|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Spanje
6.1.2008 20:38:42   
karmyka
Pozdravljene mamice dvojčkov upam da bi boste pomagale rešiti dva problema ki jih sami zenkrat neznamo rešiti.

1.Naši dve nedonošeni punčki stari 1m18dni(do pdp še 16 dni) čez dan lepo jejo in spijo na tri do štiri ure ko pa se prebližuje ura osem zvečer obrok lepo pojejo ko pa potem sledi spanje  pa debelo gledajo in so še kr lačne  in ne zaspijo do naslednjega obroka ponoči se pa dogaja nekaj podobnega jedo pa po flaški zaenkrat jim dam 60ml.
Upam da niso zamenjali dan za noč.user posted image

2.Začeli smo prakticirati lupinico in sem ugotovila da zelo radi spita v njej bolj kot v svoji postelji čez dan so v njej zvečer jih pa dam nazaj v posteljo tu pa tudi nastane problem nočejo zaspati ko pa jih dam nazaj v lupinico spet zaspijo.Zanima me če so lahko tudi ponoči v njej?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Spanje
6.1.2008 22:49:25   
* Mateja *
ja jez jih čez celo noč nebi pustila v lupinici. naš je bil čez dan večkrat v njej, tudi spal je v njej.
Glede nočnega spanja pa je tko. Naš je spal približno eno elto, morda še več ponoči tako, da se je ful, ma res ful premetaval po posteljici, pol se je zbudil, pa je pil, pa jedel, pa spet mal spal, pa dremal z napol odprtimi učki. Šele zadnje leto in pol lahko rečem, da res spi. Prej je bolj dremal kot pa resnično spal. In ker je bil on nemiren, sem se tudi jaz zbujala in nismo vsi skupja dosti spali.  ma bo bolje boš videla. S časom se bo vse uredilo. vem da ti je zdej hudo, pa še dve sta, sam bo bolje.

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Spanje
7.1.2008 7:06:20   
anajmad
Jst sem našo tamalo založila tako,kot da bi bila v "gnezdu". Ne vem,sem imela takšen feeleng,da ne bi dobro spala v tisti veliki posteljici. In dejansko se nisem nič zmotila,ker mi je prvo fizioterapevtka rekla,naj jo malo založim z brisačami in plenicami,da se ne bi počutila tako osamljeno.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Spanje
9.1.2008 21:42:49   
najci
Prva stvar, ki jo strogo odsvetujejo v razvojni ambulanti in na nevrofizioterapiji je lupinca!!! Resnično ODSVETUJEJO!!! Nam so kar odkimavale z glavami, kako je to grozno, da morajo biti otročki zdaj v teh lupinicah v avtu, da je to najslabše za motorični razvoj otroka. Ok, pa avto naj še bo, ker pač zaradi varnosti ne gre drugače, ampak doma jih pa res ne imej v lupinci - boste zelo kregani, ko boste imeli kontrolo v razvojni ambulanti!!! Če jih boš večkrat dajala spat v posteljico, se bosta navadili. Lepo jih obrni na bok in zadaj od medenice in do vratu  ter med nogicami lepo založi z rolico zvite ene ali dveh plenic, pa bo. Kaj pa variante, da se zvečer od osme do enajste ure pač igrajte in pogovarjajte, tudi, č ene spita, pa bosta mogoče potem bolj trdno zaspale!?? Saj kakšne boljše ideje nimam, ker imamo pri nas doma pridno zaspanko, ki že od malega pridno spi ponoči...
Želela sem ti samo napisat, da jih nikakor ne imej v lupinci! Otrok mora biti čim več na tleh, na ravni površini, da se prosto giblje in miga z vsemi mišicami in se tako lepo razvija. 
Čim več spanja vam želim :)

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Spanje
10.1.2008 8:01:31   
anajmad
Pa res čudno najci,men je v porodnišnici in doma svetovala fizioterapevtka,da naj bo v začetku čim več v lupinici,ko je še mičkena. Tisto polaganje na tla ,naj bi prišlo kasneje. Zdej pa res ne vem,zakaj so mnenja tako deljena. Jst sem jo imela v lupinici,seveda ko je hotela biti tam do njenega kronološkega 1.leta,pa nič ni bilo z njo narobe. Sej potem pa postanejo tako aktivni,da nočejo biti v ničemer. Res čudno,še v porodnišnici mi je rekla,da naj bo čim več v lupinici,vsaj na začetku,ker to je zelo pripraven položaj za dojenčka.
No,če jih bi tako odsvetovali,po moje jih ne bi delali,kaj ne?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Spanje
10.1.2008 8:12:43   
mika
kaj pa če jim bi v posteljici dvignila vzglavje in ju obložiš z dekicami, pleničkami, kot so ti svetovale.
čist možno je, da jima ne sutreza raven položaj. mi smo našo pupo imeli čez dan  v ležalniku in se ni nič pritoževala. čeprav tud ležalnik močno odsvetujejo. skoraj vse mame, ki jih poznam so uporabljale ležalnik, pa ni imel noben otrok težav z razvojem. mogoče velja za otroke pri katerih so že ob rojstvu ugotovili težave in bi jih ležalnik lahko zaviral.

lupinica se je men zdela samo za avto, ker je tako ponesrečeno ležala noter. ko je bila konkretno oblečena (rojena decembra) je še šlo. ko pa je doma bila samo v trenirkici al pajacu, pa je bila sključena in je nisem dajala not.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Spanje
10.1.2008 15:46:55   
najci
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Pa res čudno najci,men je v porodnišnici in doma svetovala fizioterapevtka,da naj bo v začetku čim več v lupinici,ko je še mičkena. Tisto polaganje na tla ,naj bi prišlo kasneje. Zdej pa res ne vem,zakaj so mnenja tako deljena. Jst sem jo imela v lupinici,seveda ko je hotela biti tam do njenega kronološkega 1.leta,pa nič ni bilo z njo narobe. Sej potem pa postanejo tako aktivni,da nočejo biti v ničemer. Res čudno,še v porodnišnici mi je rekla,da naj bo čim več v lupinici,vsaj na začetku,ker to je zelo pripraven položaj za dojenčka.
No,če jih bi tako odsvetovali,po moje jih ne bi delali,kaj ne?


To je pa res čudno user posted image  Kako naj se potem starši znajdemo, če si je pa stroka tako neenotna?!?!? Ampak to se nam dogaja ves čas, da eni pravijo tako, drugi drugače... Na koncu smo pa tako starši tisti, ki smo dejansko ves čas z otrokom in izberemo verjetno neko srednjo pot oz. tisto, ki se zdi nam najbolj smiselna...
V letu 2006, ko smo bile z Vesno na EINT v LJ, sem spoznala veliko mamic nedonošenčkov, ki so oz. še hodijo redno na fizioterapije in v razvojno in tam so vse dobile podobna navodila o (ne)uporabi lupinice in ležalnika, pa smo iz vseh možnih koncev Slovenije...
Glede lupinice jaz mislim, da otroku, ki ni nagnjen k nepravilnemu razvoju, ne bo škodila. Tistemu, ki pa mu motorika ni najbolj močna točka, pa bo razvoj zagotovo še bolj ovirala. Problem je, da tega mamice ne vemo več mesecev, dokler se ne pojavijo kakšne večje težave - npr. otroček se še ne obrača, še ne sedi ali podobno... Potem se pa spet lahko naprej sprašuješ, ali sta bila kriva lupinca in ležalnik ali pa bi bilo tudi brez njiju isto?!?
Mislim, da lahko o tem filozofiramo v nedogled. Kot sem že rekla, na koncu se tako vsaka mamica odloči po lastni presoji...

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Spanje
13.1.2008 9:26:55   
Pinokio
Ja tud meni je fizoterapevtka rekla, da res upa, da lupinico uporabljam samo za prevoz in mi jo tud založila, pa mam od razvojne do doma 10mi, pa je rekla, da čimprev ven iz lupinice.........čudno, da si niso enotni glede tega!

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




Otrok vam pove, da je istospolno usmerjen
rotkappchen



poslal/a bi ga/jo k psihiatru (12%)

to se mi ne more zgoditi (4%)

odpovedal/a bi se ga/je (1%)

sprejel/a bi to (82%)


Število vseh glasov: 210

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!