|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obsedenost z živalmi
29.9.2007 22:46:53   
Anonimen
user posted image hčera je stara 13 let in je obsedena z živalmi. Pri nas doma imamo na njeno željo 2 psička in 3 velike muce ,sedaj pa še 6 malih muck za oddat dobrim ljudem ki bi bili nadomestjivi moji hčerki .Namreč ona se zelo noji za te živali. Sedaj ko ve da morajo muce od hiše ,sedi zraven njih tudi po nekaj ur ,se znjimi pogovarja in jim obljubla lep dom .Ko bo velika bo imela azil za izgubljene živali.tako se pogovarja že kakšne 3 leta . Po novem si je  zamislila konja. P A ČEPRAV VE DA NI POGOJEV DA GA DOBI HODI VSE DNI ŽALOSTNA IN ME MUČI S KONJEM. Vem ,da bo po tej želji sledila naslednja int........Da se dotaknem šole pa ne verjamem ,da bo imela uspeh tako dober ,da bi šla za VETERINARJA.to je njena želja nima pa takše želje pri učenju.Kako takšnemu otroku vliti in dopovedati -naj se uči .Saj jo zelo dajejo nora leta in svojeglavo razmišljanje.                lp

< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 30.9.2007 20:54:47 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obsedenost
29.9.2007 22:51:35   
Primoza
In zakaj smatrate svojega otroka kot nekoga s posebnimi potrebami?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obsedenost
29.9.2007 22:55:58   
Jožica Č.
pardon se opravičujem sem pisala pod narobe rubriko kaj menite pot katero temo bi vpisala

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obsedenost
29.9.2007 22:57:03   
Slončica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

user posted image hčera je stara 13 let in je obsedena z živalmi. Pri nas doma imamo na njeno željo 2 psička in 3 velike muce ,sedaj pa še 6 malih muck za oddat dobrim ljudem ki bi bili nadomestjivi moji hčerki .Namreč ona se zelo noji za te živali. Sedaj ko ve da morajo muce od hiše ,sedi zraven njih tudi po nekaj ur ,se znjimi pogovarja in jim obljubla lep dom .Ko bo velika bo imela azil za izgubljene živali.tako se pogovarja že kakšne 3 leta . Po novem si je  zamislila konja. P A ČEPRAV VE DA NI POGOJEV DA GA DOBI HODI VSE DNI ŽALOSTNA IN ME MUČI S KONJEM. Vem ,da bo po tej želji sledila naslednja int........Da se dotaknem šole pa ne verjamem ,da bo imela uspeh tako dober ,da bi šla za VETERINARJA.to je njena želja nima pa takše želje pri učenju.Kako takšnemu otroku vliti in dopovedati -naj se uči .Saj jo zelo dajejo nora leta in svojeglavo razmišljanje.                lp

Ti pa si zgledna mati!!Tiste solze na začetku vse povejo o tebi in tvojem odnosu do hčere.Predvidevam da ste popolna družina in da vam hči meče slabo luč na zunanjo podobo ker ima rada živali in s tem da jih neguje.To pa da si napisala,da nima šans za veterino...no comment.Kaj pa če bi jo spodbujala in jo v resnici spoznala?!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:06:01   
Anonimen
g . slončica  jas jo podpiram z vsem srcem vendar za tak poklic se mora že zdaj učiti to pa ne počne tudi z mojo spodbudo ne. živi v vsakem dnevu le za živali -razen da gre v šolo in naredi nalogo hvala za klepet pa še za kakšen nasvet upam da ste prebrali da sem jo dala pot napačno rubriko  kajti nisem sledila da sem pod to rubriko  lp

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:11:41   
Slončica
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

g . slončica  jas jo podpiram z vsem srcem vendar za tak poklic se mora že zdaj učiti to pa ne počne tudi z mojo spodbudo ne. živi v vsakem dnevu le za živali -razen da gre v šolo in naredi nalogo hvala za klepet pa še za kakšen nasvet upam da ste prebrali da sem jo dala pot napačno rubriko  kajti nisem sledila da sem pod to rubriko  lp

No problem Jožiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:17:59   
Jožica Č.
ker ste mi očitali da sem slaba mama .Če bi bila slaba mama nebi dovolila punci ,da ima toliko živali za katere midva z možem kupujeva hrano in skrbiva za njene domišljije . Drugače pa nam punca dela kar male težavice saj kar resno zahteva nabavo novih živali. če bi imeli pri hiši dovol finančnih sredstev se tudi ostali člani v družini nebi branili novih živalskih članov .Če me dobro razumete imamo vsi v družini srce za živali vendar je to finančno nemogoče     lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:25:32   
Slončica
Kot prvo, ni me treba vikat ker to ni stalna praksa na forumih, če pa si se tako odločla tud prov,sam ne pričakovat vikanje z moje strani.
Kot drugo, ne razumem zakaj je treba jokat kakšna je hči...tako kot ste jo vzgojili tako bo
Kot tretje pa naj ti povem,da lahko pričakuješ takšne in drugačne odgovore,moj je pač takšen...
Pa še to,verjamem da ste vsi ljubitelji živali,samo pri teh stvareh je treba dolgoročno premisliti če si lahko privoščite 2 psa...ker mormo vedit da ima povprečen pes življensko dobo 12 let,mačkoni pa okrog 14 let.Kaj ste pa takrat razmišljali ko ste ji dovolili prvo žival???Ni ona kriva da je tko kot je...

< Sporočilo je popravil Slončica -- 29.9.2007 23:26:25 >

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:30:35   
Anonimen
Pri 13-ih sem mi zdi, da je dovolj stara, da prevzame kako odgovornost. Recimo, da bi na mesec dobivala žepnino recimo 40€ in za ta denar naj kupuje med drugim tudi hrano za vse živali, ki jih želi. Torej denar zase in za živali. Če jih ne bo mogla preživet, gredo stran. Brez pardona.

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:34:04   
Anonimen
Pozabila sem še napisat.
Jaz sem pri 14-ih dobila psa. Bil je skoraj v celoti v moji oskrbi. Mami mi je včasih prinesla le kake ostanke salame. Če je pes sredi noči tečnaril za ven, sem morala jaz vstat; če se je polulal/pokakal sem jaz čistila; če sem prišla iz žurke ob 5-ih zjutraj (pri 18-ih sevedauser posted image ), sem mogala še psa ven peljat, itd. Pes je bil na mojo željo in jaz sem skrbela zanj. Pika.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:37:25   
Anonimen
Pri 12 letih sem imela vso sobo polepljeno s članki od živali, ki sem jih izrezala iz časopisov. In nisem človek s posebnimi potrebami.user posted image user posted image user posted image

Za poklic pa se odloča otrok sam, starši ga samo poskušajo usmeriti na pravo pot na podlagi že doseženih ciljev in volje. Starši GA PODPIRAJO!!!!!!!!!...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:38:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

Pozabila sem še napisat.
Jaz sem pri 14-ih dobila psa. Bil je skoraj v celoti v moji oskrbi. Mami mi je včasih prinesla le kake ostanke salame. Če je pes sredi noči tečnaril za ven, sem morala jaz vstat; če se je polulal/pokakal sem jaz čistila; če sem prišla iz žurke ob 5-ih zjutraj (pri 18-ih sevedauser posted image ), sem mogala še psa ven peljat, itd. Pes je bil na mojo željo in jaz sem skrbela zanj. Pika.


To je pa samo pohvala, ker le tako se naučiš odgovornosti.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:39:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: na_go
To je pa samo pohvala, ker le tako se naučiš odgovornosti.user posted image

Ja, in še vidiš ali je tvoja želja po recimo veterini res tako velika. Moja ni bila.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:43:57   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jožica Č.
ker ste mi očitali da sem slaba mama .Če bi bila slaba mama nebi dovolila punci ,da ima toliko živali za katere midva z možem kupujeva hrano in skrbiva za njene domišljije . Drugače pa nam punca dela kar male težavice saj kar resno zahteva nabavo novih živali. če bi imeli pri hiši dovol finančnih sredstev se tudi ostali člani v družini nebi branili novih živalskih članov .Če me dobro razumete imamo vsi v družini srce za živali vendar je to finančno nemogoče     lp

Jaz pa mislim, da ste ravno zaradi tega slaba mama, ker punci vse ustrežete. Ker zdaj pa že kar ZAHTEVA. To je za moje pojme zgrešeno. Ni važna kvantiteta ampak kvaliteta. Naj za dva mačka dobro poskrbi, kot pa za 3 pse, 10 mačk, 2 hrčka, ... polovično. Potem pa ji še vidva po domače "odnašata rit". Srce za živali imaš, če imajo kvaliteten dom, ne pa samo dom.

(odgovor članu Jožica Č.)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obsedenost
29.9.2007 23:46:01   
Anonimen
Sam še gadje manjkajo očitno. s čim jih boste pa hranili?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obsedenost
30.9.2007 7:54:56   
Blejka26
nisem brala,kaj so ti pisale predhodnice,bom pa povedala svoje mnenje.Spremeniti ne boš mogla ničesar.Hčerka ima rada živali in tega čustva žal ne boš mogla spremeniti.Vem ker sem bila na istem.Doma smo imeli kmetijo in smo živeli bolj na samem.no nismo imeli prav velike..par kravc.Seveda pa mačkov ni smelo manjkati.Vedno ko smo imeli mlade mucke doma sem jih skrivala,da jih niso starši ubili in ko je kdo prišel da bi mačke vszel s sabo sem jih ponovno skrila in rekla,da jih kao ne najdem.vse sem hotela imeti doma..tko rekoč bila sem obsedena.Ko sem se preselila žal nisem nekaj časa smela imeti mačka doma in zelo so se mi smilile živali ki so se prosto gibale po mrazu in se spraševala kako bi jim lahko pomagala.vedno sem si želela imeti polno denarja,da bi živalim pomagala-najbolj mačkom in težko je bilo živeti s tem.Še sedaj se včasih obremenjujem s takimi stvarmi.tako pač je..jaz popolnoma razumem tvojo hči in ne bo ji lahko

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obsedenost
30.9.2007 8:31:31   
Speedy07
a sedaj spet napadate,madona.pač se je zmotila kam temo prestavit,čisto vsak se zmoti!

lepo je,da ima zelo rada živali,ampak ne smeš biti popustljiva.rečeš glasen NE in pika.ne sme ti otrok ukazovati,ker si ti mama,ona se mora tebi podrejati,ne ti njej.zdaj si ti na vrsti,zagroziš ji,da če se ne bo učila,ne bo doma nobene živali,niti mravlje.
če pa želi postati veterinarka,ji pomagaj,vendar po mojem jo bo hitro minlo,ko bo vidla kaj pomeni biti veterinar.ona verjetno misli,da veterinar pomeni skrbeti za živali,jih imeti doma.a-a.povej ji,kako to poteka,kaj delajo veterinarji,pa boš videla.
stoj ji ob strani,če si česa želi,vendar NE bodi popustljiva,ti si mama,ti ukazuješ,ali lahko ali ne,ne ona.

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obsedenost
30.9.2007 8:36:38   
Anonimen

Sam še gadje manjkajo očitno. s čim jih boste pa hranili?


Z mladimi hrčki in morskimi prašičkiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obsedenost
30.9.2007 11:15:00   
Anonimen
No jaz tudi obožujem živali že od malega. Pa smo imeli samo muco in kužeta. Za psa sem skrbela izključno jaz.
Ima pač željo....in? Ne more dobit vse kar se zmisli. Očitno je krepko razvajena. In neučenje je tud posledica tega. Ker punci se pač še nikoli ni bilo treba za nič potrudit. Ker itak vse dobi če dovolj dolgo tečnari. S tem ji prav nobene usluge ne delate.

Aja pa če ne morete imeti toliko muck, in če si vaša hči želi na veterino, bi pa lahko vedeli da se da muce sterilizirata a ne. Pa ne bi bilo teh problemov.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obsedenost
30.9.2007 11:16:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: natasa77
Srce za živali imaš, če imajo kvaliteten dom, ne pa samo dom.


Takouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obsedenost
30.9.2007 17:21:50   
nuala
Tudi moja starša sta imela težave z mano in mojimi živalmi.
Vendar nista popuščala in sta mi dovolila samo enega psa in eno mačko.
za živali sem morala skrbet. In bile so sterilizirane ( to se mi zdi v takšnih primerih nekako nujno ).
Če sem želela več živali:
- sem hranila sosedine mačke, ko je bila na službeni poti ali na morju
- sprehajala sosedovega psa ( bili so veliko v službi )
- šla v tečaj jahanja in tam skrbela za konje
- šla na počitnice na kmetijo
Kasneje lahko pomaga v kakem zavetišču za živali, npr. Ampak da ji kar kupuješ živali, to se mi ne zdi v redu. Otrok enostavno ne more skrbeti za toliko živali, poleg tega jo bo začelo zanimati še kaj drugega in kdo bo takrat skrbel za živali?

Jaz sem kasneje imela konja, pa vedno psa, pa čakam na tisto mojo hišo in jih bom sigurno imela veliko, živali namreč. Ampak sedaj sem odrasla oseba, ki se zaveda odgovornosti in znam življenje prilagoditi živalim.
Otrok pa se mora tega šele naučiti.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obsedenost
30.9.2007 17:41:53   
Peli
Ko sm bila sama v letih vaše hčerke sm imela doma 7 mačk in psa, pa morskega prašička in nekoč ko je ena gospa v vasi hotla zaklat dve kure, sm še tedve domov prvlekla... vedno sm sanjala da bom veterinarka in nevemkaj... vam povem da me je počasi minilo, za poklic sm se premislila, ko sm gledala neko oddajo na TV ko so k veterinarju pripeljali povoženega psa in je blo vse kravavo....
Sedaj me niti živali ne zanimajo več.

Moje mnenje je naj ima punca živali, vendar naj tudi sama skrbi zanje, kar pa se tiče konja marsikje kjer imajo konje so kar veseli če bi jim kdo pomagal kdaj v štali, ali pri krtačenju in tako bi si punca lahko prislužila kakšno uro jahanja, ob enem pa spoznala da ni samo konja imet, da je z njim tudi veliko dela...

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obsedenost
1.10.2007 14:35:58   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: Peli

vedno sm sanjala da bom veterinarka in nevemkaj... vam povem da me je počasi minilo, za poklic sm se premislila, ko sm gledala neko oddajo na TV ko so k veterinarju pripeljali povoženega psa in je blo vse kravavo....
Sedaj me niti živali ne zanimajo več.



A dej ga srat! Kaj si pa ti mislila, da veterinar dela?

Prva anonimna, Nuala ti je dala dober nasvet. Da pa se poklicno ukvarjaš z živalmi pa ne rabiš biti ravno veterinar, obstajajo tud lažji poklici.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obsedenost
8.10.2007 20:11:40   
Jožica Č.
hvala vsem za kakršen koli nasvet ali odgovor. Tudi z hčerko sva se na to vsedle in pogovorile. Moram vam povedat da smo imeli 6 mladičkov muck pa je v 1 tednu ostav še samo eden. vse so dobile nov dom in upam da topel in varen. Nekatere stvari nemoreš kar komentirati, ker neveš kakšno je stanje.  Pri nas je bistvo da ima mama predobro srce in nezna reči NE. Seveda do neke mere. Ko pa teče voda v grlo pa MAMA TRPI . user posted image Tako to je pa vem da nisem osamljena takšna MAMA.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obsedenost
9.10.2007 10:39:17   
natalia
zdravo,

Kaj pa če jo pelješ tja, kjer imajo živali npr.azil, pa jih sprehaja, hrani, čisti, če pa bi imela konja, pa jo včlani v jahalno šolo, tam otroci, jahajo, se spoznavajo z živaljo, jo čistijo in hranijo...

Mogoče res, da punca nima uspeha v šoli, ampak nič še ni izgubljeno, s tvojo podporo ji bo samo še lažje.

drži se


_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Jožica Č.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?