|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 10:22:28   
london
Pozdravljene,

mene pa zanima kakšen imate sistem prehranjevanja vaših otrok čet teden, ko so v vrtcu.
NAša je stara 1 leto in že lkakšen mesec v vrtcu. Tam imajo zajtrk, malico, kosilo pa še eno malico (sadje, prigrizek) okoli dveh. Domov pridemo okrog 4. Sej običajno še potem nekaj poje z nami, ko mi jemo okol 4, samo sem čist zbegana kako in kaj. Ker potem v bistvu 2 x je kosilo (v vrtcu ob 12 in doma ob 4) user posted image .

za kakšno popoldansko malico sploh ne vem al dam al ne dam. Večerjo pa imam tam okol pol osmih.

Kako pa vi to prakticirate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 10:24:36   
Anonimen
Naš je, kadar je lačen. Včasih tudi še eno kosilo doma, včasih pa do večera nič. Me ne skrbi, ker vem, da v vrtcu je.

(odgovor članu london)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 10:25:25   
Anonimen
Če ob štirih je še enkrat kosilo z vami, potem najbrž popoldanska malica res ni več potrebna.

(odgovor članu london)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 10:28:31   
Janya
Pri nas je večerja - kosilo, ker mož pride tako pozno domov, ob 6 zvečer, tako da, ko pridemo iz vrtca pojemo kakšno sadje ali kakšen majhen prigrizek. Pred spanjem pa pojejo še kaj lahkega zdaj smo na navadnem jogurtu z sadnim  muslijem, včasih pa je bila to sadna skuta. Spat hodijo okoli osme zvečer.

(odgovor članu london)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 10:40:00   
jooly
Ponudi mu, pa boš vidla. Ni se treba s tem obremenjevat. Če imaš občutek, da je ob 4h lačen, ko imate vi kosilo, naj pač je zraven. Pa še malico čez pol ure če mu paše user posted image
Jst mam tud dneve ko jem na 10 minut user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 11:23:11   
Enolla
Naš je v vrcu od 1. leta in je imel obroke takole: zjutraj doma steklenička mleka, ob 8.30 zajtrk, ob 10.00 dopoldanska malica - sadje ponavadi, me 11.30 in 12.00 kosilo in po spanju ponavadi mlečna malica (jogurt). Do pred enim mesecem je potem lepo počakal večerjo ob 18.30, nekje pri 16m pa smo opazili, da želi še nekaj pojesti in ne "učaka" večerje, zato sem mu pričela ponujati - majno skuto eno, rezino frutabele, kakšen kos suhega sadja (ananas je super), polovico jabolka .... In potem lepo večerjamo med 18.30 in  19. 00 uro. Pred spanjem spije še eno stekleničko mleka.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 11:25:05   
Dejča
Ah, ne obremenjuj se - če je lačen, naj je. ko sem po svojo hodila ob dveh, je jedla, ko je prišla domov, potem še enkrat kosilo z atijem, ko je on prišel domov, pa še malico in večerjo - plus seveda vse ostale obroke v vrtcu, vključno s kosilom. Pa je bolj med suhimi!! Jedla je pač, kadar je bila lačna - če ni bila, pač ni.

(odgovor članu jooly)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 12:29:01   
Lianna
Če nima prekomerne teže, se dovolj giba potem ni nobene panike. Pri sosedovi je pa problem, da ima punčka zelo prekomerno težo (7 let, okol 40kg) in ima še vseeno kosilo v šoli ter še doma.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 12:56:40   
aluš
Pri nas oba že skozi odkar sta v vrtcu oz. šoli oz. varstvu pri mami (kjer je tudi kosilo ob 12 uri) jesta po dva kosila. Doma imamo skupno kosilo tam od 16-17 ure. Pa zvečer (okoli osmih večerjo (kruh, pašteta, sir, čokolešnik, kosmiči, jogurt). Kakšen dan pojesta pri kosilu (isto pri večerji) veliko, kakšen dan komaj kaj. Mislim, da je odvisno kaj je za kosilo, pa po moje tudi koliko sta pojedla ob 12 in kaj (zelenjavna juha ali zrezki) pa od razpoloženja. Tudi meni se kdaj bolj je, kakšen dan pa sploh nisem lačna. Se mi zdi, da bolje da otrok je večkrat po malo (priporočajo vsaj 5 obrokov dnevno), naša dva imata po štiri kokretne (zjutraj zajtrk oz. malica v šoli, nato kosilo, pa še enkrat kosilo in večerja). Ta velik je suh (že skozi), ta mali pa normalen. Čez vikende, ko smo doma, je pa samo eno kosilo, pa imamo potem popodan še malico (sadje, kruh jogurt-odvisno).

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 13:20:13   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Naš je, kadar je lačen. Včasih tudi še eno kosilo doma, včasih pa do večera nič. Me ne skrbi, ker vem, da v vrtcu je.


Pri nas je točno tako.

In zakaj bi te skrbelo, če je dva kosila? Pa kaj pol, če mu ne bi pasalo, verjetno tudi ne bi jedel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
24.8.2007 14:53:43   
sazi
Mi tudi jemo ob 16:30 ali 17:00 skupaj kosilo - poje pač dve. Je zelo suh in sem samo srečna, če želi jesti.
Sama sem pa jedla dve kosili do konca osnovne šole. Si še zdaj ne predstavljam, da imaš kosilo ob 12ih in potem do večera preživiš samo s kakšno mini malico.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Sistem prehrane, ko je otrok v vrtcu
7.9.2007 22:04:11   
eya
Pri nas je tudi podobno, ko pridemo domov, poje še drugo kosilo, s tem, da ga poje, kolikor hoče, včasih manj, včasih več. Če midva jeva kaj takega, kar mu ne paše, dobi pa skuto, žemljico ali sadje. kar mu pač paše.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?