|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mala noče jesti kosila...
16.9.2007 16:58:59   
Bubacka
Zdravo mamike! Tu sem da mi pomagate?user posted image  Moja mala ze stara 9,5 mes. Do zdaj sma pridno papcala vse, celo se mi je zdelo da maže preveč, in 4 krat na dan! Potem sem poklicala v posvetovaljnico, in mi povedali da otrok  naj bi pojedel 5 krat na dan. Torej bi mogla biti malica dopoldan, med zajtrkom in kosilom. In sem uvedla malico iz sadja ali kake skutice... zdaj pa meni noče jesti kosila, sploh nič, ni sladkega ni zelenjavnega. Naprimer danes ob 10.00 zajtrkala sadno kašico, potem ob 12.00 za malico podloženo skutico od L.m., in naravni sok od korenčka i jabolka 100 ml. In ob 16.00 ni hotla nič od nič. Spravla mene v tak stres da ne morem več, ker me ful skrbi... pa sem njo dala spat! Drugače pa sma papcala zajtrk ob 10.00 in kosilo ob 14.00, in mi vse pojedla, umes pa ful pila, potem popoldan sem njej dala sadje, in zvečer kašico. Ali sem naredila napako da bi mogla dat za zajtrk skutico, a za malico sadje? Morda skuta in naravni sok njo nasitila? Samo spet 4 ure ni nič jedla in pol še mi spi ko bubika... hmuser posted image   Mogoče ona ne bi rabla dopoldanske malice? Kako jejo vaše malčke? kaj jima ponudite za malice? in tudi me zanimajo kake recepte za zajtrk in večerjo, če bi mi kaj poslali na jsviben@gmail.com  Zadnjič na kontroli pa mi povedal da premalo zredila se, v 3 mes. samo na 500 gr. če prav do danes je bla ker lep pujsek, tehta pa 8.900 kg. mislim da je uredu ua punčko? A oni nas tam samo strašijo!!!! Čist so me zmedli da ne vem kaj naj si mislim... ful me skrbiuser posted image ... rada bi kak doder nasvet...

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mala noče jesti kosila...
16.9.2007 17:11:44   
kajalin*
Js mislim,da se ti preveč obremenjuješ kdaj in kaj"papca"tvoja punčka.Deli po občutku in kak vidiš da njej paše pa bo vse ok.Je pa že dost stara,da veš kaj je prav in kaj ne.

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mala noče jesti kosila...
16.9.2007 17:18:33   
Bubacka
IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

Js mislim,da se ti preveč obremenjuješ kdaj in kaj"papca"tvoja punčka.Deli po občutku in kak vidiš da njej paše pa bo vse ok.Je pa že dost stara,da veš kaj je prav in kaj ne.



Ja vem ampak, pri njih vedno se nekaj spreminja, ali so kaj bolani, ali zobke matrajo. Mogoče zdaj to zarad tega, da ima vneto desno uhice, pa kašlja tud, in ne more skašlat, tega kaj se nabralo...

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mala noče jesti kosila...
16.9.2007 21:58:14   
frufru
Skuta je ful nasitna, naš tudi en obrok spusti, če je skuto. Dokler mala napreduje, se ne sekiraj. Vsak otrok je zgodba zase. Naš je 5-6x po 150 g (3x se doji). Našemu je zelo dobra polenta, zmešana z milupino sadno kašico na osnovi adaptiranega mleka

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mala noče jesti kosila...
16.9.2007 22:04:47   
Naja30
Sploh se ne sekiraj, če poje 4 obroke, je čisto dovolj. Sploh če so nasitni. Naša jih poje od 4-5, kakor kakšen dan. Ponavadi je za zajtrk skuto poleg kruha in zgleda je skuta res nasitna, kot je že napisala frufru, ker potem je kar dolgo sita.

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mala noče jesti kosila...
18.9.2007 9:23:58   
Iša Biša
Urnik hranjenja je sicer pomemben, ampak tok pa spet ne, da bi morala"po nasvetu" uvesti še malico...

Pri nas je bil zajtrk ponavadi že malica, malica pa manjše kosilo, potem je sledilo spanje do 15-tih in nato kosilo, ki je že bila popoldanska malica in nato še večerja, ki je bila bolj malica kot večerja...  Tako je bilo pred enim letom in je še danes, ko ima skoraj tri.

kaj sem že hotla povedat?!?, važno je da je otroček sit, jedel bo takrat in toliko kot bo zahteval želodček...


LP

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mala noče jesti kosila...
18.9.2007 20:35:03   
tadejat
Bubacka ne pretiravaj s hrano. Če se mala normalno razvija ni nobene panike, tudi tebi kakšen dan ne paše jest pa se nihče ne sekira za to. Imam 11 mesečnika in mi poje zadnje čase zelo malo pa mu še vedno nič ne manka. Spustil je zajterk, spije samo mleko pol pa za južno skor nič ne sne, popoldan kakšen jogurt al pa skutko.Tut večerja je skromna in pol je spet večer in mleko. No tojk sne , lih pol manj kot kakšna dva meseca nazaj. No če zračunaš poje mleko (2dcl), mogoče kosilo, jogurt pa spet mlek. Zelo me jezi k skuham pol pa ne je.

(odgovor članu Iša Biša)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?