|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 10:43:23   
glen
Pozdravljeni.
Mojauser posted image je stara 3,5 pa še zmeraj kaka samo v plenico.
Brez plenic smo od 2 leta.(ponoči in podnevi),za kakat pa hoče plenico.
Smo probali že vse možno,da sem ji brala pravljico na školjki,da smo zamenjali pokrov školjke katerega je sama zbrala,pa veliko pogovora kako je že velika in pridna,.........ampak noče in noče.
Res je da hodi malo težje na blato,mal trše,pa mal se mora namučit.
Če pa ji plenice nedam(rečem da jih ni več ali pa da nedelajo več tako velikh)pa sploh po par dni nekaka.
Kakšen navset?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 10:53:32   
Lunc_a
kar daj ji plenico za kakat. se bo že sama odvadila,ne se sekiratuser posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 12:18:16   
spacey
A tudi s plenico težje kaka? Če ja, potem bi jaz kupila kak sirup za mehčanje blata in nato bi jo spet poizkusila dat na školjko ali kahlo.

Sirupe dobiš v lekarni: Portalak, Lactecon ali pa sirup iz suhih sliv. Preverjeno deluje. user posted image

Če pa to ne bo delovalo, potem pa naj še naprej kaka v plenico in slej ko prej se bo odvadila. Bolj kot jo boste s tem "morili", kasneje jo bo opustila.

Srečno!

_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 12:47:08   
urskas
Morda bi poskusila z nagrajevanjem. Pri nas je delovalo, sicer je bila stara pribl. 2, 5 leta in je za vsako kakanje zaslužila kinder jajček, za lulanje pa mali čokoladni jajček. In lepega dne, spoloh ni več rekla za nagrado...

Za mehčanje pa priporočam več sadja, kot je kivi, ananas, jabolka...


LP

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 12:57:54   
glen
Nagrajevanje nezaleže,reče da nerabi nič.
Neobremenjujemo jo s tem samo jaz se malo obremenjujem.
Bom poskusila z sirupom.

(odgovor članu urskas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 13:32:39   
lahkonocka
Pozdravljeni.
Moja je stara 3,5 pa še zmeraj kaka samo v plenico.
Brez plenic smo od 2 leta.(ponoči in podnevi),za kakat pa hoče plenico.
Smo probali že vse možno,da sem ji brala pravljico na školjki,da smo zamenjali pokrov školjke katerega je sama zbrala,pa veliko pogovora kako je že velika in pridna,.........ampak noče in noče.


Pozdravljena!

Kot bi brala svojo zgodbo. Pri nas imamo enake težave. Naš 3,5 letnik kaka samo v plenico, čeprav je suh tudi ponoči. Smo probali že sto in eno finto, kako ga pripraviti, da bi kakal v kahljico ali v stranišče, pa žal neuspešno. user posted image Ko sem o tem govorila  s psihologinjo na sistematskem, mi je rekla naj čim manj silimo otroka in da bo že sam pišel do tega. Sedaj pa čakamo in ga samo vzpodbujamo user posted image user posted image .

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 13:56:39   
*raci*
Ne uporabljaj nobenih sirupov. Jaz osebno imam zelo slabe izkušnje z njimi, kaj šele naredi malemu otroku. Probaj z več sadja ali s suhimi slivami.

(odgovor članu lahkonocka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
21.2.2008 14:06:07   
glen
lahkonočka
Tudi moja pediatrinja mi je enako rekla.
Sej je nič nesilimo.
Je pa res, da ji vsakič pred plenico lepo ponudim kahlo ali wc pa ona še lepše odkloniuser posted image .


(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
22.2.2008 8:32:23   
tannya
Pri nas je tudi popolnoma enaka zgodba. Sem sedaj kar potolažena, ko vidim, da nismo edini. Stara je pa dve leti in pol. Na kahlico lula že pol leta, za kaknje pa obvezno v pleničko. V vrtcu pa odkar je brez plenic sploh noče kakat. Ni niti enkrat do sedaj.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
22.2.2008 9:13:48   
glen
Naša tudi v  vrtcu nikoli nekaka,je pa res da tudi čez vikend zmeraj kaka popoldan oz. proti večeru.


(odgovor članu tannya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
22.2.2008 10:25:26   
Majabo
mi imamo triletnika, ki še vse počne v planico!
enaka zgodba, silit ga nočem, če pa lepo ponudim pa še lepše odkloni - kahlico namreč
pa tudi nas je med tistimi, ki težje kaka, morda je to skupno vsem takih, ki se oklepajo plenic?!

smo bili vmes ze nekaj dni brez planick cez dan, samo vsake dve uri smo ga dali lulat pa je slo...ampak kaj ko vse te dni potem ni kakal
nekako se mi zdi nacin "pusti ga brez planice enkrat bo ze kakal " neprimeren, ker vem, da dolgotrajno zadrzevanje prinese samo skodo, bolecino in morda se strah

no ja času čas al kako že.....

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako naj jo odvadim kakati v plenico?
22.2.2008 20:18:37   
žanai
Ojla!

Naša je stara 2 leti in 4 mesece in se ravnokar uspešno odvajamo od pleničk. Braz nagrade ne bi šlo.
Poizkusi ugotoviti kaj "pali". Našo smo dobili na čokoladne bonbončke, ampak je bila preveč "pridna" in zato kmalu zaprta. user posted image

Pa smo uvedli čokoladice le za kakija, ko se pa polula pa si lahko izbere nalepko, ki jo potem sama nalepi na stenske ploščice v stranišču. Tako, da lahko vsi vidijo, kako pridna je bila. Včasih lahko kakšno nalepko dobita tudi oči in mami, ampak res samo včasih. user posted image
Sem se pa precej namatrala, da sem našla take nalepke, ki so ji res všeč, ker vsake nalepke pač ne vžgejo.

Aja, pa tako zelo si naša punčka želi v šolo in smo ji razložili, da s pleničkami ne bo mogla tja. Mogoče je to kaj pospešilo začetek odvajana.

Drugače pa otroka ne smeš siliti. Veliko se pogovarjaj z njim o tem in ga spodbujaj, ko mu bo uspelo.
Pozdravček!

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?