|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   za tiste, ki ste dobile račune za porod in st...
18.2.2008 9:25:55   
jasna&bijan
Pozdravljene!

Verjamem, da je večina vas trenutno v veliki dilemi kaj storiti glede računov, ki ste jih dobile za nazaj. Ker sem sama tik pred porodom in sem stvari malo raziskovala, pa tudi zato ker se trudim s študijem naše zakonodaje, mi je šinila v glavo ideja o raziskovalnem delu na tem področju. Teme še sicer nisem dobila potrjene, me pa zgolj okvirno zanima, koliko mamica bi mi bilo pripravljenih poslati fotokopijo svojega računa( iz FB ali iz ZZZS )- SEVEDA BREZ SVOJIH PODATKOV!!!- da bi stvar lahko čimbolje preučila in vas seveda obvestila o svojih dognanjih. Nič na garantiram, ampak mogoče lahko v kakšnem primeru kaj pomagam. Me stvar namreč blazno zanima.

V kolikor ste pripravljene poslati fotokopijo računa (OSEBNE PODATKE OBVEZNO PREKRIJTE), vas prosim, da mi pošljete ZS!

Upam, da ne bom vmes že rodila!user posted image

Ker v tem primeru se bo malo zavleklo!user posted image

Lep pozdrav in v vsakem primeru vam želim da stvari čimbolj ugodno zase uredite!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
18.2.2008 12:31:12   
puncica
A to rabiš un račun ko ti ga dajo v porodnišnici?user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
18.2.2008 12:48:46   
trnuljčica
Ti kar raziskujuser posted image
Mi je ena rekla, da je bil račun iz bolnice, ki ti ga priložijo odpustnici (porod navaden v Mb,  3 dni oz 4 dan domov, brez komplikacij, brez EA, dec 07 ) 1800 in nekaj evrov. Zadnjič pa sem nekje v časopisu brala, da je pri nas porod 1000 evrov.  V Fb pa 500 evrov dnevno ( navaden porod torej 2000 evrov). Torej da je tujina dostiii dražja. Zdaj mi pa ni nič jasno. Saj je realna razlika le 200 evrovuser posted image

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
18.2.2008 14:15:48   
jasna&bijan
V bistvu me bolj zanimajo računi, ki so jih mamice dobile za nazaj domov, torej za porode in preiskave pred 10.1.2008. Koliko sem se jaz pozanimala naj bi stal porod v mb od 1800 do 4500eur, odvisno od naična poroda. V FB pa so pavšal 500eur na dan po moje postavili sedaj po 10.1.2008, ko so mamice samoplačnice. Naj me kdo popravi če se motim!

(odgovor članu trnuljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
18.2.2008 14:44:42   
karizma73
IZVIRNO SPOROČILO: jasna&bijan
pa tudi zato ker se trudim s študijem naše zakonodaje,


Kaj pa primarno in sekundarno zakonodajo EU si kaj pregledala? Je kaj direktiv iz tega podrocja, ki so (bi lahko bile) v nasprotju s tem, na kar se sklicuje ZZZS?

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
18.2.2008 19:49:19   
jasna&bijan
oj!
te stvari imam zdaj v planu, ampak bi rada dobila najprej odobreno temo, ker z energijo nisem ravno več na maksimumu(imam rok čez nekaj dni)! v kolikor pa dobim zeleno luč od profesorja pa se z polno paro spustim v celotno stvar! bom pa vesela dodatnih predlogov kaj bi bilo dobro še preveriti!

(odgovor članu karizma73)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
18.2.2008 21:51:09   
Anonimen
Moj racun iz mb porodnisnice znasa 1277eur za naravni porod,bila sva pa tri dni notr....aja datum pa je bil 02.04.2007-05.04.2007

(odgovor članu jasna&bijan)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
19.2.2008 8:15:58   
m@j@
Jaz imam račun edino iz aprila 2005, Lj. porodnišnica, če kaj pomaga.
In še... držim pesti, da ti odobrijo temo, ti kar raziskuj.

lp,

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
19.2.2008 9:32:33   
tecka nosecka
Koncno nekdo ki ima interes, voljo in zeljo da stopi malo nasim birokratom na prste.

user posted image user posted image user posted image

Imam eno vprasanje za vse. Plinarna Maribor je uvedla placevanje ( ki je sedaj dosti visje) po direktivi EU, ki pa je ni bilo potrebno upostevat. Ampak to je potrebno do pike natacno upostevat(njihova definicija in odgovor javnosti). Sprasujem se le zakaj so jo, mogoce zato ker je v njihovem interesu in imajo seveda od nje korist ali zato ker je to dobro za nas.

Sigurno je tudi kaksna taksna direktiva za zdravstvene storitve ampak seveda je ne bodo upostevali ker ni v njihovo korist in jim ne bi pritekli cekincki v blagajno. Ker pol bo kaksen ministercek jamral kak ni denarja za zdravstvo a njemu in ostalim clanom garde pa strli iz zepa saj noter vec ne gre.

(odgovor članu m@j@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
19.2.2008 11:08:31   
puncica
Halooooooo a mene noben ne šmirgla al kajuser posted image pol pa nič pol že ne rabiš tega računa kar jaz sprašujem.

LP


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
19.2.2008 11:15:11   
emaa
puncica rabi racun iz porodnisnice, ja

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
19.2.2008 19:06:08   
karizma73
IZVIRNO SPOROČILO: tecka nosecka
Sigurno je tudi kaksna taksna direktiva za zdravstvene storitve ampak seveda je ne bodo upostevali ker ni v njihovo korist in jim ne bi pritekli cekincki v blagajno.


VSE direktive je potrebno upostevati - drz.članica lahko le strozje uredi doloceno podrocje. Tako da, ce bi npr.(poenostavljeno povedano) v direktivi pisalo, da gre tudi pri koriscenju zdravstvenih storitev za prost pretok, bi morala SLO to upostevati, drugace se lahko zoper DC vlozi tozba zaradi nespostovanja predpisov EU. Vendar pa mislim (se bojim user posted image ), da v tem primeru ni tako in res upam, da se bo jasna&bijan lotila studija te teme...

(odgovor članu tecka nosecka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
19.2.2008 21:32:36   
jasna&bijan
pozdravljene!
sem dobila potrjeno temo, tako da stopim sedaj v akcijo! mi gre malo na tesno s časom, ker ima tamali počitnice, tako da lahko komaj v večernih urah razmišljam o tem!
Najprej opravičilo puncica, ker sem res nekako spregledala tvojo prijazno ponudbo! Res oprosti!
Glede teh računov je pa tako: dejansko bi rada našla pravno osnovo za to, da ZZZS ne plača storitev Feldbachu oziroma da jih ni plačeval, kar bi se dalo najbolje razbrati iz posameznih računov za te storitve. Zanima me tudi, ali račune pošilja ZZZS ali so poslani iz Feldbacha ter kaj dejansko je zagotovljeno z evropsko kartico zdravstvenega zavarovanja. Sem namreč nekje zasledila, da bodo primere obravnavali individualno, tako da bo kar pomembno kaj piše na teh računih (npr. nujnost storitve, predhodni pregledi,...)
Glede prostega pretoka pa se mizdi, da ta še ne obstaja se pa na tem dela. Naši namreč pravijo, da bi to pripeljalo do zrušitve domačega zdravstvenega sistema, ker bi veliko bolnikov odhajalo v tujino...user posted image
Torej še enkrat se priporočam za kak račun, ki se tiče storitev opravljenih v porodnišnici Feldbach!
Jaz vam pa sigurno javim takoj ko odkrijem kaj uporabnega!
LP!user posted image

(odgovor članu karizma73)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
20.2.2008 12:12:38   
puncica
Sej ni panike, sam pol itak odpadem sem rodila v LJ. user posted image

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu jasna&bijan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: za tiste, ki ste dobile račune za porod i...
20.2.2008 23:04:02   
jasna&bijan
No, vseeno hvala ker si bila pripravljena pomagati!user posted image

LP!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?