|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 11:04:00   
maja1488
Mogoče že obstaja podobna tema, ali pa je naša tamala poseben primerek. Upam, da gre samo za fazo v razvoju, če ne, sem nekje pri vzgoji kiksnla.
V glavnem pri nas je tako: Zajtrk....ne bom papala...pač rečem ok, greva se preobleč...ne bom se preoblekla...ji lepo razložim, da se je treba in da ima umazano pižamico, nakar mi jo rata slečt. Ne bom si oblekla čistih spodnjih hlačk...ne bom majčke... jo na silo oblečem in rečem gremo v vrtec... ne grem v vrtec... včasih se dere, včasih je videt da samo nagaja.

in tako čisto vsako stvar že 14 dni. Med drugim je tudi ne bom lulala, pa ji pol uide, pa ne bom kakala...

Če je ne prisilim, potem ona nič ne bo. Smo bli na dopustu in je blo ne bom papala, pa sem si mislila pa nič, ti boš lačna, ne jaz...in je bla dva cela dneva brez jest, tretje jutro sem ji dala tisto kar je pač hotela (čokolado in bombone), da je vsaj nekaj vase spravla.

Še kakšna s podobnimi izkušnjami? No upam da moja ni edina, ki NE BO!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 11:43:22   
marijaklara
Moj mali (3,5) je še prejšnji mesec delal podobno kot tvoja npr. "ne grem lulat" čez dve minuti je bil polulan. Sem poskušala tako, da se rekla, "če ne boš lulat, pa pejt kakat" in je  šel in seveda naredil oboje. To z lulanjem ga je minilo, je pa začel z : ne grem v vrtec. To še rešujem, je pa problem, ker doma mu rečem, "greš, ampak ne še takoj" in je zadovoljen. Potem se lepo zrihtava, vsedeva v avto, lepo gre iz avta, se sleče, preobuje, ko prideva pred igralnico pa: "ne še not, dejva se cartat". Če se na pocartava joka, če se cartava, pa  vseeno joka.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 11:59:07   
Mišni
Ne, pri nas ni bilo "Ne bom", pr nas je bilo "Ne pa ne".user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu marijaklara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 12:31:12   
Aja32
Mi imamo tudi to obdobje. Je prav grozno. Ne bom jedel, ne bom se oblekel... V glavnem vse je "ne". Star je pa tri leta. Tako, da mislim, da je to pri vas samo faza oz. določeno obdobje "nejev"... 

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 12:38:17   
Piruri
Mi smo imeli prave borbe za se oblečt in v vrtec...tako, da sem bila prav zmatrana že navsezgodaj...in potem je minilo...Kot pravi marijaklara smo tudi mi tuhtali kako bi vse obrnili, da bi jo okoli prenesli...
Potem se je pa naveličala in zdaj nimamo več problemov...predvsem sem tudi sama bolj odločna in ko gremo v vrtec se smejem in sem vesela, ji govorim kako lepo bo tam...tako da dobi tako velike oči od navdušenja in ko se poslavljava me niti ne pozdravi več-je že v drugem svetu...
Mine...samo, ko se spomnem mi pride kurja polt user posted image

_____________________________

www.by-ab.si

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 12:52:06   
ThinkPink
Koliko pa je stara tvoja pikica? Jaz bi jo za vsak "ne bom" vprašala, zakaj pa ne boš? Če si kar tako vcepi, da ne bo nečesa (npr. jedla zajtrka, čeprav je lačna), je prav, da ne popuščaš, ker morda le preizkuša tvoje meje.


(odgovor članu Piruri)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 12:55:23   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: marijaklara
Sem poskušala tako, da se rekla, "če ne boš lulat, pa pejt kakat" in je  šel in seveda naredil oboje.


Še boljše je, če se reče: "Da ne boš šel slučajno lulat!" Bo gotovo takoj tekel.user posted image

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu marijaklara)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 13:23:52   
Pobalami
Ja pri nas tudi pali, če rečeš: ta pa ta je rekel, da pa tega itak ne smeš.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
8.10.2008 14:28:28   
dana
Naš je star 3,7 let in je tudi velikokrat "ne bom". Pa mu lepo rečem "samo da se ne boš potem čudil ko me boš fehtal za kako sladkarijo al pa kaj drugega in bom jaz rekla NE". Potem se vse lepo zmenivauser posted image

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
9.10.2008 8:28:57   
maja1488
Moja je stara 2 leti. Ko jo vprašam zakaj pa ne, samo v tla pogleda pa zmiguje z glavo. Če jo začnem na silo preoblačit se dere in me tepe, če jo pustim, jo pa mine čez kake pol ure pa se potem lepo obleče. Sam za v vrtec se kr mudi user posted image

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
9.10.2008 9:07:12   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: maja1488

Če je ne prisilim, potem ona nič ne bo. Smo bli na dopustu in je blo ne bom papala, pa sem si mislila pa nič, ti boš lačna, ne jaz...in je bla dva cela dneva brez jest, tretje jutro sem ji dala tisto kar je pač hotela (čokolado in bombone), da je vsaj nekaj vase spravla.



Napaka. Glavno, da pije. Ko bo res lačna, bo že jedla.

Ok, priznam pa, da je to nadvse trmast otrok user posted image . Luštna je za pojest, ne, hkrati bi jo pa utopila v žlici vode, ker zna pritisnit na vse napačna gumbe user posted image .

Jaz bi jo peljala v pižami v vrtec ali pa nago. Ko bo prišla na zrak, jo bo gotovo zazeblo, mogoče se bo premislila. Ali pa jo bodo v vrtcu vsi zafrkavali. Če pa ne bo pomagalo, se pa zmeni z vzg., naj jo pustijo v igralnici, ko bodo šli ven na igrišče, ker kao ni primerno oblečena.

Pa počakaj, da mine. Jaz tudi še čakam user posted image .

Lp,

živa 

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
14.11.2008 22:17:06   
DrejcDrejc
IZVIRNO SPOROČILO: ThinkPink

Jaz bi jo za vsak "ne bom" vprašala, zakaj pa ne boš? Če si kar tako vcepi, da ne bo nečesa (npr. jedla zajtrka, čeprav je lačna), je prav, da ne popuščaš, ker morda le preizkuša tvoje meje.



Če ga vprašam "zakaj pa ne?", bo odgovoril: "ker si grda", "pa ne", "ti si čiki" ali pa me bo še mahnil. Kadar se odloči, da ne bo jedel, ga do hrane ne bo pripravilo ne nežno direktno prigovarjanje, ne pogojevanje, ne ovinkarjenje in preusmerjanje pozornosti, ne odkrita jeza, ne povzdignjen glas, pa niti ignoranca. Ne najdem več načinov. Le to čakam, da mine. Če v celem dnevu poje skupaj za en obrok, sem že vesela. Če v celem dnevu samo enkrat povzdignem glas, je že za zapisat v zlato knjigo. Kaj čmo, male brihte si bojujejo pot v samostojnost ...




_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ne bom to, ne bom ono...
15.11.2008 13:50:20   
zinkazi
lahko poskusiš na ta način, da ji ti rečeš, saj ne boš jedla, ti se ne boš preoblekla. potem bo lahko uveljavila svoj ne, naredila pa bo tisto, kar je potrebno. verjetno je v vazi, ko se zaveda sama sebe in poskuša uveljavit svojo voljo.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Top poletno varstvo za otroke 2024
Napočil je čas, ko je treba poiskati in rezervirati termine za poletne počitnice. Mi smo vam pripravili izbor TOP idej z...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?