|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 9:51:24   
skuštrana
Dajte mi malo povedat kako razne risanke, pravljice, zgodbice vplivajo na vaše malčke?

Naša bo stara 3 leta, pa je tako občutljiva na te dražljaje, da je joooj...Sva bili v lutkovnem gledališču, gledali sva Muco copatarico in se je začela kar jokati, ko so šli otroci skozi gozd iskat copate, pa sedaj doma non stop pospravlja čevlje in copate, ker bo drugače muca prišlauser posted image

Zadnjič, ko je bil Miklavž, ji je moja mama povedala o parrkljih, smo imeli full probleme ji razložit kako in kaj, ker se je full bala..Non stop je hodila na vrata gledat ( skupaj z menoj, ker se je sama bala) če je prišel parkelj...In mi je govorila, da ne bo parklja, da je pridnauser posted image

Ko gleda kako risanko moram pazit, da ni kaj takega, je enkrat gledala Ne boj se Nodi, kjer je bav bav in se je potem full bala teme nekaj časa, da bo bav bav prišel...

Da ne govorim, da k Miklavžu sploh ni hotela it, samo od daleč ga je gledala...Je delil bombone in ko sem jo vprašala zakaj ni šla po bombon mi je rekla, da nima rada bombonovuser posted image ..

Zgleda, da ji full dela domišljija, ker mali bratranec pa teh t kdoežav sploh
ni imel...Če njemu reče za parkljna se ti začne smejat v faco in govorit, da ga ni, naša pa cela polulana zraven...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 10:00:36   
natalia
ja, moja bo stara dve leti, pa jo tudi včasih kaj prestraši, npr. Nodi išče mavrico, ko so v temnem gozdu pa jih nekaj drži, da ne morejo pobegnit, se začne kar jokat. tk, da ja, še kar vpliva na njo.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 10:37:56   
frutka_
Za predšolske  otroke je nasplošno značilno, da težko ločijo resnični svet od domišljijskega.  Če se boš z njenimi strahovi pretirano ukvarjala boš strah še povečala. Lepo ji razloži s preprostim pojasnilom, se z njo pogovori, jo pomiri. Strah je sicer včasih prav dober saj se bo iz tega naučila kaj novega. Kmalu bo dobila dovolj izkušenj in spoznanj, da je teh stvari ne bo več strah. Potem pa bodo prišli novi strahovi. Recimo pred čarovnicami, domišljijskimi bitji,...
Po mojem mnenju otrok mora spoznati tudi negativna čustva in strahove. To ga v bistvu nekako postavlja v eno tako konfliktno situacijo, ki ga prisili, da se s tem sooči. Tudi v življenju bo tako...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 10:46:06   
Anonimen
Ne delam drame iz tega.....če noče k dedku Mrazu, noče, bo šla pa drugo leto user posted image .

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 11:44:42   
skuštrana
Frutka, saj tako kot si napisala tudi delam...Me samo zanima kako reagirajo drugi otroci, ker je v celem gledališču samo ona jokalauser posted image , vsi ostali so izgledali pa full cooluser posted image ...No, po drugi srani pa fajn, zdej mamo stanovanje pospravljeno od njenih igrač, ker se tudi za te boji, da jih bo muca odneslauser posted image

Samo  mi jo je pa žal, ker se res full boji, ji prav vidiš v očeh ta strahuser posted image user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 11:46:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Samo  mi jo je pa žal, ker se res full boji, ji prav vidiš v očeh ta strahuser posted image user posted image


Pa saj je v redu....tudi strah je treba spoznati....:).

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 16:02:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Samo  mi jo je pa žal, ker se res full boji, ji prav vidiš v očeh ta strahuser posted image user posted image


Pa saj je v redu....tudi strah je treba spoznati....:).


Če je že itak občutljivega in zelo dojemljivega otroka strah, ni nič v redu. Ker njega je že itak vsega strah in če ga je še nečesa dodatno, res ni fino. To je spet ena stvar, ki je ni za posploševat.
Ne vem, poskušaj ji čimvečkrat povedati, da vsega tega v resnici ni, da je to le v pravljici. Jaz sem skozi to delala, če sem le malo opazila kakšen dvom v očeh. Od začetka. Tako da je do sedaj kar dobro znal ločiti realnost od fikcije. Pusti si sanjat toliko, kolikor se mu zdi sprejemljivo.  Od tam naprej se pa zna ustavit in razložit stvari.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 18:11:36   
bskrle
Pri 3 letih se pri otroci razvijajo čustva, posebej strah. Tvoja je le bolj občutljiva.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 18:15:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Samo  mi jo je pa žal, ker se res full boji, ji prav vidiš v očeh ta strahuser posted image user posted image


Pa saj je v redu....tudi strah je treba spoznati....:).


Če je že itak občutljivega in zelo dojemljivega otroka strah, ni nič v redu. Ker njega je že itak vsega strah in če ga je še nečesa dodatno, res ni fino. To je spet ena stvar, ki je ni za posploševat.


Pri punčki od skuštrane nimam tega občutka, da bi bil otrok, ki ge je vsega strah, prej obratno.

Za posploševat pa itak ni nič, lahko se pa pogovarjamo o različnih izlušnjah in stališčih :).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 21:05:32   
skuštrana
Mič, imaš prav, ponavadi je ni strah za vsako malenkost, zato pa mi je bil tale strah toliko bolj čuden...Se mi zdi, da je sedaj res v obdobju, ko je začela spoznavat novo čustvo - strah, ker jo je strah tudi takšnih stvari, ki so se ji prej zdele čisto ok - visok tobogan, če jo kdo visoko dvigne, ....  

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 21:07:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Mič, imaš prav, ponavadi je ni strah za vsako malenkost, zato pa mi je bil tale strah toliko bolj čuden...


Pri Mičici je bilo enako....se mi zdi, da je bila edina, ki ni šla k dedku Mrazu, pa se drugače proda vsakemu, ki ima dve sekundi časa, da jo prijazno ogovori. Jaz iz tega nisem delala drame.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 21:24:52   
kovač
Ja nekateri otroci se znajo zelo dobro vživet v to kar berejo, gledajo in poslušajo. Imajo tudi bujnejšo domišljijo in potem podoživljajo. V tem ni nič slabega, bi bilo pa zato dobro,da se skuša nekako na njo vplivati, da takrat, ko se ve da bo kaj takega niste tiho in gledate z njo ta dogodek, ampak da se poskušate smejati, jo crkljati in reči da je to samo v tej in tej pravljici in ne pri njej v sobi...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 21:46:22   
skuštrana
Verjetno bo tudi nekaj na tem, da ima bujno domišljijo, ker sem jaz  ista...Kadar je  treba uporabit domišljijo sem  prva user posted image

Mič, je pa full smešno, ker Miklavža se je bala kot user posted image , Božiček ji je pa zakonuser posted image ..


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
23.12.2007 23:55:17   
Skabi
SKušrana, jaz se spomnim, da je naš tavečji eno leto (tam nekje pri dveh) skozi okno vpil parkeljnom, da bi se rad igral z njimi, naslednje leto (in še vedno) pa se jih je bal. Očitno se prej ni zavedal nevarnosti in strahu.
Meni se to ne zdi nič groznega, sploh, če mu razložiš, da je Miklavž (in molitvica) tisti, ki parkeljne prežene - torej dobro zmaga.

Igrače tudi pospravljata, sploh če se spomnita, da jih bo muca igračkalica vzela. Samo takega hudega strahu, kot ga opisuješ ti, pri njima res ne opazim.

Bujna domišljija pa je očitno v žlahti  user posted image


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
25.12.2007 12:43:19   
Anonimen
Ja no, potem pa v redu. Potem pa fino, da jo je strah. Ga bo vsaj spoznala.

(odgovor članu Skabi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vpliv lutk, pravljic,....
25.12.2007 12:59:27   
Anonimen
mojih dveh ni ničsar strah. niti risank, niti lutk niti pripovedovanja. hvala bogu!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?