|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odgovornost šole do kje??
13.9.2007 14:03:17   
FORZA
Kje se konča odgovornost šole za otroka?
Najbolj me zanima za vozače.
A je odgovornost šole do takrat, ko otrok vstopi na avtobus(pred šolo)?
Sicer te avtobuse organizira šola.
Kdo odgovarja za otroka na avtobusu in na izstopni postaji?
Starši?
Je kje kak zakon, verjetno je, če katera ve prosim, da mi  prilepi link?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odgovornost šole do kje??
13.9.2007 14:17:09   
bumerang
Avtobusne prevoze organizira občina in ne šola.
Šola je odgovorna za učence dokler le ti prvič, skladno s tem, kar so izjavili starši, ne zapustijo šolskega prostora.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odgovornost šole do kje??
13.9.2007 22:04:57   
Gina
Ne, ni res. Avtobuse organizira šola v sodelovanju z občino (beri občina jih plača in včasih tudi določa, kdo bo prevoznik). Tako piše v zakonu o OŠ. P moje ne more biti šola odgovorna za otroka na avtobusu, ker ga je tja oddala. Je pa skoraj gotovo odgovorna za otroka do trenutka, ko stopi na avtobus, saj ej po zakonu dolžna organizirati varstvo za vse, ki čakajo na avtobus, oz. poskrbeti za njihovo varnost do tedaj, ko odidejo. To tudi piše v istem zakonu. Vsekakor pa boš najboljše izvedela podrobnosti, če pokličeš na sviz odvetnika, če si seveda član.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 7:55:35   
purple
Gina, pa bi še jaz nekaj vprašala. Do katerega razreda pa mora biti organizirano varstvo do prihoda avtobusa?

_____________________________

Život ide dalje,
život brzo odlazi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 13:33:15   
bumerang
Zakona o OŠ nisem brala ampak dejstvo je, da avtobusni prevoz plača občina in ne ministrstvo, seveda pa je to v sodelovanju s šolo, kolikor se to da, predvsem glede urnikov. Proge določa občina in na koncu ima tudi zadnjo besedo o tem, kdaj in kam bo kak avtobus vozil.


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 13:44:19   
bucka01
Pri nas vozače vsak dan spremljajo vzgojiteljice od 1-3 razreda.
Moje mnenje je da je do vstopa na avtobus odgovorna šola naprej pa starši!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 14:21:47   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Proge določa občina in na koncu ima tudi zadnjo besedo o tem, kdaj in kam bo kak avtobus vozil.



Ni res. Občina se praviloma posvetuje s šolo glede vožnje avtobusa/kombija. Občina lahko praviloma omeji vožnjo avtobusa samo v primeru, če bi se recimo drastično povečalo število km, ki jih prevozi (na primer, da bi nekoga vozili po daljši poti, ali kaj podobnega..)

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 15:26:50   
bumerang
Nisem nikoli napisala, da se občina ne posvetuje s šolo, napisala sem, da ima o tem zadnjo besedo. Sicer pa se o tem ne mislim prerekat, se mi zdi brezveze.

Varstvo vozačev pa je organizirano za vse učence vozače od prvega do zadnjega razreda, učitelji so odgovorni do vstopa otrok na avtobus.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 15:36:58   
FORZA
Hvala lepa za odgovore.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 21:26:16   
Gina
Ne, ni res bumerang, šola je dolžna zagotoviti vsakemu otroku prevoz vsak dan, v sodelovanju z občino in dolžna mu je tudi zagotoviti varstvo do takrat, ne glede na to, če je v 9. razredu morda. Zakaj to vem, ker se ravno zdajle dogovarjam s šolo, ki mojemu otroku tega ni zagotovila, pa sem šla preštudirat vse zakone, kaj so dolžni. In ne glede na to, da se izgovarjajo na občino, da za enega otroka občina to noče, se ji ne splača, oni to morajo zrihtat, brez debate (pa itak ne gre samo za enega, ampak tudi če bi šlo, bi občina morala plačati - odgovorna je pa šola).

Evo, kopiram zakon:

Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza, če je njegovo prebivališče oddaljeno več kot štiri kilometre od osnovne šole.
   Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njegovega prebivališča od osnovne šole v 1. razredu, v ostalih razredih pa, če pristojni organ za preventivo v cestnem prometu ugotovi, da je ogrožena varnost učenca na poti v šolo.
   Učenec, ki obiskuje osnovno šolo zunaj šolskega okoliša, v katerem prebiva, ima pravico do povračila stroškov prevoza v višini, ki bi mu pripadala, če bi obiskoval osnovno šolo v šolskem okolišu, v katerem prebiva.
   O načinu prevoza se osnovna šola dogovori s starši in lokalno skupnostjo.
   Otroci s posebnimi potrebami iz prvega odstavka 12. člena tega zakona imajo pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njihovega prebivališča od osnovne šole, če je tako določeno v odločbi o usmeritvi.
   Če učencu ni mogoče zagotoviti prevoza, ima pravico do brezplačne oskrbe v kraju izobraževanja in pravico do brezplačnega prevoza domov ob pouka prostih dnevih.
   Osnovna šola mora učencem, ki morajo čakati na organiziran prevoz, zagotoviti varstvo.

Pa še cel zakon, če rabiš.
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200681&stevilka=3535

(odgovor članu FORZA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 21:47:51   
Anonimen
Učenec ima pravico do brezplačnega prevoza ne glede na oddaljenost njegovega prebivališča od osnovne šole v 1.


čak mau če js razumem tole pol bi lahko vsak k se mu ne bi dal vozit pručka v šolo recimo (govorim hipotetično) zahteval organiziran prevoz za pručka pa čeprav je doma 300 m od šole? in to đabe?

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odgovornost šole do kje??
14.9.2007 22:03:06   
Gina
Ja očitno tako razmišljajo, da v 1. razredu še ni sposoben prehoditi sam ob cesti 3,9km, da v 2. razredu pa že je. A veste, koliko je 4km za 6-letnega drugarčka? Naša ima npr. 3km čez hosto in v hrib do šole, pa je v 4. razredu, zelo samostojna, pa je ne bi pustila same. Avtobus ji pa ne pripada, ker ni prvček, pa ker hodi na po km bližjo podružnico, kot je tista, v katero spada po šolskih okoliših.
Ja, mogoče bi se pa res lahko kdo zmišljeval, da hoče prevoz za 300m od šole, ne vem. jaz vem, da se moram še za tisto, kar je smiselno in logično in kar otroku pripada po pravici, boriti. Eh ja...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odgovornost šole do kje??
15.9.2007 9:24:26   
bumerang
Gina, in kaj sem jaz drugega napisala?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odgovornost šole do kje??
15.9.2007 22:20:03   
Gina
Meni se zdi, da si rekla, da je to stvar občine, ali sem pa bila tako zaspana, da sem narobe prebrala. V bistvu je stvar občine, vendar je odgovorna šola. Sori, sitna sem, ker imam preveč reči okrog šolstva na glavi. Ne bom več kr neki žnarala brez veze.user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?