|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 18:05:11   
Aly
Bila je nekaj dni že debata o tem, vendar ne v isti smeri.... Namreč, zanima me, kako povijate široko ? Nam so v porodnišnici svetovali široko povijanje in kratki čas smo to prakticirali z pampersko, dvema tetra plenicama in vrhnjo plenico za široko povijanje, nato pa smo, tudi po posvetu na RR, nadaljevali s štorkljami. Danes pa smo bili na kontroli v MB.... sem še sedaj besna :( .
Prvič zaradi skrajno nesramnega in žaljivega obnašanja zdravnika (Tomažič) :hudicek: ...... kot drugo pa še na koncu dodatno njegovo mnenje, da je desni kolk v redu, levi kolk pa na meji normale in da naj kljub temu široko povijamo naprej in češ ali sploh to znamo :ups:..."Široko se povija s TREMI plenicami in da naj našega otročka grem previt in pokazat sestri"....Halo, mislim za p.....:hudicek::(:hudicek: ... Pa saj se itak že menimo o "mučenju" naših otrok,...ali je katera zares prakticirala tri plenice ? Meni je to višek, pa še tak odnos povrhu... Ali je imela tudi že katera takšno izkušnjo s tem zdravnikom ? Moj zadnji odgovor je vsekakor ta, da na kontrolo UZ kolkov na to mesto ne pojdem več....

Lep večer ter čimveč prijaznih zdravnikov vam želim, če že ne zaradi nas, pa zaradi naših :duda:

Aly :rozica:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 18:11:00   
Maxica
Hojla, mi smo široko povijali tri mesece. Uporabljala sem eno pampersko, eno tetra plenico, ki sem jo zložila na tri dele, nato pa dala še povijalno plenico. Pregled smo imeli v Postojni in je bilo vse ok. Mislim, da sta dve tetra plenici res too much, če ima še pampersko.:zmeden:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 18:29:18   
niki5
Jaz na široko povijam tako: papers plenica, tetra plenica (zložena na 4 dele) in povijalna plenica. Samo zvečer po nasvetu pediatrinje.

Ob kontroli pri starosti 2 mesecov so mi pa svetovali takole:

1. možnost: za eno št. večja papmers plenica, predno jo zapnem naj nogice s svojim trebuhov potisnem tako da ima pokrčene in spodaj spodviham in zalepim s lepilnim trakom.

2.možnost: naj si kupim racman plenico in ga z njo povijam na široko, da se ne bom mučila s temi povijalnimi.

Evo to so mi na UZ svetovali. Kolki pa so bili primerni za to starost, ampak še ne dovolj razviti in sicer ocena 1B. Kontrolo imava šele pri 6 mesecih.

Če ti ti podatki kaj pomagajo.. :zmeden:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 18:30:46   
mojcanaja
Mi pa nimo nič široko povijali pa je s kolki vse o.k.Sicer pa je Slovenija ena redkih držav kjer se še široko povija. LP:sloncek::kuza::sloncek::kuza:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 18:53:06   
BONI*
Meni so v porodnišnici Ljubljana pokazali tako: pamperska, čez tetra plenica po dolgem zložena na 4 dele in nato čez še povijalna plenica. In če se prav spomnim, so isto pokazali tudi v šoli za starše.
Drugače ne znam in niti ne mislim še kakšne plenice več v hlače tlačit. Že tako ali tako je Lukata ena sama rit (ups, plenica).

Lp, Boni & Luka

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 19:20:42   
dojenček
Lep pozdrav!
Tudi mi smo imeli široko povijanje do treh mesecev, čeprav so mi rekli, da je že po prvem pregledu vse o.k, pa vendar naj še povijam do drugega pregleda, ker imam prvega otroka sem seveda to tudi počela, saj me je bilo preveč strah, da bi bilo karkoli narobe s kolk.
Povijali pa smo se tako, da smo prvi mesec uporabljali samo tri tetra plenice (ogromno pranja, sušenja in likanja), drugi mesec smo uporabili pampersko in dve tetra plenici, zadnji mesec pa pampersko eno tetra plenico in plenico za široko povijanje!
Na kontrolo smo hodili v MB in nismo imeli nobenih težav vse je bilo o.k..

Lp dojenček

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 19:26:29   
BONI*
Ma to je zame too much plenic. Se mi zdi, da ponekod res malo pretiravajo z tem širokim povijanjem.

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 19:26:36   
BONI*
Ma to je zame too much plenic. Se mi zdi, da ponekod res malo pretiravajo z tem širokim povijanjem.

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 19:26:39   
BONI*
Ma to je zame too much plenic. Se mi zdi, da ponekod res malo pretiravajo z tem širokim povijanjem.

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 19:32:32   
Maxica
Boni, saj smo dojeli že v prvo;););), hehe...

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 19:35:26   
KIRA
jaz zamajčka nisem marala. sem delala po starem:
pampersko (namesto unih starih vpojnih pelnic), pol dve plenici po dolgem, zloženi na tretjine, pol pa previjalno plenico prek.
zdaj narobe učijo s temi zmajčki, tisto po starem je po mojem boljše, ker je bolj na trdo in je bolj stabilizirana cela zadeva.
sicer pa mi ne bi blo treba, ker je imela mala kolke 1a že po porodu oz. ob odpustu, pa tudi na kontroli v 3 mes. enako 1a.

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 20:10:36   
taj2004
Mi smo se siroko povijali sam en mesec pol pa nic vec.:bravo:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 21:15:54   
Anonimen
Vidim, da nam je v Kranju res veliko prihranjeno, ker naredijo UZ kolkov že v porodnišnici. Samo še zdaj ne vem, zakaj je sploh potrebno široko povijanje, če na primer nihče v družini ni imel nobenih problemov s kolki. A tega nič ne vprašajo? V Kranju včasih, ko še niso takoj delali UZ, so. Moja sestra je imela druga dva otroka samo v pamperskah, pa vem, da takrat še niso delali UZ takoj. Ker pa je ona sama tudi kot majhna morala zaradi kolkov biti na široko povita, so otroke večkrat peljali na pregled. V pamperskah...

(odgovor članu Aly)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 21:43:15   
Gina
:bravo:Bravo Kranj!:bravo:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 22:22:59   
andrejaz
Tudi na Jesenicah naredijo takoj UZ kolkov:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
7.1.2005 23:01:32   
vidja
Previjala sem že dva dojenčka. Hčerkica je zdaj stara 4 leta sinko pa 8 mesecev. Oba sem široko povijala le dober mesec. Potem pa nekaj časa še samo čez noč. Pri treh mesecih je napregledu kolkov v Mb bilo z obema vse v redu.Previjanje pa je zgledalo tako: pamperska, ena tetra na 4 dele in ena tetra v zmaja in povijalna plenica.
Želim vam, da se čimprej rešite širokega povijanja.:)

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
8.1.2005 0:45:22   
Bib
V Trbovljah tudi naredijo Uz kolkov takoj:bravo::bravo:, samo mi pa niso nič rekli, da naj nebi široko povijala, tko da zdaj povijam široko in čakam drugi UZ (še en dober mesec), pol pa upam da bo konec, ker moja pikica na koncu previjanja in povijanja že kar malo:((.

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
8.1.2005 11:35:57   
asso
V Izoli naredijo UZ kolkov tudi takoj, potem pa še pregled pri treh mesecih.
Če je s kolki vse O.K. ni treba široko povijati, ampak samo preventivno povijanje.
Široko povijanje je 2 tetra plenici, pa sorisa (švicarska plenica - povijalna plenica);
preventivno povijanje pa je 1 tetra plenica in sorisa.

Lp asso

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
8.1.2005 23:05:46   
lin
Pozdravljena!
Je pa res nesramen tale zdravnik!
Mi smo z obale,pa imamo te kontrole v Valdoltri in so o.k. zdravniki(zelo prijazni)
Mi smo bili rojeni poleti,tako da sem mojo punčko 1 mes.povijala v pampers,1 tetra + povijalna plenica!
pol pa drugi mesec široko povijanje samo ponoči,čez dan pa samo pampers,3.mes in dalje samo pampers.Nisem še slišala,da bi se povijalo v tri tetra plenice.Ponavadi na začetku pampers+1 tetra+povijlna,če pa pri kontoli ni vse o.k. pa 2 tetra+pampers+povijalna!
Ma pravijo da to sploh ni odvisno od povijanja na široko.Skoraj povsod po svetu tega neprakticirajo več!
Poznam primere,ko je mamica povijala otročka vse 3mes.kot je treba,pa je pol mogla še 2mes. nadaljevat s povijanjem ali pa moj primer.pa je blo pol vse o.k.
Ti se nesekiraj,in si nimaš kaj očitat,da nisi ravnala prav(prav povijala)Tisti doktor,pa naj segre kar podomače solit!
Ali imaš možnost,da te drugič pregleda drugi zdravnik?
Srečno!:metulj:

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Široko povijanje in kolki - še enkrat
11.1.2005 2:12:40   
Annny
Uf, že z eno tetra plenico otrok izgleda pravi 'punkeljček', z dvema pa si ga niti ne predstavljam! Jaz si s tem res ne bi belila glave.
Mi smo široko povijali en teden- do prvega UZja kolkov, ko so ugotovili, da je vse OK. Zdaj, pri 3eh mesecih, je sledil še en UZ- spet vse OK..na srečo.
LP

(odgovor članu Aly)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?