|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   noče kakat v kahlico ali wc, noče brez plenic...
19.1.2008 15:07:49   
tina104
Veliko pove že naslov, naj pa stvar še podrobneje razložim.
Moj otrok je star 2 leti in 5 mesecev. Že dalj časa je doma popoldne brez pleničke, prav tako ob sobotah in nedeljah, zadnje čase tudi, če kam gremo ponavadi.
Je pa tako, da lula lepo na kahlico in wc, kaka pa samo v plenico, kar pomeni, da kaka samo zjutraj, ko ima še gor plenico.
Tiste dni, ko gre v vrtec, noče bit tam brez plenice in v plenico lahko kaka tudi 5-6x na dan, zato tudi vzgojiteljice niso najbolj navdušene nad idejo, da bi bil tam brez plenice. Še mene je strah, da bi se cel pokakal tam. Doma se sicer ne. Se mi zdi kot da zadržuje blato. Res mi je ful čudno, če ima plenico, kaka kar naprej, če je brez, sploh neuser posted image

Je imela katera podobne težave? Kako ste jih rešili?

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 15:34:57   
bt08
Tian mi imamo isti problem,star je pa 2 leti in 10 mescev.Je brez plenice,lula v wc,ni važno kje smo,kamorkoli gremo,lahko lula ni problema.Ko ga pa kakt,pa reče da bo kakal,če ga damo na wc al pa kahlico ni pogojev da bi kakal,zadržuje tud cel dan če je tako,vhlače se ne bo pokakal,ampak se takoj ko mu damo plenico gor.Nimam pojma kako naj ga odvadimo,upam da do jeseni se bo navadil,ko bo šel v vrtec.

_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 15:40:42   
živa
Mi imamo pa malce drugačen problem; Tina104, upam, da ne zameriš, če ga priključim kar k tvoji temi, ker je zelo podoben. Ta mesec bo mali star 2 leti in je že od leta in pol brez plenice, razen med spanjem. Sicer se kaka nesreča - da se polula - še zgodi, ampak redko, tako da gremo povsod brez plenice, lula na kahlico ali v stranišče. Kaka mi pa samo v hlačke ali pleničko! Do sedaj je dvakrat naredil kak bobek v kahlico, vendar se je tudi potem do konca pokakal v hlačke.

Tudi mene zanima, kako naj ga tega odvadimo?

V vrtec gre pa septembra (upam, če ga dobimo).

Lp,

živa

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 15:51:09   
Pikca
Mi smo imeli enak problem in je uspela naslednja fora: navdušila sem jo za kakanje v kanglico (po domače lambarček, majhno vedro za v peskovnik), ker smo tako že enkrat na morju probali in se ji je ful fajn zdelo. Ampak še zdaj pri dobrih 3 letih kaka samo v ta določen lambarček, samo doma, pa če ni nihče na obiskuuser posted image . No, vsaj plenic smo se znebili...

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 16:27:53   
lex
Tud moj kaka samo v plenicouser posted image , v stanju je cel dan zadržat blato, ko pa dobi plenico gor je pa v 5 minutah polna. Čez 2 tedna bo star 3 leta. ampak bolje tako, kot pa da bi toliko zadrževal, da bi ga morala vozit na klistir v bolnico - to je morala delat moja teta z mjim bratranecem in ga mora še sedaj pri 14 opozarjat, da gre na blato.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 17:21:37   
bobek05
Punce, razumem vašo zaskrbljenost. Ampak pustite otrokom čas - ko bodo sami pripravljeni, boste vedele in potem ne bo več problem nikjer lulat ali kakat, pa biti brez plenice. Ko se bodo ženili, bodo ziher suhi... user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 17:28:41   
barakuda
IZVIRNO SPOROČILO: bobek05

Punce, razumem vašo zaskrbljenost. Ampak pustite otrokom čas - ko bodo sami pripravljeni, boste vedele in potem ne bo več problem nikjer lulat ali kakat, pa biti brez plenice. 


Točno tako je meni rekla vzgojiteljica in mislim, da ima kar prav.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 17:28:59   
nanka
Naša je stara 2 leti in pol, suha je bila preden je dopolnila 2 leti. Kakanje je poseben problem, namreč kaka samo takrat ko zaspi in sicer v školjko. To izgleda takoa, da cel dan zadržuje blato in teži kot zmešana, zdaj sem jo že pogruntala kdaj ima drekec tako zunaj da jo samo dvignem in odnesem na stranišče. Samo to je zelo redko, ponavadi izgleda tako, da gre spat ob 20, on 21 jo grem dvignit, posadim na školjko, ona dvakrat pritisne in se konkretno pokaka. Potem ji v spanju obrišem in umijem ritko in zadeva je opravljena. Vsaki dan isto že pol leta. Še nikoli se ni polula ali pokakala v hlače. Plenice tudi videti noče od takrat ko je več nima.

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 19:53:52   
bt08
Midva sva rekla da ko bo bo,ga ne kregam nikoli,samo prašam ga pa vsake toliko časa ko prav da ga kakat če gre na stranišče al pa kahlico pa prav da bo šel zjutrej.user posted image user posted image Jaz mislim da ko bo začel v vrtec hodit,bo videl druge otroke,pol bo pa še on začel.Mi je pa že veliko da ne lula več v pleničko.Vidim pa da ni edini,ker okol nas vsi že lepo kakajo in lulajo v wc,pa me vsi čudno gledajo kaj je to z našim da noče kakat v wc.user posted image
Pustimo času čas.


_____________________________

6.3.2005 prijokal moj sonček Ožbej!

100 ljudi in 100 različnih pogledov!


(odgovor članu nanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
19.1.2008 21:11:48   
rainbow
jaz bi tudi rekla, da še niso čisto pripravljeni. Se mi zdi, da starši samim sebi stvari znamo komplicirat. Sploh pa, če blato zadržuje, je zelo nezdravo.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu bt08)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
20.1.2008 19:18:25   
lunca77
Ja pri nas je isto pa je zdaj že sam začel tudi kakat v kahlico. Reče, da ga kakat in mu damo plenico pa je. Se mi zdi bolj zdravo kot da zadržuje. V vrtcu pa predvidevam, da je isto reče za plenico in jo dobi-ne vem zakaj bi to moral biti problem user posted image  Sploh pa ne poznam nobenega, ki je plenicah ostal, tko da bodo tudi naši slej ko prej šli na stranišče.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
21.1.2008 8:00:29   
tannya
Naša stara dve leti in 3 mesece in je čez dan brez plenice. Na kahlico hodi lulat, za kakanje pa ni šans. Takrat prinese pleničko in pravi da bo kakala. Včasih se pokaka zvečer, ko ji dam plenico za spat. V vrtcu sploh ne kaka več.
Menda ima veliko otrok podobne finete glede kakanja, jaz se sicer ne sekiram, ne zdi se mi pa umesten odgovor v stilu, da bodo do poroke že suhi...Seveda bodo vsi enkrat suhi, vsem nam je to jasno. Upam pa, da si čim manj stresa za otroka.

(odgovor članu lunca77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: noče kakat v kahlico ali wc, noče brez pl...
21.1.2008 8:57:01   
lunca77
Po moje imamo starši na izbiro, ali maltretirat otroka pa ponoči na 3, 4 ure vstajat in ga dajat na kahlico ali pa preprosto pustiti času čas in ga pri tem vzpodbujat. Ravno zato, da ni vse skupaj preveč stresno. Pa nisem mislila, da bo do poroke suh, ampak, da se vsak otrok odloči da ima dosti, čeprav se nam staršem ne zdi tako. Kaj bodo pa v vrtcu rekli me pa pri celi zadevi še najmanj skrbi, pa za različne opazke sorodnikov in sosedov me tudi briga.

(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.
BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?