|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   epiduralna v Kranju?
3.8.2007 20:15:28   
Anonimen
Zanima me  ali se v Kranju da dobiti EA? Kakšen je postopek? Ali  se moraš predhodno o tem pogovoriti z kom?

Pa še eno vprašanje glede EA, mnenja sem videla po prebranem da so si različna. Glede na to da sem preživela v porodni sobi pri prvem otroku z grozno bolečimi umetnimi popadki 14 ur si  pri drugem želim vsaj malo olajšanja, zato bi rada če mi katera lahko posreduje kak link ali karkoli, najrajši pa imam izkušnje ali vaša mnenja kako EA (če sploh) vpliva na nas po porodu? Ali je res da lahko ostaneš hroma za celo življenje ali so ti zdravniki zvrzirani za te zadeve  in jim lahko zaupam? So kakšni drugi stranski učinki zaradi katerih bi morala razmisliti o tem in bi se pokazali po porodu?

Prosim za odgovore in vaša mnenja! Hvala!

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: epiduralna v Kranju?
3.8.2007 20:31:57   
*tajda*
Najboljše boš da med tednom pokličeš v porodnišnico kranj-zjutraj okrog osme,kjer te bodo vezali z anestezistko in ti bo vse razložila.Jst sem pred kratkim klicala in je Ea 24 urna,plačljiva bivših 40.000sit,prej moraš na pogovor k njim da ti vse podrobneje razložijo.Jst sem bila na pogovoru v Postojni.Glede zapletov je tako da je statistično možno da pride do hematoma 1:100.000,kar lahko povzroči tudi trajno paraplegijo.Seveda če ti kaj pomaga je statistika tudi 1:5000 da umreš pri naravnem porodu.Tko da je res malo možnosti ampak so pa.V sloveniji je bil zaenkrat samo en tak primer pa še to je bila kombinirana spinalno-epiduralna in ni bila za namen rojevanja.Pri porodu se to še ni zgodilo.
Najboljše da ti anesezistka osebno razloži in da jo vprašaš kar te teži.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: epiduralna v Kranju?
3.8.2007 21:51:41   
*lenc@*
V slo je bil primer ohromitve po EA pri operaciji kile-povedali v Postojni. Super se odvija ta EA, ni bilo še komplikacije, večje. Možni so glavoboli in pa mravljinčaste noge, ki pa to potem vse izzveni. em se velik pozanimala in slišim same ql stvari(pri tistih, ki so jo imele!!!), a sama kar ne morem... Taka sem!!Ja, možnosti je 1:100000(kot piše zgoraj), da gre kaj zelo narobe...


  • JAZ BI PA FULL RADA MNENJE O ROJEVANJU S PCA ČRPALKO - ULTIVO. SO ŽE IMEL PRIMERE V KR, PROOOOSIM NAPIŠITE, ČE KOGA POZNATE ALI STE TO VE SAME!!!!!



_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: epiduralna v Kranju?
3.8.2007 21:54:48   
*tajda*
lenča se ti pridružujem,ker imam tud jst namen rodit z ultivo v kranju.Glede na to da imam rok konec septembra bi te pa prosila da boš kaj sporočila kako je bilo.user posted image

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: epiduralna v Kranju?
3.8.2007 22:18:06   
*lenc@*
Ja, valjda bom!!!! Vem, kak te zanima, k mene zdele tud full, pa nimam nobenga mnenja iz 1. roke. K men se že mal mudi, pdp naslednji tedenuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: epiduralna v Kranju?
4.8.2007 0:14:41   
picola1
Ojla!

Mene tut, tako kot vaju dve, zanima tale ultiva v Kranju...:-)
Lenča, obvezno poročaj, da vidimo iz prve roke, kako stvar poteka in kako je učinkovita (drugače gremo na EA)!!! Pa srečno!!!

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: epiduralna v Kranju?
4.8.2007 9:24:09   
Anonimen
Kaj pa je to ultiva??

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: epiduralna v Kranju?
4.8.2007 22:32:08   
*BellaLuna*
Jaz bi takoj rodila z Ultivo, samo sem mislila, da jo imajo samo na Ptuju in v Murski.
Morda kdo ve, če je v Ljubljani tudi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: epiduralna v Kranju?
5.8.2007 12:57:21   
*tajda*
Anonimen o ULTIVI je bilo že veliko napisanega,malo pobrskaj.
Bellaluna v Ljubljani tega nimajo,zaenkrat samo v Kranju,kjer je plačljiva,na Ptuju in v Ms pa je brezplačna.

(odgovor članu *BellaLuna*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: epiduralna v Kranju?
9.8.2007 22:54:58   
Tanayya29
hoj punce...jaz bom tudi rodila v Kr...koliko pa je za plačat za porod z ULTIVO?

hvala...


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?