|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   norice (spet)
24.11.2007 10:15:30   
tažana
eno vprašanje glede noric:
ali naj jo peljem k zdravniku ali naj počakam ponedeljek in grem k njeni zdravnici. Doma imam sirup flonidan sem slišala, da ji lahko tega dam, če jo srbi?
pa mislim, da se ji delajo tudi v zunanjem kotičku oči. user posted image  
ali naj greva k dežurnem zdravniku ali ne!?(vročine nima)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: norice (spet)
24.11.2007 10:18:11   
eva1
Ne jaz nebi šla-edino če nisi sugurna,da so norice! Sirup ji pa daj po navodilih, da je ne bo srbelo! ja lahko pa se delajo kjerkoli-meni se poznajo od noric take brazgotinice na veki pri očesu

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: norice (spet)
24.11.2007 10:19:38   
Anonimen
Kaj ne bi, ti telefonirala v amabulanto pa se pozanimala?
seveda se revčku lahko tudi v kotičkih oči naredijo.skratka povsod v vsaki sluznici.Moji so jih imeli v nosni votlini,v ustih v ušesih v očeh,v luliki in lulčku,v anusu,skratka ni bilo neprizadetega mesta. 

proti srbenju so dobre tudi kapljice Fenistil,so bolj učinkovite kot gel Fenistil.

(odgovor članu tažana)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: norice (spet)
24.11.2007 10:24:39   
Anonimen
Flonidan sirupa ne poznam. Če si prepričana, da so norice, potem otroka sploh ni treba k zdravniku vozit, tudi v ponedlejek ne. Jaz ga nisem. Mogoče pojdi sama samo po kakšen recept za zdravilo, ki lajša srbenje. Mi smo imeli Claritine.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: norice (spet)
24.11.2007 10:30:49   
Anonimen
Spliš Flonidan in Claritine sta enaki zdravili,le naziv je drugačen.Po navadi se ju uporablja pi alergikih.Mi imamo naprimer za Timija Clartine sirup doma v pripravljenosti za vsak slučaj,če ga kakšen mrčes piči,pa dobi elrgično reakcijo.Mi odrasli pa imamo Folnidan tabletke.
samo ne razumem zakaj pri noricah ti dve zdravili,če pa ni bolezen alergične narave?Proti srbenju,ki ga spremlja to obolenje je učinkovit Fenistil.
Naš ima kapljice in res v kratkem času po zaužitju srnbenje preneha.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: norice (spet)
24.11.2007 10:33:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6
samo ne razumem zakaj pri noricah ti dve zdravili,če pa ni bolezen alergične narave?


Zato, ker sta proti srbenju, ki ga povzročajo tudi alergične reakcije. Kot en analgetik, ki deluje v tej smeri.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: norice (spet)
24.11.2007 10:43:00   
Anonimen
Zato, ker sta proti srbenju, ki ga povzročajo tudi alergične reakcije. Kot en analgetik, ki deluje v tej smeri.


tega pa niesem zasledila,sem površno prebrala navodila,izgleda.samo naš je dodatno še fenistil dobil.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: norice (spet)
24.11.2007 11:54:54   
N _ B
Mi gremo že 2. krog. Najprej jih je imela 4-letnica. Sem samo poklicala in je rekel, naj ji dam Claritine 1x dnevno po 1 žličko oz. če bo zelo zelo hudo lahko 2x 2 žlički. Za eventuelno vročino Calpol. Imela jih je tudi na vekah in notranjem kotu očesa, tako, da je imela celotno oko rdeče.

5,5 mesečnik jih ima sedaj. Točno 14 dni za starejšo. Sem tudi le poklicala in kasneje šla po recept za Fenistil kapljice. Za Claritine je še premajhen. Ima pa hujšo obliko. Obraz in glava so vse eni sami izpuščaji. Najhuje je okrog ust, ker se slini in še duda naredi svoje. Ima vse razboleno in dude sploh videt ne more. Sedaj je 4. dan in če se do ponedeljka ne bo umirilo okoli ust ga bom peljala, ker se bojim, da bi prišlo do infekcije in AB.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: norice (spet)
24.11.2007 13:27:27   
Ninica
Tudi mi gremo 2. krog, na srečo so zdaj že samo krasticeuser posted image . Z starejšo spoloh nisem šla k zdravniku. Sem vedela da je to to in sem samo poklicala ter vprašala kako in kaj. Claritine proti srbečici in tekoči puder (čeprav se zdaj naj več ne bi uporabljal so nam ga priporočili), vročine na srečo ni imela nobena. Z mlajšo sem pa šla (so nas dali v izolirno), ker jih je imela res veliko in še to po obrazu. Za user posted image (2 meseca) pa sem dobila Fenistil kapljice.

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: norice (spet)
25.11.2007 18:26:03   
tažana
hvala za vse odgovore. zdaj me pa zanima še nekaj. koliko pa to vse skupaj traja, da bo šla spet lahko v vrtec!? nekje sem brala da so nalezljive še 7-10 dni po pojavu le teh, zdravi se pa še en teden po tem!?

(odgovor članu Ninica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: norice (spet)
25.11.2007 18:45:07   
Anonimen
Norice (Varicella - vodene koze)
Spada med herpesne virusne infekcije. Najpogosteje obolevajo otroci v starosti od 5 - 10 let, vendar ni prizanešeno nobenemu življenjskemu obdobju. Obdobje obolevanja je od januarja do maja.
Prenaša se kot kapljična infekcija, pa tudi z dotikom izpuščaja, saj se virus nahaja v mehurčkih, ki so značilen izpuščaj pri tem obolenju. Pacient izloča virus iz zgornjih dihalnih poti pred izbruhom izpuščaja, kužnost pa je največja neposredno pred izbruhom izpuščaja.
Pacient je kužen dokler so prisotni mehurčki na koži, ko se izpuščaj izsuši, kužnosti ni več. Inkubacijska doba znaša 10 -21 dni, najpogosteje pride do izbruha izpuščaja 14. dne od dneva infekcije.
Bolezen poteka v treh stadijih:
Prvi stadij traja 1 - 2 dni. V tem času se lahko dviguje telesna temperatura, pojavi glavobol, izcedek iz nosu in pordelo žrelo. Velikokrat pri otrocih ta stadij manjka.
Drugi stadij je stadij, pri katerem se pojavljajo mehurčki na trupu, obrazu, v lasišču, na vratu in na koncu na udih (spodnjih in zgornjih). Značilno za izpuščaj je, da se pojavlja v zagonih in da imamo lahko poleg svežih mehurčkov tudi suhe mehurčke in krastice. Izpuščaji se lahko pojavljajo tudi na veznici, na ustni sluznici in na spolovilu.
Tretji stadij je stadij, ko se izpuščaj suši. Na koži ostajajo kraste ter plitke razjede na mestih, kjer so le-te odpadle.
Zdravljenje
Počitek, redno kopanje, veliko tekočine in lahko prebavljiva hrana. Kadar otroka izpuščaji močno srbijo, mu zdravnik predpiše tudi zdravilo, ki omili srbenje.

(odgovor članu tažana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: norice (spet)
25.11.2007 19:16:04   
N _ B
nam je P svetoval naj bo doma vsaj 1 teden po zadnje nastali pikici.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: norice (spet)
26.11.2007 8:28:10   
viv_
Evo, se javljam ravno od noric user posted image

Mi smo jih preboleli. Sva šli k zdravniku, pogledal in potrdil, da so norice, dal je Klaritin sirup (v slučaju, da bi jo srbelo). Rekel je en teden doma oz. ko se 5 dni ne delajo več nove pike in so stare suhe.



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: norice (spet)
27.11.2007 12:47:17   
Anonimen
Pri nas smo jih imeli vsi,vseh 5 otrok + jaz pri 33user posted image

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: norice (spet)
27.11.2007 12:55:42   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: suyani

Pri nas smo jih imeli vsi,vseh 5 otrok + jaz pri 33user posted image


Hudo. A vsi naenkrat oz. drug za drugim?

Pri nas upam, da ne bomo šli še 3. krog. Namreč mož jih tudi še ni imel. Vsaj vedo ne, da bi jih. A je bilo hudo glede na starost?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: norice (spet)
27.11.2007 13:12:25   
Anonimen
Aha ,en dan razlike .Raje 5 rodim kot še enkrat norice.Za ****user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: norice (spet)
27.11.2007 13:16:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: suyani

Aha ,en dan razlike .Raje 5 rodim kot še enkrat norice.Za ****user posted image user posted image user posted image


raje neuser posted image user posted image To morajo dat čez in pika.glej moja starejša dva sta jih dala,in to hude za se zjokat.tamlajša jih ima 18 let,pa če Timi faše norice,ne vem kaj bomo naredili,skupaj ne smeta bit,je že res,da mora mama bit na bolniški,ko
otrok zboli,vendar,reci ti to delodajalcu.Torej naj bi ga jaz čuvala,bi bil pri nas doma.Moja Nika se kar boji,ker je tako velika,da jih dobi.
Še sedaj mi je žal,da jo nisem,ko je bila majhna namerno okužila in bi sedaj imeli mir

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: norice (spet)
27.11.2007 13:31:41   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

tamlajša jih ima 18 let,pa če Timi faše norice,ne vem kaj bomo naredili,skupaj ne smeta bit,je že res,da mora mama bit na bolniški,ko otrok zboli,vendar,reci ti to delodajalcu.Torej naj bi ga jaz čuvala,bi bil pri nas doma.Moja Nika se kar boji,ker je tako velika,da jih dobi.
Še sedaj mi je žal,da jo nisem,ko je bila majhna namerno okužila in bi sedaj imeli mir


Naša je bila predtem sigurno 5x v tesnem stiku z noricami, pa jih ni dobila. Je pa tako, da je otrok najbolj kužen nekje 2 dni pred izbruhom izpuščajev in do takrat še niti ne veš, da jih ima. Enako je bilo pri nas. P je rekel, da jih je brezveze držat narazen, ker, če je preskočil, je takrat, ko še niti vedeli nismo, da ima Nika norice. Inkubacijska doba je 2-3 tedne od okužbe in običajno se pikice pokažejo 14 dan in če je to tako se je naš tamali okužil točno 2 dni pred Nikino prvo pikico, ker jih je dobil čez 12 dni.

Zdaj pa bodi pameten pri tem, če si lahko? user posted image
Mi bomo zdaj še 14 dni čakal, če se mož okužil. Od Nike se ni. Upamo, da se tudi od škrata ni. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: norice (spet)
27.11.2007 14:16:41   
Anonimen
Evo,točno tako je bilo s Katjo.Nalašč sem jo peljala na obisk v hišo,kjer so imeli norice,pa se nič ni zgodilo,pa je bil deček na začetku bolezni.Šele leto kasnje je zbolela,ne,da bi človek vedel,kje jih je staknila,Luka,sine je pa seveda hočeš nočeš,od nje fasal.Prav tako,sem šla,da bi se okužila z rdečkami,pa se ni nič zgodilo in tako,so moji otroci brez prebolelih rdečk,in to ni nič dobro,posebno za moja dekleta.

(odgovor članu N _ B)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: norice (spet)
27.11.2007 14:20:25   
viv_
Pri nas v jaslih so trnutno od 14 prisotni 4 otroci. Naša Zarja (ki jih je ravno prebolela) + 3 drugi otroci. Ostalih 10 ima norice.

Zarja je zbolela prva, ampak so jih moral fasat nekje drugje. Ker, prva pika se je pojavila prejšnji petek. Če je inkubacijska doba 2-3 tedne, bi morali ta prvi šele zdaj začet zbolevat, ne pa, da so že vsi bolni...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: norice (spet)
27.11.2007 16:14:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: neva6

IZVIRNO SPOROČILO: suyani

Aha ,en dan razlike .Raje 5 rodim kot še enkrat norice.Za ****user posted image user posted image user posted image


raje neuser posted image user posted image To morajo dat čez in pika.glej moja starejša dva sta jih dala,in to hude za se zjokat.tamlajša jih ima 18 let,pa če Timi faše norice,ne vem kaj bomo naredili,skupaj ne smeta bit,je že res,da mora mama bit na bolniški,ko
otrok zboli,vendar,reci ti to delodajalcu.Torej naj bi ga jaz čuvala,bi bil pri nas doma.Moja Nika se kar boji,ker je tako velika,da jih dobi.
Še sedaj mi je žal,da jo nisem,ko je bila majhna namerno okužila in bi sedaj imeli mir
    Neva  se strinjam s tabo.Lažje jih breboliš če si majhen.,Jaz pri 33 ,pa 5 otrok vsi na kupu bolani+41 vročine se mi je pa že mešalo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?