|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 12:12:01   
petrika
Prosim za vaša mnenja: Doma imamo 4 teden staro dojenčico. Zadnjič jo podojim tam okrog desetih, da bi jo dali spat, pa se začne dreti, ko jo dam v posteljico in se tudi po 2 uri matram, da neha in končno zaspi. Kar naprej bi sesala, čeprav se mi zdi, da se je dovolj najedla. Če jo nosim na rokah, se dere, dude noče sprejeti. Tako spet popustim in si jo dam na prsa. Včeraj je bila 3 ure priklopljena, preden je zaspala!!!!
Zvečer jo držimo malo pokonci, da malo bedi. A je ta taktika narobe, da se potem preveč razbudi? Pa previjem jo še. To se zdaj ponavlja že 14 dni, se mi zdi kot nek vzorec. A jo naj zvečer dam prej spat ali kaj? Sploh ne vem več, kaj naj naredim....
Kako ve ravnate z dojenčkom pred spanjem???
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 12:20:03   
melani99
morda ji pa tvoje mleko ne zadostuje. moja kolegica je imela iste probleme- malega je imela pri prsih več ur, vendar je še kar jokal in še kar bi bil sesal, je mislila da so krči tako močni, ampak ni nič zaleglo, nato je zraven dojenja začela dajati dodatek, mislim da Novalac, sedaj ga ima najprej pri prsah, da popapca njeno mleko, nato mu še da okoli 60ml tega dodatka, in pravi, da ji sedaj zaspi

(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 12:26:05   
muck
Mi se zvečer tudi namatramo, da ga damo spat. Ko je bil še toliko star kot tvoja, sem imela občutek, da je bil skozi priklopljen. Spal je pa non stop. Sedaj pa mamo malo težav z uspavanjem. Pri nas najbolj zaleže tema. V temnem prostoru takoj zaspi, če je zaspan. Zvečer zaspi v naročju ali ko se dojimo. Mi pazimo, da se umiri, ugasnemo luči in potem zaspi. Odvisno od dneva. Kakšen dan, ga samo v naročje dvigneš in že zaspi. Drugi dan joka in stoka, pa si roke v usta tlači, pa ne in ne zaspat, pa čeprav je zaspan, da sploh gledat več ne more. Dude sploh ne mara. Včasih pa se zgodi, da zaspi pod vrtiljakom pri prižgani luči.

Probaj več stvari, temo, kakšno nežno uspavanko,... Sedaj se še navaja. Lahko pa bolj slabo vleče in se ne naje dovolj, ne vem, malo sprobaj pa se bosta že ujele.


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 12:45:16   
lex
če otroka držiš pokonci je lahko preveč utrujen, da bi zaspal. Ustvarita nek večerni ritem. najprej previjanje, potem cartanje in na koncu še podoj, da zaspi. Zvečer naj se otroci ne bi preveč razživeli, ker se potem ne morejo umirit in zaspat.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 13:45:06   
kšpela
jaz ti tud priporocam da jo podoji in potem se dati dodatek.proti veceru je ponavadi manj mleka.probi z dodatkom.imas pa tudi prov nocno formulo adaptiranega mleka ki je bolj masten in hranljiv.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 14:24:45   
Anonimen
Verjetno je res preveč utrujena. Jaz mojo 3 mesečnico dam spat ob 18,30. Celo komaj jo uspem tako dolgo obdržat pokonci.

Jaz nebi dodajala. Če se lepo redi zlasti ne. Če boš enkrat začela je težko spet priti nazaj.

Dojke delujejo po sistemu povpraševanje-ponudbe. Če boš dodajala bo manjše povpraševanje in boš imela čedalje manj mleka. Celo lahko se zgodi, da se sploh ne bo hotela več dojiti.

Moja se joka zvečer zato, ker hoče it spat. Takrat jo previjem, preblečem, podojim jo v temi in prižgem zvezdico. Največkrat jo pa kar z dudo potolažim. Kadar se začne pa res zverinsko jokat pa vem, da hoče nujno it spat.

Saj bosta vzpostavili ritem.....prebroditi je treba 4. trimester.

(odgovor članu kšpela)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 15:24:43   
sandra113
mi smo imeli iste probleme in ugotovili da se ni najedel.nato smo začeli dajat dodatek in je bil mir.

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 17:19:05   
TinaUros
Moj je star en mesec in sva imela isti problem. No, problem je bil, da je meni zvečer zmanjkvalo mleka. Sej je sesal, sm očitno mu ni blo dovolj. Začela sem mu dajet dodatek in pol je blo vse nazaj po strem....smo spaliuser posted image

(odgovor članu sandra113)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jokanje tik pred spanjem
4.12.2007 19:23:37   
kawasakica
meni se tudi zdi, da jo imaš zelo dolgo gor. Midva hodiva ob 8h spat ( 3 mesece star ). Če zavlačujeva tudi težje zaspi, ker je preutrujen.

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jokanje tik pred spanjem
5.12.2007 11:20:57   
petrika
Hvala za vse ideje!
Saj jaz bi že zdavnaj dodajala, samo zvečer pred spanjem, pa mi jih dosti reče, da ne, ker se potem ne bo hotela več dojiti. Pa saj bi samo zvečer!
Včeraj je bila ista pesem... na zadnje popustim in se uleževa in si jo dam na prso, da lahko vsaj jaz malo zaspim zraven. Če tga ne naredim, se samo dere in dere... Dude noče, čeprav se zelo trudimo, da jo sprejme. Kdaj hodjo spat 1 mesečni dojenčki?

(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jokanje tik pred spanjem
5.12.2007 14:48:30   
mateyka
Kdaj hodjo spat 1 mesečni dojenčki?


nimajo še reda. ti ga ustvarjaš ravno v tem času (tema, mir in tvoje obnašanje ponoči).

  • ako se na vrijeme reagira na djetetove potrebe tada je sve lako, međutim ciklusi spavanja i budnosti biološki se reguliraju tek za 3 - 4 mjeseca.
  • prije toga dijete će jesti kada nije gladno i igrati se ako je pospano.
  • potrebna je fleksibilnost kada dijete treba ići spavati, te to vrijeme uskladiti sa dnevnim snom.
  • dijete će najbolje spavati ako u krevet ide između 18 - 19 sati, međutim zbog raznih socijalnih problema to vrijeme se može pomaknuti na ono od 19 - 21.
  • uspavajte dijete prije nego postane premoreno, jer tada uspavljivanje povezuje sa ugodom i izbjegavate suze.
  • dijete treba naučiti zaspati, to nije urođeni proces.
http://www.mameibebe.net/dijete/spavanje.asp


(odgovor članu petrika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Prvih 60 sekund življenja
video
V prvi minuti po rojstvu se zgodi veliko prelomnih stvari. Katerih? Poglejte si v videu.




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?