijakije, potem, lahko pričneš z glutenom pri 6 mesecih, drugače je bolje čimdje počakati, drugi pravijo spet drugače...ne vem kaj naj ti odgovorim, ker se mnenja pediatrov ful različna!



ja sem tudi že nekje brala obratno verzijo. Neko raziskavo so delali in ugotovili, da je verjetno bolje že prej začet z glutenom user posted image zdaj naj se pa še nekdo spozna!?

Naše dve sta začeli z glutenom po 6. mesecu.

Se mi zdi, da se vse te teorije stalno spreminjajo, me prav zanima, kaj bo čez 20 let user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 22:39:52   
***pika***
Pri nas so navodila patronažne, da se z živili, ki vsebujejo gluten postopno začne po 7. mesecu, sama bom za vsak slučaj še malo počakala, verjetno bom začela okrog devetega meseca.

Poleg riževih kosmičev in polente sem začela uporabljati še proseno kašo, poskusili bova tudi ajdovo; tako da imam kar nekaj stvari za kombinirat k zelenjavi. Pa itak je možno tudi kropir jesti, tako da ... hrane več kot dovolj user posted image

Malo pobrskaj po med.over.net - sploh forum Pediatrija; jaz sem tam našlaveliko strokovnih odgovorov na prehranjevalne dileme.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A ste vedeli?
23.6.2007 23:18:29   
Putka
Meni pa ni jasno, kako nič ne veste o glutenu in celiakiji, pa vaši otroci že GH jedo? Pa saj je povsod polno govora o tem, tako v revijah kot na netu?

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A ste vedeli?
24.6.2007 13:38:21   
Naja30
Putka, to tudi meni ni jasno. Res je veliko govora o tem in mnenja so tako različna, da se moraji starši ravnati pač po svojem občutku. Vsekakor pa ne pred 6m. Moja je stara 6,5m in sem ji dala že ene 3 piškote plazma s kašico, z ostalim bom pa še malo počakala.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A ste vedeli?
25.6.2007 11:16:18   
nena82
IZVIRNO SPOROČILO: Bubacka

da ba je pol lahko zbolijo z Celiakijo..


Malo drugače je to...otrok ne more zbolet za celiakijo. V telesu nima določene beljakovine, ki bi lahko prebavil gluten. Nekaj je dedno pogojeno.
Odsvetujejo pa hrano z glutenom do določenega meseca, ker dojenček tako ni sposoben prebavljati določene hrane...


_____________________________

Dobili smo drugi zobek...

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: A ste vedeli?
25.6.2007 12:32:30   
eva1
Putka jaz marsikaj vem o gluteni in celikakiji, pa vendar so si mnjenja pediatrov tako različna, da res vprašanje katerega poslušat in upoštevati...tako kot 20 let nazaj-so vsi otroci jedeli rumenjake od ne vem katerega tedna naprej-takrtat se je to zdelo pametno in zdravo, sedaj je ravno napsrotno...vsi mi spo spali  na trebušku, ker je kao najboljše, sedaj spet ne...pa še je tega...in celikakija je bolezen kjer se pojavi preobčutljivost na gluten...in pred kratkim sem gledala oddajo,kjer je povedano, da sploh ni nujno, da se pojavi v otroštvu, lahko se šele v pubrteti ali pa v starosti...zdej pa bot pameten kaj je prav in kaj ne!!!

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?